Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Bułgaria ! Polecam , warto !

Stolicą Bułgarii jest Sofia – miasto o wyjątkowej historii, którego początki sięgają już starożytności. Gest kręcenia głową w dwie strony Bułgarzy odbierają jako przyznanie racji lub wyrażenie zgody. Odwrotnie niż w pozostałej części Europy! Narodowym kwiatem Bułgarii są róże. Z tego państwa pochodzi aż 50% całkowitej światowej produkcji olejku różanego.
mkm
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5455
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkm » 09.10.2007 19:32

arturo72 napisał(a):
Rysio napisał(a):Jedna rzecz, która mi się w oczy rzuca na Bulgaricusie - tam nie pisze się relacji, a jeśli już jakaś powstanie to 3 strony podróż tam zajmuje, 3 strony podróż powrotna a pobyt opisany w 10 zdaniach z czego 7 dotyczy cen. Jest jeden wyjątek a mianowicie relacja naszego Lesia z .... Grecji :wink:


Hrvat,czytasz bardzo wybiórczo ;) :

http://www.bulgaricus.com/forum/viewtopic.php?id=5576

http://www.bulgaricus.com/forum/viewtopic.php?id=5471

http://www.bulgaricus.com/forum/viewtopic.php?id=4663

http://www.bulgaricus.com/forum/viewtopic.php?id=4765

Co do większej ilości stron opisów dojazdów i powrotów,to gwoli wyjaśnienia dojazd do Bułgarii to jedna wielka przygoda,nie to co myknąć do Cro w "naście" godzin autobanami przez Austrię czy Węgry.Dojazd do Błg zajmuje "ileśdzisiąt" godzin i wierz mi jest co opisywać,zwłaszcza przy opcji-Rumunia.Kto nie był w Rumunii ten się nie dowie :)


Myka się przeważnie do Bułgarii i to nad ziemią :wink: Do Cro jedziemy przeważnie spokojnie , na pełnym luzie '' ileśdzisiąt godzin '' i zawsze uśmiechnięci . Żeby dojechać do celu najpierw musimy wjechać z Bośni do Hercegowiny - http://www.youtube.com/watch?v=oU6yscHwu3g :D Kto nie był - niech się dowie - http://www.youtube.com/watch?v=oU6yscHwu3g :D Kto nie był - niech się dowie - :D
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 10.10.2007 09:05

Rysio napisał(a):
renpol napisał(a):
Piotrek_B napisał(a):
renpol napisał(a):Ten temat administrator też powinien zobaczyć ,...

widział :arrow: strona 35 i 36 tego pasjonującego wątku :lol: :wink: :papa:

Masz swoje strony o Chorwacji - więc pisz w innych tematach ! Tu twoje wypowiedzi - nie pasują !


Cro.pl , z natury rzeczy jest stroną o Chorwacji i ciężko na to cokolwiek poradzić. O BG jest Bulgaricus i tam kółko adoracji tego kraju, nie jest zbytnio niepokojone porównaniami z Cro (no chyba że ja tam wlezę :wink: ). Jedna rzecz, która mi się w oczy rzuca na Bulgaricusie - tam nie pisze się relacji, a jeśli już jakaś powstanie to 3 strony podróż tam zajmuje, 3 strony podróż powrotna a pobyt opisany w 10 zdaniach z czego 7 dotyczy cen. Jest jeden wyjątek a mianowicie relacja naszego Lesia z .... Grecji :wink:

Rysiu, dzięki za wspomnienie :lol:, ale ... relacja jest TU, a nie na Bulgaricusie :!: Na Bulgaricusie, żeby nie robić ctrl+c i ctrl+v :lol: wstawiłem tylko linka ;), nie mniej jednak TAM brakuje takich relacji ;)

Pozdrav :papa:

P.S. Do użytkowników bulgaricusa:
piszcie jak najwięcej relacji popartych zdjęciami a będziecie mieć rzesze czytelników :D...
A i jeszcze jedno... odnoszę wrażenie, że bulgaricus jest drugim po cro.pl tak dużym forum o konkretnym kraju. O Grecji nie znalazłem (jest gdzieś jakaś namiastka gdzie ludzie piszą do siebie na zasadzie komentarzy ;) bodajże na forum gazeta.pl gdzie jest to tylko wycinek jednego wielkiego forum a znaleźć tam cokolwiek poprostu graniczy z cudem :lol:), ani o Rumunii, ani o Skandynawii, ani o Słowenii, czy choćby o tak popularnych krajach jak Turcja czy Tunezja, nie mówiąc o Hiszpanii, Włoszech czy Francji, gdzie przecież nasi rodacy również wypoczywają ;)

Pozdrav :papa:
arturo72
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 269
Dołączył(a): 08.01.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) arturo72 » 01.12.2007 23:19

:)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107676
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 02.12.2007 01:03

Rysio napisał(a): Jest jeden wyjątek a mianowicie relacja naszego Lesia z .... Grecji :wink:


A mojej relacji z Grecji Rysio nie czytał :?:
niezawodny
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2307
Dołączył(a): 12.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) niezawodny » 02.12.2007 02:06

arturo72 napisał(a):Co do większej ilości stron opisów dojazdów i powrotów,to gwoli wyjaśnienia dojazd do Bułgarii to jedna wielka przygoda,nie to co myknąć do Cro w "naście" godzin autobanami przez Austrię czy Węgry.Dojazd do Błg zajmuje "ileśdzisiąt" godzin i wierz mi jest co opisywać,zwłaszcza przy opcji-Rumunia.Kto nie był w Rumunii ten się nie dowie :)

Potwierdzam słowa kolegi.
Bułgaria z Rumunią to zupełnie inna bajka. Pełny "hardcore" w stosunku do CRO. I po prostu ten hardcore trzeba lubieć a nie każdy musi. Ja akurat lubię, więc dobrze się czuję zarówno w HR jak i RO / BG. Kto hardcoru nie lubi, niech sobie odpuści BG bo może wrócić zawiedziony. Ale z turystycznego punktu widzenia BG i RO są równie interesujące jak HR.

Dodam jeszcze od siebie, po tegorocznych obserwacjach, że RO bardzo szybko się cywilizuje, i zaczyna wyprzedzać BG. Kto chce jeszcze zobaczyć inną Europę, taką jaką opisuje Stasiuk w książce "Jadąc do Babadag" ten musi się pośpieszyć bo za kilka lat już takiej Europy nie będzie. Pod tym kątem negatywne zmiany zachodzą na wybrzeżu bułgarskim - niestety Bułgarzy w odróżnieniu od Chorwatów zdecydowali się na tanią i masową turystykę, czego pokłosiem są wielkie betonowe klocki; hotele i apartamentowce, stawiane w bezsensownych ilościach i miejscach - podobne wrażenia jak w Czarnogórze w okolicach Budvy.

Ale dla tych, którzy będą mieć hart woli aby do BG samodzielnie dotrzeć nadal czekają bajeczne plaże, pogoda jak w HR i jeszcze cieplejsze morze (w sierpniu miałem 28 stopni), dobre i niedrogie knajpy, nareszcie normalne, unijne granice.
Natomiast zakup wycieczki do BG przez biuro podróży, do nieznanego miejsca to najlepszy sposób na nieudane wakacje - widziałem "wspaniałe" hotele, zbudowane przy samej drodze międzynarodowej Varna-Burgas-Carewo, gdzie okna i balkony wychodzą prosto na w/w szosę. Chyba walnąłbym sobie w łeb, jakbym do takiego miejsca trafił. Bo niedość że beton i hałas to jeszcze życie można stracić w drodze na na plażę - pewnie po to są te baseny przy hotelach, o dziwo pełne...
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 02.12.2007 09:56

Janusz Bajcer napisał(a):
Rysio napisał(a): Jest jeden wyjątek a mianowicie relacja naszego Lesia z .... Grecji :wink:


A mojej relacji z Grecji Rysio nie czytał :?:


Na Bulgaricusie linku do Twojej relacji nie ma :wink:
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 10.12.2007 10:17

niezawodny napisał(a):...Bo niedość że beton i hałas to jeszcze życie można stracić w drodze na na plażę - pewnie po to są te baseny przy hotelach, o dziwo pełne...

To tak jak ktoś jedzie na narty w Tatry.... przejdzie się kilka razy z deskami po Krupówkach zrobi kilka fotek i mówi, że był na nartach w Zakopcu :lol:

Pozdrav :papa:

P.S. Z tym hard corem masz rację - to trzeba lubić ;)
renpol
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 84
Dołączył(a): 14.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) renpol » 22.06.2008 16:44

Witam po dłuższej nieobecności :D
renpol
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 84
Dołączył(a): 14.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) renpol » 25.06.2008 20:56

Zdjęcia BUŁGARIA 2007

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107676
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 25.06.2008 22:59

Najładniejsze brzoskwinie :lol: reszta "takie sobie" - zdjęcia i widoki żadna rewelacja :!:
renpol
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 84
Dołączył(a): 14.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) renpol » 26.06.2008 18:18

Janusz Bajcer napisał(a):Najładniejsze brzoskwinie :lol: reszta "takie sobie" - zdjęcia i widoki żadna rewelacja :!:
, ale zamiast kamienistej plaży jest piasek .
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 26.06.2008 18:36

renpol napisał(a):Zdjęcia BUŁGARIA 2007

Obrazek


fajna fotka :wink:
renpol
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 84
Dołączył(a): 14.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) renpol » 26.06.2008 18:50

Piotrek_B napisał(a):
renpol napisał(a):Zdjęcia BUŁGARIA 2007

Obrazek


fajna fotka :wink:
Dzięki ! to tylko wybrane losowo fotki !
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 26.06.2008 18:55

renpol napisał(a):
Janusz Bajcer napisał(a):Najładniejsze brzoskwinie :lol: reszta "takie sobie" - zdjęcia i widoki żadna rewelacja :!:
, ale zamiast kamienistej plaży jest piasek .


I to jest jeden z większych problemów Bułgarii, choć nie jedyny 8) Na samą myśl, że jestem cały obklejony piachem mnie trzepie 8O :wink:
renpol
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 84
Dołączył(a): 14.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) renpol » 27.06.2008 07:22

Rysio napisał(a):
renpol napisał(a):
Janusz Bajcer napisał(a):Najładniejsze brzoskwinie :lol: reszta "takie sobie" - zdjęcia i widoki żadna rewelacja :!:
, ale zamiast kamienistej plaży jest piasek .


I to jest jeden z większych problemów Bułgarii, choć nie jedyny 8) Na samą myśl, że jestem cały obklejony piachem mnie trzepie 8O :wink:
To niech Cię naprawę otrzepie , potrzepie lub sobie " potrzep " - co wolisz .Nad Bałtykiem - piach , nad innymi piach ( Adriatyk też ! ) itd. itd ......więc leż na " miękkim " kamieniu ! tylko i wyłącznie w CRO ! nic innego nie możesz zwiedzać bo niema tam kamienistych plaż !
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Bułgaria - България



cron
Bułgaria ! Polecam , warto ! - strona 28
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone