Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Bułgaria ! Polecam , warto !

Stolicą Bułgarii jest Sofia – miasto o wyjątkowej historii, którego początki sięgają już starożytności. Gest kręcenia głową w dwie strony Bułgarzy odbierają jako przyznanie racji lub wyrażenie zgody. Odwrotnie niż w pozostałej części Europy! Narodowym kwiatem Bułgarii są róże. Z tego państwa pochodzi aż 50% całkowitej światowej produkcji olejku różanego.
renpol
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 84
Dołączył(a): 14.08.2007
Bułgaria ! Polecam , warto !

Nieprzeczytany postnapisał(a) renpol » 14.08.2007 11:49

Ostatnio jeżdziliśmy do Chorwacji , w te wakacje byliśmy w Bułgarii , pogoda extra , woda też czysta ,Kwatery tańsze i zupełnie inny kraj ! :lol:
Krystof
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3353
Dołączył(a): 26.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krystof » 14.08.2007 11:54

a coś więcej? choćby w punktach ...
* środek lokomocji
* trasa -jakość dróg - czas - noclegi
* miejsce docelowe
* "rodzaj" zamieszkania
* co tam ładnego?
* czystość plaży i wody
* tłumy - nie tłumy
* czysto - brudno
* tanio - drogo
* ...
:D Krystof
renpol
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 84
Dołączył(a): 14.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) renpol » 14.08.2007 12:11

polecam strone bulgaricus.com
transport własny - autko na gaz
trasa przez Rumunię z noclegiem ( od 25 pln do 40 pln) , drogi OK , do Bałcziku niedaleko Albeny mieliśmy 1650 km.
Kwatery prywatne za 8 ojro / osoba / doba
plaże piaszczyste , czyste sprzątane , woda około 26-28 stopni
w tej miejscowości - Bałczik - tłumów BRAK
i ogólnie tanio ! :))
Krystof
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3353
Dołączył(a): 26.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krystof » 14.08.2007 12:12

hmmm, no trochę już lepiej ... no ale zobacz - ładne zdjecia tu zamieszczamy, relacje ... :wink:
renpol
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 84
Dołączył(a): 14.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) renpol » 14.08.2007 12:17

dopiero dziś się zalogowałem . Pomyślałem , że można czasami napisać coś o Chorwacjii - było super - jeżdziliśmy od 2001 z przerwami do 2006 aż nadszedł czas na zmiane kraju .Byliśmy - Vodice, Grebastica i okolice Szibeniku !
lider
Croentuzjasta
Posty: 141
Dołączył(a): 09.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) lider » 14.08.2007 21:57

renpol napisał(a):polecam strone bulgaricus.com
transport własny - autko na gaz
trasa przez Rumunię z noclegiem ( od 25 pln do 40 pln) , drogi OK , do Bałcziku niedaleko Albeny mieliśmy 1650 km.
Kwatery prywatne za 8 ojro / osoba / doba
plaże piaszczyste , czyste sprzątane , woda około 26-28 stopni
w tej miejscowości - Bałczik - tłumów BRAK
i ogólnie tanio ! :))


Czy miałeś taki apartament :roll: ,że właściciel na dzień dobry zaprowadził Cię do WC ? 8O i pokazał jak to u nich się robi? :?: tzn dla niewtajemniczonych "kupamy do muszli,ale podcierając papier wrzucamy do kubła na śmieci" :evil: -muchy padają kurde 3 świat a dom 2 letni,oni poprostu mają rury kanalizacyjne fi 50 i 75 i się zapychaja,nie jest tak jednak wszędzie... :wink:
mysiaty
Croentuzjasta
Posty: 219
Dołączył(a): 26.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysiaty » 14.08.2007 22:28

Czy miałeś taki apartament :roll: ,że właściciel na dzień dobry zaprowadził Cię do WC ? 8O i pokazał jak to u nich się robi? :?: tzn dla niewtajemniczonych "kupamy do muszli,ale podcierając papier wrzucamy do kubła na śmieci" :evil: -muchy padają kurde 3 świat a dom 2 letni,oni poprostu mają rury kanalizacyjne fi 50 i 75 i się zapychaja,nie jest tak jednak wszędzie... :wink:[/quote]

hej, to samo bylo w okolicach heraklionu , na krecie.hotel 3-4 stars.papier do muszli i co dwa dni info na recepcje , ze wc is out of order.
wlasnie wrocilem z okolic chanii i nie bylo problemu.
bardzo wazne,czy wlasciciel apartamentu radzil sobie z tym problemem na biezaco?
pozdrawiam
jacek
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 15.08.2007 09:39

renpol napisał(a):polecam strone bulgaricus.com


Kiedyś tam wlazłem i poprosiłem o przedstawienia argumentów, które by mnie przekonały do zamiany Chorwacji na Bułgarię i ... nie doczekałem się :D
renpol
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 84
Dołączył(a): 14.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) renpol » 15.08.2007 19:25

Lider ! Ty chyba naprawdę byłeś w kraju trzeciego świata ! ale może 30 lat wstecz !!!
renpol
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 84
Dołączył(a): 14.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) renpol » 15.08.2007 19:28

Rysio - jeśli jesteś maniakiem ? to Twoja sprawa ! Moim zdaniem warto zwiedzić też inne kraje !
mirek109
Cromaniak
Posty: 652
Dołączył(a): 27.09.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirek109 » 15.08.2007 19:49

renpol napisał(a): Moim zdaniem warto zwiedzić też inne kraje !

Zgadzam się z twoim zdaniem ale by mnie przekonać wrzuć fotki lub zapodaj linka.

http://www.olczyk.com/mirek/chorwacja/

Na tegoroczne jeszcze mam czas bo wyjad we wrześniu :)

Czekam na twoje :):):) Chetnie popatrze :) Może mnie zachęcą i ponownie zwiedzę Bułgarie :))). Byłem tam 28 lat temu. Chyba się dużo zmieniło :)
renpol
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 84
Dołączył(a): 14.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) renpol » 15.08.2007 20:47

ok - prześle w wolnej chwili ! do niedzieli napewno . Pozdrawiam .
Szumeńskomen.
mkm
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5455
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkm » 15.08.2007 21:48

Bułgaria to jest zupełnie inna ,, szuflada " . Wszelkie porównania z Cro czy Montenegro są zdecydowanie nie na miejscu. Prędzej już można Bułgarię porównać z polskim Bałtykiem , pomijając różnicę temperatur wody i powietrza.
platon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3540
Dołączył(a): 03.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) platon » 15.08.2007 22:20

mkm napisał(a):Bułgaria to jest zupełnie inna ,, szuflada " . Wszelkie porównania z Cro czy Montenegro są zdecydowanie nie na miejscu. Prędzej już można Bułgarię porównać z polskim Bałtykiem , pomijając różnicę temperatur wody i powietrza.

Można porównać Bułgarię i Montenegro.To to samo jeśli chodzi o czystość wody,plaży i rąk.Nasz Bałtyk jest pod tym względem kochany.
mkm
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5455
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkm » 15.08.2007 22:42

Zdecydowanie się nie zgadzam. Montenegro to najpiękniejsze połączenie gór z morzem ( dostępne ) na Świecie . Zresztą pisał już o tym dawno przede mną lord Bayron. Co do czystości rąk i lokalnie wody to sytuacja staje się coraz trudniejsza wraz z napływem sąsiadów z południa. To jest wielki problem nie tylko Montenegro ale i Serbii, a w niedalekiej przyszłości będzie również problemem Chorwacji. No cóż taka już jest ta polityka . :wink:
Następna strona

Powrót do Bułgaria - България



cron
Bułgaria ! Polecam , warto !
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone