Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Bułgaria ! Polecam , warto !

Stolicą Bułgarii jest Sofia – miasto o wyjątkowej historii, którego początki sięgają już starożytności. Gest kręcenia głową w dwie strony Bułgarzy odbierają jako przyznanie racji lub wyrażenie zgody. Odwrotnie niż w pozostałej części Europy! Narodowym kwiatem Bułgarii są róże. Z tego państwa pochodzi aż 50% całkowitej światowej produkcji olejku różanego.
paolooo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 449
Dołączył(a): 29.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) paolooo » 17.08.2007 14:11

ja dziś do Szwecji na 6 tygodni......ZAROBIĆ NA CHORWACJĘ :lol:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107697
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 17.08.2007 14:14

Rysio napisał(a):Arturo, do do cholery pokaż mi choć jedną ładną plażę na zdjęciu w BG :!: :!: :!: :D


Szukaj Rysiu - a może coś znajdziesz :wink: :lol:

http://www.beachbulgaria.com/sunnybeach/index.shtml
arturo72
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 269
Dołączył(a): 08.01.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) arturo72 » 17.08.2007 14:16

Janusz Bajcer napisał(a):
arturo72 napisał(a):Nikt nikogo nie ma zamiaru na siłę zapchać do Błg,jak człowiek jest przykuty dupą do jednego miejsca to ciężko takiego ruszyć,choćby nie wiem jakich się używało argumentów ;)


Bo czasem argumentów brakuje :wink: patrz post wyżej.


Dla mnie najważniejszym argumentem jest możliwość poznania czegoś innego w sensie inne krajobrazy,inni ludzie,inna kultura itp.Jest to zwykła ludzka ciekawość Świata.
Jaka to jest przyjemność po raz enty zobaczyć piramidy,jechać Jadranką czy górami,oglądać krzywą wieżę,zwiedzać Ateny,oglądać Nesseber,wylegiwać się na Costa del Sol czy być pod Łukiem Triumfalnym.
Świat jest naprawdę duży a życie niestety króciutkie.Dlatego ja chcę wykorzystać je całkowicie i oprócz Dubrownika czy wysp chorwackich widziałem już dużo innych pięknych lub mniej pięknych rzeczy :)
arturo72
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 269
Dołączył(a): 08.01.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) arturo72 » 17.08.2007 14:19

Rysio napisał(a):Arturo, do do cholery pokaż mi choć jedną ładną plażę na zdjęciu w BG :!: :!: :!: :D


w moich zbiorach nie posiadam takich ujęć ale Janusz zaaplikował galerię Sinemorca Niezawodnego-tam jest na co popatrzeć ;)
renpol
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 84
Dołączył(a): 14.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) renpol » 17.08.2007 14:21

Brawo arturo - Nikt nikogo nie ma zamiaru na siłę zapchać do Błg,jak człowiek jest przykuty dupą do jednego miejsca to ciężko takiego ruszyć,choćby nie wiem jakich się używało argumentów !
Celnie napisane !
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107697
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 17.08.2007 14:27

Tu jest do przyjęcia, ale czy jest tam dobry kemping

http://www.beachbulgaria.com/rusalka/index.shtml

A skoro Rusalka to jeszcze powinna być rusalka
:wink:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107697
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 17.08.2007 14:37

arturo72 napisał(a):Dla mnie najważniejszym argumentem jest możliwość poznania czegoś innego w sensie inne krajobrazy,inni ludzie,inna kultura itp.Jest to zwykła ludzka ciekawość Świata.
Jaka to jest przyjemność po raz enty zobaczyć piramidy,jechać Jadranką czy górami,oglądać krzywą wieżę,zwiedzać Ateny,oglądać Nesseber,wylegiwać się na Costa del Sol czy być pod Łukiem Triumfalnym.
Świat jest naprawdę duży a życie niestety króciutkie.Dlatego ja chcę wykorzystać je całkowicie i oprócz Dubrownika czy wysp chorwackich widziałem już dużo innych pięknych lub mniej pięknych rzeczy :)

No i w tym roku ciekawość spędzenia wakacji w innym miejscu zaprowadziła mnie do Grecji, byłem zobaczyłem i sie nie zauroczyłem, nic nie poradzę, że lepiej podoba mi sie w Chorwacji.
Natomiast ciekawość świata i dalszych jego pięknych zakątków kosztuje, więc wybieram to, na co mnie stać i gdzie się czuję najlepiej.

Ps.Galerię Niezawodnego zamieściłem (myślę, że mi imiennik głowy nie urwie :wink: )
ale jeśli chodzi o to, co na zdjęciach, to mnie nie "powaliło"
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 17.08.2007 14:39

W całych zbiorach Bulgaricusa, nie spotkałem JEDNEGO !!! zdjęcia kameralnej plaży, która by mi się spodobała. Dlatego właśnie mnie tam jakoś nie ciągnie. W Chorwacji jeszcze nie byłem 2 razy w tym samym miejscu nie licząc przystani promowej w Splicie :D
renpol
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 84
Dołączył(a): 14.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) renpol » 17.08.2007 14:45

Sz.P, Janusz Bajcer ! Napisano - Natomiast ciekawość świata i dalszych jego pięknych zakątków kosztuje, więc wybieram to, na co mnie stać i gdzie się czuję najlepiej.


Niestety pobyt w Chorwacji jest o wiele droższy niż w BG ! nawet po doliczeniu 2 noclegów w Rumunii i 900 km. więcej !!
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107697
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 17.08.2007 14:51

Bułgarskie wybrzeże jest jedno i raczej na całej długości podobne.
Chorwacja to kraj kontrastów, inaczej jest na zachodniej i wschodniej Istrii, sam koniuszek serduszka Istrii też inny, a następnie mamy Kvarner, trzy regiony Dalmacji różnice się od siebie, za Dubrovnikiem jest Molunat i Konavle, a do tego kilkanaście większych i mniejszych wysp - każda inna w swoim rodzaju - można kilka lat jeździć w różne miejsca - życia braknie. :wink:

A gdzie fani polecający Bułgarię znajdą góry schodzące do morza, wyspy oraz kilkanaście przepięknych parków narodowych. :?:
renpol
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 84
Dołączył(a): 14.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) renpol » 17.08.2007 14:53

Rysio - nikt Cię nie ciągnie za wysokie czoło do BG !
- A leżenie na kamieniach - mnie znudziło !
- Jeśli nie byłeś - nie pisz głupot ze słyszenia !




PS. Twoje rozumowanie jest bardzo zaściankowe !
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107697
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 17.08.2007 14:56

renpol napisał(a):Niestety pobyt w Chorwacji jest o wiele droższy niż w BG ! nawet po doliczeniu 2 noclegów w Rumunii i 900 km. więcej !!


Na kempingu, mając swoje wyżywienie (na miejscu tylko podstawowe artykuły) pobyt nie jest drogi, jest bliżej, szybciej się zajedzie po dobrych drogach.
renpol
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 84
Dołączył(a): 14.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) renpol » 17.08.2007 15:00

Wiem jak życie wygląda w przyczepie !
I na kepmie za Zadarem - nawet ciepłej wody nie było ! o toaletach niewspomne !! BRRRR
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107697
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 17.08.2007 17:33

renpol napisał(a):Wiem jak życie wygląda w przyczepie !
I na kepmie za Zadarem - nawet ciepłej wody nie było ! o toaletach niewspomne !! BRRRR


To trzeba było wybrać taki kemping, gdzie ciepła woda była, ja zawsze byłem na takich, a na niektórych to nawet mydełko i papier toaletowy był non stop.
I przez dziewięć kolejnych lat spałem w namiocie, nie w przyczepie, a jeszcze wcześniej też dziewięć lat pod namiotem na Węgrzech na kempingach przy termalnych basenach - moje małe wtedy chłopaki miały tam raj ( i ja też :wink: :lol: )
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107697
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 17.08.2007 17:50

renpol napisał(a):Niestety pobyt w Chorwacji jest o wiele droższy niż w BG ! nawet po doliczeniu 2 noclegów w Rumunii i 900 km. więcej !!


O ile wiele droższy :?:

A ok. 900 km mam z Nowego Sącza nad piękną zieloną Istrię, przy dobrych warunkach drogowych jak wyjadę skoro świt, jestem tam na wieczór.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Bułgaria - България



cron
Bułgaria ! Polecam , warto ! - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone