Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Budva, Stari Bar, Ulcinj...

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
who
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 419
Dołączył(a): 23.02.2006
Budva, Stari Bar, Ulcinj...

Nieprzeczytany postnapisał(a) who » 11.03.2006 19:25

Witam
Już czterokrotnie byłem w Kotorze, zawsze z wielką przyjemnością. Jednak "nie zdobyłem się" na jazdę niżej, do Budvy, Strego Baru i oczywiście Ulcinja. Niby to blisko od Kotoru - ok. 100km, ale właśnie - czy warto? Widoki? Architektura? Inne walory? Jaka droga? Widziałem fotki Ulcinja - śliczne te mury nad zatoczką. Punkt startowy - Ston lub Żuljana. Warto więc :?:
wiolak3
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 808
Dołączył(a): 28.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolak3 » 11.03.2006 19:37

Jeeeeedż, podróżniku, jedz, ani się nie zastanawiaj!
Stary Bar ma swój klimacik, widoki na góry cudne. Do Ulcinja koniecznie, stare miasto zachwyca, widoki stamtąd również! Ludzie różne mają opinie, jeśli czytałeś forum..Dopóki sam nie pojedziesz - nie będziesz wiedział, co myśleć.
Ja byłam tam tydzień i podobało mi się bardziej niż w Cro, ale to moja subiektywna opinia :D
U-la
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2268
Dołączył(a): 10.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) U-la » 13.03.2006 14:32

Tu jest czytadło wiolak3 :wink: :D o naszej Czarnogórze: forum/viewtopic.php?t=9166&start=0
Dużo "momentów" niekoniecznie istotnych, ale i trochę o tym, co nas zachwyciło też :D .

Jedź, jedź i niewiele się zastanawiaj!!!
Kir
Cromaniak
Posty: 1012
Dołączył(a): 06.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kir » 13.03.2006 15:05

who napisał(a):Już czterokrotnie byłem w Kotorze, zawsze z wielką przyjemnością. Jednak "nie zdobyłem się" na jazdę niżej, do Budvy, Strego Baru i oczywiście Ulcinja.



A co Cię powstrzymywało? obawy o bezpieczeństwo? te 100 km nie robi wielkiej różnicy chyba ze nie wyściubiasz nosa za zatokę kotorską

who napisał(a): Niby to blisko od Kotoru - ok. 100km, ale właśnie - czy warto? Widoki? Architektura? Inne walory? Jaka droga? Widziałem fotki Ulcinja - śliczne te mury nad zatoczką. Punkt startowy - Ston lub Żuljana. Warto więc :?:


Trudno przebić widoki w Kotorze. Dalej będzie trochę inaczej ale znowu nie aż tak bardzo. Droga nad morzem jest bardzo dobra choć bywają korki. Gorzej jest we wnętrzu kraju. Dla mnie jednak prawdziwa Czarnogóra jest wewnątrz lądu i poniżej Baru.
Co do architektury to Kotor jest najpiękniejszy w Mn, sorry ale Ucinij i Budwa to XVIII-XIX wieczne rekonstrukcje starych miast, wiekszość budynków wyglada tak samo, jakby je jedna ekipa wziosła, mało ornamentów. Za to poza zatoką kotorską warto zajrzeć do manasterów, na mnie robą kolosalne wrażenie, nawet te XIXw

Jeżeli szukasz wschodniego klimatu warto pojechać po monasterach. Jeżeli szukasz przedsionka Albani to nie jedz do plastikowego Ulcinija tylko do Starego Baru koniecznie w piątek rano i zobacz jak naprawdę żyją Albańczycy w biednych osiedlach przy murach
Jeżeli szukasz widoków to jedz nad Szkoderskie, niewiele widoków w Europie moze się równać. Albo jedz w głąb lądu - kanion Moracy, kanion Tary.
Jak dla mnie jeżeli chce się zwiedzać z południowej Dalmacji to jedna wycieczka to zatoka Kotorska: Perast, Risan, Kotor i okolice, monastery w okolicach Herceg-Novi, jak starczy czasu to Budwa i okoliczne monastery.
I druga wycieczka - przez Niksic nad Szkoderskie, 2 dniowa ale naprawdę warto
T.o.m.a.s.z.
Odkrywca
Posty: 75
Dołączył(a): 03.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) T.o.m.a.s.z. » 13.03.2006 15:57

Jak Budva i Bar to również śv Stefan ( wstęp 5 Euro) oczywiście, a na miejscu koniecznie kąpiel w kawiarnianym basenie na tejże "wysepce" - pozdrawiam
live_to_ride
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 74
Dołączył(a): 30.09.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) live_to_ride » 13.03.2006 23:07

Jak będziesz w Barze, to pozdrów ode mnie sekretarkę dyrektora miejscowego szpitala :lol:
Marco Polo
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 81
Dołączył(a): 24.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marco Polo » 26.04.2006 20:25

Nawet się nie zastanawiaj warto zobaczyć. i Stary Bar, i Ulcinj, to tylko 2 godz. wzdłuz wybrzeża.No i oczywiście Szkoderskie Jezioro też. Poczytaj posty z 2005.r. tylko przy wjeżdzie do St, BAru się nie zgub bo jest tylko jeden znak a potem nic, warto pytac miejscowych.
Marco Polo
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 81
Dołączył(a): 24.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marco Polo » 26.04.2006 20:27

No i oczywiście Budva tj. Dubrovnik w miniaturze lub odwrotnie. A co do jazdy po CG to tylko trzeba mieć dobry refleks i będzie ok.
Kir
Cromaniak
Posty: 1012
Dołączył(a): 06.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kir » 26.04.2006 21:27

Marco Polo napisał(a):No i oczywiście Budva tj. Dubrovnik w miniaturze lub


Ty raczysz żartować!!!
Gdybyś napisał Kotor to jeszcze bym zrozumiał, ale ten zrekonstuowany twór jaki jest stara Budwa, raczej neoklasyczny niż renesansowy, zatłoczony w sezonie do granic możliwości naprawdę z Dubrownikiem nie ma co porównywać
Marco Polo
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 81
Dołączył(a): 24.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marco Polo » 27.04.2006 17:11

No dobra dobra b.mała miniatura
mmllmm
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 23.05.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) mmllmm » 26.12.2014 22:00

Muszę przyznać że Ulcinj wygląda lepiej na zdjęciach niż w rzeczywistości, odwrotnie niż Kotor.

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone