Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Budapeszt - nocleg bez rezerwacji

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Ludek
Globtroter
Posty: 52
Dołączył(a): 04.05.2014
Budapeszt - nocleg bez rezerwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ludek » 29.07.2014 18:46

Jutro kończy się nasza przygoda w Chorwacji i spontanem postanowiliśmy zatrzymać się w Budapeszcie.

Czy możecie polecić jakiś niedrogi nocleg na 2 noce. Warunki mogą być skromne.
Jakiś pensjonat, hostel, kwaterę, schronisko, gdzie będzie szansa na nocleg bez rezerwacji.
beagm
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 605
Dołączył(a): 17.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) beagm » 29.07.2014 20:48

Jeśli masz chwilkę czasu to proponuję zajrzeć na forum węgierskie i tam znajdziesz noclegi polecone przez osoby, które korzystały pozdro
KrisM
Cromaniak
Posty: 639
Dołączył(a): 21.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrisM » 29.07.2014 22:32

Ludek napisał(a):Jutro kończy się nasza przygoda w Chorwacji i spontanem postanowiliśmy zatrzymać się w Budapeszcie.

Czy możecie polecić jakiś niedrogi nocleg na 2 noce. Warunki mogą być skromne.
Jakiś pensjonat, hostel, kwaterę, schronisko, gdzie będzie szansa na nocleg bez rezerwacji.

jest coś takiego jak booking, dla nich nigdy nie jest za późno :D znajdziesz tam hotele, hostele i pensjonaty :papa:
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 29.07.2014 22:39

Wpisz sobie w google honey hostel budapest. Nocowaliśmy tam kiedyś, warunki skromne, ale dla nas ok, i cena niewysoka (po negocjacjach za 2 pokoje dwuosobowe w sumie daliśmy 35E w sezonie), otoczenie trochę jak z dreszczowca (ponoć dzielnica słynie z knajp w ruinach), ale za to niedaleko do stacji metra Blaha Lujza Ter z dobrymi połączeniami. Przy tej ulicy w podwórkach są parkingi, płatne ale dużo tańsze niż parkowanie na ulicy. Jeśli mają wolne pokoje, możesz negocjować jakiegoś lasta. Dość szybko odpowiadali na maile. Zresztą na ich stronie jest nr telefonu, można rano zadzwonić (mówią biegle po angielsku).
Ostatnio edytowano 29.07.2014 23:02 przez Mikromir, łącznie edytowano 1 raz
jacaj
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 102
Dołączył(a): 14.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacaj » 29.07.2014 22:55

Skoro piszesz post, to rozumiem masz dostęp do neta, więc wcale nie musi byc bez rezerwacji.
Ja rozważałem Budapeszt w drodze do Cro, ale zrezygnowaliśy bo za blisko wypada nam. Nie mogę podac linka, ale mam nadzieję że mnie nie powieszą ;) jak wchodziłem na booking com to wyskawkiwały mi cąłkiem sensowne kwatery, pensjonaty i to w cenie ponożej 200zł, nawet ok 160 zł (za pokój)
ryszard22
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2425
Dołączył(a): 06.04.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) ryszard22 » 29.07.2014 23:10

Proponuje w hotelu Kocsis Szalló
tel +36 1382 7490
1119 Budapest
Kocsis utca 26
1600 for./1 os. p 4 osob.
Ludek
Globtroter
Posty: 52
Dołączył(a): 04.05.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ludek » 02.08.2014 21:18

Dzięki serdeczne za odpowiedzi. Przydadzą się na przyszłość i dla innych. :mrgreen:

Szukając znalazłam taką stronkę http://www.uwielbiambudapeszt.com/
Dużym uławtwieniem dla nas była możliwość porozumiewania się po polski.
Z angielskim u nas średnio.

Nocowaliśmy w apartamencie Izabella. Koszt 60 euro za noc za całość. Nas były 4 osoby, nie wiem jak cena kształtuje się przy większej ilości. Znajdują się tam 2 łóżka małżeńskie (wygodne), 1 rozkładana kanapa 2-osobowa (albo źle ją rozłożyliśmy, albo coś z nią jest nie do końca w porządku, bo miała wybrzuszenie przez środek, poza tym dość miękki materac), 2 rozkładane łóżka 1 - osobowe (używaliśmy jednego - wygodne).

Jest to mieszkanie 2 pokojowe (jeden pokój przechodni) z oddzielnie wc i łazienka (wanna, pralka, suszarka do włosów), kuchnia w pełni wyposażona (czajnik elektryczny, zmywarka, lodówka, kuchenka mikrofalowa i gazowa). Na wyposażeniu TV, wifi, żelazko, ręczniki i wiatrak.

Mieszkanie usytuowane w zabytkowej kamienicy (z 1894), która wymaga remontu. Samo mieszkanie wygląda jakby ktoś mieszkał tam pomieszkiwał. W łazience suszy się uprana pościel, ręczniki. W kuchni niepsujące się produkty pewnie zostawione przez poprzednich turystów. Specyficzny zapach w mieszkaniu kojarzący mi się ze starszą osobą lub starą kamienicą (nie wiem jak to dobrze określić).

W kamienicy na dole znajduje się sklep spożywczy czynny od 6.00-22.00, można płacić kartą.
Parking na ulicy płatny ok. 400 forintów/godz., w godz. 8.00-18.00. My wieczorem opłaciliśmy parkowanie do ok. 10.00 następnego dnia, a potem przestawiliśmy auto na bezpłatny parking przy Parku Miejskim (ul. Dozsa Gyorgy) o. 10.30 już był prawie pełny. Stąd metrem (żółta linia M1) pojechaliśmy do centrum.

Mieszkanie położone blisko centrum, spokojnie można dojść na piechotę, ze Starego Miasta też wróciliśmy piechotą.

Dla nas główna wada tego mieszkania, to okna wychodzące na ulicę, a co za tym idzie hałas. Uliczka nie duża, ale jeżdżą po niej trolejbusy i do tego załapaliśmy się na śmieciarkę z samego rana. Na 2 noce było ok., ale jakbyśmy chcieli dłużej pomieszkać

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Budapeszt - nocleg bez rezerwacji
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone