Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Budapeszt z dziećmi - majówka 2013 i ...2016

Aż 20% całej populacji Węgier mieszka w stolicy państwa – Budapeszcie. Na terenie państwa znajduje się Balaton czyli największe europejskie jezioro. W Budapeszcie znajduje się bardzo dobrze rozwinięty system metra, które otwarto już w 1896 roku – starsze w Europie jest jedynie metro londyńskie. Węgry są ojczyzną wielu dziś używanych wynalazków. Pochodzi stąd długopis, syfon, kostka Rubika i zapałki. Na Węgrzech aż do 1941 roku obowiązywał tu ruch lewostronny.
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009
Re: Budapeszt z dziećmi - majówka 2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 11.11.2014 22:13

Buber - nie wiem jakim cudem dopiero teraz znalazłem twoją relację, ale przeczytałem i oglądnąłem za jednym zamachem.

Super pokazany Budapeszt - już widzę, że moje 2 pobyty nie wystarczyły mi na zobaczenie wszystkich ciekawych miejsc, które znalazłem u ciebie. Jest powód, żeby jechac tam po raz trzeci :D :D
Buber
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3790
Dołączył(a): 11.08.2006
Re: Budapeszt z dziećmi - majówka 2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Buber » 13.11.2014 00:58

maslinka napisał(a):...Zresztą mogłabym łazić po Budapeszcie nawet tydzień :D
...


CZEŚĆ :D
Miasto jest fascynujące, wspaniale zasysa, czy coś w tym typie.
Myślałem o tym czy nie pozwiedzać tych obiektów :oczko_usmiech:
Cześć z ruin-barów szybko upada, ale na ich miejsce powstają nowe ...
Buber
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3790
Dołączył(a): 11.08.2006
Re: Budapeszt z dziećmi - majówka 2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Buber » 13.11.2014 01:01

wojan napisał(a):
Tu trochę popolemizuję ... :D Kilka godzin, czy nawet cały dzień, moim zdaniem, wystarczy tylko na powąchanie i posmakowanie potrawy zwanej Budapesztem.Aby się nią najeść i podelektować pewnie i tygodnia będzie mało ... :D


Hej
Oczywiście masz rację ...
Ale przyznasz, że w parę godzin można sobie ten Budapeszt tak ... polizać.
A tak przy okazji delektowania się tematem, Varga napisał o Węgrzech nową książkę ... podobno też kulinarną :wink: - Czardasz z mangalicą

Dzięki za towarzystwo :D
Buber
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3790
Dołączył(a): 11.08.2006
Re: Budapeszt z dziećmi - majówka 2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Buber » 14.11.2014 00:07

Raul73 napisał(a):...


Cześć Raul - bardzo mi miło, że tu zaglądasz ...
Szczerze - to bez ciebie ta wyprawa by się nie odbyła...
Po wymianie postów z Tobą nabrałem i odwagi i ochoty.

A do zobaczenia jest tam jeszcze mnóstwo atrakcji ...
Pozdrawiam :D
andeo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2113
Dołączył(a): 31.01.2014
Re: Budapeszt z dziećmi - majówka 2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) andeo » 16.11.2014 13:28

hej,zaczęłam czytać ,włączyłam muzyczkę ,nostalgiczną i świetną ,piosenka stała się jedną z moich ulubionych ;)
fajnie piszesz,jeszcze nie skończyłam ,więc wrócę .My Budapeszt potraktowaliśmy w tym roku "bokiem",szkoda,poczytam i może nakręcę się na to miasto,żeby poznać je bliżej :)
Buber
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3790
Dołączył(a): 11.08.2006
Re: Budapeszt z dziećmi - majówka 2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Buber » 16.11.2014 18:04

andeo napisał(a):hej,zaczęłam czytać ,włączyłam muzyczkę ,nostalgiczną i świetną ,piosenka stała się jedną z moich ulubionych ;)
fajnie piszesz,jeszcze nie skończyłam ,więc wrócę ....


CZeść ...
Cieszę się, że tekst podszedł ...
Muzyka to głównie mój ulubiony i absolutnie niesamowity ALT-J ... , ze 2 kawałki Neo z filmu Kontroll i chyba po jednym numerze Interpolu i Kings of Leon ...

OK ... to coś na zakończenie :D


Budapeszt jest jak kolekcja pamiątek, które wyjmuje się z kuferka, ogląda, bawi się nimi, a potem znów odkłada na miejsce, ale nie sposób ich się pozbyć, bo wtedy pozbyłoby się części samego siebie ...

Krzysztof Varga
andeo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2113
Dołączył(a): 31.01.2014
Re: Budapeszt z dziećmi - majówka 2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) andeo » 16.11.2014 18:25

Piękne słowa ,można by je zastosować do każdego miejsca które kochamy :)
a muza rewelacja ,taka jak lubię Kingsów też :)
GOLDEN
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1756
Dołączył(a): 12.02.2014
Re: Budapeszt z dziećmi - majówka 2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) GOLDEN » 16.11.2014 18:49

Buber napisał(a):
wojan napisał(a):
Tu trochę popolemizuję ... :D Kilka godzin, czy nawet cały dzień, moim zdaniem, wystarczy tylko na powąchanie i posmakowanie potrawy zwanej Budapesztem.Aby się nią najeść i podelektować pewnie i tygodnia będzie mało ... :D


Hej
Oczywiście masz rację ...
Ale przyznasz, że w parę godzin można sobie ten Budapeszt tak ... polizać.
A tak przy okazji delektowania się tematem, Varga napisał o Węgrzech nową książkę ... podobno też kulinarną :wink: - Czardasz z mangalicą

Dzięki za towarzystwo :D


W taki razie ja tylko polizałem Budę i Peszt :wink: 8O a książkę chetnie kupię,jako entuzjasta zupki gulaszowej :oczko_usmiech:
Buber
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3790
Dołączył(a): 11.08.2006
Re: Budapeszt z dziećmi - majówka 2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Buber » 16.11.2014 19:03

Cześć GOLDEN

Generalnie nie jestem fanem Krzysztofa Vargi ... ale te jego 2 powieści, właściwie gawędy - reportaże o Węgrzech - Gulasz z Turula i Czardasz z mangalicą są rewelacyjnie ... połknąłem je za jednym zamachem.

Troszkę fragmentów, z tej ostatniej wpisałem do suplementu.
Sam początek książki jest bardzo ... smaczny:

Jechałem do Miszkolca po paprykowaną słoninę z mangalicy i węgierskie wino, jakbym jechał po złote runo ... :oczko_usmiech:
andeo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2113
Dołączył(a): 31.01.2014
Re: Budapeszt z dziećmi - majówka 2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) andeo » 08.02.2015 18:40

Przeczytałam ,a potem jeszcze raz wróciłam :) nakręciłam się na Budapeszt.W tym roku,jesli tylko będzie możliwość,chciałabym się zatrzymać na nocleg w tym mieście ,w drodze powrotnej z wakacji .Robię notatki,wiele z Twoich rad zapisałam.Bardzo dużo udało Wam się zwiedzić,podziwiam znajomość stacji i linii w metrze,czytając to ,dla mnie trochę czarna magia :)Bardzo dziękuję ,super relacje .
aha ,wyczytałam ,że Kiskiralylany ,to nie królewna ,tylko Mały książę :wink:
Buber
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3790
Dołączył(a): 11.08.2006
Re: Budapeszt z dziećmi - majówka 2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Buber » 08.02.2015 20:06

HEJ

Cieszę się, że się relacja przysłuży ..
Sam tych stacji też za bardzo nie pamiętam - w głowie została węzłowa Deak Ferenc, no i ta na placu Szell Kalman ter - resztę miałem w takiej fajnej mapce wyd. express map - comfort map and guide (bardzo polecam - są tam opisane wszystkie atrakcje miasta i dodatkowo jest plan Wzgórz budziańskich) ...

A z ta królewna - księżniczka - to naprawdę jest Małym Księciem ?
Wygląda na dziewczynkę i podobno Laszlo Marton sportretował w tej postaci swoją córkę.
andeo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2113
Dołączył(a): 31.01.2014
Re: Budapeszt z dziećmi - majówka 2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) andeo » 08.02.2015 20:36

hahhaha,to chyba faktycznie ja coś źle doczytałam.Sprawdziłam jeszcze raz i ...Little Princess czyli dziewczynka,te spodnie mnie zmyliły ;)
Ja pewnie nie za dużo czasu będę miała na zwiedzenie tego miasta,ale taka mapka mogłaby być przydatna ,dzięki.
21monika
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2918
Dołączył(a): 25.04.2014
Re: Budapeszt z dziećmi - majówka 2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) 21monika » 01.03.2015 14:05

W ramach tegorocznych "przedłużonych " :D weekendów mamy w planach Pragę (to już tuż, tuż :lol: ), Wiedeń, i Budapeszt. :lol:
Fajna relacja i zamierzam się nią posiłkować.
linapau
Globtroter
Posty: 58
Dołączył(a): 08.02.2014
Re: Budapeszt z dziećmi - majówka 2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) linapau » 01.04.2015 20:13

Hej,
przeczytałam twoją relację "na jeden raz"
Super fotki, super opis....
Wracając z wakacji chcę tam wstąpić na 1dzień...
Męża przekupiłam kolejkami...
Buber
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3790
Dołączył(a): 11.08.2006
Re: Budapeszt z dziećmi - majówka 2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Buber » 03.04.2015 23:43

21monika napisał(a):W ramach tegorocznych "przedłużonych " :D weekendów mamy w planach Pragę (to już tuż, tuż :lol: ), Wiedeń, i Budapeszt. :lol:
Fajna relacja i zamierzam się nią posiłkować.


To są bardzo dobre destynacje - ja też planuję Pragę i Wiedeń ... z innych ważnych miast CK monarchii może jeszcze Zagrzeb i Bratysławę ...
Generalnie ten obszar ma w sobie jakiś swojski klimat.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Węgry - Magyarország

cron
Budapeszt z dziećmi - majówka 2013 i ...2016 - strona 14
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone