Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Będzie tłok?

Wybieracie się do Chorwacji, ale macie wątpliwości odnośnie pogody? Czy nie będzie za zimno lub za gorąco? Jak inni znieśli chorwacki klimat?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
jaccco
Odkrywca
Posty: 87
Dołączył(a): 06.04.2003
Będzie tłok?

Nieprzeczytany postnapisał(a) jaccco » 19.05.2003 21:49

Po zeszlorocznych kłopotach z pogodą liczyłem na to, że w tym roku trochę się w Chorwacji rozluźni ale sytuacja na świecie (zagrożenie zamachami terrorystycznymi na południu Morza Śródziemnego, SARS na Dalekim Wschodzie itd) sprawiają, że chyba znowu będzie tłok... :(
Mariusz
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 316
Dołączył(a): 19.04.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mariusz » 19.05.2003 23:17

Myślę, że w Chorwacji będzie coraz tłoczniej - i to nie ze względu na terroryzm, SARS, czarne plamy na słońcu, czy też inne "globalne" przyczyny.
Jest tam po prostu ładnie, relatywnie tanio (w porównaniu do innych krajów europejskich w tamtym regionie) - a więc na wakacje TAM stać tzw. "przeciętnego obywatela" (cokolwiek to znaczy), w miarę blisko - a więc można dojechać prawie każdym (nawet dosyć wiekowym lub niezbyt dużym) środkiem transportu, jest bardzo "sympatyczny" klimat, prawie gwarantowana pogoda - no i w pewnym sensie od jakiegoś czasu jest moda na Chorwację.
Wszystko to nie sprzyja ograniczeniu ruchu turystycznego - z czego z resztą (jak się domyślam) Chorwaci się cieszą.
Wydaje mi się więc, że bez względu na tzw. "zewnętrzne czynniki", w ciągu nakbliższych lat ilość turystów w Chorwacji raczej nie będzie malała...
maciogg
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 372
Dołączył(a): 26.05.2002
Będzie tłok?

Nieprzeczytany postnapisał(a) maciogg » 20.05.2003 11:18

Na pewno będzie dużo turystów. SARS pewnie swoje tu dołoży, ale myślę że najbardziej decydujące są czynniki ekonomiczne (relatywnie tanie wakacje) oraz rozsądna odległość z Polski.
wubek

Nieprzeczytany postnapisał(a) wubek » 20.05.2003 13:33

Boje sie takiego tloku, ze gdy pojade w ciemno, przez tydzien nie znajde noclegu, na pizze bede sie musial zapisywac w knajpie z 2 dniowym wyprzedzeniem, a wszystko bedzie z tego powodu tak drogie, ze z placzem wyjade z powrotem.
A tak powaznie, to wesolo nie jest, bo jesli nie Chorwacja, to co? Pisze w imieniu srednio i nizej zarabiajacych. :cry:
erloy

Nieprzeczytany postnapisał(a) erloy » 20.05.2003 13:47

wubek napisał(a):A tak powaznie, to wesolo nie jest, bo jesli nie Chorwacja, to co? Pisze w imieniu srednio i nizej zarabiajacych. :cry:


Czarnogora
maciogg
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 372
Dołączył(a): 26.05.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) maciogg » 20.05.2003 14:03

wubek napisał(a):A tak powaznie, to wesolo nie jest, bo jesli nie Chorwacja, to co? Pisze w imieniu srednio i nizej zarabiajacych. :cry:



Zawsze zostaje Ustka, ale się nie założę, że wyjdzie taniej :)
Bebe

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bebe » 20.05.2003 15:03

maciogg napisał(a):Zawsze zostaje Ustka, ale się nie założę, że wyjdzie taniej :)

A ja się założę, że nie wyjdzie :D
A i temperaturki nad Bałtykiem jakieś takie niezbyt...
Łukasz
Cromaniak
Posty: 1088
Dołączył(a): 03.04.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Łukasz » 20.05.2003 16:03

Co by sobie Chorwaci nie wyobrażali to tłok może się zrobić jak SARS wybuchnie w Bułgarii. Turyści, którzy z powodu terroryzmu nie pojadą na Bali na pewni nie pojadą nam zabierać miejsc w apartamentach w Chorwacji.
Z czego ja oczywiście się cieszę bo nie zamieniłbym Dalmacji na inne miejsce.

Powrót do Pogoda i klimat


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Będzie tłok?
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone