Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Balkan Express cz. 2

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
mama_Kapiszonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2042
Dołączył(a): 30.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) mama_Kapiszonka » 14.09.2005 14:07

Wróciłyście do kraju, ale ... brakuje mi to zakończenia tej opowieści. No bo niby kisielek i gorący kubek jako happy end?... to w ogóle nie w Waszym stylu...
Może fotki pomogą zaspokoić bałkańskie pragnienia ;-)
No i fakt, że może za rok znowu opiszecie coś tak fajnego, że matka polka (tzn: ja) Wam szczerze pozazdrości.
Byle do lata!
A.
volumen
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2224
Dołączył(a): 21.05.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) volumen » 14.09.2005 14:12

Dobre... naprawdę dobre. Może coś napiszecie na konkurs literacki?

Pozdrawiam krajanki zza miedzy 8)
kw
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 932
Dołączył(a): 31.05.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) kw » 14.09.2005 14:12

Szkoda, że to już po fakcie. Na Murterze byliśmy w tym samym czasie.
Gdybym wtedy wiedział, to miałybyście zaproszenie do nas na rogaliki
pieczone według polskiego przepisu, z chorwackich produktów, w piecu
gospodyni.
Jak chcecie pooglądać moje zdjęcia z Murteru, to są na:
http://www.metal.agh.edu.pl/~wilk/murter2005/

Pozdrawiam i gratuluję świetnych opisów,
Krzysztof
wiolak3
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 808
Dołączył(a): 28.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolak3 » 14.09.2005 14:41

mama_Kapiszonka napisał(a):Wróciłyście do kraju, ale ... brakuje mi to zakończenia tej opowieści. No bo niby kisielek i gorący kubek jako happy end?... to w ogóle nie w Waszym stylu...
Może fotki pomogą zaspokoić bałkańskie pragnienia ;-)
No i fakt, że może za rok znowu opiszecie coś tak fajnego, że matka polka (tzn: ja) Wam szczerze pozazdrości.
Byle do lata!
A.


aż nam wstyd było się przyznać do tego co było na lotnisku... Ale mamo - chcesz to masz... Wiecie - tanie latanie to i bez jedzenia na pokładzie... Po wyjsciu z samolotu, takie wygłodniałe - no bo przecież serdecznym usmiechem pogranicznika słowckiego se nie pojadłyśmy :lol: - idziemy do kantoru żeby wymienić złotówki na korony. Niestety nie wymieniają...

A my takie głodne... I Wiola dała przypadkiem wzrokowego nura do kosza na śmieci. A tam taaaaka kanapka - w folii, nieruszona, nierozpakowana nawet!!! Ale jej nie wzięła, bo przyleciał akurat samolot - chyba z Kuwejtu - i głupio tak było przy szejkach :lol:
No to poszłysmy zająć strategiczna kanapę do spania, a potem - Wiola na łowy do kosza. Cóż. Kanapkę juz ktoś gwizdnął. Pozostał kisiel :lol: :lol:

Wiemy, że wiecie że choć to fakt, to jednak potrafiłybyśmy opanować żądze :D

A potem jeszcze magiczny powrót ze Skalitego (to ostatnia miejscowość przed Zwardoniem). Znowu stopem do stacji w Skalitem-Serafinovie - cud! Pan stał przy stacji i widząc nasze mimy, kiedy zobaczyłyśmy że pociąg za 3 godziny zapytał gdzie chcemy i podwiózł! I Serafinov to już absolutnie ostatnia stacja przed Zwardoniem i... bez spotkania z celnikami przeszłysmy do Polski przejściem granicznym turystycznym, gdzie pogranicznika nie uświadczyłyśmy.

A obok stacji w Zwardoniu - prawie całowałyśmy schody sklepu spożywczego. Kupiłyśmy litr mleka, prince-polo, masło (!!!!!!) i w ogóle!!! Ale wyżerka :D :D :D . Coś sie nam pewnie jeszcze przypomni :D
mama_Kapiszonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2042
Dołączył(a): 30.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) mama_Kapiszonka » 14.09.2005 14:44

No po prostu jesteście niesamowite. Tusz mi z rzęs spływa!!!!!

Ja chcę jeszcze raz!!!! (cytat ze Shrekowego osła)
wiolak3
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 808
Dołączył(a): 28.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolak3 » 14.09.2005 14:45

volumen napisał(a):Dobre... naprawdę dobre. Może coś napiszecie na konkurs literacki?

Pozdrawiam krajanki zza miedzy 8)



Witaj Volumen!!! To i Ty nas czytałeś??? Ty nas - prześmiewco okrutny :D - na konkurs literacki wysyłasz?

Dziękujemy i pozdrawiamy krajanina!
krakuscity
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7912
Dołączył(a): 11.08.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakuscity » 14.09.2005 14:53

wiolak3 napisał(a): :lol: . Panie Paszczaczki na warcie, a u Zawodowca - jak codziennie - tłum wytrwałych, uzbrojonych w cierpliwość :lol: . Ale my w nich wierzymy!

A oni wierzyli i liczyli na Was. :lol:

Pozdrawiam
wiolak3
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 808
Dołączył(a): 28.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolak3 » 14.09.2005 14:58

kw napisał(a):Szkoda, że to już po fakcie. Na Murterze byliśmy w tym samym czasie.
Gdybym wtedy wiedział, to miałybyście zaproszenie do nas na rogaliki
pieczone według polskiego przepisu, z chorwackich produktów, w piecu
gospodyni.
Jak chcecie pooglądać moje zdjęcia z Murteru, to są na:
http://www.metal.agh.edu.pl/~wilk/murter2005/

Pozdrawiam i gratuluję świetnych opisów,
Krzysztof


O rrrrrrrrrrrraaaaaany! Rrrrrrrrrrrrrrrrogaliki!!!!!!!! :lol: My wtedy upajałyśmy się pomidorami :D
Ale nie widziałeś nas jak gotowałyśmy grzałką wodę w łazience????? Na pewno byś wiedział, ze to ktoś z Polski i zagadał :lol: . Fotki oglądałyśmy!!
Tak, tak, to w tym samym czasie! Bardzo sie nam podobały zwłaszcza te: pierwszy, drugi dzień niepogody hihi.
volumen
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2224
Dołączył(a): 21.05.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) volumen » 14.09.2005 15:04

wiolak3 napisał(a):
volumen napisał(a):Dobre... naprawdę dobre. Może coś napiszecie na konkurs literacki?

Pozdrawiam krajanki zza miedzy 8)



Witaj Volumen!!! To i Ty nas czytałeś??? Ty nas - prześmiewco okrutny :D - na konkurs literacki wysyłasz?

Dziękujemy i pozdrawiamy krajanina!

Miałem chwilę słabości ;) Ale obiecuję wrócić do formy 8)

Czytałem od początku, jak wiele innych relacji, tylko że nie lubię robić wielkiego szumu i rozmywania wątku ponagleniami, achami, ochami i różnymi takimi, więc doczekałem końca, by wyrazić swą opinię.
Joker_28
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 554
Dołączył(a): 22.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Joker_28 » 14.09.2005 15:15

Więc to już koniec ...
Doczytałem i jak dla mnie REWELACJA !!!

Dziewczyny lekkie pióra mają w odróżnieniu od plecaków chyba :D

Świetna relacja, wielkie dzięki !!!

Trochę mi się przypomniały nie tak dawne czasy, gdy także w duecie stopowaliśmy w "starej" Europie ...
Ostatnio edytowano 14.09.2005 15:29 przez Joker_28, łącznie edytowano 1 raz
wiolak3
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 808
Dołączył(a): 28.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolak3 » 14.09.2005 15:28

:lol: :lol: :lol: Noo wiesz - ta waga plecaka pod koniec wyprawy to już nie była najstraszliwsza, ale czego myśmy tam nie znalazły na dnie!!!Jakieś kiecki prawie że wieczorowe zaplątane w gwoździe budowlane, jakieś tusze do rzęs w dżemie itd itp.
Dzięki! Do zaś! :D
JoeF
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 29.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) JoeF » 14.09.2005 15:37

wiolak3 napisał(a):18 lat małżeństwa... To tyle da się wytrzymać???

Można spokojnie... leci szybko niczym "podróż bałkańska" :wink:
tylko trzeba się tak dobrać, żeby razem jeździć pod namiot autostopem lub własnym... no albo szlaban na takie ekstrawagancje :(
i hotel pięciogwiazdkowy...
drusilla
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2864
Dołączył(a): 18.12.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) drusilla » 14.09.2005 16:10

Dziewczyny - szkoda że Wasza opowieść dobiegła końca :(
Dzięki za wspaniałą rozrywkę :D
pozdrav :papa:
wiolak3
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 808
Dołączył(a): 28.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolak3 » 14.09.2005 17:33

Drusilla - my tylko tyle spoglądajac na nowy emblemacik: jaka Ty śliczna jesteś :lol: !
zawodowiec
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3461
Dołączył(a): 17.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) zawodowiec » 14.09.2005 17:40

Znalazłem Wam coś o bałkańskich shtrigach, vampirach, vjesticach i ich kuzynach...
http://www.istrianet.org/istria/legends ... rs-kin.htm
:D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży

cron
Balkan Express cz. 2 - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone