Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

AUTOSTRADĄ DO NIEBA -LIPIEC 2013(TRPANJ,KORCULA,PAKOSTANE)

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006
Re: AUTOSTRADĄ DO NIEBA -LIPIEC 2013(TRPANJ,KORCULA,PAKOSTAN

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 15.10.2013 11:04

Cudnie. Myślałam, że lepiej zniosę rozłąkę z Półwyspem, ale tęsknię. I to nawet nie za moim Borje, ale za klimatem półwyspu właśnie. Wspaniale się z Wami podróżuje.
neska
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 240
Dołączył(a): 31.07.2013
Re: AUTOSTRADĄ DO NIEBA -LIPIEC 2013(TRPANJ,KORCULA,PAKOSTAN

Nieprzeczytany postnapisał(a) neska » 16.10.2013 19:10

Aldonka napisał(a):Cudnie. Myślałam, że lepiej zniosę rozłąkę z Półwyspem, ale tęsknię. I to nawet nie za moim Borje, ale za klimatem półwyspu właśnie. Wspaniale się z Wami podróżuje.


Aldonka patrząc na Twoje fotki popadam w kompleksy...tak subtelnie potrafisz uchwycić to piękno.. na moich fotach niestety to co najważniejsze jest na drugim planie...ale poprawie się za rok!
neska
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 240
Dołączył(a): 31.07.2013
Re: AUTOSTRADĄ DO NIEBA -LIPIEC 2013(TRPANJ,KORCULA,PAKOSTAN

Nieprzeczytany postnapisał(a) neska » 16.10.2013 19:36

Dziś miała być Korcula...i będzie... :D
W ramach integracji z Maslinką...fotka znad pełnego, pysznego, zimniutkiego kufelka Ožujsko 8)

143.JPG
Ostatnio edytowano 20.01.2014 13:29 przez neska, łącznie edytowano 1 raz
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005
Re: AUTOSTRADĄ DO NIEBA -LIPIEC 2013(TRPANJ,KORCULA,PAKOSTAN

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 16.10.2013 20:37

Gdzie on tam pełen? :roll: :mrgreen:
neska
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 240
Dołączył(a): 31.07.2013
Re: AUTOSTRADĄ DO NIEBA -LIPIEC 2013(TRPANJ,KORCULA,PAKOSTAN

Nieprzeczytany postnapisał(a) neska » 16.10.2013 20:46

Bocian... dla mnie jest pełny...do połowy! :smo: :D
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005
Re: AUTOSTRADĄ DO NIEBA -LIPIEC 2013(TRPANJ,KORCULA,PAKOSTAN

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 16.10.2013 20:53

neska napisał(a): Bocian... dla mnie jest pełny...do połowy! :smo: :D

Ważne, że nie do połowy pusty 8)
emi13214
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 409
Dołączył(a): 16.12.2008
Re: AUTOSTRADĄ DO NIEBA -LIPIEC 2013(TRPANJ,KORCULA,PAKOSTAN

Nieprzeczytany postnapisał(a) emi13214 » 16.10.2013 21:10

Ale fajnie trafiłam, bo właśnie wczoraj podjęłam decyzję, że w 2014 będziemy nocować na camp Vrila. Tak więc Twoje informacje są dla mnie jakby na życzenie. Nie mogę sie już doczekać a to jeszcze prawie rok ( jeździmy we wrześniu).
Możesz mi jeszcze podać info czy są w pobliżu campu jakieś sklepiki, konoby?
neska
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 240
Dołączył(a): 31.07.2013
Re: AUTOSTRADĄ DO NIEBA -LIPIEC 2013(TRPANJ,KORCULA,PAKOSTAN

Nieprzeczytany postnapisał(a) neska » 16.10.2013 21:11

Bocian napisał(a):Ważne, że nie do połowy pusty 8)


Optymista powie, że szklanka jest w połowie pełna;
Pesymista powie, że szklanka jest w połowie pusta;
Redukcjonista powie, że szklanka ma dwukrotnie więcej objętości niż powinna;
Krytyk powie, że szklanka jest okropna;
Filozof powie, że relacje miedzy szklanką a znajdującym się tam płynem powinny być rozważane z różnych perspektyw;
Sceptyk powie, że trudno jest udowodnić, iż szklankę w ogóle widać;
Amerykanin powie, że do wody należy dosypać cukru, a tak w ogóle zastanawia się gdzie są jego frytki;
Muzułmanin powie, że szklanka obraża jego religię;
Aborygen myśli, że przezroczysta ciecz jest przeklęta;
Rasista uważa, że szklanka powinna opuścić kraj;
Pewien Donald obiecuje, że każda szklanka będzie pełna;
:D :D :D
neska
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 240
Dołączył(a): 31.07.2013
Re: AUTOSTRADĄ DO NIEBA -LIPIEC 2013(TRPANJ,KORCULA,PAKOSTAN

Nieprzeczytany postnapisał(a) neska » 16.10.2013 21:30

emi13214 napisał(a):Ale fajnie trafiłam, bo właśnie wczoraj podjęłam decyzję, że w 2014 będziemy nocować na camp Vrila. Tak więc Twoje informacje są dla mnie jakby na życzenie. Nie mogę sie już doczekać a to jeszcze prawie rok ( jeździmy we wrześniu).
Możesz mi jeszcze podać info czy są w pobliżu campu jakieś sklepiki, konoby?


Witaj :D
5 min spacerkiem od campu masz sklepik gdzie kupisz najpotrzebniejsze rzeczy(na pewno zauważysz go przyjeżdżając na camp) , 20 min spacerkiem dojdziesz do centrum Trpanj ,idziesz kawałek pod górkę (boli tylko za pierwszym razem :D ), potem wzdłuż parku z fajnym, zacienionym placem zabaw, mijasz boisko, kościółek i jesteś w domciu :D
a to ja
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4755
Dołączył(a): 18.07.2003
Re: AUTOSTRADĄ DO NIEBA -LIPIEC 2013(TRPANJ,KORCULA,PAKOSTAN

Nieprzeczytany postnapisał(a) a to ja » 16.10.2013 22:17

neska napisał(a):Optymista powie, ...
:D :D :D


Dobre! :D
Tak Ci ... spod palców, o szklance, wyszło?
neska
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 240
Dołączył(a): 31.07.2013
Re: AUTOSTRADĄ DO NIEBA -LIPIEC 2013(TRPANJ,KORCULA,PAKOSTAN

Nieprzeczytany postnapisał(a) neska » 16.10.2013 23:08

Przygodę z Korculą rozpoczynamy od zwerbowania taksówki wodnej na przystani w Orebicu.
Takie morskie tramwaje kursują tu codziennie, co godzinę... czas trwania rejsu to 15 min a koszt biletu to 12 kun za osobę dorosłą.
Zajmujemy miejsca i czekamy aż łajba zapełni się spalonymi na heban turystami z beztroskimi , uśmiechniętymi oczyma...(eh, szkoda, ze w naszych środkach transportu takich oczu to ze świecą szukać... :roll: )
Tomcio łamiąc polskie obyczaje, które nakazują usiąść przed podróżą, wychodzi na mostek i niczym kapitan rzuca tęskne spojrzenia w stronę nieodkrytego jeszcze lądu...

108.JPG


Nie tracąc czasu przymierzam się do kiery ale brakuje mi czegoś w podłodze... :oczko_usmiech:

109.JPG



W końcu ruszamy bezkrwawo przecinając migoczący lazur Adriatyku..

111.JPG


Patrzę na majaczącą na horyzoncie wyspę i czuję się jak Marko Polo przemierzający Jedwabny Szlak. Rozpiera mnie energia i nie mogę usiedzieć na miejscu...
Chyba na dobre obudziłam w sobie żyłkę podróżnika :D
Po chwili nieczytelny kształt przechodzi metamorfozę z zamglonej plamy zieleni w budzące respekt kamienne Miasto...

000.jpg
Ostatnio edytowano 20.01.2014 13:35 przez neska, łącznie edytowano 2 razy
neska
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 240
Dołączył(a): 31.07.2013
Re: AUTOSTRADĄ DO NIEBA -LIPIEC 2013(TRPANJ,KORCULA,PAKOSTAN

Nieprzeczytany postnapisał(a) neska » 16.10.2013 23:16

a to ja napisał(a):
neska napisał(a):Optymista powie, ...
:D :D :D


Dobre! :D
Tak Ci ... spod palców, o szklance, wyszło?


....gdzieś przeczytane...tych wariantów było o wiele więcej... :D
Krzysztof i Lidia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3282
Dołączył(a): 23.02.2011
Re: AUTOSTRADĄ DO NIEBA -LIPIEC 2013(TRPANJ,KORCULA,PAKOSTAN

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzysztof i Lidia » 17.10.2013 00:18

Jak 2 lata temu szukałem informacji o Trpanj, to tylko jakieś pojedyncze wzmianki znajdowałem :roll: a dziś tylko... już drugą relację czytam 8O

i czytał dalej będę :D o ile będę miał więcej czasu niż ostatnimi... czasy :roll:

:papa:
AniaJ.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 784
Dołączył(a): 24.07.2003
Re: AUTOSTRADĄ DO NIEBA -LIPIEC 2013(TRPANJ,KORCULA,PAKOSTAN

Nieprzeczytany postnapisał(a) AniaJ. » 17.10.2013 09:14

neska napisał(a):
emi13214 napisał(a):Ale fajnie trafiłam, bo właśnie wczoraj podjęłam decyzję, że w 2014 będziemy nocować na camp Vrila. Tak więc Twoje informacje są dla mnie jakby na życzenie. Nie mogę sie już doczekać a to jeszcze prawie rok ( jeździmy we wrześniu).
Możesz mi jeszcze podać info czy są w pobliżu campu jakieś sklepiki, konoby?


Witaj :D
5 min spacerkiem od campu masz sklepik gdzie kupisz najpotrzebniejsze rzeczy(na pewno zauważysz go przyjeżdżając na camp) , 20 min spacerkiem dojdziesz do centrum Trpanj ,idziesz kawałek pod górkę (boli tylko za pierwszym razem :D ), potem wzdłuż parku z fajnym, zacienionym placem zabaw, mijasz boisko, kościółek i jesteś w domciu :D



...albo idziesz wzdłuż plaży, przechodzisz przez mostek, i koło cmentarza i kościółka zamiast w lewo, krótszą drogą do miasteczka, idziesz w prawo i...zapiera Ci dech w piersiach. Też dotrzesz do centrum Trpanij, ale to nieco dłuższa droga. A może nie tyle dłuższa co mega widokowa, i idziesz nią, żeby iść po prostu:) Więc czasu potrzebujesz więcej. Ta droga uzależnia, myślę, że jeszcze w tej relacji o niej przeczytamy, więc nie będę pokazywała moich zdjęć:)
neska
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 240
Dołączył(a): 31.07.2013
Re: AUTOSTRADĄ DO NIEBA -LIPIEC 2013(TRPANJ,KORCULA,PAKOSTAN

Nieprzeczytany postnapisał(a) neska » 17.10.2013 09:38

Krzysztof i Lidia napisał(a):Jak 2 lata temu szukałem informacji o Trpanj, to tylko jakieś pojedyncze wzmianki znajdowałem :roll: a dziś tylko... już drugą relację czytam 8O

i czytał dalej będę :D o ile będę miał więcej czasu niż ostatnimi... czasy :roll:

:papa:


Zapraszam :D :papa:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
AUTOSTRADĄ DO NIEBA -LIPIEC 2013(TRPANJ,KORCULA,PAKOSTANE) - strona 10
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone