Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

AUTOSTRADĄ DO NIEBA -LIPIEC 2013(TRPANJ,KORCULA,PAKOSTANE)

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005
Re: AUTOSTRADĄ DO NIEBA -LIPIEC 2013(TRPANJ,KORCULA,PAKOSTAN

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 12.10.2013 13:27

Tą z Thompsonem robił Rysio.
Trzeba dać wzór do firmy która robi nadruki na koszulkach i można mieć wszystko :)
neska
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 240
Dołączył(a): 31.07.2013
Re: AUTOSTRADĄ DO NIEBA -LIPIEC 2013(TRPANJ,KORCULA,PAKOSTAN

Nieprzeczytany postnapisał(a) neska » 12.10.2013 14:24

Bocian napisał(a):Dziękuję :) Dla mnie Pelješac to już nie tylko miejsca ale i ludzie :) Jak widzę te zdjęcia to mam przed oczami półwysep...

Bocian...masz rację...nie ważne gdzie jedziesz ,ale z kim... :D
neska
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 240
Dołączył(a): 31.07.2013
Re: AUTOSTRADĄ DO NIEBA -LIPIEC 2013(TRPANJ,KORCULA,PAKOSTAN

Nieprzeczytany postnapisał(a) neska » 12.10.2013 14:33

Mazowsze napisał(a):Witam :)
Bardzo ciekawa relacja, pisana z wdziękiem, bardzo obrazowo, naprawdę bardzo mi się podoba :)
No i te zdjęcia......CUDOWNE :)


Marzenko...staram się oddać szalejace w nas uczucia...a na marginesie, wnioskując po Twoim awatarze pozdrawiam koleżankę po fachu :D

DSC05951.JPG


Może spotkamy się gdzieś na trasie....
Ostatnio edytowano 20.01.2014 16:37 przez neska, łącznie edytowano 1 raz
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005
Re: AUTOSTRADĄ DO NIEBA -LIPIEC 2013(TRPANJ,KORCULA,PAKOSTAN

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 12.10.2013 14:51

neska napisał(a):
Bocian napisał(a):Dziękuję :) Dla mnie Pelješac to już nie tylko miejsca ale i ludzie :) Jak widzę te zdjęcia to mam przed oczami półwysep...

Bocian...masz rację...nie ważne gdzie jedziesz ,ale z kim... :D

Ważne z kim i ważne żeby na Pelješcu ;)
neska
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 240
Dołączył(a): 31.07.2013
Re: AUTOSTRADĄ DO NIEBA -LIPIEC 2013(TRPANJ,KORCULA,PAKOSTAN

Nieprzeczytany postnapisał(a) neska » 12.10.2013 17:47

Bocian napisał(a):Ważne z kim i ważne żeby na Pelješcu ;)


To oczywista oczywistość

23.JPG
Ostatnio edytowano 19.01.2014 22:23 przez neska, łącznie edytowano 1 raz
a to ja
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4755
Dołączył(a): 18.07.2003
Re: AUTOSTRADĄ DO NIEBA -LIPIEC 2013(TRPANJ,KORCULA,PAKOSTAN

Nieprzeczytany postnapisał(a) a to ja » 12.10.2013 18:08

Neska


Dziś dopiero przeczytałam Twój tekst.
Od początku ... " Autostrady..." .

Piszesz bardzo klimatycznie.
Na pohybel tego, co za oknem (brrrrr)

Lubię takie powolnie snujące się opowiadania.

Z dozownikiem :wink:

Pozdraviam sobotnio
z "Crnym vinem" chłodzącym się w lodówce (rocznik 2006)
neska
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 240
Dołączył(a): 31.07.2013
Re: AUTOSTRADĄ DO NIEBA -LIPIEC 2013(TRPANJ,KORCULA,PAKOSTAN

Nieprzeczytany postnapisał(a) neska » 12.10.2013 18:11

Jak widać na załączonym obrazku śmigamy przez BiH.

24.JPG


Jest potwornie upalnie, w aucie kończy się LPG. Wytężam wzrok w poszukiwaniu stacji benzynowej.
Przy głównej trasie są dwie, niestety, bez gazu :D
Za radą jednego z pracowników stacji odbijamy w miasto, gdzie podobno mają gaz...Tracimy kolejne 20 min klucząc po wąskich uliczkach. W końcu odnajdujemy dystrybutory, wyskakujemy z auta rozprostować kości. Nagle spostrzegam kartkę przyczepioną taśmą na zbiorniku No Gas ....i na dole po polsku...Nie ma gazu... :( .
- Nasi tu byli!-puszczam oko do zmęczonego mężusia, próbując rozładować czające się w powietrzu napięcie.
Wyciągam z bagażnika zamrożoną butelkę mineralnej i pijemy chciwie zamrażając sobie migdałki.
Zawijamy autko i tniemy już bez żadnych przystanków

25.JPG
Ostatnio edytowano 19.01.2014 22:25 przez neska, łącznie edytowano 1 raz
neska
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 240
Dołączył(a): 31.07.2013
Re: AUTOSTRADĄ DO NIEBA -LIPIEC 2013(TRPANJ,KORCULA,PAKOSTAN

Nieprzeczytany postnapisał(a) neska » 12.10.2013 18:13

a to ja napisał(a):
Pozdraviam sobotnio
z "Crnym vinem" chłodzącym się w lodówce (rocznik 2006)


...o żesz TY! :D
już Cię lubię!
neska
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 240
Dołączył(a): 31.07.2013
Re: AUTOSTRADĄ DO NIEBA -LIPIEC 2013(TRPANJ,KORCULA,PAKOSTAN

Nieprzeczytany postnapisał(a) neska » 12.10.2013 20:27

Wjeżdżamy do Trpanj... to śliczna mała miejscowość, położona w północno-zachodniej części półwyspu Pelješac i jedna z najstarszych na tym półwyspie.

Przemierzamy główną ulicę...nie ma tłumów. Kilka restauracji, 2 piekarnie, parę kramów z pamiątkami, warzywniak, kościół, port...

trp6.jpg


Parkujemy auto żeby pooddychać Adriatykiem. Siadamy w portowej tawernie, zamawiamy kawę, colę i piwko dla Tomcia. Dzieciaki krzyczą ,że są głodne wiec domawiamy pizzę.
Ładnie tu ... spokojnie...
W porcie zalogował się prom, ale wszystko odbywa się w jakimś leniwym, wakacyjnym tempie

Image[1].jpg


Na skale przed portem dostrzegamy rzeźbę. Jak się potem okazuje jest to posąg Marii Panny Gwiazdy Morza (patronki portu, rybaków i żeglarzy)

trp4.jpg


Po chwili oddechu pakujemy się do auta .... Mijamy kościół i dostrzegamy drogowskaz na Camp Vrila.
Po chwili jesteśmy na miejscu.
Podoba nam się od pierwszego wrażenia, pewnie za sprawą rozległej ,zielonej przestrzeni upstrzonej gęstymi drzewami oliwnymi i palmami. Na pierwszy rzut oka nie powinno być problemu z wolną miejscówką więc zadowolona pakuje się do recepcji.
Ostatnio edytowano 19.01.2014 22:35 przez neska, łącznie edytowano 1 raz
Mazowsze
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 84
Dołączył(a): 27.05.2013
Re: AUTOSTRADĄ DO NIEBA -LIPIEC 2013(TRPANJ,KORCULA,PAKOSTAN

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mazowsze » 12.10.2013 21:02

Marzenko...staram się oddać szalejace w nas uczucia...a na marginesie, wnioskując po Twoim awatarze pozdrawiam koleżankę po fachu :D

Może spotkamy się gdzieś na trasie....[/quote]

Neska, liczę na to :D
:papa:
Iwona75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1288
Dołączył(a): 15.02.2012
Re: AUTOSTRADĄ DO NIEBA -LIPIEC 2013(TRPANJ,KORCULA,PAKOSTAN

Nieprzeczytany postnapisał(a) Iwona75 » 13.10.2013 07:41

Jakoś umknęła mi ta relacja...Ale nadgoniłam i na pewno będę zaglądać czekając na c.d :D
neska
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 240
Dołączył(a): 31.07.2013
Re: AUTOSTRADĄ DO NIEBA -LIPIEC 2013(TRPANJ,KORCULA,PAKOSTAN

Nieprzeczytany postnapisał(a) neska » 13.10.2013 15:04

Iwona75 napisał(a):Jakoś umknęła mi ta relacja...Ale nadgoniłam i na pewno będę zaglądać czekając na c.d :D


Iwonka miło Cię gościć...a żebyś długo nie musiała czekać zabieram się do pisania
neska
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 240
Dołączył(a): 31.07.2013
Re: AUTOSTRADĄ DO NIEBA -LIPIEC 2013(TRPANJ,KORCULA,PAKOSTAN

Nieprzeczytany postnapisał(a) neska » 13.10.2013 16:08

Po krótkiej wymianie zdań okazuje się, że te najfajniejsze miejscówki tuż przy samym murku, oddzielającym camp od morza są już zarezerwowane.
Młodziutka pracownica campu (w pierwszej chwili wzięłam ją za faceta :) )oprowadza nas po campie i pokazuje wolne działki, na których możemy się rozbić.
Na wstępie odrzucamy te, które są bez cienia i te położone wyżej.
Początkowo wybieramy działeczkę tuż przy sanitariatach (jest cień, skrzynka z prądem i bliziutko do plaży), ale w trakcie rozładunku auta zmieniamy zdanie i przenosimy się 5 m wyżej.
Nie chcemy rozbijać się przy głównej trasie do WC, bo zależy nam na większej prywatności i chcemy mieć więcej swobody.
Przypinam przedłużacz do skrzynki prądowej...na szczęście jest wystarczająco długi :D .
Nie mamy przejściówki ale końcówka pasuje więc podłączamy lodówkę i bierzemy się do rozbijania namiotu. Idzie nam całkiem sprawnie (nie poszły w las nasze co weekendowe treningi nad naszymi lokalnymi jeziorkami ) . Po 30 min. mamy własne M-4, które prezentuje się tak:

27.JPG


Montujemy też prowizoryczny hamak...kiedy się na nim bujam widzę kawałek naszej rajskiej plaży.
Ogółem do morza mamy jakieś 15 m...

28.JPG


To co jest fajne na tym campie to przestrzeń. Działki są duże i rozmieszczone tak, ze nikt nikomu " w gary nie zagląda" :D. Poza skrzynkami prądowymi co parę metrów rozmieszczone są krany z bieżącą wodą więc żeby np. umyć ręce nie trzeba biec do sanitariatów.
Kempingowa roślinność to głównie drzewka oliwne i palmy, które dają dużo cienia

46.JPG


Dodatkowy plus to możliwość parkowania auta tuż przy namiocie.
Sanitariaty mieszczą się w kamiennym budynku, na fotce poniżej, ukryty w cieniu drzew

77-001.JPG


W przedniej części sanitariatów znajduje się obszerny hol, w którym stoją ogólnodostępne lodówki.
Dalej znajdują się dwa przedzielone ścianą pomieszczenia (część męska i damska)
Po prawej znajdują się umywalki, z lewej strony- prysznice. W głębi ulokowano kabiny WC.
Mimo trochę dziwnej estetyki (z sufitu zwisają jakieś balie ,prysznice mają tylko foliowe zasłonki, a kibelki drzwi przypominające wrota od komórki) jest ok :D .
Najważniejsze, że jest czysto, prawie zawsze jest ciepła woda (deficyt tylko w godz. wieczornych), w kabinach zawsze pełne pojemniki z chusteczkami higienicznymi...Na campie spędziliśmy 5 dni i nigdy nie zdarzyło mi się, żebym czekała w kolejce do WC, umywalki czy prysznica.
Na zewnątrz budynku zainstalowano wygodne blaty i krany, gdzie w urokliwych okolicznościach natury można zmywać naczynia a przy okazji zawrzeć kempingowe znajomości 8)
Cena też do zaakceptowania- za nasza czwórkę, namiot, auto , prąd płacimy 30 euro (dzieci do 7 lat gratis).
c.d.n. :papa:
Ostatnio edytowano 19.01.2014 22:47 przez neska, łącznie edytowano 1 raz
neska
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 240
Dołączył(a): 31.07.2013
Re: AUTOSTRADĄ DO NIEBA -LIPIEC 2013(TRPANJ,KORCULA,PAKOSTAN

Nieprzeczytany postnapisał(a) neska » 13.10.2013 20:14

Jak dla mnie, największym atutem tego miejsca jest plaża...Już zza samochodowej szyby prezentowała się niezwykle urokliwie, ale kiedy pierwszy raz na żywo zanurzyłam dłonie w jej drobnym żwirku i zerknęłam z bocznej perspektywy po prostu mnie zatkało... Poczułam się jak na planie filmu "Błękitna Laguna"- wszystko się zgadzało: porośnięte dżunglą tajemnicze wzgórze, rajskie palmy osnute delikatną mgiełką świeżej bryzy, delikatna, wymuskana linia brzegowa zatoczki, zmysłowo migoczący lazur horyzontu...
Zresztą popatrzcie sami...

29.JPG


Najdziwniejsze było to, ze pomimo wczesnej jeszcze godziny plaża była prawie pusta...

30.JPG


Żwirek to nie jakiś sztuczny tłuczeń kaleczący stopy ale naturalne otoczaki mieniące się w słońcu rożnymi kolorami...

31.JPG


A to ujęcie drugiej strony zatoczki

32.JPG


I przepiękny zachód słońca...W takich miejscach oddycha się pełna piersią i przeważnie się milczy...

33.JPG
Ostatnio edytowano 20.01.2014 13:27 przez neska, łącznie edytowano 1 raz
neska
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 240
Dołączył(a): 31.07.2013
Re: AUTOSTRADĄ DO NIEBA -LIPIEC 2013(TRPANJ,KORCULA,PAKOSTAN

Nieprzeczytany postnapisał(a) neska » 15.10.2013 10:09

Jutro Korcula :papa:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
AUTOSTRADĄ DO NIEBA -LIPIEC 2013(TRPANJ,KORCULA,PAKOSTANE) - strona 9
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone