Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Assistance do 1000 km

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Thomas81
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 112
Dołączył(a): 02.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Thomas81 » 31.07.2019 10:14

truedomel
Odkrywca
Posty: 66
Dołączył(a): 29.06.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) truedomel » 31.07.2019 11:14

kombiak napisał(a):


Piszę to , bo w piątek w nocy miałem wyjeżdżać z Baśki , a w czwartek po południu auto pokazało mi środkowy palec.
Zadzwoniłem do PZMOT a miły Pan nie za bardzo miał czas i chęci na rozmowę i po podaniu koordynatów stwierdził ze
jestem we Włoszech...
Z uporem powtarzał że nie może mi pomóc bo jestem we Włoszech a nie w Chorwacji.

Końcowo scholowała mnie Elvia ( szybko ) a na drugi dzień miałem plan skorzystania z PZMOT ( może lokalizacja z Baśka Voda dałaby
lepszy grunt do rozmów z infolinią ) aby przerzucić auto do Splitu.
W Baśce nie podjęli się naprawy, więc znalazłem inny warsztat i zamierzałem skorzystać z PZMOT
Nie widzę w moich działaniach nic sprzecznego z prawem, czy rozsądkiem


Zamierzam wykupić Pakiet Zagraniczny + Holowanie 1000km, które dostępne jest teraz w PZMOT, jednak Twój post wprowadza trochę niepokój, mógłbyś powiedzieć o co chodzi z tą ich odmową i jak to się skończyło, niezbyt zrozumiale opisałeś swój zacytowany przeze mnie przypadek.
rafald_
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 31.07.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) rafald_ » 31.07.2019 14:12

Cześć, też właśnie jestem świeżo po zakupie pakietu podstawowego za 85zl który zawiera holowania auta i przyczepy do 20km. Zastanawia mnie jedno, rozszerzenie zakresu o holowanie 1000km dotyczy pojazdu i właśnie zapytałem pzmot czy mogę go wykupić podwójnie tj. dla samochodu i dla przyczepy. Bo co z tego że samochód zaholują do domu a przyczepa zostanie np. w Chorwacji.
Ostatnio edytowano 02.10.2019 19:07 przez rafald_, łącznie edytowano 1 raz
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 31.07.2019 14:33

rafald_ napisał(a):Cześć, też właśnie jestem świeżo po zakupie pakietu podstawowego za 85zl który zawiera holowania auta i przyczepy do 20km. Zastanawia mnie jedno, rozszerzenie zakresu o holowanie 1000km dotyczy pojazdu i właśnie zapytałem pzmot czy mogę go wykupić podwójnie tj. dla samochodu i dla przyczepy. Bo co z tego że samochód zaholują do domu a przyczepa zostanie np. w Horwacji.

Chorwacji .
Tutaj masz wszystko dokładnie wyjaśnione : https://assistance.pzm.pl/gallery/VAADI ... es/OWU.pdf
Zwykle przyczepa jest traktowana jako część pojazdu. W razie potrzeby jednak musisz ją zgłosić, by wysłano właściwy holownik, ale to chyba jasne.
kombiak
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 45
Dołączył(a): 14.04.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) kombiak » 31.07.2019 15:17

truedomel napisał(a):
kombiak napisał(a): mógłbyś powiedzieć o co chodzi z tą ich odmową


Postaram się opisać krok po kroku :

Prawdopodobnie zdechłem pomiędzy Dubocaj-Marusici a Pisak.
Wówczas tego nie wiedziałem i mówiłem konsultantom oględnie - na drodze z Omisia do Breli.
Jest to ogólne, to prawda, natomiast na swoją obronę powiem że laweciarz, jadąc od Breli po chwili i tak by się na mnie natknął -
- stałem na poboczu z podniesioną maską, podałem jakie to auto. To droga na której nie można się zgubić.

Pierwszy telefon do PZMOT wyglądał tak :
Pan mega znudzony ( chociaż to nie powinno mieć dla mnie znaczenia, nikt nie musi tryskać radością )
przyjmuje zlecenie i informuje mnie, że to jest zbyt ogólne - droga z Omisia do Breli.
Ok, podaję mu koordynaty z GPS ( mapy Google ) czyli dwie cyfry, kropka, i ciąg sześciu cyfr razem.
Pan twierdzi że jestem we Włoszech...... No, w sumie blisko.
Po paru próbach skłonienia Pana do poszukania mnie, czy też wysłania lawety na tą drogę nie przyniosły efektu.
Stres i nerwy były wtedy moim największym wrogiem, więc aby nie eksplodować , mając w zanadrzu inne Ass rozłączyłem się.

Telefon do Elvii , podałem te same koordynaty, po chwili Pan mnie znalazł. Spytał tylko , uwaga, co się stało.
Mówię , silnik zgasł, pojawił się komunikat, nie zdążyłem odczytać, i stoczyłem się na pobocze.
Przy ponownej próbie odpalenia ( i kolejnych ) nic się nie pojawiło na szafie, tylko na stałe zaświecił się check engine.
Pan powiedział krótko - to mi wystarczy i po godzinie przyjechała laweta z Makarskiej.

Jakby coś, to więcej opiszę..
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 31.07.2019 15:41

Czyli jakieś przekłamanie na łączach. Operator nie wyśle lawety jeśli ma podaną pozycję z dokładnością do 25 km :)
rafald_
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 31.07.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) rafald_ » 31.07.2019 15:46

Tutaj masz wszystko dokładnie wyjaśnione : ,....
Zwykle przyczepa jest traktowana jako część pojazdu. W razie potrzeby jednak musisz ją zgłosić, by wysłano właściwy holownik, ale to chyba jasne.


W OWU jest mowa o pojeździe a pojazdem jest też przyczepa wg par. 3 więc pewnie można wykupić holowanie 1000km osobno dla auta i osobno dla przyczepy. A czy ktoś się orientuje czy przy holowaniu są też transportowani kierowca i pasażerowie bo nie ma o tym mowy.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 31.07.2019 18:30

rafald_ napisał(a):
Tutaj masz wszystko dokładnie wyjaśnione : ,....
Zwykle przyczepa jest traktowana jako część pojazdu. W razie potrzeby jednak musisz ją zgłosić, by wysłano właściwy holownik, ale to chyba jasne.


W OWU jest mowa o pojeździe a pojazdem jest też przyczepa wg par. 3 więc pewnie można wykupić holowanie 1000km osobno dla auta i osobno dla przyczepy. A czy ktoś się orientuje czy przy holowaniu są też transportowani kierowca i pasażerowie bo nie ma o tym mowy.

Przeczytaj OWU jeszcze raz ze zrozumieniem...
benito5
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 386
Dołączył(a): 01.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) benito5 » 17.10.2019 17:27

Witajcie !
Co sądzicie o tej propozycji (auto ponad 10-letnie)
OC + ASS + NNW w cenie 871 zł (na rok)

axa1.jpg
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7945
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 18.10.2019 09:43

Mam od dwóch lat OC w AXA z ASS w wersji "prestiż". Na szczęście nie musiałem korzystać. Według mnie bardzo dobre warunki przy relatywnie niskiej cenie.
Na drugi samochód mam ASS w tej samej firmie (wcześniej Liberty), tylko w wersji "premium" i tam już korzystałem z holowania w Polsce. Nie było żadnych problemów.
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13436
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 18.10.2019 11:34

benito5 napisał(a):Co sądzicie o tej propozycji (auto ponad 10-letnie)

Mam wykupione drugi rok. Uważam, że to dobra propozycja dla starszych samochodów.

Ci, którzy korzystali, wypowiadali się pozytywnie.
akwarysta6
Odkrywca
Posty: 77
Dołączył(a): 14.01.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) akwarysta6 » 19.10.2019 19:22

Ja mam assistance w PZU z autem non stop i rozszerzeniem holowania do 1000km od granicy Polski. Uważa, że nie ma lepszej opcji.
kadetdudi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 568
Dołączył(a): 01.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kadetdudi » 19.10.2019 20:02

akwarysta6 napisał(a):Ja mam assistance w PZU z autem non stop i rozszerzeniem holowania do 1000km od granicy Polski. Uważa, że nie ma lepszej opcji.

No jest jeszcze w PZU holowanie do 1200 km, więc to chyba lepsze.
ed 23
Podróżnik
Posty: 23
Dołączył(a): 11.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ed 23 » 19.10.2019 20:55

Jest jeszcze Hestia z 1500 km + samochód
benito5
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 386
Dołączył(a): 01.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) benito5 » 20.10.2019 04:31

kadetdudi napisał(a):
akwarysta6 napisał(a):Ja mam assistance w PZU z autem non stop i rozszerzeniem holowania do 1000km od granicy Polski. Uważa, że nie ma lepszej opcji.

No jest jeszcze w PZU holowanie do 1200 km, więc to chyba lepsze.


Jeżeli chodzi o PZU - to coś takiego mają w ofercie - w poniedziałek będę znał "troszkę więcej" na ten temat - cena wyjściowa to 1260 zł

ed 23 napisał(a):Jest jeszcze Hestia z 1500 km + samochód


Czy te limity kilometrów dotyczą samochodów ponad 10-letnich ?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Assistance do 1000 km - strona 22
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone