Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Assistance do 1000 km

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8663
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 19.07.2019 20:31

dids76 napisał(a):Mam premium w Focusie, w maju mnie kosztował 155zl. Cmaxa placilem w styczniu, tam mam prestiż. Sprawdzę jak wrócę do domu :oczko_usmiech:

To by trzeba było porównać dla tego samego, a przynajmniej podobnego auta. Mąż kupił premium dla naszego 407 i zastanawiam się ile drożej byłoby za prestiż.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7948
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 19.07.2019 21:11

marze_na napisał(a):
dids76 napisał(a):Mam premium w Focusie, w maju mnie kosztował 155zl. Cmaxa placilem w styczniu, tam mam prestiż. Sprawdzę jak wrócę do domu :oczko_usmiech:

To by trzeba było porównać dla tego samego, a przynajmniej podobnego auta. Mąż kupił premium dla naszego 407 i zastanawiam się ile drożej byłoby za prestiż.

Prestiż w C-maxie kosztował mnie 219zl. Niestety na Focusa nie mogę wziąć opcji Prestiż
pabbllo_ldz
Croentuzjasta
Posty: 325
Dołączył(a): 17.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) pabbllo_ldz » 19.07.2019 21:15

AXA Prestiż 270 zł za rok, S-max 2009.
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 19.07.2019 23:27

marze_na napisał(a):
walp napisał(a):W AXA wziąłem OC + AC + NNW + Assistance Prestiż (holowanie za granicą do 800 km) za 1010 zł.

A orientujesz się może jaka była różnica w cenie między ass. premium a prestiż?

Niestety, nie pamiętam. Zresztą interesował mnie tylko prestiż, bo tylko w tej wersji mam holowanie do 800 km.
A200universeblue
Croentuzjasta
Posty: 128
Dołączył(a): 12.05.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) A200universeblue » 20.07.2019 10:27

Arasdol napisał(a):Zapis o holowaniu w OWU:
" Holowanie Pojazdu.
Jeżeli w wyniku Unieruchomienia Pojazdu nie jest możliwe Usprawnienie Pojazdu na miejscu Zdarzenia assistance, Link4 organizuje i pokrywa koszty holowania Pojazdu do miejsca wskazanego przez Ubezpieczonego i w granicach ustalonego limitu".

Dodatkowo ze strony LINK4:
"Auto Assistance Komfort to zawierający najszerszy dostępny w Link4 zakres świadczeń wariant ubezpieczenia Auto Assistance - oprócz wszystkich świadczeń pakietu podstawowego, otrzymujesz:

-holowanie bez limitu kilometrów na terenie Polski i do 500 km od miejsca zdarzenia na terenie Europy".



No to w takim przypadku trzeba obierac trase przez wegry slowacje a nie slowenie i austrie :mrgreen:
Na wegrzech i slowacji maja bardzo dobrze rozbudowany serwis skody czy pozostalej grupy pojazdow VAG.
Mozna tez wtedy podjechac do kraju autobusem i wypozyczyc autolawete do 3.5t za 300-350zl za dobe co robil moj kolega gdy mu odpadlo kolo w toyota landrcuiser na autostradzie pod budapesztem.
Niestety toyota byla za ciezka i trzeba bylo dac extra 500PLN na dodatkowego kierowce :wink:
(masa waszego pojazdu + masa lawety =dopuszczalna masa calkowita)
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7948
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 20.07.2019 11:31

marze_na napisał(a):
dids76 napisał(a):Mam premium w Focusie, w maju mnie kosztował 155zl. Cmaxa placilem w styczniu, tam mam prestiż. Sprawdzę jak wrócę do domu :oczko_usmiech:

To by trzeba było porównać dla tego samego, a przynajmniej podobnego auta. Mąż kupił premium dla naszego 407 i zastanawiam się ile drożej byłoby za prestiż.

Przy wyliczaniu stawki przez internet trzeba było zaznaczyć opcję "prestiż" i zobaczyć ile wam policzy :wink: :papa:
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 20.07.2019 11:47

dids76 napisał(a):Przy wyliczaniu stawki przez internet trzeba było zaznaczyć opcję "prestiż" i zobaczyć ile wam policzy :wink: :papa:

A następnie odbyć rozmowę z konsultantem, poprosić o kalkulację i spróbować coś wynegocjować. Mnie udało się obniżyć sumę ubezpieczenia o 50 zł. Argumentowałem, że to kontynuacja, że konkurencja, itp. :)
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8663
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 20.07.2019 11:59

Uprzejmie dziękuję panom za złote rady.
Spojrzalam w OWU. Opcja nie była dostępna ze względu na wiek auta.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7948
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 20.07.2019 12:10

marze_na napisał(a):Uprzejmie dziękuję panom za złote rady.
Spojrzalam w OWU. Opcja nie była dostępna ze względu na wiek auta.

Mam to samo w Focusie, niestety też mogę się załapać na wariant "premium" :?
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7948
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 20.07.2019 12:14

walp napisał(a):
dids76 napisał(a):Przy wyliczaniu stawki przez internet trzeba było zaznaczyć opcję "prestiż" i zobaczyć ile wam policzy :wink: :papa:

A następnie odbyć rozmowę z konsultantem, poprosić o kalkulację i spróbować coś wynegocjować. Mnie udało się obniżyć sumę ubezpieczenia o 50 zł. Argumentowałem, że to kontynuacja, że konkurencja, itp. :)

Ja nie rozmawiałem z konsultantem, miałem wcześniej oferty konkurencji i za samo OC chcieli tyle co AXA za pakiet z ASS. Więc nie było by za wiele argumentów :papa:
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 20.07.2019 12:24

dids76 napisał(a):Ja nie rozmawiałem z konsultantem, miałem wcześniej oferty konkurencji i za samo OC chcieli tyle co AXA za pakiet z ASS. Więc nie było by za wiele argumentów :papa:

Różnice są spore i wymaga trochę czasu, aby wybrać optymalnie.

PZU wróciło do długich limitów holowania dla starych samochodów i była możliwość wykupienia assistance z limitem do 1200 km, ale musiałbym zapłacić za pakiet ok. 1500 zł, a nie 1000 jak w AXA. Przy czym, AC w wersji mini, a nie pełne jak w AXA. Przy pełnym AC, cena w PZU jeszcze w górę.
A200universeblue
Croentuzjasta
Posty: 128
Dołączył(a): 12.05.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) A200universeblue » 20.07.2019 12:27

Marzenko rezerwuj ta autolawete gdzies na poludniu kraju (bielsko-biala,rybnik,krosno?) :roll:
Czy to zlota rada?
Napewno sprawdzona juz 2 razy "w boju" :mrgreen:

BTW dla wyjatkowych pechowcow istnieje jeszcze opcja zwiezienia auta z niemiec/austrii po drodze na szlaku autotransporterow ktore wioza importowane pojazdy do kraju z wloch.
Cos takiego kosztuje 1500-2500PLN i wlasciciel pojazdu nie musi byc przy zaladunku.
Dobrze w takim wypadku auto zostawic na placu duzego serwisu samochodowego.
Takiego transportu mozna szukac poprzez OLX
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8663
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 20.07.2019 12:38

A200universeblue napisał(a):Marzenko rezerwuj ta autolawete gdzies na poludniu kraju (bielsko-biala,rybnik,krosno?)

Na szczęście nie miałam jeszcze takiej potrzeby, bo autko choć już nastoletnie nigdy nie sprawiło nam psikusa. Taki fajny :!: , a francuski :lol: .
W przyszłym roku w planach Hvar i opcję lawety wolę na wszelki wypadek rozważyć.
A200universeblue
Croentuzjasta
Posty: 128
Dołączył(a): 12.05.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) A200universeblue » 20.07.2019 12:44

Przy aucie francuskim podstawowym ubezpieczeniem jest te od pozaru...
Francuzy,fordy i ople sa pierwsze do samozaplonu instalacji pojazdu w cieplym klimacie :hut:

walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 20.07.2019 14:27

marze_na napisał(a):W przyszłym roku w planach Hvar i opcję lawety wolę na wszelki wypadek rozważyć.

W takiej sytuacji, dobrze jest upewnić się, czy konkretne ubezpieczenie, obejmuje zdarzenia na wyspach. :wink:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Assistance do 1000 km - strona 19
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone