Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Assistance do 1000 km

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Reiser
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 68
Dołączył(a): 09.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Reiser » 07.09.2018 14:12

Drodzy Cromaniacy,

właśnie jestem przed kolejnym okresem wykupu OC+AC (sam. os. rocznik 2011). Zawsze brałem PZU z maksymalną opcją płacąc nie małe sumy (~4k PLN), ale miałem gwarantowane 1000km holowania za granicą (a trochę korzystam z zagranicznych dróg). Obecnie dostałem bardzo ciekawą propozycję z Generalli, które gwarantuje mi brak limitów holowania w PL+Europa (kwota świadczenia do 20000PLN). Moje pytanie brzmi: czy ktoś korzystał z tego ubezpieczyciela? Czy to naprawdę działa? Cena jest prawie 1,5k PLN niższa niż PZU...

Pozdrav!
Piotr
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 07.09.2018 16:55

Nie wiem jaki masz samochód, ale z kwoty, którą płacisz w PZU wynika, że to bardzo drogi pojazd, albo, że jesteś bardzo młodym kierowcą. Za 2-u letni pojazd o wartości teraz ok. 90 tys zł płacę w okolicach 3 tys /sprawdziłem : 3,4 tys.zł w PZU/. Poszukaj innych agentów np. w salonie marki. W powiatowym oddziale PZU na to samo auto zaproponowano mi polisę na tych samych warunkach w kwocie ponad 6 tys. zł. Daje do myślenia... Generali miewałem i nie odstaje od innych TU na minus. Kwota 20000 zł powinna spokojnie wystarczyć na 2000 km lawetowania. Koniecznie doczytaj OWU żeby jakieś dziwne rzeczy potem nie wyszły - diabeł jak zwykle tkwi w szczegółach. Np. co składa się na tą kwotę limitu, czy limit jest na cały okres ubezpieczenia, itp.
Reiser
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 68
Dołączył(a): 09.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Reiser » 13.09.2018 09:21

bigredone napisał(a):Nie wiem jaki masz samochód, ale z kwoty, którą płacisz w PZU wynika, że to bardzo drogi pojazd, albo, że jesteś bardzo młodym kierowcą. Za 2-u letni pojazd o wartości teraz ok. 90 tys zł płacę w okolicach 3 tys /sprawdziłem : 3,4 tys.zł w PZU/. Poszukaj innych agentów np. w salonie marki. W powiatowym oddziale PZU na to samo auto zaproponowano mi polisę na tych samych warunkach w kwocie ponad 6 tys. zł. Daje do myślenia... Generali miewałem i nie odstaje od innych TU na minus. Kwota 20000 zł powinna spokojnie wystarczyć na 2000 km lawetowania. Koniecznie doczytaj OWU żeby jakieś dziwne rzeczy potem nie wyszły - diabeł jak zwykle tkwi w szczegółach. Np. co składa się na tą kwotę limitu, czy limit jest na cały okres ubezpieczenia, itp.



Czołem Panowie,

trochę byłem nieobecny, ale już jestem i wyjaśniam całą sytuację: auto może do najtańszych nie należało (Passat Variant Highline 2,0 TDI - czyli typowy pastuch, tyle że w mocnym wypasie (podniesiona moc, skóry itp..)). Leasingodawca wycenił mi ubezpieczenie w PZU (co rok podobnie) na kwotę od 4,9 do 4,5k PLN. Mój zaprzyjaźniony broker zawsze tą kwotę ścinał o ok 500-800zł. Nie mam czasu na chodzenie po oddziałach więc byłem z tego usatysfakcjonowany. W zeszłym roku ubezpieczenie kosztowało mnie ok.3,6kPLN. W tym roku wycenione zostało na 3,2 kPLN. Młodym kierowcą nie jestem, 18lat bezszkodowej jazdy.

Nie mniej jednak mocno namawiają mnie na Generalli ze względu na promocję oznaczoną gwiazdką, z której wynika, brak limitów holowania do wartości zobowiązania 20k PLN... oczywiście wiele więcej z tego nie wynika, a jedynie ciekaw jestem czy ktoś miał jakąś nieszczęśliwą przygodę za granicą naszego kraju z Generalli i czy to zadziałało... Płaciłem za PZU więcej, ale z relacji tu opisywanych jasno wynikało, że było warto. Czyli płaciłem za spokój, czy to w podróży służbowej czy prywatnej. Szczególnie tej prywatnej - wiecie - żona do zbyt odważnych osób nie należy ;-)

Jeśli ktoś może się podzielić jakimiś spostrzeżeniami będę zobowiązany.

pozdrawiam!
MariuszDG
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 02.08.2016
Re: Uszkodzone auto+laweta+brak assistance=koszmar.

Nieprzeczytany postnapisał(a) MariuszDG » 17.07.2019 14:39

Witam. Troszkę odświeżam temat mam takie pytanko : aktualnie mam ubezpieczenie auta w Link4 / z tego co się dowiedziałem - mogę dokupić krótko terminowe assistance comfort (+120 zł) na holowanie do 500km UE + bez limitu PL --> ktoś wie czy to działa ?
A200universeblue
Croentuzjasta
Posty: 128
Dołączył(a): 12.05.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) A200universeblue » 19.07.2019 05:50

Jeśli jest darmowe 500 km po EU to trzeba raczej dopytać ile kosztuje każdy extra kilometr ponad ten limit do granicy z PL.
Miałem w link 4 /Axa ciekawe ubezpieczenie na pożar auta które jedynie płaciło gdy pożar wywołały czynniki wewnątrz i auto całe spłonęło :lol:
Gdyby spłonęło tylko trochę (komora silnika) to ubezpieczyciel nie płacił.
Różnica na pożarze była ze link 4 płacił za pożar od wewnątrz/zewnątrz a Axa tylko od wewnątrz lub odwrotnie :mrgreen:
TEZA
Zamiast pytać na forum trzeba przeczytać aktualne warunki dotyczące danego ubezpieczenia a szczególnie tekst drobnym drukiem.
Książeczki z warunkami moga byc w rożnej wersji wiec warto najpierw ustalić czy ta która czytacie aktualnie obowiązuje.
Arasdol
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 18
Dołączył(a): 02.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Arasdol » 19.07.2019 07:23

Mam ten pakiet ubezpieczenia. Wykupiłem wraz z autocasco. Czytałem OWU i myślę, że powinno być dobrze w razie awarii w trasie. OWU jest dostępne na stronie Link4. Limit kilometrów jest jaki jest. Ale wychodzę z założenia, że zawsze to bliżej do Polski. Dalej można albo się dogadać, albo szukać odrębnej lawety.
Użytkownik usunięty
Re: Uszkodzone auto+laweta+brak assistance=koszmar.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 19.07.2019 09:04

MariuszDG napisał(a):Witam. Troszkę odświeżam temat mam takie pytanko : aktualnie mam ubezpieczenie auta w Link4 / z tego co się dowiedziałem - mogę dokupić krótko terminowe assistance comfort (+120 zł) na holowanie do 500km UE + bez limitu PL --> ktoś wie czy to działa ?

Zapytaj o tą "krótkoterminowość". Rozmawiałem z dwoma konsultantami Link4. Jeden twierdzi, że mogę dokupić Assistance do końca obecnej polisy (maj 2020), drugi, że tylko na dwa tygodnie (kwoty obu opcji porównywalne). Okazuje się, że ten pierwszy miał rację i za 212 zł mam assistance (wersja najbogatsza) do końca polisy.
Twister85
Globtroter
Posty: 53
Dołączył(a): 01.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Twister85 » 19.07.2019 09:27

Limity holowania za granicą, które podaje ubezpieczyciel (np. Link4 - 500 km, AXA - 800 km) jest liczony od miejsca zamieszkania czy od granicy Polski?
Arasdol
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 18
Dołączył(a): 02.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Arasdol » 19.07.2019 09:51

Zapis o holowaniu w OWU:
" Holowanie Pojazdu.
Jeżeli w wyniku Unieruchomienia Pojazdu nie jest możliwe Usprawnienie Pojazdu na miejscu Zdarzenia assistance, Link4 organizuje i pokrywa koszty holowania Pojazdu do miejsca wskazanego przez Ubezpieczonego i w granicach ustalonego limitu".

Dodatkowo ze strony LINK4:
"Auto Assistance Komfort to zawierający najszerszy dostępny w Link4 zakres świadczeń wariant ubezpieczenia Auto Assistance - oprócz wszystkich świadczeń pakietu podstawowego, otrzymujesz:

-holowanie bez limitu kilometrów na terenie Polski i do 500 km od miejsca zdarzenia na terenie Europy".
Twister85
Globtroter
Posty: 53
Dołączył(a): 01.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Twister85 » 19.07.2019 10:16

Czyli liczą od miejsca wystąpienia zdarzenia.
Garo&Justa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 11.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Garo&Justa » 19.07.2019 10:23

Orientujecie się czy można (mimo posiadanego OC, AC) dokupić np u innego ubezpieczyciela, polisę na czas wyjazdu, która będzie miała holowanie powyżej 1000 km i inne potrzebne opcje?
Mam polisę w Interrisk i holowanie 100 km. Jest to leasing i nie chca mi aneksować do lepszej opcji.
599
Cromaniak
Posty: 577
Dołączył(a): 25.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) 599 » 19.07.2019 12:42

może komuś się przyda takie info,
z dwa dni temu ubezpieczałem auto ,Alianz (chyba)
QC NW Asistans,w kraju bez limitu poza krajem 700 km (albo 750km)
za całość płaciłem bodaj 850PLN,
jeszcze OWU nie czytałem ale ufam "swojej" agentce,
:-)
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 19.07.2019 18:25

W AXA wziąłem OC + AC + NNW + Assistance Prestiż (holowanie za granicą do 800 km) za 1010 zł.

Najważniejsze, że assistance działa, jak opisuje Blume.
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8664
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 19.07.2019 20:23

walp napisał(a):W AXA wziąłem OC + AC + NNW + Assistance Prestiż (holowanie za granicą do 800 km) za 1010 zł.

A orientujesz się może jaka była różnica w cenie między ass. premium a prestiż?
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7949
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 19.07.2019 20:27

marze_na napisał(a):
walp napisał(a):W AXA wziąłem OC + AC + NNW + Assistance Prestiż (holowanie za granicą do 800 km) za 1010 zł.

A orientujesz się może jaka była różnica w cenie między ass. premium a prestiż?

Mam premium w Focusie, w maju mnie kosztował 155zl. Cmaxa placilem w styczniu, tam mam prestiż. Sprawdzę jak wrócę do domu :oczko_usmiech:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Assistance do 1000 km - strona 18
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone