Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Assistance do 1000 km

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
MikeR
Podróżnik
Posty: 28
Dołączył(a): 29.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) MikeR » 22.05.2017 14:19

Nie przeglądałem OWU PZU ale z tej tabelki: https://www.pzu.pl/produkty/pzu-auto-pomoc wynika, że holowanie w Polsce bez limitu nie ma ograniczenia wiekowego pojazdu. Czyli mamy 150 km za granicą + bez limitu w Polsce. Chyba, że zrobili tak jak w Compensie, że przekroczenie granicy nie zmienia limitu na zdarzenie.

Zastanawia mnie jeszcze czy jest możliwość wypowiedzenia assistance w Compensie, bo nie ma co ukrywać, że jest mi ono potrzebne tylko na wakacje? Z tego co przebrnąłem przez OWU to Assistance jest jakby doklejane do OC lub AC i jest zawierane na taki okres jak OC/AC. Czyli musiałbym wypowiedzieć AC żeby jednocześnie wypowiedzieć Assistance? Może ktoś bardziej biegły w temacie lub przerabiał taką opcję.
ubocja
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 30.05.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) ubocja » 30.05.2017 23:56

Witam!
W odpowiedzi na parę wątpliwości związanych z organizacją pomocy zagranicą chciałabym wyjaśnić :)
matufa napisał(a):ja mam ubezpieczenie w PZU AC OC NW płacę wariant komfort (wrzesień koniec ubezpieczenia i od nowa) (holowanie na terenie Polski za darmo) ale zawsze w lipcu podpisuje aneks do umowy (wariant europa) i mam holowanie do 1200 km za darmo koszt (na 2 miesiące 40pln) gdybym brał na rok wariant Europa płaciłbym 250 pln więcej do umowy a tak 2 miesiące przed zakończeniem dokupuję ten wariant i mam w wakacje lajcik

W wariancie komfort holowanie jest tylko na terenie Polski do 150km. W nowych polisach, od 19.11.2016 limity zostały zmienione: jest 50km do wybranego miejsca lub 150 do sieci naprawczej. Natomiast w ubezpieczeniu Super Europa limit holowania wynosi 1000km. W żadnej polisie nie ma limitu 1100 czy 1200km holowania. Od 19.11 limity na holowanie auta za granicą zostały zmienione, o czym już wielokrotnie było tu pisane.
matufa napisał(a):spod domu mam 1150km co się stanie jak na Ciovo autko mi się zepsuje zapłacę ew za dodatkowe 50km czy odmówią holowania bo przekroczyłem limit kilometrów

W limicie km nie chodzi o to ile km od domu auto się zepsuje/ulegnie wypadkowi. Limit km dotyczy jedynie holowania, czyli dystansu, który pokona pomoc drogowa z autem na lawecie, czyli za ile km holowania PZU zapłaci. Za dojazd na miejsce zazwyczaj w całości płaci PZU.
walp napisał(a):Nie odmówią. Padnie pytanie: zrzucamy samochód, czy holujemy dalej odpłatnie?

Dokładnie tak to wygląda :) Pomoc drogowa zawsze dzwoni do klienta, umawia się z nim i ustala stawkę za km holowania. Klient może się na to zgodzić, wtedy płaci po zakończeniu usługi. Może się również nie zgodzić, wtedy pomoc drogowa zostawia auto na jakimś parkingu przed limitem km.
matufa napisał(a):pewnie moje PZU (jak i inne firmy ubezpieczeniowe) mają podpisane umowy w europie z firmami transportowymi bo raczej wątpię że zgłaszając potrzebę holowania wysyłają lawetę z Polski do Chorwacji

W przypadku kiedy trzeba zabrać auto do Polski, PZU wysyła pomoc drogową z Polski. Nawet nie chodzi tutaj o koszty, tylko o to, że zagraniczne pomoce drogowe nie wykonują holowań na takich dystansach. Poza tym polskie pomoce są najbardziej elastyczne, mogą dowieźć auto zastępcze na miejsce, lub gdy sytuacja jest naprawdę pilna wyjechać 1-2h po otrzymaniu od zgłoszenia.
MikeR napisał(a):Nie przeglądałem OWU PZU ale z tabelki wynika, że holowanie w Polsce bez limitu nie ma ograniczenia wiekowego pojazdu. Czyli mamy 150 km za granicą + bez limitu w Polsce. Chyba, że zrobili tak jak w Compensie, że przekroczenie granicy nie zmienia limitu na zdarzenie.

Niestety, jeżeli zdarzenie miało miejsce za granicą to limit km wynosi 150km, nawet po przekroczeniu granicy. Dajmy na to: auto zepsuło się na ringu berlińskim i ma limit 150km holowania. Bezpłatnie auto można holować w okolice Świebodzina.
W starych polisach była klauzula, która rozszerzała ilość km holowania do 1000km za granicą + w Polsce bez limitu, natomiast nie ma już możliwości zakupu takiej u agenta.
Mam nadzieję, że rozjaśniłam parę wątpliwości :)
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10829
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 31.05.2017 06:29

dostrzegam @ubocja, że chyba "siedzisz" w ubezpieczeniach, więc proszę odnieść się do tego:
post1861379.html#p1861379
słoma79
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 29.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoma79 » 31.05.2017 06:53

ubocja napisał(a):Witam!
W odpowiedzi na parę wątpliwości związanych z organizacją pomocy zagranicą chciałabym wyjaśnić :)
matufa napisał(a):ja mam ubezpieczenie w PZU AC OC NW płacę wariant komfort (wrzesień koniec ubezpieczenia i od nowa) (holowanie na terenie Polski za darmo) ale zawsze w lipcu podpisuje aneks do umowy (wariant europa) i mam holowanie do 1200 km za darmo koszt (na 2 miesiące 40pln) gdybym brał na rok wariant Europa płaciłbym 250 pln więcej do umowy a tak 2 miesiące przed zakończeniem dokupuję ten wariant i mam w wakacje lajcik

W wariancie komfort holowanie jest tylko na terenie Polski do 150km. W nowych polisach, od 19.11.2016 limity zostały zmienione: jest 50km do wybranego miejsca lub 150 do sieci naprawczej. Natomiast w ubezpieczeniu Super Europa limit holowania wynosi 1000km. W żadnej polisie nie ma limitu 1100 czy 1200km holowania. Od 19.11 limity na holowanie auta za granicą zostały zmienione, o czym już wielokrotnie było tu pisane.
matufa napisał(a):spod domu mam 1150km co się stanie jak na Ciovo autko mi się zepsuje zapłacę ew za dodatkowe 50km czy odmówią holowania bo przekroczyłem limit kilometrów

W limicie km nie chodzi o to ile km od domu auto się zepsuje/ulegnie wypadkowi. Limit km dotyczy jedynie holowania, czyli dystansu, który pokona pomoc drogowa z autem na lawecie, czyli za ile km holowania PZU zapłaci. Za dojazd na miejsce zazwyczaj w całości płaci PZU.
walp napisał(a):Nie odmówią. Padnie pytanie: zrzucamy samochód, czy holujemy dalej odpłatnie?

Dokładnie tak to wygląda :) Pomoc drogowa zawsze dzwoni do klienta, umawia się z nim i ustala stawkę za km holowania. Klient może się na to zgodzić, wtedy płaci po zakończeniu usługi. Może się również nie zgodzić, wtedy pomoc drogowa zostawia auto na jakimś parkingu przed limitem km.
matufa napisał(a):pewnie moje PZU (jak i inne firmy ubezpieczeniowe) mają podpisane umowy w europie z firmami transportowymi bo raczej wątpię że zgłaszając potrzebę holowania wysyłają lawetę z Polski do Chorwacji

W przypadku kiedy trzeba zabrać auto do Polski, PZU wysyła pomoc drogową z Polski. Nawet nie chodzi tutaj o koszty, tylko o to, że zagraniczne pomoce drogowe nie wykonują holowań na takich dystansach. Poza tym polskie pomoce są najbardziej elastyczne, mogą dowieźć auto zastępcze na miejsce, lub gdy sytuacja jest naprawdę pilna wyjechać 1-2h po otrzymaniu od zgłoszenia.
MikeR napisał(a):Nie przeglądałem OWU PZU ale z tabelki wynika, że holowanie w Polsce bez limitu nie ma ograniczenia wiekowego pojazdu. Czyli mamy 150 km za granicą + bez limitu w Polsce. Chyba, że zrobili tak jak w Compensie, że przekroczenie granicy nie zmienia limitu na zdarzenie.

Niestety, jeżeli zdarzenie miało miejsce za granicą to limit km wynosi 150km, nawet po przekroczeniu granicy. Dajmy na to: auto zepsuło się na ringu berlińskim i ma limit 150km holowania. Bezpłatnie auto można holować w okolice Świebodzina.
W starych polisach była klauzula, która rozszerzała ilość km holowania do 1000km za granicą + w Polsce bez limitu, natomiast nie ma już możliwości zakupu takiej u agenta.
Mam nadzieję, że rozjaśniłam parę wątpliwości :)


Mam polisę sprzed 19.11...rozumiem, że w Polsce bez limitu i 1000km za granicą ?
kbarann
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 04.02.2017
Assistans w CRO

Nieprzeczytany postnapisał(a) kbarann » 31.05.2017 07:38

Mam pytanie ponieważ wykupiłem sobie na wyjazd pakiet Assistance taki rozszerzony także na zagranicę, i tutaj moje pytanie ponieważ niby jest jest on do 1000 km poza granicami, czy ktoś kiedyś korzystał z tej opcji może. Bardziej moje pytanie czy przyjeżdża lawet z Polski czy jakiś Chorwacki przewoźnik zabiera auto? Ma ktoś jakieś doświadczenia (ja wiem że nie są one miłe), ale może podzieli się...

A jeśli korzystał ktoś z lawet to jakie tam są ceny ?? Lepiej wiedzieć choć nie zamierzam z takich opcji korzystać
arek_sosnowiec
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 523
Dołączył(a): 08.04.2010
Re: Assistans w CRO

Nieprzeczytany postnapisał(a) arek_sosnowiec » 31.05.2017 07:47

Jest cały wątek o assistance:
assistance-do-1000-km-t46510-240.html
Znajdziesz tam odpowiedź na wszystkie pytania.
dyzio74
Odkrywca
Posty: 104
Dołączył(a): 24.08.2016
Re: Assistans w CRO

Nieprzeczytany postnapisał(a) dyzio74 » 31.05.2017 08:07

Znajdziesz tam sporo naszych doświadczeń. Ale bez przeanalizowania OWU to nikt Ci nie odpowie co dla Ciebie najlepsze będzie.
Sam szukam dobrego ubezpieczenia na wyjazd zagraniczny i po przeczytaniu forumowych postów stwierdzam, że udam się do pośrednika ubezpieczeniowego aby mi coś doradził.
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 31.05.2017 10:48

Wątki połączone 8)
domi_1
Croentuzjasta
Posty: 154
Dołączył(a): 30.05.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) domi_1 » 31.05.2017 19:04

jeszcze jest opcja Assistance Auto 24h premium. mimo że limit jest tylko 1000 zł to opłata za 1 m-c to tylko 21 zł.
max21
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 466
Dołączył(a): 22.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) max21 » 31.05.2017 20:08

domi_1 napisał(a):jeszcze jest opcja Assistance Auto 24h premium. mimo że limit jest tylko 1000 zł to opłata za 1 m-c to tylko 21 zł.

To jest opcja ubezpieczenia w mBanku i trzeba w związku z tym założyć konto.
Holowanie faktyczne do wartości 1000 zł.
Umowa Ubezpieczenia zawarta zostaje na rachunek Posiadaczy
rachunków oszczędnościowo – rozliczeniowych BRE Banku SA,
otwartych i prowadzonych przez mBank.
Zdarzeniem objętym ochroną ubezpieczeniową, które uzasadnia
realizację świadczenia assistance w zakresie Ubezpieczenia Auto
Assistance, jest w przypadku wariantu PREMIUM:
1) awaria pojazdu,
2) przebita opona,
3) brak paliwa,
4) kradzież pojazdu,
5) rozładowany akumulator,
6) wypadek drogowy,
7) utrata/uszkodzenie kluczy,
8) zatrzaśnięcie kluczy w aucie.
Holowanie pojazdu
– jeżeli nie jest możliwe usprawnienie
pojazdu na miejscu zdarzenia Centrum Pomocy organizuje
i pokrywa koszty holowania pojazdu do punktu obsługi mo-
gącego dokonać naprawy lub na życzenie Klienta do miejsca
zamieszkania;
śmigacz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1703
Dołączył(a): 18.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) śmigacz » 31.05.2017 21:06

Już myślałem że znajdę coś ciekawego w tym mBanku gdzie zresztą mam konto no ale niestety okazuje się że to oferta AXA a ja tam już mam OC i Assistance na 250km. Więc dwa razy chyba się nie da.
ubocja
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 30.05.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) ubocja » 01.06.2017 14:27

usłyszałem, że w rzeczywistości i praktyce program, którym posługuje się PZU do obsługi i zawierania umów, nie ma blokady na wystawianie umów Assistance z roszerzoną ilością km przy awarii, na samochody powyżej wieku 7 lat, więc umowę taką może zawrzeć; zaprezentowała mi jak przy innych opcjach program nie przepuszcza, a w wypadku mojego 14letniego samochodu przepuścił Assistance 1000km

Ubezpieczenie zawierasz na konkretnych warunkach. W systemie (oraz również na polisie) jest napisane, które OWU obowiązują w przypadku konkretnego ubezpieczenia.
Do samochodu, który ma np. 14 lat można dokupić Assistance z holowaniem do 1000km, ale takie holowanie możesz otrzymać jedynie do wypadku. Twoje ubezpieczenie (jeżeli jest zawarte na warunkach z 2016) w OWU wyłącza holowanie do 1000km do awarii auta za granicą.
Szczerze mówiąc, nie wiem co ona pokazywała Ci w systemie i co jej przeszło, a co nie. Natomiast jest dla mnie wysoce wątpliwe, żeby w systemie był podział na holowanie auta do 1000km oddzielnie do wypadków i oddzielnie do awarii.
słoma79 napisał(a): Mam polisę sprzed 19.11...rozumiem, że w Polsce bez limitu i 1000km za granicą ?

To zależy od tego na jakich warunkach jest zawarte. Jeżeli jest to polisa indywidualna, zawarta przed 19.11 na warunkach z 2015 roku, najprawdopodobniej masz 1000km łącznie - od miejsca awarii, do docelowego miejsca holowania, po przekroczeniu granicy limit się nie odnawia. Natomiast nie chcę wprowadzić Cię w błąd - proponuję się upewnić u agenta lub na infolinii.
adisb
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 21.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) adisb » 15.06.2017 09:32

Witam, czy ktoś wykupował ewentualnie zna ofertę na dodatkowe assistance (posiadam Super Assistance z Proama na max 500 KM) i chciałbym się zabezpieczyć przed jakąś przykrą niespodzianką dodatkowym ubezpieczeniem.
grubybb
Odkrywca
Posty: 77
Dołączył(a): 04.04.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) grubybb » 21.05.2018 09:06

Cześć forumowicze.
Wybieram się w tym roku do Chorwacji po raz kolejny. Niestety moje auto ma już 11 lat i PZU Assistance z holowaniem do 1000km nie chwyta. Czy mozecie polecić jakieś dobre europejskie assistance z zagwarantowanym holowaniem do 1000km?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 21.05.2018 09:23

Polecam tą lekturę.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Assistance do 1000 km - strona 17
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone