Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Apartamenty i hotel Medena w Trigorze, czy ktos tam był?

Apartament czy hotel? Ile to kosztuje, co warto wybrać, na co zwracać uwagę. Jeżeli szukasz odpowiedniego miejsca noclegowego, pisz tutaj. [Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Regulamin działu
Prosimy nie umieszczać w tym dziale żadnych postów zawierających treści, które mogą zostać uznane za reklamę. Moderatorzy zastrzegają sobie prawo do usunięcia postów w tym dziale bez podania przyczyn - proszę nie wysyłać następnych postów z pytaniem "co się stało z moim wątkiem". Nieprzestrzeganie powyższych postanowień grozi banem.

[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Siasia373
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 24.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Siasia373 » 24.04.2009 11:46

Dzień dobry :) Ja z mężem we wrześniu jedziemy do Medeny 3* i mam nadzieje że nie będzie tak źle jak piszecie. Przejrzałam wszystkie posty odnośnie tego hotelu i są one raczej nie przychylne :( ale zauważyłam że są dosyć stare, 2005, 06. 07. Licze na pozytywne zmiany. To nasz drugi wyjazd do Cro. Rok temu byliśmy w podróży poślubnej na Wyspie Pag w mieście Pag. Wierzę że nie będzie gorzej :)
masmedia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 580
Dołączył(a): 11.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) masmedia » 09.05.2009 10:45

Ja też wybieram się do Medeny za niecały miesiąc - też trochę jestem zaniepokojona niektórymi opiniami na forum. Ale nie wszystkie są złe i na pocieszenie napiszę, że kiedy pierwszy po raz jechaliśmy do Chorwacji już po dokonaniu rezerwacji apartamentów zaczęłam szperać w internecie i opinie o naszym ośrodku były jeszcze gorsze niż te o Medenie a na miejscu okazało się że wcale nie było źle - my w każdym razie byliśmy zadowoleni i wróciliśmy zakochani w Chorwacji.
Wszystko zależy od tego czego się wymaga i na co kogo stać - jedni podróżują z namiotem i butlą gazową, inni potrzebują tylko zwykłego pokoju i łóżka do spania jeszcze inni oczekują luksusów i pełnej obsługi.
Jedni marzą o ciszy i spokoju , drudzy szukają rozrywek i towarzystwa, jedni całe wakacje zwiedzają czy imprezują i w hotelu czy apartamencie spędzają tylko noce ( niektóre :) ) inni cały czas wylegują się na plaży a znam i takich którzy podróżowali ponad tysiąc kilometrów nad morze po to żeby spędzić cały urlop z drinkiem w ręku tylko i wyłącznie przy basenie hotelowym ( i też wrócili zadowoleni :) ) Pozdrawiam i życzę udanego urlopu Wam i sobie. Obiecuję że po powrocie zdam relację z tego jak było. Mam nadzieję że będę miała dobre wieści i może rozwieję niektóre wątpliwości .
Ostatnio edytowano 09.05.2009 14:46 przez masmedia, łącznie edytowano 2 razy
masmedia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 580
Dołączył(a): 11.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) masmedia » 09.05.2009 10:56

Przy okazji pytanie : Czy ktoś może mi powiedzieć czy na ośrodku Medena można grillować bądź zrobić ognisko ? Pamiętam, że gdzieś w internecie natknęłam się na informację że jest tam jakieś miejsce do grillowania, palenisko czy coś w rodzaju kominka. Czy ktoś może to potwierdzić ???
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 09.05.2009 12:09

masmedia napisał(a):że kiedy pierwszy po raz jechaliśmy do Chorwacji już po dokonaniu rezerwacji apartamentów zaczęłam szperać w internecie i opinie o naszym ośrodku były jeszcze gorsze niż te o Medenie a na miejscu okazało się że wcale nie było źle - my w każdym razie byliśmy zadowoleni i wróciliśmy zakochani w Chorwacji.

Możesz podać to miejsce, w którym można się zakochać?

masmedia napisał(a):Wszystko zależy od tego czego się wymaga i na co kogo stać - jedni podróżują z namiotem i butlą gazową, inni potrzebują tylko czystego pokoju i łóżka do spania jeszcze inni oczekują luksusów i pełnej obsługi.
Jedni marzą o ciszy i spokoju , drudzy szukają rozrywek i towarzystwa, jedni zwiedzają inni wylegują się na plaży a znam i takich którzy podróżowali ponad tysiąc kilometrów nad morze po to żeby spędzić cały urlop z drinkiem przy basenie hotelowym ( i też wrócili zadowoleni :)

Jedni lubią jak mu cyganie grają, drudzy jak mu buty śmierdzą.

masmedia napisał(a):czy na ośrodku Medena można grillować bądź zrobić ognisko ?

Ogniska w Chorwacji raczej nie wskazane.
Grill obok hotelu? hmm...
masmedia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 580
Dołączył(a): 11.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) masmedia » 09.05.2009 15:17

Byliśmy na Istrii w Puli - ośrodek może nie był jakiś szczególnie piękny ale pokoje były czyste i wyposażone w to co niezbędne, morze czyste i na plaży nie było tłumów. Nie jestem osobą szczególnie zamożną więc nie stać mnie na luksusy stąd nie mam wygórowanych wymagań - zresztą i tak niewiele czasu spędzaliśmy na ośrodku i w apartamencie więc dla mnie osobiście nie miało to wielkiego znaczenia.
W Chorwacji byliśmy (jak na razie) tylko raz i wiem że nie mam dużego doświadczenia żeby się wypowiadać czy osądzać kto ma rację - Wiem że Wy Cromaniacy, którzy poznaliście prawdziwe klimaty i smaki Chorwacji zdecydowanie odradzacie wielkie ośrodki wczasowe ale niektórym albo to odpowiada albo po prostu nie podejmą się szukania i rezerwowania czegoś na własną rękę czy wyjazdu w ciemno więc zdają się na ofertę biura podróży.
My np. jeździmy z dzieckiem jedną rodziną a w większych ośrodkach mały ma dużo przestrzeni i może sobie poszaleć a my mamy większą możliwość poznania kogoś do towarzystwa i to nam odpowiada. Tak czy siak Chorwacja jest piękna i tak samo dostępna zarówno dla tych co lecą samolotem do luksusowego hotelu i dla tych co podróżują autostopem i mieszkają na kempingu. Mam nadzieję że się nie rozczarujemy - plusem dla nas jest to że jedziemy przed sezonem i może nie będzie takich tłumów. Nawet jeśli ośrodek czy plaża nie będą nam odpowiadały to w końcu jedziemy samochodem i można się będzie przemieszczać gdzieś dalej. No i mam nadzieję że okolica widoki i atrakcje zrekompensują wszystko (do czego przekonaliście mnie Wy drodzy forumowicze ) . POZDRAWIAM !
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 09.05.2009 18:48

masmedia napisał(a):Wy Cromaniacy, którzy poznaliście prawdziwe klimaty i smaki Chorwacji zdecydowanie odradzacie wielkie ośrodki wczasowe ale niektórym albo to odpowiada albo po prostu nie podejmą się szukania i rezerwowania czegoś na własną rękę czy wyjazdu w ciemno więc zdają się na ofertę biura podróży.

Rezerwacja przez agencję czy nawet bezpośrednio z właścicielem domu, nie jest bardziej skomplikowana niż przez biuro podróży. Nawet jak jesteście bardzo wygodniccy, to nie zajmie to Wam więcej czasu. Cała operacja z rezerwacją to czasem 3-4 e-maile i po sprawie. Przelew - przesyłka zaliczki również nie jest wielce skomplikowana.

masmedia napisał(a):Nawet jeśli ośrodek czy plaża nie będą nam odpowiadały to w końcu jedziemy samochodem i można się będzie przemieszczać gdzieś dalej.

Ale po co?
Jak już się będziecie przemieszczać, a przemieszczać z pewnością będziecie się na inną plażę, to zobaczycie że wszędzie są one podobne. "Żwirowa" taka jak w Medenie, będzie i 10km dalej i 50km dalej z różnicą szersza lub węższa czy tłoczniejsza lub spokojniejsza. O czystości wody już nie wspominam.
Z pewnością wybierzecie się do Primosten, więc troszkę odwagi i tak na próbę zapukajcie do jakichś drzwi i zapytajcie o wolną kwaterę. Blisko również będziecie mieli Rogoznice. Skręćcie do uroczego miejsca jakim jest Razanj, wybierzcie dom, który Wam się podoba, np. z
takim widokiem i spróbujcie wziąć wizytówkę czy po prostu nr tel czy e-mail.
Niektórzy podczas pobytu wpłacają już zaliczkę.
Spróbujcie któregoś z tych rozwiązań raz, a gwarantuję, że już nigdy z biura podróży nie skorzystacie.

masmedia napisał(a):No i mam nadzieję że okolica widoki i atrakcje zrekompensują wszystko

Z pewnością dalsza okolica Medeny tak, a atrakcje blisko Waszego miejsca zakwaterowania to np fish-picnic z Trogiru lub coś spokojniejszego czyli zaloguj się na cro.pl, aby zobaczyć link .

Pozdrav Popiel
halig
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 17
Dołączył(a): 15.04.2009
Medena

Nieprzeczytany postnapisał(a) halig » 10.05.2009 13:20

Jesli chodzi o domki w kompleksie Medena to sa 2 lub 3 kategorie domkow jak na wypoczynek moim zdaniem w zupelnosci wystarcza, jest czysto wymiana poscieli recznikow moija ocena 8/10 zas jesli chodzi o hotel medena to znajomy byl w apartamencie i niestety nie mam dobrych wposmniej gdyz przez 14 dni jakie spedzil tam tylko przez 2 dni dzialala klimatyzacja niepomogly interwencje w recepcji ani nic wiec sie smazyl :( ale ogolnie wszystko ok jedzenie bardzo smaczne i duzo:)
masmedia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 580
Dołączył(a): 11.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) masmedia » 10.05.2009 21:48

Mam pytanie o park KRKA i o Jeziora Plitvickie -czy warto zwiedzać obydwa miejsca ? Przeczytałam gdzieś że park KRKA to Plitwice w pigułce - a co Wy polecacie ?
pestka2912
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 46
Dołączył(a): 24.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) pestka2912 » 14.05.2009 18:58

[quote="masmedia"]Byliśmy na Istrii w Puli - ośrodek może nie był jakiś szczególnie piękny ale pokoje były czyste i wyposażone w to co niezbędne, morze czyste i na plaży nie było tłumów. Nie jestem osobą szczególnie zamożną więc nie stać mnie na luksusy stąd nie mam wygórowanych wymagań - zresztą i tak niewiele czasu spędzaliśmy na ośrodku i w apartamencie więc dla mnie osobiście nie miało to wielkiego znaczenia.

Witam! Ja z rodzinką byłam w apartamentach medena w czerwcu 2008 i wcale nie było źle.Apartmanet z klimatyzacją jak najbardziej działającą , czysta pościel i ręczniki zmieniane tak naprawdę na bieżąco ( nawet co drugi dzień) i koło apartamentu można zapalic grilla. Do plaży niedaleko, plaża czysta , żadnego oleju w wodzie i śmieci,w knajpkach można zjeśc obiad bez zabierania "gratów" z plaży a miejsce doskonałe do zwiedzania trogiru,Splitu ,Sibenika i parku Krka.Jeżeli ktoś jedzie na wakacje zeby nie tylko siedziec na plazy ale żeby też coś zobaczyc to polecam.Sama plaża jest ok dla dzieci woda nie za głęboka . aha! w apartamentach jest tv sat i nawet udało się nam znaleźc TVN więc byliśmy na bieżąco..... pozdrawiam
:lol:
masmedia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 580
Dołączył(a): 11.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) masmedia » 15.05.2009 18:45

Wielkie dzięki ! Jestem trochę spokojniejsza :) Jeszcze trzy tygodnie i sami się przekonamy jak jest w rzeczywistości i na jaki apartament trafimy. Do tej pory nigdy nie mieliśmy powodów do narzekania i miałam nadzieję że teraz też będzie OK ale Twoja opinia jednak poprawiła mi nastrój.
A ośrodek wybrałam właśnie ze względu na bliską odległość do wymienionych przez Ciebie miejsc. Pozdrawiam !!!
pestka2912
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 46
Dołączył(a): 24.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) pestka2912 » 15.05.2009 19:03

Hej! gdybyś chciała zobaczyc kilka zdjec to załączam link , są zdjęcia plaży a może dziś jeszcze wrzucę zdjęcia apartamentu....
zaloguj się na cro.pl, aby zobaczyć link
pestka2912
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 46
Dołączył(a): 24.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) pestka2912 » 15.05.2009 20:21

masmedia napisał(a):Mam pytanie o park KRKA i o Jeziora Plitvickie -czy warto zwiedzać obydwa miejsca ? Przeczytałam gdzieś że park KRKA to Plitwice w pigułce - a co Wy polecacie ?

róznie mówią :lol: jedno jest pewne jak będziesz w okolicach Trogiru to wycieczka do Plitvic nie wchodzi w rachubę bo to kawał drogi -tam należy się zatrzymac w drodze na wakacje lub powrotnej, natomiast Krka masz na miejscu no i możesz się wykąpac w oklicach wodospadu(zabierz kostium na wyprawę).Trasa nadaje się nawet na wycieczkę z maluchami gdyż można zabrac wózek :lol: pozdrawiam :papa:
krzycholu
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 115
Dołączył(a): 04.12.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) krzycholu » 16.05.2009 13:14

Byłem przejazdem i wypoczywałem w Medenie około pół dnia , wrazenia raczej negatywne, dziki tłum na czyms podobnym do plaży , kolejki do wszystkiego, woda nieciekawa, napewno nie jest to oaza ciszy i spokoju, ale zależy co kto lubi... jesli miałbym możliwośc wyboru to wszedzie byle nie tam, a ceny za pobyt tez mają nieciekawe
masmedia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 580
Dołączył(a): 11.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) masmedia » 17.05.2009 13:05

Dzięki za odpowiedź i zdjęcia Pestko ( chyba jesteśmy imienniczkami :)
Jakkolwiek by nie było i tak jedziemy - mam nadzieję że na początku czerwca aż takich dzikich tłumów nie będzie. A co do wodospadów to oglądając zdjęcia to jednak mam wielką ochotę zobaczyć Plitvice ale jak napisałaś - jest tam kawałek drogi - chyba że uda się w drodze na lub z wakacji . Wracając jeszcze do grillowania w Medenie - trzeba mieć swojego grilla czy są jakieś na ośrodku ? Pozdrawiam :papa:
krzychu_72
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 515
Dołączył(a): 06.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) krzychu_72 » 19.05.2009 21:17

Pisałem już kiedyś na forum o Medenie. Byłem tam w 2002 roku. Jeśli byłaś już kiedyś w Cro w apartamencie, to nie mogę sobie wyobrazić wyprawy do Medeny, duży krok wstecz. Odradzam.

Dzięki Bogu, że w 2002 będąc w Medenie pojechałem do Dubrovnika i zobaczyłem po drodze Rivierę Makarską... :-D Inaczej bym do tego pięknego kraju chyba nie wrócił.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Apartamenty, hotele, pokoje



cron
Apartamenty i hotel Medena w Trigorze, czy ktos tam był? - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone