Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Apartament przy plaży Zitna, Korcula - prośba o opinię

Apartament czy hotel? Ile to kosztuje, co warto wybrać, na co zwracać uwagę. Jeżeli szukasz odpowiedniego miejsca noclegowego, pisz tutaj. [Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Regulamin działu
Prosimy nie umieszczać w tym dziale żadnych postów zawierających treści, które mogą zostać uznane za reklamę. Moderatorzy zastrzegają sobie prawo do usunięcia postów w tym dziale bez podania przyczyn - proszę nie wysyłać następnych postów z pytaniem "co się stało z moim wątkiem". Nieprzestrzeganie powyższych postanowień grozi banem.

[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
MiMiL
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 31.03.2013
Apartament przy plaży Zitna, Korcula - prośba o opinię

Nieprzeczytany postnapisał(a) MiMiL » 27.02.2014 10:59

Witam serdecznie,
nie udało mi się znaleźć na forum opinii na temat apartamentu znajdującego się przy samej plaży Zitna w Zavalaticy (Korcula) - wydaje mi się, że jest tam tylko jeden, nazwy nie znam (agencja posługuje się tylko numerem). Czy ktoś był/widział, może powiedzieć coś konkretnego? Jakie wady/zalety? Czy warunki są dobre, czy np. pod tarasem będzie mi się wylegiwał tabun turystów (zaznaczam, że jedziemyw czerwcu)? ;) Jedziemy z małym dzieckiem, więc wolałabym uniknąć rozczarowań.
Jak jest z dostępnością z tego miejsca do centrum miejscowości? Da się np. przejechać wózkiem (spacerówką)? No i czy ta plaża będzie odpowiednia dla malucha? Wiem, że są tam kamyczki, ale czy raczej gładkie, czy ostre? Czy dno schodzi łągodnie? Ze zdjęć nie do końca mogę to wywnioskować...
Będę wdzięczna za każdą pomoc - zwłaszcza szybką ;) Mam mało czasu na rezerwację...
Pozdrawiam,
MiMiL
janp
Globtroter
Posty: 32
Dołączył(a): 10.04.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) janp » 03.03.2014 21:56

Witam
jak często bywa , nie mozna dac jednoznacznej odpowiedzi. Na ciszę i spokój w ciągu dnia raczej nie mozesz liczyć. Co prawda nigy nie byłem na Zytniej w czerwcu, ale w sierpniu i na pocztku września na plazy jest duzo ludzi. zawsze ktoś szuka cienia pod murkiem. Sam sie kilkakrotnie zastanawiałem czy taki apartament mnie by urządzał. Plusem na pewno jest to że odpada ci codzienne dochodzenie na plaże, co przy małym dziecku jest b istotne
Do plazy jest zejscie szutrową drogą lub stromymi schodkami. Minusem / choc moze i plusem. ze plaza jest oddalona od Zavalaticy i i póznym popołudniem robi sie spokojnie . Jezeli jedziecie więksża grupą to nie przeszkadza. ale po świeże bułeczki trzeba będzie sie nachodzic lub podjeżdząc samochodem. Ja na pewno samej żonyu z dzieci tam bym nie puscił. Plaża jest kamienista , co prawda nie są to ostre piargi ale na pewno trzeba uważac na dzieci, Jezeli masz jeszcze jakieś pytania , to chętnie odpowiem
MiMiL
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 31.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) MiMiL » 05.03.2014 10:30

Bardzo dziękuję za odpowiedź.

A czy ta szutrowa droga nadaje się do jazdy rowerem? To jakaś alternatywa dla nóg albo auta w wyprawie po świeże bułki ;) Czy to zejście (droga) jest strome? Zależy mi też na informacji, czy da się tamtędy przejechać wózkiem i to najlepiej w miarę bezproblemowo, bo jednak przynajmniej raz dziennie taki spacer będziemy odbywać.
Jaka jest mniej więcej odległość od plaży do miasteczka? Z opisu apartamentu wynika, że ok. 500 m.
I jeszcze jedno pytanie - czy w Zavalaticy da się wypić jakąś kawę (poza przyrządzoną samodzielnie ;))? Kawiarni podobno nie ma, ale może jest jakaś restauracja czynna w okolicach południa?

Zaczynam wątpić w to, czy zakwaterowanie tam to dobry pomył, będzie w sumie 3 dzieci, w tym jedno 10-miesięczne. W tej sytuacji jednak, skoro jest to i tak najsensowniejsza plaża w okolicy (nie lubimy dojeżdżać smaochodem), powinniśmy zrezygnować z Zavalaticy w ogóle...
janp
Globtroter
Posty: 32
Dołączył(a): 10.04.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) janp » 05.03.2014 19:06

Witam, ponownie
zejście do plaży jest dośc strome. W zeszłym roku widziałem jak pewien warszawiak zjeżdzał na plaże samochodem, pomimo zakazu. Fakt nikt go przy mnie nie wyrzucił z tej plaży. Wg mnie droha do zjazdu na rowerze nadaje sie tylko wytrawnych górskich kolarzy, jest dość stromo, trzeba by było na hamulcu, lepiej juz chyba z wózkiem, ale wg mnie to szkoda wózka. Jezeli masz chęc , podaj mi meila a ja wysle Ci fotkę z takiego zejscia.
Zavalatica jest bardzo rozciagnieta , myslę ze do najbliśzych domów jest 1 km , no może 800 m ale na pewno nie mniej, My mieszkamy w samym centrum blisko sklepu spożywczego, i dojście na plażę zajmowało nam zwykle koło 30 min,. i to nie był spacerek. ale nam to odpowiadalo. oczywiscie mozna kawałek podjechac samochodem . Ale czy o to chodzi na wakacjach.
W Zavalaticy są 2 konoby i jedna pizzeria, najbliżej plazy jest konoba u Alberta. Co do kawy przyznam sie szczerze nigdy nie piłem w zadnym lokalu w Zavalaticy. Jezeli masz apartament z tarasem 4 m od wody , to wg mnie przyjemnie wypiac swoją kawę. i nie chodzi tu o jakies oszczędności.
Jezeli pytasz mnie o pobyt z 10 miesiecznym dzieckiem , to choć jestem pod wielkim wrażeniem Zavalaticy , to chyba odradzam. Co prawda takie dziecko i tak lezy w łożeczku czy w wózku, ale myslę ze jak na taki czas warto poszukac czegos innego Jesli chodzi o Korcule proponuje Lumbardę, jezeli nie koniecznie zajrzyj na Stronę zaloguj się na cro.pl, aby zobaczyć link znjadziesz tu wykaz piaszczystyych plaz w Chorwacji.
Jezeli moge Ci jeszcze w czymś pomóc to prosże o pytania
MiMiL
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 31.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) MiMiL » 06.03.2014 12:13

Dziękuję za wyczerpujące informacje.
Ostatecznie pożegnałam się z pomysłem zamieszkania na plaży, kusiło, ale rozsądek zwyciężył ;) Dziękuję za pomoc w podjęciu decyzji. Mam namiary na inny apartament w Zavalaticy, w sumie daleko od Zitnej, zobaczymy, czy uda się zarezerwować. W tej sytuacji to chyba lepiej będzie już jeździć na Pupnatską, która podobno jest lepsza (większa, piękniejsza) od Zitnej. Czy tam da się dojechać w miarę blisko autem i ewentualnie zejść z wózkiem?
W Lumbardzie byłam w zeszłym roku, na 1-dniowej wycieczce z Peljesaca (gdzie wypoczywaliśmy) i raczej mi wystarczy :) Odstrasza mnie głownie to, że nawet w czerwcu są tam tłumy...
Z 10-miesięcznym dzieckiem jadą znajomi, moje na szczęscie już starsze, a ich raczej nic nie przerazi ;)
Proszę o przesłanie fotki zejścia do plaży - będę wdzięczna.
Pozdrawiam!
Ostatnio edytowano 11.03.2014 00:47 przez MiMiL, łącznie edytowano 1 raz
kor_nick
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 754
Dołączył(a): 09.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kor_nick » 06.03.2014 21:45

w czerwcu w tym rejonie będziesz miała spokój. do pupnatskiej spokojnie dojedziecie (choć wózka nie polecam, są nosidełka na szelkach - najlepsza opcja bo ręce mama ma wolne). hm., w sumie jeśli to czerwiec to czemu nie mieszkać w Korculi?
MiMiL
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 31.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) MiMiL » 07.03.2014 00:44

Spokój to jest to, co lubię :)
A w Korculi byłam 2 razy, raz w czerwcu, raz we wrześniu i na wycieczkę jest ok, ale mieszkać to bym tam nie chciała... Nie wyobrażam sobie, co tam sie moze dziać w sezonie ;) chyba, ze masz na myśli jakąś miejscówkę na uboczu?

Szkoda, że nikt nie mieszkał w tym apartamencie, warunki są istotne, a na fotkach nie wygląda jakoś bardzo zachęcająco, po za tym mało ich. Prosiłam agencje o zdjęcie łazienki ale chyba nie mają, bo sie nie doczekałam...

Dziękuję za rady :)

Moze jeśli nie Zavalatica (nie upieram się, chociaż widok na Lastovo to jest cos, co chciałabym oglądać codziennie) to macie jakieś jeszcze inne sugestie? Preferujemy spokój, plaże w miarę przyjazne dla dzieci (kamyczki są ok), ale cywilizacja tez musi jakaś byc, żeby nie trzeba było na kawę albo kolację w restauracji czy do sklepu jeździć autem.
Pozdrawiam
kor_nick
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 754
Dołączył(a): 09.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kor_nick » 07.03.2014 23:29

spokój a spokój to różnica. powiem wprost - jeśli wciąż pytasz o ten domek przy żitniej to nie polecam. spokój wieczorem i w nocy w czerwcu -gwarantowane odgłosy pewnych gryzoni nielubianych przez rodzaj ludzki :wink:

Zavalatica - jak najbardziej, w czerwcu znajdziesz pełno ofert na ostatnim piętrze z widokiem na Lastovo. Mogę nawet dać namiar na ap z takim widokiem i domową kuchnią.
Albert będzie raczej otwarty w czerwcu bo zarabia na marży sporo, pizzeria w porcie na końcu na pewno też, bo korzystają z niej miejscowi.
MiMiL
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 31.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) MiMiL » 09.03.2014 09:54

Apartament przy Zitnej juz sobie odpuściłam. Gryzonie mnie zasadniczo nie odstraszają, ale to też jakiś argument przeciwko ;)
Bardzo proszę o namiary na apartament, o którym piszesz - na pw albo maila. Mam juz jeden typ, ale właścicielka póki co nie odpowiada na dodatkowe pytania.

Zastanawiamy sie tez nad Prizbą i chętnie poznam Twoją opinię na temat tej miejscowości (z lektury innych wątków wnoszę, ze o Korculi wiesz niemało :) )

Dziękuje raz jeszcze za rady.
janp
Globtroter
Posty: 32
Dołączył(a): 10.04.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) janp » 09.03.2014 11:07

dzień dobry, nie chciałbym sie wtrącąc do dyskusji, ale wydaje mi sie Priżba to dobry wybór jesli chodzi o pobyt z małymi dziecmi. Niestety nie znam żadnego apartamentu w Priżbie, ale myslę że to na forum znajdziesz na pewno jakaś rekomendację na dobry apartament. Oczywiscie moje serce ciągnie do Zavalaticy, ale gdybym miał sie wybierac z małymi dziećmi to wybrałbym zdecydowanie Priżbę.
kor_nick
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 754
Dołączył(a): 09.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kor_nick » 09.03.2014 12:43

to prawda, Priżba to chyba lepszy wybór.
MiMiL
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 31.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) MiMiL » 11.03.2014 00:46

@janp jakie wtrącać, przecież uczestniczysz w tej dyskusji od samego początku ;)

@kor_nick - tak czy tak nadal poproszę na pw namiar na apartament w Zavalaticy :)

No dobrze, a gdybyście mogli jeszcze napisać co przemawia na korzyść Prizby, tak konkretnie? Z góry dziękuję.
Pozdrawiam.
junker
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 33
Dołączył(a): 11.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) junker » 11.03.2014 16:49

Witam
My mieszkaliśmy 300-400 m do Zitnej. W tym roku też jedziemy w to miejsce. Spokój nawet w lipcu. Priżba fajna ale natłok ludzisk ;) Ta droga szutrowa rowerkem dla umiejących jeździć i to bardzo dobrze. Z drugiej strony asfalt i trochę schodów. jak ktoś lubi spokój to Zavalatica...
mrobi
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 11.01.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) mrobi » 11.01.2016 13:20

Czy ktoś ma może jakies namiary na sprawdzony apartament w okolicy plaży Zitnej?
Najlepiej dwa apartamenty: 2+2 i 2+1
junker
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 33
Dołączył(a): 11.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) junker » 11.01.2016 16:08

Tu masz stronkę prowadzoną przez zięcia gospodarzy. Byłem u nich dwa razy i tym roku też jadę.
zaloguj się na cro.pl, aby zobaczyć link
Następna strona

Powrót do Apartamenty, hotele, pokoje



cron
Apartament przy plaży Zitna, Korcula - prośba o opinię
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone