Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Aparat cyfrowy czy analogowy?

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
JachuG
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 142
Dołączył(a): 05.08.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) JachuG » 11.06.2003 21:49

Przejde do konkretow ...
http://www.hp.com.pl/product/1783 -- jestem ciekaw co sądzicie o tym modelu?? Moze znacie innej firmy aparat jednakze w podobnej cenie ??

Dzieki za odp. POZD :)
M.Smith
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1029
Dołączył(a): 11.06.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) M.Smith » 13.06.2003 16:22

jeżeli mogę coś wtrącić to wybór między lustrzanką a cyfrówką to nie tylko kwestia jakości zdjęć, bo z jednego i drugiego aparatu można fotkę "zepsuć" , jeżeli ktoś chce robić dobre zdjęcia (bez względu na rodzaj aparatu) to niech trochę najpierw poczyta poradniki. Sama sprawa techniczna podchodzenia do robienia zdjęcia to temat rzeka, zdjęcie tego samego motywu można zrobić na kilka sposobów posługując się tylko przesłoną i czasem i wszystkie zdjęcia bedą dobre, każde na swój sposób. Dla osób powiedzmy leniwych, nie mających cierpliwości oczywiście cyfrówa będzie wygodniejsza, ale ten kto chce robić prawdziwe zdjęcia , a nie widoki z podróży powinien wybrać lustrzankę. W końcu fotografia to sztuka.
Pozdrawiam wszyskich łażących po drzewach, skałach, płotach i budynkach, czekających po kilkanaście minut na dobre ujęcie , ONI zrozumieją o co mi chodzi.
Ostatnio edytowano 13.06.2003 17:27 przez M.Smith, łącznie edytowano 1 raz
Maciej
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2470
Dołączył(a): 20.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Maciej » 13.06.2003 17:22

ja juz dylematu nie mam bo kupiłem cyfrówkę dla amatora nienajgorszą-Canon A 70. Mam pytanie do bardziej doświadczonych z cyfrowym sprzętem. Oprocz archiwizowania fotek w komputerze interesuje mnie ich "wywoływanie"/zwlaszcza wakacyjnych/ w foto-labach w formacie 10-15. I w związku z tym mam pytanko by były to po prostu ładne fotki w jakiej rozdzielczości i kompresji zapisywać. Mam bodaj 5-stopniową skalę kompresji-i nie wiem czy wystarczy Fine czy lepiej Super Fine. Tak samo z rozdzielczością slyszałem ze do tych rozmiarow "wydruku" format 1600-1200 w zupełności wystarcza. Jakie są Wasze doświadczenia, rady...?
Z góry dzięki za pomoc!
PZDR :D
Darmar
Croentuzjasta
Posty: 344
Dołączył(a): 18.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Darmar » 13.06.2003 21:03

Ja wysyłam internetem.Odbieram w wyznaczonym punkcie ostatnio 10x15 90 gr.Zapisuj na najlepszej jeśli chcesz wywołac lub wydrukować.Do zamieszczenia na stronie wystarczy najniższa.Ja zapisuje na 4.0MP lub 4.0MP HIGH COMP. dla zaoszczędzenia karty.Na 128mb w kompresji wchodzi mi około 200szt.
DarekJ
Dobra optyka

Nieprzeczytany postnapisał(a) DarekJ » 20.06.2003 10:19

Przemutek napisał(a):...w chwili obecnej używam Canona Pro90IS ( matryca 3,2 MPx ( wykorzystywanych ewefktywnie 2,3 Mpx ) i powiem jedno najważniejsza jest optyka. Mimo iż relatywna rodzielczość zdjęć mojego Canona jest taka sobie ( 1852 x 1392 pkt ) to ich jakość jest naprawdę super. Porównując je do fotek z tzw 4 Mpx z plastikowymi obiektywami - wniosek jest jeden - liczy się przede wszystkim optyka.
...

Twój Canon jest już nie produkowany a jaki aparat jest jego następcą?
Czy Canon S45 czyli tzw. kompaktowy ma dobrą optykę czy plastikową?
Dobra optyka jest od dobrego producenta czy zależy od średnicy obiektywu czyli im większy tym lepszy?
Karmel
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 23.06.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Karmel » 25.06.2003 18:08

JachuG napisał(a):Przejde do konkretow ...
http://www.hp.com.pl/product/1783 -- jestem ciekaw co sądzicie o tym modelu?? Moze znacie innej firmy aparat jednakze w podobnej cenie ??

Dzieki za odp. POZD :)


mnie też ciekawi co myslicie o tm cyfraku.
konrad
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 75
Dołączył(a): 25.06.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) konrad » 25.06.2003 18:20

parametry - wporzo, można się pobawić
za tą cenę wolałbym jednak jakąś porządną lustrzankę (np. Dynax 5), choć oczywiście jest mniej praktyczna od cyfrówki... (ale o tym była mowa już niejednokrotnie w tym wątku, więc nie będę powtarzał)
erloy

Nieprzeczytany postnapisał(a) erloy » 25.06.2003 21:51

Ogolnie aparaty HP sa do dupy. Po szczegoly zapraszam na liste dyskusyjna pl.rec.foto.cyfrowa a zwlaszcza do archiwum bo jak zapytacie "czy aparat HP xxx jest dobry) to ludzie dostana bialej goraczki ;-)
Midas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 717
Dołączył(a): 23.06.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Midas » 30.06.2003 18:35

Czy ktoś przewoził notebook`a i czy były z tym jakieś problemy na granicach.
maciogg
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 372
Dołączył(a): 26.05.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) maciogg » 30.06.2003 18:44

Midas napisał(a):Czy ktoś przewoził notebook`a i czy były z tym jakieś problemy na granicach.


Ja woziłem i nigdy nie było problemów.
Ale na wszelki wypadek mam ze sobą dowód zakupu z Polski (jeszcze sie nie przydał).
Kiedyś jeden raz tylko słowacki celnik kazał mi go na jakąś deklarację wpisać.
M.Smith
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1029
Dołączył(a): 11.06.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) M.Smith » 01.07.2003 10:48

maciogg napisał(a):
Midas napisał(a):Czy ktoś przewoził notebook`a i czy były z tym jakieś problemy na granicach.


Ja woziłem i nigdy nie było problemów.
Ale na wszelki wypadek mam ze sobą dowód zakupu z Polski (jeszcze sie nie przydał).
Kiedyś jeden raz tylko słowacki celnik kazał mi go na jakąś deklarację wpisać.

deklarację chcą po to żeby sprawdzić czy razem z notebokiem wracasz :lol:
Poprzednia strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Aparat cyfrowy czy analogowy? - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone