Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Andalucia, Algarve, Lisboa czyli IBERIADA 2015

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
krakusowa
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6442
Dołączył(a): 08.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakusowa » 27.09.2015 19:57

Podziwiam :roll:
nie dla mnie takie temperatury :evil:
ale ja to starsza pani jestem :oczko_usmiech:

a tak poważnie, podoba mi się tam :D
Buber
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3790
Dołączył(a): 11.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Buber » 27.09.2015 20:04

..
Architektura tych miejsc powala.
Najbardziej podoba mi się to, że w tych zabytkach pewnie dalej żyją i pracują ludzie.
Szacun dla Twojej rodziny, że dawała się wieść na zwiedzanie w takim gorącu ... u mnie byłyby takie ... jęęęęki :wink:
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 27.09.2015 20:14

krakusowa napisał(a):Podziwiam :roll:
nie dla mnie takie temperatury :evil:
ale ja to starsza pani jestem :oczko_usmiech:

a tak poważnie, podoba mi się tam :D


A ja Ci powiem, że im starszy jestem, tym lepiej znoszę upały...
Kiedyś nie mogłem wytrzymać, od razu bardzo bolała mnie głowa i musiałem brać tabletki :oops:
a teraz Kretę w 2014 i Andaluzję w 2015 zniosłem dzielnie

Kiedy relacja z Cro? :)

Buber napisał(a):..
Architektura tych miejsc powala.
Najbardziej podoba mi się to, że w tych zabytkach pewnie dalej żyją i pracują ludzie.
Szacun dla Twojej rodziny, że dawała się wieść na zwiedzanie w takim gorącu ... u mnie byłyby takie ... jęęęęki :wink:


Uważam, że architektura tych miejsc jest nie do podrobienia, dotąd Hiszpanię znałem tylko z Kanarków, a to jednak inny "klimat" nieco oraz opowieści często zawiedzionych znajomych, że trafili na "blokowiska hotelowe" jak w Bułgarii....
A mi się wydaje, że trzeba się po prostu przygotować do wyjazdu, poczytać trochę, pooglądać relacje (dzięki Wojtek!), poświęcić trochę czasu na ludzika Google'a i .... nie ma niemiłych zaskoczeń

Zachodnia Andaluzja oferuje brak wysokich hoteli, szerokie plaże, ciepły jeszcze ocean, lazury (prawie) apulijskie i piękne miejsca

A upał.... cóż ....wszyscy narzekaliśmy, nie ma co ukrywać, że momentami było CIĘŻKO ;)
:papa:
krakusowa
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6442
Dołączył(a): 08.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakusowa » 27.09.2015 20:31

tony montana napisał(a):Kiedy relacja z Cro? :)

co tu pisać :?: nuda, nuda, nuda :mrgreen:
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 27.09.2015 20:33

tony montana napisał(a):Tu, przy zamku sobie trochę poodpoczywaliśmy

Kiedy tam byliśmy, jakiś facet prezentował ptaki drapieżne - mocno osowiale.

Pozdrawiam,
Wojtek
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 27.09.2015 20:37

krakusowa napisał(a):
tony montana napisał(a):Kiedy relacja z Cro? :)

co tu pisać :?: nuda, nuda, nuda :mrgreen:


Poczekamy....niedługo pierwsze śniegi przyjdą, to i ochota na pisanie się znajdzie ;)

Franz napisał(a):
tony montana napisał(a):Tu, przy zamku sobie trochę poodpoczywaliśmy

Kiedy tam byliśmy, jakiś facet prezentował ptaki drapieżne - mocno osowiale.

Pozdrawiam,
Wojtek


Słuchaj, teraz sobie przypomniałem, ten facet też tam był podczas naszej wizyty, ale z jakąś dużą papugą po prostu - coś tam klarował innym turystom
8)
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 29.09.2015 08:21

Tony, masz chłopie zdrowie...
W takim upale zaplanować 4 miasta i pewnie morską kąpiel (Estepona) i połączyć je niemal 400 kilometrową trasą 8O
Fakt, że my też jeździmy sporo, ale jednak nie w pełni południowego lata...
No ale - widać że warto bo rzeczywiście bardzo tam ładnie, może nie tyle krajobrazowo (oprócz boskich plaż :cool: ), ale nastrój to te miasteczka mają ... No i prawda że w takich miejscach zwykle nie bywa się po wiele razy w życiu :roll:

Co do naszej nadmorskiej relacji z sierpniowego wypadu - nie planowaliśmy, bo w sumie to było głównie leżenie na plażach :cool: , ale może? . Zobaczymy jak będzie z czasem gdy zasypią nas śniegi :)
Lidia K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3519
Dołączył(a): 09.10.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lidia K » 01.10.2015 10:40

Nareszcie jestem na bieżąco. Pamiętam relację Tymony. Podobnie jak u Was była rozwiązana sprawa dotarcia do atrakcji turystycznych. Już wtedy ten daleki południowo-zachodni koniec Europy majaczył w marzeniach. No i dalej pomajaczy. Brak klimy w tym wypadku mógłby być bardziej dokuczliwy niż do tej pory.

Pięknie tam jest. Może kościoły za wielkie, ale ciekawie ozdobione.
Piękne są płytkie plaże. Czasem nie wiem czemu woda w nich jakby mlekiem zaprawiona.
No fajnie się czytało i oglądało.

kulka53 napisał(a):Tony, masz chłopie zdrowie...
Fakt, że my też jeździmy sporo, ale jednak nie w pełni południowego lata...

W pełni lata też jeździliśmy czasami, najwyższa temperatura w której zwiedzaliśmy Rumunię w samo południe to 42 stopnie. Ja się czułam jakbym była oblepiona gorącą smołą. Do dzisiaj czuje ten upał i każdy chłodniejszy odbieram jak tylko "gorąco" nie upał.
Tak z ciekawości zapytam ile dziennie wypijała rodzina napojów. Nasz rekord to ponad 3 litry na każdego wtedy. Normalnie w Grecji to1,5-2l.

Pozdrawiam.
Małgosia
ajdadi
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 21042
Dołączył(a): 04.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) ajdadi » 01.10.2015 17:03

tony montana napisał(a):...Ja uwielbiam. Tylko zdjęcia złe mi wychodzą ;)


...to tak jak u mnie ;)
Pozdrawiam
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 01.10.2015 20:49

kulka53 napisał(a):Tony, masz chłopie zdrowie...
W takim upale zaplanować 4 miasta i pewnie morską kąpiel (Estepona) i połączyć je niemal 400 kilometrową trasą 8O
Fakt, że my też jeździmy sporo, ale jednak nie w pełni południowego lata...
No ale - widać że warto bo rzeczywiście bardzo tam ładnie, może nie tyle krajobrazowo (oprócz boskich plaż :cool: ), ale nastrój to te miasteczka mają ... No i prawda że w takich miejscach zwykle nie bywa się po wiele razy w życiu :roll:

Co do naszej nadmorskiej relacji z sierpniowego wypadu - nie planowaliśmy, bo w sumie to było głównie leżenie na plażach :cool: , ale może? . Zobaczymy jak będzie z czasem gdy zasypią nas śniegi :)


Jak wyjeżdżaliśmy z Conil rano \upału nie było ;) Wręcz wiatr wiał jak co dzień nad oceanem, inaczej jest niestety w interiorze, ciężko z wiatrem tam...

To niech śniegi sypią, bo chętnie zobaczę "moje" morze Waszymi oczami ;)
:papa:

Lidia K napisał(a):Nareszcie jestem na bieżąco. Pamiętam relację Tymony. Podobnie jak u Was była rozwiązana sprawa dotarcia do atrakcji turystycznych. Już wtedy ten daleki południowo-zachodni koniec Europy majaczył w marzeniach. No i dalej pomajaczy. Brak klimy w tym wypadku mógłby być bardziej dokuczliwy niż do tej pory.

Pięknie tam jest. Może kościoły za wielkie, ale ciekawie ozdobione.
Piękne są płytkie plaże. Czasem nie wiem czemu woda w nich jakby mlekiem zaprawiona.
No fajnie się czytało i oglądało.


W pełni lata też jeździliśmy czasami, najwyższa temperatura w której zwiedzaliśmy Rumunię w samo południe to 42 stopnie. Ja się czułam jakbym była oblepiona gorącą smołą. Do dzisiaj czuje ten upał i każdy chłodniejszy odbieram jak tylko "gorąco" nie upał.
Tak z ciekawości zapytam ile dziennie wypijała rodzina napojów. Nasz rekord to ponad 3 litry na każdego wtedy. Normalnie w Grecji to1,5-2l.

Pozdrawiam.
Małgosia


Ja szczerze mówiąc nie wyobrażam sobie Andaluzji w LIPCU bez klimy, no ale wiem, że Wy w lipcu nie jeździcie, a wrzesień pewnie mógłby byc do zniesienia, skoro Grecja jest :)

SPoro piliśmy, na bieżąco kupowaliśmy, ale nigdy jakoś nie liczyłem :)

:oczko_usmiech:

ajdadi napisał(a):
tony montana napisał(a):...Ja uwielbiam. Tylko zdjęcia złe mi wychodzą ;)


...to tak jak u mnie ;)
Pozdrawiam


To się cieszę, że nie jestem osamotniony ;)

8)
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 04.10.2015 20:14

WHITE CITTIES
cd

Ostatni rzut z Arcos
Słodkie doniczki na ścianach
Obrazek

Tu chyba mieszka jakaś panienka z Andaluzji ;)
Obrazek

Bosko tam było ... tylko ta temperatura z Doliny Śmierci
Obrazek

Po krótkim, ZA KRÓTKIM, pobycie w Arcos de la Frontera jedziemy na wschód przez góry drogą A372, potem A374
do RONDY - jak widać na załączonej mapce - KAWAŁ DROGI
Obrazek

Krajobrazy za oknem są całkiem fajne
Obrazek

Obrazek

Z trasy mogę polecić z czystym sumieniem miejscowość GRAZALEMA - pięknie położona, fajne
dachówki, my jednak, przy tak napiętym harmonogramie nie pozwoliliśmy sobie na jej zwiedzenie :(
(a wydaje mi się, że to taka mała perełka a la Fataga na Gran Canarii)

Sama droga 372 przez pierwsze 30km szeroka i super, następnie do wspomnianej Grazaleny wspinamy się na 1100m npm, dużo zakrętów widoki super.

W końcu dojeżdżamy do RONDY - jest popołudnie, słońce praży niemiłosiernie
Obrazek

Parkujemy na dużym parkingu, między wysokimi blokami, o 15 wrzuciłem dwa euro - pokazało, że mamy czas do 19.10. Z parkingu (chyba nie parkowaliśmy na jakimś mocno turystycznym miejscu - bo z niego zero drogowskazów na stare miasto ale w sumie łatwo znaleźliśmy drogę na czuja ;) "idziemy na wschód, tam musi być jakaś cywilizacja" ;)

Najpierw mijamy słynną Arenę Corridy
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Cóż, Ronda jest DOŚĆ ładnie położona ;0
Obrazek

Obrazek

Kawałek Hiszpanii widać
Obrazek

Obrazek

To mi się podoba, postałem tam tylko chwilkę, bo nie dałem rady ze względu na upał
Obrazek

CDN
Adjos
tony
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 04.10.2015 20:24

tony montana napisał(a):Słuchaj, teraz sobie przypomniałem, ten facet też tam był podczas naszej wizyty, ale z jakąś dużą papugą po prostu - coś tam klarował innym turystom
8)

Papuga też się na jedną fotkę u mnie załapała. Natomiast najpiękniejsze, co jest w Arcos, to... widok na miasto usytuowane na skale.

Pozdrawiam,
Wojtek
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 04.10.2015 20:26

... piękne te widoki z Rondy, oj piękne ... :) ...
Pozdrawiam.
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 04.10.2015 20:29

Franz napisał(a):
tony montana napisał(a):Słuchaj, teraz sobie przypomniałem, ten facet też tam był podczas naszej wizyty, ale z jakąś dużą papugą po prostu - coś tam klarował innym turystom
8)

Papuga też się na jedną fotkę u mnie załapała. Natomiast najpiękniejsze, co jest w Arcos, to... widok na miasto usytuowane na skale.

Pozdrawiam,
Wojtek


Z DOŁU, z drogi! No nie? :)

kmichal napisał(a):... piękne te widoki z Rondy, oj piękne ... :) ...
Pozdrawiam.

Piękne, piękne, tylko ten kosmiczny upał!!!

8)
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8658
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 05.10.2015 08:03

Arcos i Ronda też są na mojej liście :D.
Każdym postem utwierdzasz mnie jednak w przekonaniu, że to nie najlepszy kierunek na lato :roll: .
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe

cron
Andalucia, Algarve, Lisboa czyli IBERIADA 2015 - strona 27
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone