Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Andalucia, Algarve, Lisboa czyli IBERIADA 2015

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13040
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 14.09.2015 07:13

tony montana napisał(a):SŁÓW KILKA O HISZPANACH
...

Tony, jak ja bym przeczytała tylko kilka słów o Hiszpanach i nie widziała tych Twoich zdjęć, to nawet bym nie pomyślała, żeby tam na wakacje pojechać :roll: ,

no ale widziałam zdjęcia :wink: ... więc może kiedyś tam dotrę :oczko_usmiech: .
smile
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 52
Dołączył(a): 07.09.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) smile » 15.09.2015 21:37

Tony aktualnie jestem przy katedrze w Orvieto. Zatrzymałam się, bo jest niesamowicie piękna :lol: Pokazujesz świetne miejsca.

A z TĄ relacją jestem oczywiście na bieżąco :wink: I pewnie bardzo oryginalnie powiem, ale czekam na Algarve :mrgreen:

Pozdrowienia :lol:
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13771
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 19.09.2015 08:02

tony montana napisał(a):
A tymczasem w Vejer.....


krakusowa napisał(a):ale tam cudnie :roll:


No, bidy tam nie było jeśli chodzi i klimat i widoki
Super miejsce jako baza wypadowa ze wzgledu na wieczorny klimat miasteczka, nie wiem tylko ja z temperaturami w dzień, to jednak 10 km od oceanu.... :)
:papa:

mysza73 napisał(a):
tony montana napisał(a):SŁÓW KILKA O HISZPANACH
...

Tony, jak ja bym przeczytała tylko kilka słów o Hiszpanach i nie widziała tych Twoich zdjęć, to nawet bym nie pomyślała, żeby tam na wakacje pojechać :roll: ,

no ale widziałam zdjęcia :wink: ... więc może kiedyś tam dotrę :oczko_usmiech: .


Życzę Ci tego, Ty masz już plan na wakacje 2015, a ja cały czas myślę....
Może jednak będzie mocno budżetowo ;)

smile napisał(a):Tony aktualnie jestem przy katedrze w Orvieto. Zatrzymałam się, bo jest niesamowicie piękna :lol: Pokazujesz świetne miejsca.

A z TĄ relacją jestem oczywiście na bieżąco :wink: I pewnie bardzo oryginalnie powiem, ale czekam na Algarve :mrgreen:

Pozdrowienia :lol:


A ja dopiero teraz zobaczyłem, że ....ORVIETO???
Skąd ? jak?? Będzie relacja?!?!?!

Algarve - jeszcze trochę, opisuję czwartek, Algarve będzie w niedzielę, po Rondach, Arcosach, Sewillach ...

:smo:
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13040
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 19.09.2015 09:14

tony montana napisał(a):
Życzę Ci tego, Ty masz już plan na wakacje 2015, a ja cały czas myślę....
Może jednak będzie mocno budżetowo ;)


Tony, wakacje 2015 już niestety za mną :cry: ,
na dalszą część tego roku już nijakich planów nie mam ... :(
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13771
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 19.09.2015 16:30

mysza73 napisał(a):
tony montana napisał(a):
Życzę Ci tego, Ty masz już plan na wakacje 2015, a ja cały czas myślę....
Może jednak będzie mocno budżetowo ;)


Tony, wakacje 2015 już niestety za mną :cry: ,
na dalszą część tego roku już nijakich planów nie mam ... :(


Oj tam, czepiasz się... 2016 miałem na myśli
ALe nie ma co planować, bo kto wie co tam na Południu Europy do tego czasu się wydarzy

:(
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13771
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 19.09.2015 21:00

DZIEŃ 5. Odcinek 678
VEJER de la FRONTERA!!!


CÓZ, w Vejer teraz przed godziną 22, dnia 19 września jest tylko 24 stopnie. U nas 13, wspaniały dziś dzień mieliśmy w Trójmieście, dużo słońca, PRAWIE JAK W VEJER! :)

Do Vejer z Conil można dojechać na dwa sposoby - prostsza droga prowadzi tak jak na mapce - na niebiesko - wyjeżdżamy z Conil na północ do autostrady A-48 i nią dojeżdżamy do Vejer
My dziś jednak wybraliśmy "szarą" trasę, lokalnymi drogami - o 3 km dłuższą, czego miałem świadomość, ale bardziej malowniczą.... gdyby coś to jedzie się z Conil na wschód tak jak w kierunku Trafalgaru, ale na rondzie przy stacji BP, skręcamy ostro w lewo i wśród uschniętych słoneczników dojeżdzamy do tej perełki
Obrazek

Vejer de la Frontera jest jednym z piękniejszych białych miasteczek na wzgórzach Andaluzji - położonym na ponad 300 metrowym wzgórzu kilkanaście kilometrów od brzegów oceanu - pierwotnie nawet tam planowałem zamieszkać podczas naszego pobytu w zachodniej Andaluzji - przeważyła jednak przestroga Krystofa - że może tam być za gorąco no i nie będzie wieczornych spacerów nad morzem i oceanicznej bryzy
Obrazek

Parkujemy na dużym darmowym parkingu od razu po wjeździe do miasta po lewej (są dwa).
Przywitanie z białym miastem jest takie, jak sobie wyobrażaliśmy
Obrazek

Są białe uliczki, białe domy i strome schodki pod górę
Obrazek

I sporo jednokierunkowych uliczek
Obrazek

Flora też jest piękna
Obrazek

Najpierw idziemy na wzgórze z wiatrakami, ale juz widzę, co "czeka" nas później
Obrazek

Wpierw jednak musimy znaleźć aptekę, po kilka dniach kąpieli, dzień wcześniej zaczęło bardzo boleć mnie ucho - potrzebuję środka przeciwbólowego, udaje się go na szczęście kupić bez problemu
Obrazek

Zaglądamy w zakamarki
Obrazek

Obrazek

Proszę Państwa - OTO PALMA! :)
Obrazek

Obrazek

CDN
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13771
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 19.09.2015 21:11

DZIEŃ 5. Odcinek 4874587
VEJER 2


Po dwudziestukilku minutach spaceru pod górkę dochodzimy do jednego ze wzgórz Vejer - a konkretnie tego, na którym są zabytkowe wiatraki
Obrazek

SAN JOSE
Obrazek

Jesteśmy tu prawie sami, oprócz tej pary kręci się tutaj tylko jeszcze jedna rodzina z dziećmi (oczywiście hiszpańska, w tej części Andaluzji nie ma zbyt wielu zagranicznych turystów), na plażach słyszeliśmy praktycznie sam hiszpański (tak jak tylko włoski w Apulii), co innego oczywiście w Sewilli czy Cadiz - tutaj kręciło się sporo "świata"
Obrazek

Obrazek

PRZYSYPIAM
Obrazek

Obrazek

Jest tutaj bardzo fajnie i tak spokojnie
Obrazek

Motyw doniczek na ścianach jest popularny na tych terenach
Obrazek

Kieruhąc się do innej części miasta spotykamy takiego ziomka...
Obrazek

Z RODZINĄ
Obrazek

Te oczy nie kłamią ;)
Obrazek

Obrazek

Kotów Ci tutaj dostatek
Obrazek

I nie tylko kotów :)
Obrazek

Mamy stąd fajny widok na drugą część miasta
Obrazek

Obrazek

Obrazek

W następnych odcinkach .... zabytki! :)
Obrazek

ADIOS
TONY
Buber
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3790
Dołączył(a): 11.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Buber » 20.09.2015 06:28

Tony miałeś bazę w pięknej okolicy - no ja nie wiem czy nie wybrałbym tego Vejer na pobyt.
Piękne miejsce - te białe wiatraki, domy z doniczkami i ... koty z jednego miotu.
Tak człowiek wyobraża sobie sielską, prowincjonalną Hiszpanię.
Widzę, że pomimo kłopotów z uchem, ogólnie był pan zadowolony - na zdjęciu z ławeczką normalnie wymaluj - wiatrakowy magnat :D.
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8612
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 20.09.2015 11:23

tony montana napisał(a):Obrazek


Co tam upał :!: Na jedną noc w tym miasteczku na pewno bym się zatrzymała. Te uliczki wieczorem ... eh się rozmarzyłam 8) .
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14750
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 20.09.2015 12:34

Vejer przepiękne, wygląda jak z bajki :)
Chciałabym spędzić tam trochę czasu...
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 58951
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 20.09.2015 15:18

tony montana napisał(a):Vejer de la Frontera jest jednym z piękniejszych białych miasteczek na wzgórzach Andaluzji

Nas aż tak nie zachwyciło. Przy tych wszystkich perełkach na naszej trasie, Vejer wypada tak... normalnie. Bez szału.

Pozdrawiam,
Wojtek
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13771
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 20.09.2015 15:28

Buber napisał(a):Tony miałeś bazę w pięknej okolicy - no ja nie wiem czy nie wybrałbym tego Vejer na pobyt.
Piękne miejsce - te białe wiatraki, domy z doniczkami i ... koty z jednego miotu.
Tak człowiek wyobraża sobie sielską, prowincjonalną Hiszpanię.
Widzę, że pomimo kłopotów z uchem, ogólnie był pan zadowolony - na zdjęciu z ławeczką normalnie wymaluj - wiatrakowy magnat :D.


Nie wybrałem, ale nie żałuję w sumie - nie ma to jednak, jak mieszkać BLISKO morza, zobaczyć je u czuć je na wieczornym spacerze
:)
Ucho męczyło mnie przez 2-3 dni, zauważyłem, że to nie pierwszy raz był niestety - chyba muszę przemyśleć zatyczki do uszu, bo wyraźnie nie służy mi woda + przewianie ucha przez wiatr na plaży
:cry:

marze_na napisał(a):Co tam upał :!: Na jedną noc w tym miasteczku na pewno bym się zatrzymała. Te uliczki wieczorem ... eh się rozmarzyłam 8) .


Właśnie my tam byliśmy wieczorem - ale zmierzch dopiero w kolejnych odcinkach :)

maslinka napisał(a):Vejer przepiękne, wygląda jak z bajki :)
Chciałabym spędzić tam trochę czasu...


Jak sporo andaluzyjskich miasteczek :)
Ja doceniam Waszą miłość i stalość w uczuciach do Cro, ale jak dla mnie szkoda trochę życia na jedno, nawet tak piękne jak Cro, państwo skoro tyle wspaniałości w Europie jest :)
(mam nadzieję, że nie narażę się zbyt mocno Cromaniakom!)

:smo: :oczko_usmiech:

Franz napisał(a):
tony montana napisał(a):Vejer de la Frontera jest jednym z piękniejszych białych miasteczek na wzgórzach Andaluzji

Nas aż tak nie zachwyciło. Przy tych wszystkich perełkach na naszej trasie, Vejer wypada tak... normalnie. Bez szału.

Pozdrawiam,
Wojtek



OJ, bo WY macie ZUPEŁNIE inną perspektywę - ilość zwiedzonych przez Was miejsc i skala porównania jest niepomiernie większa, wcale się nie dziwię, bo pewnie jest wiele równie ładnych albo dużo jeszcze ładniejszych miejsc niż Vejer
Ja jednak jestem trochę "padawanem" podróżniczym i Vejer bardzo mi się podobało
:boss: :hut:
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13771
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 20.09.2015 15:51

DZIEŃ 5. VOL.2
Vejer de la Frontera

Po chwili jesteśmy juz po drugiej stronie miasta przy zamku z XI-XII wieku
Obrazek

Do zamku prowadzi Porta de la Segur budowana od X-XII wieku, odrestaurowana w wieku XV 8O
Obrazek

Można przejść się po efektownych blankach fortecy z ładnym krenelażem
Obrazek

Zbudowany w ten sposób i w tym stylu zamek, choć to jeszcze nie mój ulubiony gotyk, tylko wg mnie (choc nie jestem historykiem sztuki) odmiana stylu romańskiego pod wpływem stylu arabskiego, stanowi esencję tego, co lubią tygryski w architekturze
Obrazek

Niektóre elementy jak z Baśni Tysiąca i jednej nocy
Obrazek

Obrazek

Mieści się tutaj też bardzo stara Iglesia
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Matka Boska z Dzieciątkiem z azulejos
Obrazek

Jeszcze przed chwilą chodzilismy po tamtej części miasta
Obrazek

Zegar nie chodzi, jest około 21
Obrazek

Tu widać górę dobudowano dopiero po jakimś czasie
Obrazek

Obrazek

A my idziemy sobie dalej po białym miasteczku
Obrazek

CDN...
tony
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 58951
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 20.09.2015 16:01

tony montana napisał(a):Matka Boska z Dzieciątkiem z azulejos

U mnie też się na fotkę załapała. :) Sporo mamy podobnych ujęć z tego miasta.
Nam się najbardziej podobała fontanna z azulejos z ławeczkami dookoła w tym samym stylu.

Pozdrawiam,
Wojtek
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13771
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 20.09.2015 17:13

Franz napisał(a):
tony montana napisał(a):Matka Boska z Dzieciątkiem z azulejos

U mnie też się na fotkę załapała. :) Sporo mamy podobnych ujęć z tego miasta.
Nam się najbardziej podobała fontanna z azulejos z ławeczkami dookoła w tym samym stylu.

Pozdrawiam,
Wojtek


Ta fontanna z Plaza Espańa?
Obrazek

Rocznik 1957 ale ZGRABNA :)

:papa:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe



cron
Andalucia, Algarve, Lisboa czyli IBERIADA 2015 - strona 25
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone