Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Andalucia, Algarve, Lisboa czyli IBERIADA 2015

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 30.01.2016 16:41

tony montana napisał(a):Najwyższym szczytem Sierra de Gredos jest Almanzor (2592 m n.p.m.)

Zyskuje przy bliższym poznaniu.

Pozdrawiam,
Wojtek
ajdadi
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 21047
Dołączył(a): 04.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) ajdadi » 30.01.2016 17:16

kmichal napisał(a):... no to dotarliśmy w końcu do Toledo, ciekaw jestem poranka i fotek z niego ... :)...


U Wojtka fotki przednie...więc tutaj będą podobne... :mrgreen: :papa:
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8665
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 30.01.2016 20:56

tony montana napisał(a):JEŚLI przy żarze jest sporo czasu to ja nie widzę aż takiego problemu - siadamy na kawce, albo w cieniu pod platanem i sobie odpoczywamy, ale upał + presja czasu to coś już nie do zniesienia ;)

Zgadzam się w 100%!
Tylko, że trudno jest zdjąć z siebie tą presję. Skoro jesteśmy już tyyyyyyyyle kilometrów od domu to chciałoby się zobaczyć jak najwięcej, bo przecież drugi raz nie prędko tu wrócę. I tym sposobem urlopowe plany można rozbudowywać w nieskończoność :? .
Czasem lepiej z paru punktów zrezygnować, żeby urlopu nie zamienić w gonitwę - każdym rokiem wychodzi to chyba coraz lepiej 8) . Lata już nie te :lol: .



tony montana napisał(a):Szybki prysznic i przed 21 idziemy na miasto

Zapowiada się obiecująco :D .
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13781
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 01.02.2016 07:40

kmichal napisał(a):... no to dotarliśmy w końcu do Toledo, ciekaw jestem poranka i fotek z niego ... :)...
Pozdrawiam.


Tak, to już ostatni punkt tej relacji
:)

Franz napisał(a):
tony montana napisał(a):Najwyższym szczytem Sierra de Gredos jest Almanzor (2592 m n.p.m.)

Zyskuje przy bliższym poznaniu.

Pozdrawiam,
Wojtek


Nie miałem przyjemności :(

ajdadi napisał(a):
kmichal napisał(a):... no to dotarliśmy w końcu do Toledo, ciekaw jestem poranka i fotek z niego ... :)...


U Wojtka fotki przednie...więc tutaj będą podobne... :mrgreen: :papa:



Chyba te u Wojtka fajniejsze, nie jestem zadowolony z tych z Toledo

tony montana napisał(a):JEŚLI przy żarze jest sporo czasu to ja nie widzę aż takiego problemu - siadamy na kawce, albo w cieniu pod platanem i sobie odpoczywamy, ale upał + presja czasu to coś już nie do zniesienia ;)

marze_na napisał(a):Zgadzam się w 100%!
Tylko, że trudno jest zdjąć z siebie tą presję. Skoro jesteśmy już tyyyyyyyyle kilometrów od domu to chciałoby się zobaczyć jak najwięcej, bo przecież drugi raz nie prędko tu wrócę. I tym sposobem urlopowe plany można rozbudowywać w nieskończoność :? .
Czasem lepiej z paru punktów zrezygnować, żeby urlopu nie zamienić w gonitwę - każdym rokiem wychodzi to chyba coraz lepiej 8) . Lata już nie te :lol: .


Kości łamią, kręgosłup boli .. ;)
Ja chce zawszze zobaczyć jak najwięcej, cóż, kosztem dokładności poznania... zycie to wybory

:boss:
ajdadi
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 21047
Dołączył(a): 04.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) ajdadi » 01.02.2016 17:27

tony montana napisał(a):...nie jestem zadowolony z tych z Toledo


Tony najważniejsze ,to być i widzieć :papa:
Krzychooo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2909
Dołączył(a): 19.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzychooo » 01.02.2016 17:46

marze_na napisał(a):Tylko, że trudno jest zdjąć z siebie tą presję. Skoro jesteśmy już tyyyyyyyyle kilometrów od domu to chciałoby się zobaczyć jak najwięcej, bo przecież drugi raz nie prędko tu wrócę. I tym sposobem urlopowe plany można rozbudowywać w nieskończoność :? .


Niestety też tak mam. Ale odkryłem, że ogromną przyjemność sprawia mi powtórna wizyta w jakimś miejscu, którego atrakcje zostały zaliczone i obfotografowane za pierwszym razem. Wreszcie można się niespiesznie poszwendać, odwiedzić miejsca znane i sprawdzone, odwiedzić miejsca mniej oczywiste czy strzelić piwko/kawkę w ładnych okolicznościach przyrody ;).

Czekam na Toledo.

A przy okazji, Tony, dzięki za wskazówki w sprawie Teneryfy. Było cudnie.
Mikeee
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2377
Dołączył(a): 06.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikeee » 01.02.2016 23:15

fajna kwaterka i blisko centrum. Dzieciaki dały radę z Wami iść w miasto, czy padły?

tony montana napisał(a):W nocy na górze Niemcy robili na tym dachu grilla i byli bardzo głośno, jednak my siedzieliśmy, po spacerze do 1.30 w nocy pijąc piwko i nie przeszkadzało to nam

może świętowali przyszłe mistrzostwo Europy w szczypiorniaku :lol:
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13781
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 05.02.2016 16:37

ajdadi napisał(a):
tony montana napisał(a):...nie jestem zadowolony z tych z Toledo


Tony najważniejsze ,to być i widzieć :papa:


I zapisać w sercu, fakt! :)

Krzychooo napisał(a):
Niestety też tak mam. Ale odkryłem, że ogromną przyjemność sprawia mi powtórna wizyta w jakimś miejscu, którego atrakcje zostały zaliczone i obfotografowane za pierwszym razem. Wreszcie można się niespiesznie poszwendać, odwiedzić miejsca znane i sprawdzone, odwiedzić miejsca mniej oczywiste czy strzelić piwko/kawkę w ładnych okolicznościach przyrody ;).

Czekam na Toledo.


Tez to czasem czuję, ale nie w każdym miejscu, generalnie jednak mam potrzebę zobaczenia miejsc, w których jeszcze nie byłem
Krzychooo napisał(a):A przy okazji, Tony, dzięki za wskazówki w sprawie Teneryfy. Było cudnie.


EWŁALA ;)

Twoje fotki to już w ogóle muszą byc bomba, bardzo proszę abyś zaplanował relację, dawno nic nie pisałeś, to duża strata dla Czytelników! :(

Mikeee napisał(a):fajna kwaterka i blisko centrum. Dzieciaki dały radę z Wami iść w miasto, czy padły?

tony montana napisał(a):W nocy na górze Niemcy robili na tym dachu grilla i byli bardzo głośno, jednak my siedzieliśmy, po spacerze do 1.30 w nocy pijąc piwko i nie przeszkadzało to nam

może świętowali przyszłe mistrzostwo Europy w szczypiorniaku :lol:


Dzieciaki oczywiście poszły z nami, szwędaliśmy się jednak tylko ok półtorej godziny, potem usiedliśmy na piwku w knajpce

To ich mistrzostwo Europy to wielka niespodzienka
:papa:
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13781
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 05.02.2016 21:58

TOLEDO cd

Katedra w Toledo jest jednym z najwspanialszych zabytków hiszpańskiego gotyku. Będziemy jeszcze kilka razy koło niej przechodzić więc zdjęć będzie więcej niż tylko teraz. Kościół ten za sprawą swoich rozmiarów, bogactwa w zdobieniu fasad, wysokiej na prawie 100 metrów wieży oraz autentycznego skarbca wewnątrz, stanowi swoistą pochwałę wiary chrześcijańskiej i zapowiedź potęgi, jaką miała stać się Hiszpania w epoce renesansu.
Obrazek

Obrazek

Słabe są te wieczorne fotki więc ograniczę się do innych miejsc a więcej pokażę z porannych
Obrazek

Zaleta wieczornych spacerów są pustki w niektórych miejscach - jest już chyba po 22, w Hiszpanii robi się latem później ciemno niż u nas
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

O, tu juz jest zupełnie ciemno
Obrazek

Obrazek

Jak wspominałem, końcówkę wieczoru, po pójściu do łózek przez dzieciaki, które chwyciły komórki i tablety (FIFI!!) ;) spędzamy przy stoliczku na fotelach przy piwku zakupionym w KNAJPIE (w sklepach nie sprzedają o tej porze), jest rekordowo ciepło, przed 1 w nocy było ponad 30 stopni i duszno

A rano wstaję przed 7..
Obrazek

Obrazek

Obrazek

To przypomina mi apulijskie zabytkim
Obrazek

Obrazek

CATHEDRAL
Obrazek

Obrazek

Zatem podchodzę do Katedry po ra zkolejny
Obrazek

Tu jak zwykle za piętnaście trzecia
Obrazek

Można wejść kawałek do środka (dalej nie bo są barierki)
Obrazek

Elementy zewnętrzne
Obrazek

Rozety
Obrazek

Portale
Obrazek

Katedra jest ogromna, jej obejście dookoła trwa dobrych kilka minut
Obrazek

Poranne uliczki Toledo
Obrazek

Obrazek

W końcu dochodzę na górę do słynnego zabytku jakim jest Alkazar
Obrazek

Budowla wzniesiona została w XII wieku, w miejscu starej pochodzącej z III wieku budowli romańskiej. W XVI wieku Alkazar został odrestaurowany. Przed II wojną światową zamek był siedzibą Akademii Wojskowej. W 1936 roku, w czasie wojny domowej w Hiszpanii, kadeci szkoły wojskowej zbuntowali się zatem doszło do oblężenia twierdzy. Aktualnie znajduje się tu m.in. muzeum hiszpańskiej wojny domowej.
Obrazek

Obrazek

Tutaj znajdują się też cholernie drogie podziemne parkingi, na teren którego wczoraj prawie zdesperowany wjechałem, cofałem się zobaczywszy opłatę za noc coś koło 30 Euro..
Obrazek

W dole mamy oczywiście rzekę Tag (Tejo)
Obrazek

Obrazek

cdn
Adios
tony
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 05.02.2016 22:20

... z Toledo to po tych kilkunastu latach to w sumie tylko właśnie katedrę wizualnie kojarzę ... :roll: ... ale dobrze pamiętam, że miasto bardzo mi się podobało ... :) ...
Pozdrawiam.
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 06.02.2016 17:29

Jak znajomo...

Pozdrawiam,
Wojtek
ajdadi
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 21047
Dołączył(a): 04.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) ajdadi » 06.02.2016 17:50

Fajny mix 2w1...czyli foty wieczorne i poranne... :papa:
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13781
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 07.02.2016 19:58

kmichal napisał(a):... z Toledo to po tych kilkunastu latach to w sumie tylko właśnie katedrę wizualnie kojarzę ... :roll: ... ale dobrze pamiętam, że miasto bardzo mi się podobało ... :) ...
Pozdrawiam.


Miasto jest MEGA FAJNE!

Franz napisał(a):Jak znajomo...

Pozdrawiam,
Wojtek


Prawda? Ty byłeś więcej niż jeden raz w Toledo?

ajdadi napisał(a):Fajny mix 2w1...czyli foty wieczorne i poranne... :papa:



Aby bylo fajniej - teraz seria zdjęć nocnych znowu
:)
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13781
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 07.02.2016 20:04

NOCNE TOLEDO

Wracamy do Toledo wieczorno - nocnego :)
Obrazek

Katedra jeszcze raz
Obrazek

Obrazek

Architektura jak nie z Hiszpanii
Obrazek

Obrazek

Mamy jakieś 35 stopni w tej chwili :)
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

"Uliczkę znam w Toledo..." lalala
Obrazek

Obrazek

Obrazek

CDN
tony
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 07.02.2016 21:19

... lubię takie podświetlenia elewacji jak na pierwszej fotce ... :) ...
Pozdrawiam.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe



cron
Andalucia, Algarve, Lisboa czyli IBERIADA 2015 - strona 70
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone