Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Alternatywa dla Chorwackich autostrad.

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
gospodarz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1261
Dołączył(a): 06.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) gospodarz » 30.08.2006 18:02

Anusia napisał(a):Dzieki za opinie :) doszliśmy do wniosku, że w jedna stronę pojedziemy przez Knin, a w druga autostradą. pozdrawiam

Za Plitvicami, w rejonie Dubnicy, uważaj na żółte tablice kierujące na Split inaczej wyladujesz na autostradzie. Jak przejedziesz ten zjazd to się nie przejmuj wjazdem na autostradę bo zaraz można z niej zjechać i płacąc 2 kn pojechać na Gracac. Za Otricem, a właście za przełęczą Zrmajna otwiera się imponująca dolina rzeki Zrmajna. W Kninie, dla śwetnych widoków, warto zwiedzić ruiny zamku górujące nad miastem.
MarkSt
Podróżnik
Posty: 23
Dołączył(a): 20.06.2006
Re: a

Nieprzeczytany postnapisał(a) MarkSt » 31.08.2006 01:09

cobber napisał(a):alternatywa poza autostrada to masakra!!!!
lepiej zapłacić i jechac na luzie niz spedzic milion godzin w aucie
ale kazdy ma to co chce


Sorry ale jak ktoś jedzie na urlop po to żeby śmigać śmiertelnie nudną autostradą to jego sprawa.
Ja wolę spokojnie (co nie znaczy wolno) przejechać się górskimi drogami z fajnymi widokami i paroma miejscami do zwiedzenia niż stać w korkach. A droga przez Plitvice i dalej na Split jest jak najbardziej ok. Dobrej jakości, miejscami trochę kręta ale o to właśnie chodzi. To jest cała przyjemność z jazdy a nie wciskanie gazu i przysypianie na autostradzie.
W lipcu jechałem tą trasą w obie strony. Raz w dzień i raz w nocy. W dzień jechało się lepiej (mniejszy ruch) ale ogólnie w obie strony było ok.
To tak z drugiej strony...

Pozdr
MarkS
Irish
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 25
Dołączył(a): 11.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Irish » 01.09.2006 10:54

Ja jadąc DO jechałem stara trasa i sluchając radia Bogu dziekowałem ze nie stoje w jednym z trzech korków na autostradzie. Na granicy ze Słowenia pierwszy (18km), i w tunelach dwa kolejne (6 i 8 km). Jak nic to kilka godzin stania z małym dzieckiem na pokładzie.
Stara trase przelecieliśmy płynnie 70 km/h. No ale jechalismy w sobote i tego wlasnie sie nalezalo spodziewac.

Wracając jechalismy w srodku tygodnia i sytuacja byla odwrotna. Komfortowa jazda autostradą bez zadnych przestojów. Tunele przejezdne w obu kierunkach.

Podsumowując w dni powszednie tylko autostrada. Przy zmianie turnusów omijać ją szerokim łukiem.
a.d.a.m.
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 44
Dołączył(a): 27.12.2005
Jeżeli się człowiek nie spieszy

Nieprzeczytany postnapisał(a) a.d.a.m. » 06.11.2006 12:18

Jeżeli się człowiek nie spieszy to warto zboczyć z głownego szlaku i zobaczyć tą "inną" Chorwację z dala od turystycznych kurortów i tłumów zwiedzających. Trasa bardziej kręta, ale sporo krótsza od autostrady, a jeśli akurat trafi nam się zmiana turnusu wakacyjnego to okaże się że ominięcie autostrady zajmie mniej czasu. Jeśli nie dla oszczędności to dla głębszego poznania ulubionej krainy warto czasem zboczyć z utarego szlaku.
Osobiście trenowałem trasę na południe we wszystkich wariantach:
-wzdłuż wybrzeża (ciasno i kręto)
-autostradą (jak nie ma korków wychodzi naprawdę szybko)
-w głębi lądu przez Plitvice i Knin (kręto ale zaletą jest niewielk ruch, nawet w sezonie)

http://www.auto-uzywane.pl
Zajrzyj Poczytaj Warto
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 17.11.2006 14:28

Mam pytanie do znawców chorwackich dróg i autostrad.
Czy jadąc z Plitvic przez Gracac w kierunku Zadaru i Pagu zwykłą drogą będę musiał wjechać na autostradę (wg mapy zjazdy Maslenica - Posedarje) aby przejechać kanał łęczący Novigradsko More z Zatoką Velebitską?
Na starej mapie gdzie nie ma jeszcze autostrady jest tam zwykła droga (most), a na nowej z autostradą nie ma. Jak to jest?
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 17.11.2006 15:08

Jechałem tamtędy ostatnio i WYDAJE mi się, że ten most jest teraz przerobiony na autostradę właśnie. Zaznaczam wydaje mi się, bo głowa w tym czasie, oprócz pilnowania drogi, kręciła mi się wkółko za widokami :D.

Pozdraviam :papa:
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 17.11.2006 15:40

Dzięki
Czyli jednak mapy nie kłamią :( Planowałem znaleźć bazę na Pagu i robić wypady w kierunku Zadaru, Velebitu i innych gór. Poszukałem cen i na odcinku Maslenica - Posedarje przejazd kosztuje 3 kuny :D No to mnie stać :!:
el_guapo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1536
Dołączył(a): 08.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) el_guapo » 21.11.2006 10:49

Leszek Skupin napisał(a):Jechałem tamtędy ostatnio i WYDAJE mi się, że ten most jest teraz przerobiony na autostradę właśnie. Zaznaczam wydaje mi się, bo głowa w tym czasie, oprócz pilnowania drogi, kręciła mi się wkółko za widokami :D.

Pozdraviam :papa:


W 2004 roku też miałem problem z trafieniem na most w Maslenicy i w efekcie skończyło się na wjeździe na autostradę. W tym roku pilotowany przez iGO bez problemu przejechałem bocznymi drogami z Zadaru do NP Paklenica nie korzystając z autostrady.
Dementuje plotki. Most w Maslenicy JEST. Nie jest włączony do autostrady, oto dowody:

Most w Maslenicy:
Obrazek

Widok z mostu w Maslenicy na most autostradowy:
Obrazek

Dane techniczne mostu:
Obrazek
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 21.11.2006 12:04

El guapo, dzięki za informację :)
Czyli jednak moja mapa kłamie :evil:
Jest to mapa Croatian Coast 1:200 000 wydawnictwa Freytag&Berndt
Już nie po raz pierwszy zawiodłem się na pozycji tego wydawnictwa :?
el_guapo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1536
Dołączył(a): 08.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) el_guapo » 21.11.2006 12:32

kulka53 napisał(a):Jest to mapa Croatian Coast 1:200 000 wydawnictwa Freytag&Berndt
Już nie po raz pierwszy zawiodłem się na pozycji tego wydawnictwa :?


Pojawił się Atlas wybrzeża HR w podziałce chyba 1:160000 wydawnictwa Demart - cena około 29,99zł. Oglądałem go w Empiku i jest godny uwagi :D i gdyby nie nawigacja pewnie bym się skusił.

Obrazek
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 21.11.2006 13:07

kulka53 napisał(a):Dzięki
Czyli jednak mapy nie kłamią :( Planowałem znaleźć bazę na Pagu i robić wypady w kierunku Zadaru, Velebitu i innych gór. Poszukałem cen i na odcinku Maslenica - Posedarje przejazd kosztuje 3 kuny :D No to mnie stać :!:


Co by nie było - warto te 3 kuny dać :D
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 21.11.2006 13:48

Apropos złych map, to trzy lub cztery lata temu Wyborcza dołączyła mapę, na której poprzesuwane były względem siebie poszczeólne warstwy i tak np. Park Narodowy Mljet znajdował się centralnie w wodzie! :D O dziwo wg tej mapy dojechaliśmy w 2003 do Zaostroga bez większych niespodzianek.
el_guapo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1536
Dołączył(a): 08.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) el_guapo » 21.11.2006 14:03

Leszek Skupin napisał(a): Co by nie było - warto te 3 kuny dać :D


Tu 3 kuny, tam 3 kuny i o jedno Karlovacko mniej :lol:
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 21.11.2006 14:04

Przejazd jest jeden ... no może dwa ;) a Karlovacków wypijasz i nie liczysz ile :D
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 21.11.2006 14:14

Tu 3 kuny, tam 3 kuny i o jedno Karlovacko mniej


Właśnie :D
A wg moich dalekosiężnych planów mam zamiar przejeżdżać przez ten most przynajmniej 3 razy (= 6 tam i z powrotem) :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Alternatywa dla Chorwackich autostrad. - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone