Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Alpejskie wędrówki i wspinaczki

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 07.01.2012 11:22

mariusz-w napisał(a):... ale w sumie jak zima, to lepsza taka Twoja jak ta moja ostatnio.

Ja tam spokojnie przeżyłbym zimę bez śniegu. 8)

plavac napisał(a):Piękne - bo w śniegu :)

Tu się nasze gusta już różnią...

Crayfish napisał(a):... widzę, że nie tylko rakiety nadają się w tym terenie o tej porze

Do tego pozwolę sobie nawiązać trochę później.

Crayfish napisał(a):... ślady dosyć świeże, aczkolwiek już nieco przyprószone

Nie pochodziły z tego poranka. A wiatr czasami błyskawicznie zawiewa ślady. Zdarzało mi się nie znajdować własnych - nawet w miarę głębokich - po paru godzinach od przejścia.

Pozdrawiam,
Wojtek
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18279
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 07.01.2012 19:46

Franz napisał(a):Ja tam spokojnie przeżyłbym zimę bez śniegu. 8)


Mnie się kilka takich zim bez śąniegu udało :wink: przeżyć


Pozdrawiam
Piotr
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 08.01.2012 00:59

piotrf napisał(a):Mnie się kilka takich zim bez śąniegu udało :wink: przeżyć

Ale... pewnie za to deszczu było sporo. ;)
Podejrzewam, że o Anglii mówisz?

Pozdrawiam,
Wojtek
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18279
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 08.01.2012 01:50

Franz napisał(a):Ale... pewnie za to deszczu było sporo. ;)
Podejrzewam, że o Anglii mówisz?


Bardziej "wietrznie" niż "deszczowo" . . .

W Kalifornii też śniegu było tyle co kot napłakał i to tylko na pólnoc od San Francisko :lol: W okolicach Carmel Nowy 1990 Rok witany był na plaży . . .



Pozdrawiam
Piotr
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 08.01.2012 12:14

piotrf napisał(a):W Kalifornii też śniegu było tyle co kot napłakał i to tylko na pólnoc od San Francisko :lol: W okolicach Carmel Nowy 1990 Rok witany był na plaży . . .

To ja wybieram rejon na południe od San Francisco. 8)

Pozdrawiam,
Wojtek
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 08.01.2012 12:22

Franz napisał(a):Rozumiem, że sobie zadrwiłeś. 8) Ale będzie tu odrobinę ładnych fotek. :P

Pozdrawiam,
Wojtek


Akurat!
Przecież taka zima w takich górach to dla mnie esencja piękna gór!
I na tych fotkach to widać...
:)
Na kolejnych też.
Dzwonnik czeka i na mnie.

Miło widzieć Wojtka na wysokich szczytach i w dodatku zimą :lol:
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 09.01.2012 17:50

Fatamorgana napisał(a):Przecież taka zima w takich górach to dla mnie esencja piękna gór!
I na tych fotkach to widać...

Na dole było jeszcze mocno mgliście i pochmurno. Ale faktycznie, ta fotka z drogą wyszła nawet nie najgorzej. :)

Pozdrawiam,
Wojtek
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 11.01.2012 13:18

Podczas, gdy ja wpatruję się jak urzeczony w Großglocknera, dochodzi Bercik. Głośno wyrzuca z siebie opinie o rakietach śnieżnych. Ma je na nogach pierwszy raz. Ja wprawdzie już w nich chodziłem, ale w Beskidach. W Alpach to zupełnie inna sprawa - też czuję te wygięte w kostkach nogi.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Odrywam wzrok od naszego szczytu, by spojrzeć również w pozostałych kierunkach; wczoraj niewiele było widać, a dziś krajobrazy - mimo iż białe - są wspaniałe.
Wracam jednak po chwili do Wielkiego Dzwonnika - ma piękną sylwetkę od tej strony. Daje się dostrzec krzyż na wierzchołku, zaś widoczny ostatni fragment grani przez przełączkę ma być najtrudniejszy.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 11.01.2012 13:18

Dosyć tego wpatrywania się, trzeba ruszyć w drogę. Jakoś szybciej mi to idzie niż Becikowi, więc wkrótce zostają za mną jedynie ślady rakiet.
Wokół mnie skaliste góry strzejające ponad białą płaszczyznę - budzi to skojarzenia z Arktyką, czy z północną Norwegią.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jedynie przede mną pojedynczy ślad nart, niczym szlak wyznaczony w sposób ciągły w tej białej pustce.
Pojawia się Bercik, a słońce zaczyna powoli rozgrzewać powietrze.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Zaś po prawej ręce wyłania się grupka sunąca gęsiego wprost z doliny.

Obrazek
plavac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4893
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) plavac » 11.01.2012 20:49

CU-DO-WNIE :!: :!: :!:

Słyszę skrzypienie śniegu w absolutnej biało-błękitnej ciszy.




P.S., Bardzo cenne uwagi o rakietach w kontekście mojej nie wygojonej jeszcze kostki ! Niestety mało optymistyczne ... :?
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 11.01.2012 22:48

plavac napisał(a):CU-DO-WNIE :!: :!: :!:

Słyszę skrzypienie śniegu w absolutnej biało-błękitnej ciszy.

Dlatego nawet nie wspomniałem o tym skrzypieniu. Wprawne ucho usłyszy... 8)

plavac napisał(a):Bardzo cenne uwagi o rakietach w kontekście mojej nie wygojonej jeszcze kostki ! Niestety mało optymistyczne ... :?

Trzeba by mieć takie... bardziej alpejskie rakiety.

Pozdrawiam,
Wojtek
mariusz-w
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8375
Dołączył(a): 22.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz-w » 12.01.2012 08:45

Franz napisał(a):
Obrazek


Bercikowi zdecydowanie łatwiej było szukać Twoich śladów ! ;) :)

Piękna fotka !



Pozdrawiam. 8)
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 12.01.2012 11:05

mariusz-w napisał(a):Bercikowi zdecydowanie łatwiej było szukać Twoich śladów ! ;) :)

Nie mogliśmy przecież dopuścić do rozproszenia się naszej grupy. ;)

mariusz-w napisał(a):Piękna fotka !

Dziękuję. :)

Pozdrawiam,
Wojtek
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 12.01.2012 16:21

Jak wyglądała sprawa szczelin i wiadomości o nich a także kwestia noclegów zimą w schroniskach?
Bo szliście niezwiązani, zaś strefa lodowca i szczelin chyba już zaczyna się od tych zdjęć pokazanych na końcu...
Pamiętam co pisałeś spod Marmolady "przechodziłem z duszą na ramieniu"....
:wink:

Foty bajeczne...esencja Wysokich Taurów zimą!!!
Glocek taki wysoki a taki czyściutki i wyraźny na tym zdjęciu. A że krzyż na szczycie widać aż z dołu, to bym nie pomyślał...
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 12.01.2012 19:00

Fatamorgana napisał(a):Jak wyglądała sprawa szczelin i wiadomości o nich a także kwestia noclegów zimą w schroniskach?
Bo szliście niezwiązani, zaś strefa lodowca i szczelin chyba już zaczyna się od tych zdjęć pokazanych na końcu...
Pamiętam co pisałeś spod Marmolady "przechodziłem z duszą na ramieniu"....
:wink:

Pod Marmoladą przekraczałem szczeliny, które otwierały w moją stronę swoje paszcze. ;)

W zimie jest na ogół lepiej pod tym względem, gdyż wiele szczelin jest szczelnie zabita śniegiem. Owszem, może się zdarzyć, że akurat łączy brzegi cienki mostek snieżny, ale to są stosunkowo rzadkie przypadki. Przez cały sezon zimowy wpada w Alpach do szczelin kilku, kilkunastu ludzi - procentowo to bardzo niewiele jest.
Oczywiście, są rejony, gdzie szczeliny są na tyle szerokie, że nigdy nie ma względnego bezpieczeństwa. Ale pod Großglocknerem od tej strony nie jest tak źle.

Schroniska w zimie bywają czynne od około połowy marca do połowy maja - każde inaczej, niektóre w ogóle zamknięte, przy niektórych są Winterraum'y. Za wyjątkiem okresu świąt wielkanocnych nie ma żadnego problemu z noclegiem bez wcześniejszej rezerwacji.

Pozdrawiam,
Wojtek
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Alpejskie wędrówki i wspinaczki - strona 46
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone