Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Albania i Czarnogóra - pytania, porady

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
slavko.v
Cromaniak
Posty: 789
Dołączył(a): 28.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) slavko.v » 06.08.2015 08:23

[quote="andeo"]Slavko ,ja też bardzo lubię Czarnogórę i czasem jak się rozkręcę z tym opisywaniem to trudno mnie zatrzymać :oczko_usmiech:[/quote]
no... może jeszcze kiedyś się rozkręcisz i coś fajnego napiszesz o Czarnogórze...
andeo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2113
Dołączył(a): 31.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) andeo » 06.08.2015 11:27

To wychodzi tak przy okazji :oczko_usmiech:
JurekM73
Croentuzjasta
Posty: 162
Dołączył(a): 25.04.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) JurekM73 » 08.08.2015 22:36

Witam, obecnie przebywam w Albania w miejscowości Himare.
Byłem w CRO i MNE
Jeżeli chodzi i widoki to dla mnie najbardziej podobała się MNE. Nie mówię o samym wybrzeżu, ale także o głębi kraju- tego nie przebije Cro i AL.

Jeżeli chodzi o AL to nie ma obaw, samo riwiera - czyli na południe od przełęczy Liogara jest piękne - jest to już morze Jońskie.
Cenowo o wiele taniej niż w Cro i nieco taniej niż w MNE. Jeżeli chodzi i plaże w MNE to odradzam Ulcnij bo ktoś może się zrazić do MNE i automatycznie do Albanii.
Z tych trzej rejonów AL jest najbardziej zaśmiecona - to fakt, ale same plaże to rewelacja - woda lazur, ludzi mało w porównaniu z Cro. Tu przychodzisz kiedy chcesz i leżaki są wolne.

Zamieścił bym kilka linków do filmów ale niestety to forum nie jest "przyjazne" i dział na zasadzie pasa ogrodnika. Zapraszam odnośnie filmów i informacji na forum o Albanii - linka nie podam bo mnie znów wywalą z Cro.pl - każdy bez problemu znajdzie - tam jestem pod podobnym nickiem
pawelh
Cromaniak
Posty: 1318
Dołączył(a): 25.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelh » 09.08.2015 01:41

Pod parasolem zawsze znajziesz miejsce . Albańczycy kiedyś postawili wybudować milion bunkrów a teraz milion parasoli(miejscówka 5 euro)jeszcze chwilę a na plażach miejsc zagranie.
JurekM73
Croentuzjasta
Posty: 162
Dołączył(a): 25.04.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) JurekM73 » 09.08.2015 16:38

Racja, jak akurat stacjonuje w hotelu który ma walłny kawałek plaży.
Za parę lat to się zmieni,ponieważ linia brzegowa z plażami do zagospodarowania to całe kilometry. Pod tym względem Cro i MNE jest daleko w tyle - nie ma tam tyle miejsca. Jak przyjdzie kapitał to będę budować na potgę, a jest gdzie.
Kolega był w tym roku w Petrowac i ponoć to już nie to miasto jak ja tam byłem 3 lata temu. Hotele rosną jak grzyby po deszczu.
Najbardziej łatwa do zagospodarowania jest plaża w miejscowości Brosh, jest dużo płaskiego terenu, plaża ciągnie się kilaka km. i wg mnie najlepiej ją widać z drogi głównej (kilkakrotnie podczas przejazdu)
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15690
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 09.08.2015 17:50

JurekM73 napisał(a):Racja, jak akurat stacjonuje w hotelu który ma walłny kawałek plaży.

Podrzuć (może być na priv) dane tego hotelu oraz co o nim myślisz i jak go oceniasz? Organizowałeś wyjazd samodzielnie?
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15690
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 09.08.2015 17:51

Czy w Albanii w miejscowościach nadmorskich znajdę capm z bungalowami lub innymi małymi domkami do wynajmu?
JurekM73
Croentuzjasta
Posty: 162
Dołączył(a): 25.04.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) JurekM73 » 09.08.2015 21:49

piekara114 napisał(a):Czy w Albanii w miejscowościach nadmorskich znajdę capm z bungalowami lub innymi małymi domkami do wynajmu?


Raczej nie, poczytaj ewentualnie na forum o kamperach
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 09.08.2015 23:16

JurekM73 napisał(a):
piekara114 napisał(a):Czy w Albanii w miejscowościach nadmorskich znajdę capm z bungalowami lub innymi małymi domkami do wynajmu?


Raczej nie, poczytaj ewentualnie na forum o kamperach


Tam wiedzy nie znajdziesz. Skoro ktoś jedzie z domkiem, to po co mu bungalow?
:roll:
Większość jedzie na dziko.
atlantick
Globtroter
Posty: 39
Dołączył(a): 10.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) atlantick » 10.08.2015 14:52

Zadam glupie pytanie i proszę się nie smiać ani zgryzliwie komentowac, kazdy po prostu ma jakis sposob poznawania i zwiedzania.. :), ja natomiast nastawiam się na filmowanie dronem.. tak... (na szczęście nie w Warszawie i przy lotnisku :) . Po prostu odkrywam swiat z troszkę innej perspektywy. !6.08 wybieram się do Czarnogóry, na pewno chcę pojechac i sfilmować doline rzeki Tary..pytanie ..czy ktoś moze mi polecić inne piekne miejsca w Czarnogórze gdzie mogłbym uchwycić piękno tego kraju z powietrza?? Pytam się poważnie i takich odpowiedzi oczekuje.
Tutaj przykladowy link co do mozliwosci mojego filmowania z Polski.

pawelh
Cromaniak
Posty: 1318
Dołączył(a): 25.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelh » 10.08.2015 15:37

Rzeka Piva przy granicy z BiH sceneria jak z bajki.
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1957
Dołączył(a): 21.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 10.08.2015 17:09

świetny pomysł:)
dron dla amatora-turysty ile kosztuje?:)
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10904
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 10.08.2015 19:15

atlantick napisał(a):czy ktoś moze mi polecić inne piekne miejsca w Czarnogórze gdzie mogłbym uchwycić piękno tego kraju z powietrza?? Pytam się poważnie i takich odpowiedzi oczekuje.

Mrtvice, Durmitor, Crno Jezero, Boka Kotorska/Kotor i ogólnie wybrzeże, Stari Bar, Lovcen...

potem mam nadzieję pokażesz efekty :idea: :!:
atlantick
Globtroter
Posty: 39
Dołączył(a): 10.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) atlantick » 10.08.2015 19:52

Ten model kosztuje w sumie z podgladem kolo 8 tysiecy, miesci sie w mały plecak lata do 5km w poziomie i do 2 km w pionie, nagrywa w 4K, 2K i FullHD, mam nadzieje zrobić parę fajnych filmów i na pewno podzielę sie z Wami, dziekuje serdecznie za wskazanie miejsc, na pewno skorzystam, jade sam to dam rade wszędzie:) :)
andeo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2113
Dołączył(a): 31.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) andeo » 11.08.2015 10:57

te kiero napisał(a):
atlantick napisał(a):czy ktoś moze mi polecić inne piekne miejsca w Czarnogórze gdzie mogłbym uchwycić piękno tego kraju z powietrza?? Pytam się poważnie i takich odpowiedzi oczekuje.

Mrtvice, Durmitor, Crno Jezero, Boka Kotorska/Kotor i ogólnie wybrzeże, Stari Bar, Lovcen...

potem mam nadzieję pokażesz efekty :idea: :!:

Lovčen w szczególności ,piękne tam widoki !
Czekamy zatem na Twój powrót i filmy :papa:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe



cron
Albania i Czarnogóra - pytania, porady - strona 118
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone