Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

A może Bułgaria....

Stolicą Bułgarii jest Sofia – miasto o wyjątkowej historii, którego początki sięgają już starożytności. Gest kręcenia głową w dwie strony Bułgarzy odbierają jako przyznanie racji lub wyrażenie zgody. Odwrotnie niż w pozostałej części Europy! Narodowym kwiatem Bułgarii są róże. Z tego państwa pochodzi aż 50% całkowitej światowej produkcji olejku różanego.
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 30.05.2007 13:53

Poszedł mail :D
Tekla
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 448
Dołączył(a): 30.10.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tekla » 02.06.2007 18:21

Tak sobie czytam i postanowiłam skrobąć parę słów o BG: byłam 2 razy - 1szy w 1995 w Primorsku, a drugi w 2005 r. w... Primorsku. BG to zupełnie inna bajka niż Cro.
W 1995 Primorsko było małym, przytulnym miasteczkiem z rozsądnymi cenami, piękną dziką plażą - a w 2005 stało się głośnym kurortem, które nigdy nie kładzie się spać. Przemysł turystyczny rowinął się na maxa...dzika plaża zastawiona leżakami i parasolami (płatne). By wypocząć w jako takim spokoju trzeba było zamiatać nogami po piasku dobre 2 km. Ale nie wspominam tych wakacji źle... akurat w przypadku tego wyjazdu decydowały warunki finansowe (tanio - a Last minute, to już taniocha). :wink:
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 03.06.2007 15:57

Droga do Bułgarii....
1. Przez Serbię
2. Przez Rumunię
Tu mam straszny dylemat :?
Z jednej strony Rumunia jest w Unii i może jest już bezpieczniej niż kiedyś - krótsza droga ale czy przez to szybsza :?: bo...
W Serbii leci się cały czas autostradą praktycznie do samego Nisu, do ktorego załatwiam drogę jadąc dwoma drogami E77 i E75, przez Budapeszt i Belgrad :D. A z Nisu już bezpośrednio przez Sofię do Sozopolu :D

Pozdrav :papa:
carnivalka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1242
Dołączył(a): 17.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) carnivalka » 03.06.2007 19:05

Jechałam kilka razy obiema trasami,i czas podróży jest podobny .W Rumunii natomiast przepiękne widoki zwłaszcza jak pojedziesz przez Brasow.NIe polecam trasy przez Sibiu .Mnóstwo tirów .
Andreas
Croentuzjasta
Posty: 239
Dołączył(a): 13.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Andreas » 03.06.2007 19:32

Jak już wcześniej pisałem , byłem parenaście razy w BG ale za komuny, byłem młody i odważny.... chodzi o jazdę , jechałem maluchem przez Ukrainę Lwów Ruse Warna . Było to duże wyzwanie :D Benzyna na Ukrainie taniocha, Trochę towaru do sprzedaży , bo nusiała się podróż wrócić. .Polecam SOZOPOL i małe osiedle studenckie obok -KITEN -było cudownie. Przynajmniej wtedy tak było. Jeszcze fajny NESEBER i ACHTOPOL. Pozdrav Andreas :)
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 04.06.2007 08:51

Tak sobie patrzę na tę mapę i patrzę i liczę odległości to z Nisu jest bliżej do Thessalonik niż do Sozopolu :lol:........... Może jednak Grecja :?:........

Pozdrav :papa:

P.S. Tylko żona chce Bułgarię :D
kw
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 932
Dołączył(a): 31.05.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) kw » 04.06.2007 08:58

Leszek Skupin napisał(a):Droga do Bułgarii....
1. Przez Serbię
2. Przez Rumunię
Tu mam straszny dylemat :?
Z jednej strony Rumunia jest w Unii i może jest już bezpieczniej niż kiedyś - krótsza droga ale czy przez to szybsza :?: bo...
W Serbii leci się cały czas autostradą praktycznie do samego Nisu, do ktorego załatwiam drogę jadąc dwoma drogami E77 i E75, przez Budapeszt i Belgrad :D. A z Nisu już bezpośrednio przez Sofię do Sozopolu :D

Pozdrav :papa:

Już Ci chyba pisałem - my kiedyś jechaliśmy do Grecji przez Serbię i Bułgarię.
Nier wiem jak teraz, ale 5 lat temu "autostrada" do Belgradu miała tyle
wspólnego z prawdziwą, że była płatna. Trochę tak, jak teraz nasza
katowicka. Płaciło się za... oglądanie budowy drugiej nitki.
Droga w sumie niezła, ale tzreba uważać na suszarkowców pod wiaduktami.
Od Niszu do granicy bułgarskiej jazda przełomem rzeki Niszawa - piękna
widokowo.

W Serbii niedrogie hotele i motele, choć komfort raczej niski.
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 04.06.2007 09:11

kw napisał(a):Już Ci chyba pisałem - my kiedyś jechaliśmy do Grecji przez Serbię i Bułgarię.
Nier wiem jak teraz, ale 5 lat temu "autostrada" do Belgradu miała tyle
wspólnego z prawdziwą, że była płatna. Trochę tak, jak teraz nasza
katowicka. Płaciło się za... oglądanie budowy drugiej nitki.
Droga w sumie niezła, ale tzreba uważać na suszarkowców pod wiaduktami.
Od Niszu do granicy bułgarskiej jazda przełomem rzeki Niszawa - piękna
widokowo.

W Serbii niedrogie hotele i motele, choć komfort raczej niski.

Jeśli będzie wyższy niż spanie pod namiotem to do przyjęcia ;)

Już mnie przekonałeś do tej drogi. :D Nocleg w Serbii, a potem przez Nis do Sozopolu :D

Pozdrav :papa:

P.S. Do tej pory w atlasie samochodowym z tamtego roku mam zaznaczoną drogę do Belgradu jako jedną nitkę żółtą a drugą czerwoną więc autostrada to to raczej nie jest ;)
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 04.06.2007 16:45

W poszukiwaniu dobrej drogi do Bułgari postanowiłem trochę prześledzić jak ona może wyglądać w Google Earth :D

Oto jedno ze skrzyżowań w Belgradzie :D

Obrazek
zygmunt
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 301
Dołączył(a): 01.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) zygmunt » 04.06.2007 19:34

Leszek Skupin napisał(a):Tak sobie patrzę na tę mapę i patrzę i liczę odległości to z Nisu jest bliżej do Thessalonik niż do Sozopolu :lol:........... Może jednak Grecja :?:........

Pozdrav :papa:

P.S. Tylko żona chce Bułgarię :D

Leszek to masz podobny problem jak ja. Od zeszłego roku planuje wakacje na ten rok w Czarnogórze.3 tygodnie temu przyszedłdo mojej żony kolega i stwierdzil -jedziecie z nami do Bułgarii. A żona zapytała - a co ustalałes to z Zygmuntem. A kolega na to - nie on tez jeszcze nie wie. Tak więc od trzech tygodni na razie szukam informacji , przeglądam mapy itd na temat BG, A wyjazd byłby7 sierpnia. POZDRAV.
Darmar
Croentuzjasta
Posty: 344
Dołączył(a): 18.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Darmar » 04.06.2007 22:23

Pamiętajcie o jednym!jadac po obwodnicy Sofijskiej nie kierujcie sie na Burgas(tak mówi logika) a na Plovdiv.Wtedy załapiecie sie na autostrade.Jak pojedziecie na Burgas to tragedia!!! droga jest kiepska.
Ps.Ziga ty stary draniu...jak tam na targu?
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 06.06.2007 08:40

zygmunt napisał(a):
Leszek Skupin napisał(a):Tak sobie patrzę na tę mapę i patrzę i liczę odległości to z Nisu jest bliżej do Thessalonik niż do Sozopolu :lol:........... Może jednak Grecja :?:........

Pozdrav :papa:

P.S. Tylko żona chce Bułgarię :D

Leszek to masz podobny problem jak ja. Od zeszłego roku planuje wakacje na ten rok w Czarnogórze.3 tygodnie temu przyszedłdo mojej żony kolega i stwierdzil -jedziecie z nami do Bułgarii. A żona zapytała - a co ustalałes to z Zygmuntem. A kolega na to - nie on tez jeszcze nie wie. Tak więc od trzech tygodni na razie szukam informacji , przeglądam mapy itd na temat BG, A wyjazd byłby7 sierpnia. POZDRAV.


Zygmuncie a masz już jakieś konkretne miejsce na mysli :?: Bo my śmigamy do Sozopolu, a będzie tam również od 7 sierpnia kw z croforum :D i planujemy spotkanie cromaniaków na bułgarskiej ziemi czyli na wygnaniu :lol:.
Spróbujemy bułgarskiej rakiji :D
Tylko my jedziemy tydzień wcześniej ;) co nie przeszkadzałoby temu, żeby się spotkać ;).
zygmunt
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 301
Dołączył(a): 01.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) zygmunt » 06.06.2007 15:06

Leszek Skupin napisał(a):
zygmunt napisał(a):
Leszek Skupin napisał(a):Tak sobie patrzę na tę mapę i patrzę i liczę odległości to z Nisu jest bliżej do Thessalonik niż do Sozopolu :lol:........... Może jednak Grecja :?:........

Pozdrav :papa:

P.S. Tylko żona chce Bułgarię :D

Leszek to masz podobny problem jak ja. Od zeszłego roku planuje wakacje na ten rok w Czarnogórze.3 tygodnie temu przyszedłdo mojej żony kolega i stwierdzil -jedziecie z nami do Bułgarii. A żona zapytała - a co ustalałes to z Zygmuntem. A kolega na to - nie on tez jeszcze nie wie. Tak więc od trzech tygodni na razie szukam informacji , przeglądam mapy itd na temat BG, A wyjazd byłby7 sierpnia. POZDRAV.


Zygmuncie a masz już jakieś konkretne miejsce na mysli :?: Bo my śmigamy do Sozopolu, a będzie tam również od 7 sierpnia kw z croforum :D i planujemy spotkanie cromaniaków na bułgarskiej ziemi czyli na wygnaniu :lol:.
Spróbujemy bułgarskiej rakiji :D
Tylko my jedziemy tydzień wcześniej ;) co nie przeszkadzałoby temu, żeby się spotkać ;).
mMiejscowość nazywa sie Kraimorie między Burgas a Sozopolem.Kolega o którym pisałem wcześniej załatwił wszystko więc jedziemy na pewniaka.Co do spotkania na obczyżnie , to pomysł jest niezły i pewnie cos z tego wyniknie.A do wyjazdu jeszcze troche zostało czasu więc do tematu pewnie bedziemy wracać. POZDRAV. :) :) :)
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 06.06.2007 15:45

Hehehe to może urządzimy cromaniackie spotkanie w Sozopolu :?: :twisted:, ale by była jazda gdyby się okazało, że jest nas w tym rejonie w tym czasie więcej 8O :lol:

Przejechać ponad 1700 km, bo tyle naliczyłem 8O z Kielc do Belgradu 892 i z Belgradu do Sozopolu 819 :twisted: czyli nocleg wypadałby gdzieś w Serbii za Belgradem jak kw mi radził ok 100 km za nim w Motelu Stari Hrast :D i zobaczyć się w Bułgarii :D

Pozdrav :papa:

P.S. A tak na marginesie w Bulgaricusie zadałem pytanie ile płatne są autostrady w Serbii i ile trza by mieć Dinarów to mnie odesłali do wyszukiwarki :twisted: więc zacząłem szukać ale nic nie znalazłem :cry: :oops: może ktoś z Was wie jak to wygląda :?:
zygmunt
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 301
Dołączył(a): 01.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) zygmunt » 06.06.2007 16:32

Z tego co zdą żyłem się zorientować to koszt całkowity na autostradzie w Serbiina trzech bramkach wynosi 22 eurow jedną stronę. :papa:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Bułgaria - България



cron
A może Bułgaria.... - strona 8
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone