Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

A miało być tak pięknie......

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
loverosa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 750
Dołączył(a): 22.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) loverosa » 08.08.2013 21:19

Fotki miodzio...szkoda,że skręciłeś nogę.....
mirasowski
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 537
Dołączył(a): 19.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirasowski » 08.08.2013 21:40

Kolejne dni to już wyglądały tak samo, że jechaliśmy autem na plaże, leżałem w cieniu z lodem na stopie. Pływałem tak dla rehabilitacji nogi z 30min na dzień. I powiem że w wodzie było całkiem bez bólu. Póżniej jedziemy autkiem do centrum na obiad lub obiadokolacje ja kuśtykam i się męczę z bólu , siedzimy podziwiamy zachody słońca.
I tak powoli kończy się nasz pobyt w Rogoznicy.
Wrzucę jeszcze kilka fotek dla uciechy oka.
Kolejne zachody słońca , codziennie były inne:
DSC07092.jpg
DSC07121.jpg

Po zachodzie:
DSC07146.jpg
DSC07151.jpg

Oraz jeszcze jak by ktoś chciał kupić sobie świeże rybki czy owoce morza to w Rogoznicy po wieczór można było kupić co się tylko chce. Myśmy nie kupowali.
DSC07137.jpg
DSC07135.jpg
DSC07133.jpg
Załączniki:
DSC07146.jpg
ASIULA HK
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 33666
Dołączył(a): 15.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) ASIULA HK » 08.08.2013 21:47

No tak......pięknie się zaczęło.....
Szkoda, że mniej pięknie.....zakończyło....
Szybkiego powrotu do zdrowotności :D
mirasowski
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 537
Dołączył(a): 19.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirasowski » 08.08.2013 21:49

Jeszcze jedno fajne miejsce o którym nie pisałem udało mi się zobaczyć przed wypadkiem to Zmajevo Oko (Smocze oko). "Jest to owalne jezioro powstałe w wyniku zawalenia się jaskini i przeniknięcia wody morskiej do powstałej niecki. Brzegi jeziora zbudowane są ze stromych skał, jednak miejscami można dostać się na brzeg i popływać w nim. Woda w jeziorze jest słona"
Znajduje się ono koło wejścia do marina Frapa. Z wysokich skał skaczą do wody miejscowi chłopcy, ja również widziałem skaczące dziewczęta.
Załączniki:
DSC06864.jpg
DSC06858.jpg
DSC06855.jpg
Leszek W
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 552
Dołączył(a): 14.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek W » 08.08.2013 22:23

Co za pech! Jakieś fatum! Właśnie szliśmy zobaczyć Organy wodne i Pozdrav Sunca, kiedy córka stłukła nogę na schodach i już jesteśmy w apartamencie :( . Świetna relacja, Rogożnica kojarzy mi się ze smacznymi lignijami na żaru w knajpce na wysepce i stadami czarnych (granatowych) rybek przy moście.
sneer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 725
Dołączył(a): 19.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) sneer » 08.08.2013 22:48

Fajnie się czyta - zdrowia życzę! Domyślam się, że udało się bezpiecznie wrócić do Polski dzięki temu, że miałeś kobietę za kierownicą :) Szczęściarz w nieszczęściu.
LRobert
Cromaniak
Posty: 4130
Dołączył(a): 09.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) LRobert » 08.08.2013 22:55

Piękne zdjęcia. Szybkiego powrotu do zdrowia. Jak ja skręciłem kostkę to mi ją zagipsowali. Teraz odzywa się tylko na zmianę pogody. :mrgreen: :oczko_usmiech:
TomKinS
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 277
Dołączył(a): 30.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) TomKinS » 08.08.2013 23:39

Jeśli to koniec relacji, to nasuwa się pytanie, dlaczego nie było tak pięknie jak miało być? Chorwacja super, widoki, jedzonko, i ogólny klimat, jak to w Chorwacji. A noga... , cóż może lepiej było zostać w domu :papa:
mada10000
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 570
Dołączył(a): 21.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) mada10000 » 09.08.2013 07:11

Bardzo fajna relacja,wartka akcja (szkoda Peljesaca),ale cóż może następnym razem !
pozdrowionka :D
Piter_M
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3835
Dołączył(a): 09.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piter_M » 09.08.2013 07:43

Fajna relacja, fajne zdjęcia, szkoda tylko że się wam wakacje szybciej skończyły, ale widzę że do Polski szczęśliwie dojechaliście.
mama_Kapiszonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2042
Dołączył(a): 30.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) mama_Kapiszonka » 09.08.2013 08:39

Uuuu... zbyt szybki i nieprzyjemny koniec wypoczynku. Będzie co nadrabiać za rok. Widoki obłędne!

A kontuzji współczuję, choć i tak jest Ci lepiej niż mojemu mężowi - ten został włożony w gips aż po kolano, gdy chirurg usłyszał, że pacjent kolejnym skokiem z górki i kolejnym chrupnięciem w kostce próbował ją sobie nastawić ... taaak... wtedy też miał być cudny weekend na wyspie w Polańczyku...
no_fear
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 124
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) no_fear » 09.08.2013 09:44

mirasowski napisał(a):...Pomyśleliśmy sobie że i tak w planie mieliśmy zwiedzić Zadar...W szpitalu poszło sprawnie szybciutko (nie to jak w Polsce że trzeba czekać wszędzie godzinami), prześwietlono stopę i postawiono diagnozę. Diagnoza brak widocznego złamania stwierdzono skręcenie.
Leczenie -przykładać lód, owijać elastycznym bandażem, trzymać nogę na podwyższeniu. Dodam że Pan lekarz chirurg świetnie rozmawiał po angielsku a my słabo...

"obsłużyli" Cię tam (bezpłatnie ?) na podstawie karty EKUZ (NFZ) ?
czy miałeś dodatkowe ubezpieczenie ?
mirasowski
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 537
Dołączył(a): 19.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirasowski » 09.08.2013 09:58

no_fear napisał(a):
mirasowski napisał(a):...Pomyśleliśmy sobie że i tak w planie mieliśmy zwiedzić Zadar...W szpitalu poszło sprawnie szybciutko (nie to jak w Polsce że trzeba czekać wszędzie godzinami), prześwietlono stopę i postawiono diagnozę. Diagnoza brak widocznego złamania stwierdzono skręcenie.
Leczenie -przykładać lód, owijać elastycznym bandażem, trzymać nogę na podwyższeniu. Dodam że Pan lekarz chirurg świetnie rozmawiał po angielsku a my słabo...

"obsłużyli" Cię tam (bezpłatnie ?) na podstawie karty EKUZ (NFZ) ?
czy miałeś dodatkowe ubezpieczenie ?

Nie wszystko odbyło się bezpłatnie. Oczywiście miałem Europejską Kartę Zdrowia i dodatkowo ubezpieczenie turystyczne w Signal Iduna, ale i tak wystawiono mi rachunek na kwotę 50HRK ( Kun), chyba za zdjęcie rentgenowskie którego i tak nie otrzymałem.
Teraz staram się o odszkodowanie, i nie za bardzo wiem jak się za to zabrać.
Ostatnio edytowano 09.08.2013 10:09 przez mirasowski, łącznie edytowano 1 raz
mirasowski
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 537
Dołączył(a): 19.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirasowski » 09.08.2013 10:08

TomKinS napisał(a):Jeśli to koniec relacji, to nasuwa się pytanie, dlaczego nie było tak pięknie jak miało być? Chorwacja super, widoki, jedzonko, i ogólny klimat, jak to w Chorwacji. A noga... , cóż może lepiej było zostać w domu :papa:

Było pięknie oczywiście że było. Sam fakt że byliśmy kolejny raz w tym przepięknym kraju to jest sukces.
Najlepsze miało być w drugim tygodniu naszego pobytu w Chorwacji czyli na Peljesacu. W planie był Orebić , Mostar , wodospady Kravica, Medjugorie i chciałem robić też foty Dubrownika po zachodzie słońca ze wzgórza SRD. Cóż już planuję kolejny wyjazd do Cro. w 2014 roku , i myślę o Czerwcu. Teraz mam L4, w pracy zwrócą mi 9 dni urlopu który oszczędzę na przyszły rok.
GregoryAtakuja
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 82
Dołączył(a): 27.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) GregoryAtakuja » 09.08.2013 10:14

Wlasnie, a propos skreconej stopy. Przypomnial mi sie przypadek mojej zony z Sukosanu. Na plazy Djecij Raj (czy jakos tak :) stanela na czyms ostrym w wodzie, zaraz krew i opuchlizna. Pytam sie w barze czy maja jakiegos lekarza, punkt apteczny czy cos. I dupa, w Zadarze. Troche to przerazajace, a co jesli np. dziecku stanie sie cos powazniejszego?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
A miało być tak pięknie...... - strona 8
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone