Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

A miało być tak pięknie......

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
banankochan
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 510
Dołączył(a): 14.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) banankochan » 16.08.2013 12:24

Ania_mama napisał(a):No nieciekawie sie zakonczylo :( dobrze ze szybko udzielili Ci pomocy....

Zdjecia cudne juz odliczam dni do wyjazdu :)

A czy we wrzesniu jest tak chociaz taniej czy tak jak w sezonie??

I w czym lepiej placic w kunach czy w euro?? I czy lepiej kupic tu w polsce czy wybierac pieniadze na miejscu albo placic karta???? Ile w ogole gotowki zabrac??

I czy w ogole warto zabierac ze soba jakies jedzenie ?? Dodam ze jade z rocnym synkiem wiec raczej za duzo imprezowac nie bedziemy ale zabieramy mame ze soba zeby malego nam pilnowala wiec moze cos sie uda:)



We wrześniu apartamenty tańsze niż w lipcu i sierpniu. Kartą płać na autostradach i na stacjach za tankowanie bo to najlepiej wychodzi, zaś w sklepach nie wszędzie można płacić kartą. W euro zapłać tylko za apartament, a za całą resztę w kunach. Ja zawsze zabieram nasze złotówki i na miejscu wymieniam w kantorze za te ich KUNY. Z kantorami na miejscu nie ma problemu więc spokojna głowa. Życzę udanych wakacji :)
Młodyy
Autostopowicz
Avatar użytkownika
Posty: 4
Dołączył(a): 15.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Młodyy » 16.08.2013 13:56

Witam, świetna relacja, przeczytałem całą od strzała, bo dobrze się czyta i zdjęcia piękne :) Szczerze współczuję wypadku z nogą i to jeszcze na samym początku wakacji :| niestety życie nie pieści,odbijecie sobie w 2014 :D

banankochan a nie lepiej w PL wymienić złotówki na Ojro, a w Cro ojro na kuny?

Ja już/dopiero 9.09 wyruszam w Swoją pierwszą wyprawe do Cro :mrgreen: :papa:
banankochan
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 510
Dołączył(a): 14.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) banankochan » 16.08.2013 14:09

Młodyy napisał(a):Witam, świetna relacja, przeczytałem całą od strzała, bo dobrze się czyta i zdjęcia piękne :) Szczerze współczuję wypadku z nogą i to jeszcze na samym początku wakacji :| niestety życie nie pieści,odbijecie sobie w 2014 :D

banankochan a nie lepiej w PL wymienić złotówki na Ojro, a w Cro ojro na kuny?

Ja już/dopiero 9.09 wyruszam w Swoją pierwszą wyprawe do Cro :mrgreen: :papa:



Taka wymiana wychodzi bardzo podobnie,a jak przeliczałem w takim kalkulatorze to nawet była mniej korzystna. Po co z reszta wymieniać kilka razy pieniądze jak można raz na miejscu :)
Młodyy
Autostopowicz
Avatar użytkownika
Posty: 4
Dołączył(a): 15.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Młodyy » 16.08.2013 14:11

No właśnie po to żeby na tym zyskać :] słyszałem, że korzystniej w Cro wymieniać Euro, jak widać różnie to bywa :D
banankochan
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 510
Dołączył(a): 14.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) banankochan » 16.08.2013 14:16

Różnica jest taka że jak zostanie Ci euro i wrócisz do Polski i zamienisz na złotówki to będziesz miał plecy, a tak w chorwacjii wymieniasz złotówek na kuny ile chcesz
Młodyy
Autostopowicz
Avatar użytkownika
Posty: 4
Dołączył(a): 15.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Młodyy » 16.08.2013 14:30

Też racja, ciężko wyliczyć co do joty ile Nam potrzeba gotówki, ale zapewne ma też znaczenie miejsce w którym wymieniamy na Kuny. Ja zabiorę jednak trochę euro i resztę złotówek, tak żeby żadne euro mi nie zostało, a w razie potrzeby wymienię złotówki na Kuny i po problemie :]
doris_ka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 198
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) doris_ka » 17.08.2013 20:56

Fajna relacja i świetnie fotki
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 17.08.2013 22:10

A miało być tak pięknie....było pięknie, tylko inaczej :) Niemiłe przypadki niestety się zdarzają (nawet nie chcę wspominać mojego zderzenia z motocyklistą w Bośni i rozwalonego samochodu). Grunt to wynieść to co najlepsze z tego co było, a Wasz wyjazd był fantastyczny. Piękne zdjęcia, zapewne wspaniałe wspomnienia. Przykro, że tak się stało, że ból, że straty, ale...co ma wisieć nie utonie. Odbijecie sobie następnym razem.

Mam nadzieję, że masz jakąś dokumentację ze szpitala w Zadarze. Może być niezbędna przy pozyskiwaniu odszkodowania z ubezpieczenia dodatkowego.
mirasowski
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 537
Dołączył(a): 19.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirasowski » 17.08.2013 22:19

Masz rację Aldonka. Było pięknie bez względu na wszystko.
Już planujemy wyjazd w przyszłym roku. Będzie to czerwiec i mam nadzieję że "odbijemy" to sobie za ten rok.

Dokumentację ze szpitala w Zadarze posiadam. Papiery już wysłane do ubezpieczyciela. Teraz tylko czekam na pozytywne rozpatrzenie no i oczywiście jakieś pieniążki. :) Ciekawe co z tego będzie?
Pozdrawiam.
banankochan
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 510
Dołączył(a): 14.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) banankochan » 18.08.2013 03:12

Ja również planuję i wstpni będzie to czerwiec. Pozdrawiam
rafalisko30
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1368
Dołączył(a): 17.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) rafalisko30 » 02.11.2013 22:55

mirasowski napisał(a):Po drodze jeszcze przyczepia się do nas taki bezdomny pies który nie chce się odczepić liże nas po nogach taki uroczy. Ale psa to my nie potrzebujemy. W końcu idą panie z Azji i piesek przyłancza się od nich ufff ulga.

mirasowski napisał(a): Próbuję jeszcze raz odpalić nawigację, robię jej reset, takim małym przyciskiem z tyłu obudowy przy którym pisze reset, którego wcześniej nie zauważyłem. I stał się cud, działa :)

Kapitalna, szczera i wzbudzająca sympatię relacja. Również byłem w Rogoznicy w tym roku, ale dopiero pod koniec sierpnia, kiedy pogoda była już trochę rozczarowująca. Ale odbiję to sobie w przyszłym roku.
A jak tam zakończyła się sprawa odszkodowania?
Kacper111
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1144
Dołączył(a): 04.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kacper111 » 03.11.2013 10:59

od dechy do dechy
mirasowski
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 537
Dołączył(a): 19.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirasowski » 03.11.2013 19:35

A jak tam zakończyła się sprawa odszkodowania?

Witam.
Wypłatę odszkodowania z Signal Induna odmówiono, mi tłumacząc że moja polisa standard nie obejmowała zwrotu kosztów rezygnacji z imprezy czy rezerwacji za wykupioną wycieczkę. Odmówiono mi również wypłaty odszkodowania za sam uraz twierdząc że w OWU ( Ogólne warunki ubezpieczenia) do tej polisy nie przewiduje wypłaty odszkodowania za tego rodzaju uraz jaki wystąpił u mnie nie jest to trwały uszczerbek na zdrowiu. Teraz staram się o odszkodowanie z polisy z dodatkowego ubezpieczenia grupowego w pracy który mamy w PZU. Właściwie to czwartek wysłałem odwołanie gdyż również PZU odmówiło mi wypłacenia odszkodowania twierdząc że nie jest to trwały uszczerbek na zdrowiu.

A właśnie szukam dobrego prawnika od odszkodowań który już walczył z takim ubezpieczycielem.
Pozdrawiam.
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 03.11.2013 23:44

mirasowski napisał(a):A jak tam zakończyła się sprawa odszkodowania?
... PZU odmówiło mi wypłacenia odszkodowania twierdząc że nie jest to trwały uszczerbek na zdrowiu...
Pozdrawiam.


Cwaniaczki :evil: Sprawdź w ich tabeli określającej % uszczerbku (od poz. 163 zaczyna się stopa) czy Twój uraz się kwalifikuje.
rafalisko30
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1368
Dołączył(a): 17.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) rafalisko30 » 04.11.2013 20:44

W sumie zero zaskoczenia. Zawsze twierdziłem, że towarzystwa ubezpieczeniowe i banki to złodziejskie instytucje, a Polacy to taki naród, który łatwo walić w ... po kieszeni:).
Nie ma co narzekać, do Białorusi czy Ukrainy trochę nam jeszcze brakuje
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
A miało być tak pięknie...... - strona 11
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone