Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

KRETA REPETA czyli 3 i 4 tydzień na obrzeżach Europy...

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
Mikeee
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2377
Dołączył(a): 06.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikeee » 07.10.2016 08:15

tony montana napisał(a):wCHODZICIE w temat?

no BA!
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 07.10.2016 08:21

tony montana napisał(a):wCHODZICIE w temat?


... hmmm, myślę, że tak ... :wink: ...
Pozdrawiam.
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18328
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 07.10.2016 08:26

Pytanie retoryczne zadałeś . . .

Przy dzisiejszej temperaturze musiałem i wróciłem do "Twojej" laguny , żeby się zagrzać :D
Zapatrzyłem się na tą płytką , nagrzaną wodę w pięknych okolicznościach przyrody i już mi cieplej :papa:


Pozdrawiam
Piotr
ajdadi
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 21057
Dołączył(a): 04.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) ajdadi » 07.10.2016 16:56

tony montana napisał(a):wCHODZICIE w temat?


też mi pytanie 8) of kors :hut: :papa:
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13785
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 09.10.2016 17:37

PANOWIE... o, sami Panowie nawet.... no to lecimy na Falasarnę

Drugi tydzień pobytu na Krecie mamy auto do własnej dyspozycji - to, którym się dzieliliśmy z drugą rodziną lub jeździliśmy na dwa razy - będzie teraz tylko do ich dyspozycji

Naszym "nowym" autem jedziemy w pierwszej kolejności na znaną plaże Falasarna
Obrazek

Aby się do niej dostać jedzie się w kierunku Kissamos, przejeżdża całe miasto, które potrafi się nieco korkować, szczególnie w godzinach kiedy ludzie wracają ze statków z Balos (ok. 17.30 i 19.30), nie skręcamy w prawo na port Trachilos tylko jedziemy kilkanaście kilometrów dobrą asfaltową droga prosto, po czym skręcamy w prawo, aby po kilku kilometrach dojechać do takiego widoku
Obrazek

Mamy tutaj uprawy pomidorów i innych dóbr ziemi oraz kilka pięknych plaż Long Beach, Small Beach oraz ta najbardziej położona na południe prawie bezludna "No name Falasarna beach", położona wśród największej ilości "namiotów owocowo - warzywnych" - na zdjęciu pierwsza od lewej.

Aby dojechać do plaż trzeba pokonać pewną różnicę wysokości jest nawet kilka serpentyn, na dole duży parking.... oczywiście bezpłatny jak to na Krecie, zero problemów z miejscami w high season 23 lipca, zresztą kilka dni później również

Jesteśmy coraz niżej - w oddali - znana już nam z Balos wysepka Pontikonisi - odległość stąd do tej wysepki to ok 20 km, do Balos 15 km
Obrazek

Plaża nie jest tu aż tak bardzo zjawiskowa jak Elafonisi czy Balos, ale kolor wody jak i jej czystość jest perfekcyjny
Obrazek

W oddali Cape Kutri nazwanym przez nas BUTEM, u jego nasady kryje się Ancient Falasarna o której za jakiś czas
Obrazek

Obrazek

Zagubieni bogacze
Obrazek

Niedaleko lądu leżu malutka podłużna 300 metrowa wysepka Petalida
Obrazek

Ja tradycyjnie po kąpielach wodnych i słonecznych idę na obowiązkowy spacer
Obrazek

Jak widać Falasarna oprócz pieknego piasku ma do zaoferowania także skałki - dla każdego coś miłego
Obrazek

Podwodne mini wulkany
Obrazek

Cieplutką wodę
Obrazek

Mini rafę koralową
Obrazek

Właściwie to pięknie tutaj
Obrazek

Ja jednak odbędę spacer lądem w poszukiwaniu pięknych widoków i Starożytnego Miasta Falasarna
Obrazek

Im dalej na północ Krety w tym miejscu, tym mniej ludzi
Obrazek

Pojedyńczyy są i chowają się za skałkami
Obrazek

CDN
Ostatnio edytowano 04.01.2018 22:06 przez tony montana, łącznie edytowano 1 raz
Potter
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2495
Dołączył(a): 15.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Potter » 09.10.2016 18:50

No chyba Ci już obrzydły te lazury .... :P . W takiej ilości to naprawdę przesyt ... i SKANDAL jest 8) .
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13785
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 09.10.2016 18:54

Potter napisał(a):No chyba Ci już obrzydły te lazury .... :P . W takiej ilości to naprawdę przesyt ... i SKANDAL jest 8) .


I mówi to TA, co na SANTORINI właśnie se siedzi!!!

Ja tęsknię właśnie za lazurami :( :(\
Potter
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2495
Dołączył(a): 15.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Potter » 09.10.2016 18:58

Lazurów póki co my nie widziały, bo na czarnej plaży siedzimy. Mysza nawet przyniosła kilka takich czarnych kamyków do apartmana .... w gaciach ..... Czemu nie normalnie jak ludzie .... w ręce np. to już jej zapytajcie :P :mrgreen: ...
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13785
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 09.10.2016 19:04

FALASARNA cz.2

Mijam kolejne większe skupisko ludzików
Obrazek

Tam w oddali jest LONG BEACH - my tam leżymy.... tzn ja w tej chwili jak widzicie NIE# LEŻĘ
Obrazek

Parasol + 2 bedsy i stolik na popielniczkę na Fali = 8 Euro FIRST ROWY - dwa, reszta po 7 Oiro
Obrazek

TACY TO MAJO i POŻYJO
Obrazek

Upal jak sk.... zdejmuję koszulkę i idę w 44 stopniach
Obrazek

W "enterior"
Obrazek

Kolejna spiaggia
Obrazek

Ale generalnie "się już oddalam"
Obrazek

Zamiast ludzi spotykam takie dziwne istoty
Obrazek

Krajobraz generalnie PONURY panie ;)
Obrazek

Puchy panie puchy...
Obrazek

Obrazek

A TO CO?
Obrazek

Przejawy civilisation
Obrazek

Ale ogólnie to DZIKO panie DZIKO...
Obrazek

CDN...
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13785
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 09.10.2016 19:05

Potter napisał(a):Lazurów póki co my nie widziały, bo na czarnej plaży siedzimy. Mysza nawet przyniosła kilka takich czarnych kamyków do apartmana .... w gaciach ..... Czemu nie normalnie jak ludzie .... w ręce np. to już jej zapytajcie :P :mrgreen: ...


To, że plaża czarna to OCZYWISTE, bo u Was już dwudziesta.... ;)

A to że Mycha w gaciach..... NO CO JEJ ZROBISZ, może lubi się OBNAŻAĆ ;0
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13066
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 09.10.2016 19:13

Potter napisał(a):Lazurów póki co my nie widziały, bo na czarnej plaży siedzimy. Mysza nawet przyniosła kilka takich czarnych kamyków do apartmana .... w gaciach ..... Czemu nie normalnie jak ludzie .... w ręce np. to już jej zapytajcie :P :mrgreen: ...

Napisała ta, co między cyckami kilka przyniosła ... :roll: :devil:
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13785
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 09.10.2016 19:23

mysza73 napisał(a):
Potter napisał(a):Lazurów póki co my nie widziały, bo na czarnej plaży siedzimy. Mysza nawet przyniosła kilka takich czarnych kamyków do apartmana .... w gaciach ..... Czemu nie normalnie jak ludzie .... w ręce np. to już jej zapytajcie :P :mrgreen: ...

Napisała ta, co między cyckami kilka przyniosła ... :roll: :devil:


Tylko zdjęć nie wysyłajcie ... ;)
:smo:
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13066
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 09.10.2016 19:42

tony montana napisał(a):
mysza73 napisał(a):
Potter napisał(a):Lazurów póki co my nie widziały, bo na czarnej plaży siedzimy. Mysza nawet przyniosła kilka takich czarnych kamyków do apartmana .... w gaciach ..... Czemu nie normalnie jak ludzie .... w ręce np. to już jej zapytajcie :P :mrgreen: ...

Napisała ta, co między cyckami kilka przyniosła ... :roll: :devil:


Tylko zdjęć nie wysyłajcie ... ;)
:smo:

No ale przecież Ty lubisz kamienie ... 8O :? :roll:


:smo:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15684
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 09.10.2016 19:59

Dziewczyny chciały się dogrzać, skoro tam niska temperatura, a one same....


Tony, a pod tą wodą to coś ciekawego się dzieje na tej Krecie? Można tam posnurkować czy nieciekawie pod tym względem...
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13785
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 09.10.2016 20:01

piekara114 napisał(a):Dziewczyny chciały się dogrzać, skoro tam niska temperatura, a one same....


Majtki, staniki fruwają ;)

piekara114 napisał(a):Tony, a pod tą wodą to coś ciekawego się dzieje na tej Krecie? Można tam posnurkować czy nieciekawie pod tym względem...


Ja nie próbowałem, ale LUDZI pod wodą widziałem
:oczko_usmiech:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα



cron
KRETA REPETA czyli 3 i 4 tydzień na obrzeżach Europy... - strona 18
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone