Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Gorąca Korčula, spopielały Pelješac i sielskie Kuterevo’15

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Darkos
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1480
Dołączył(a): 17.03.2006
Re: Gorąca Korčula, spopielały Pelješac i sielskie Kuterevo’

Nieprzeczytany postnapisał(a) Darkos » 13.11.2015 11:01

trevia napisał(a):

..... mijają kolejne dwa dni…. Piszę do Borysa, że przyjedziemy… a on odpisuje, że na ten termin już przyjął rezerwację…. Ma wolny inny apartman dopiero za tydzień….

.......................

Brać? Pag? Solta? Pag? Solta? Brac? Hvar? Brac? Pag? …………………………….. a czemu nie Korcula? :D

Jakieś 60 km przed Bratysławą nasze plany układają się w logiczną całość :D Z malutkim miejscem na improwizację ;)


Narzekałam na rutynę? Bajka się znudziła? To w tym roku urozmaicimy sobie elementami thrillera….


Zapowiada się suuuuper :mrgreen:
Kasia i Krzyś
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1080
Dołączył(a): 15.09.2012
Re: Gorąca Korčula, spopielały Pelješac i sielskie Kuterevo’

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kasia i Krzyś » 13.11.2015 11:48

w tym roku też będę podglądać :)
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13066
Dołączył(a): 19.07.2006
Re: Gorąca Korčula, spopielały Pelješac i sielskie Kuterevo’

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 13.11.2015 13:54

trevia napisał(a):Wakacyjne dylematy (tutaj jeszcze nigdzie nie wyjedziemy, niekoniecznie trzeba czytać ;) )


Eeeeee tam nie trzeba :wink: ,
fajnie wiedzieć, że ktoś ma podobne dylematy co ja :oczko_usmiech: :smo: .
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013
Re: Gorąca Korčula, spopielały Pelješac i sielskie Kuterevo’

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 13.11.2015 13:57

Zaległości z lat ubiegłych nadrobione :) szkoda że zginęły fotki z Hvaru i Makarskiej :( kilka z nich zachowało się w foto książce... nie da się ich przywrócić? wielka strata dla relacji..
Jestem gotowa na katowanie nowymi ;-)
trevia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 367
Dołączył(a): 28.08.2009
Re: Gorąca Korčula, spopielały Pelješac i sielskie Kuterevo’

Nieprzeczytany postnapisał(a) trevia » 13.11.2015 21:16

jolcix maslinka Mikromir Jarek999 Rafał78 AniaJ. Emiliaa lotnikwsk gusia-s Janusz Bajcer Krzychooo piotrf Darkos Kasia i Krzyś mysza73

Witam Was serdecznie :D Bardzo mi miło, że tu zajrzeliście :D

Emiliaa napisał(a):wnioskując po tytule musiałaś być przede mną, ja trafiłam na długo wyczekiwane przez Chorwatów załamanie pogody


Tak, paradoksalnie nawet my, będąc tam, czekaliśmy na ten deszcz... :roll: :wink:

mysza73 napisał(a):fajnie wiedzieć, że ktoś ma podobne dylematy co ja :oczko_usmiech: :smo: .


lotnikwsk napisał(a):Planowanie prawie jak u mnie ,czyli po drodze 8)


Wow, cieszę się, że nie jestem jedyna z takimi 'problemami' :wink: Podziwiam ludzi, którzy mają wszystko zaplanowane, często już w zimie, wiedzą czego chcą i czekają spokojnie (albo i nie :wink: ) na dzień wyjazdu :hut: Ja zawsze sobie obiecuję tak robić, ale nigdy nie wychodzi.... :oops:


gusia-s napisał(a):Zaległości z lat ubiegłych nadrobione :) szkoda że zginęły fotki z Hvaru i Makarskiej :( kilka z nich zachowało się w foto książce... nie da się ich przywrócić? wielka strata dla relacji..
Jestem gotowa na katowanie nowymi ;-)


Szacun, że przebrnęłaś przez tyle stron moich wypocin :wink: Dzięki, że zwróciłaś uwagę na te znikające zdjęcia, nie wiedziałam, że wyparowały z serwera... Postaram się to w miarę możliwości pouzupełniać, na razie fotki z Hvaru wgrałam tu
lotnikwsk
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2214
Dołączył(a): 21.09.2013
Re: Gorąca Korčula, spopielały Pelješac i sielskie Kuterevo’

Nieprzeczytany postnapisał(a) lotnikwsk » 13.11.2015 22:22

Wow, cieszę się, że nie jestem jedyna z takimi 'problemami' :wink: Podziwiam ludzi, którzy mają wszystko zaplanowane, często już w zimie, wiedzą czego chcą i czekają spokojnie (albo i nie :wink: ) na dzień wyjazdu :hut: Ja zawsze sobie obiecuję tak robić, ale nigdy nie wychodzi.... :oops:

Ja też w zimie planuję a pierwszego lipca jadę tam gdzie auto chce jechać :mrgreen:
W tamtym roku to do Budapesztu jechałem do Czarnogóry później do Breli a wylądowałem w Klenovicy 8)
Z planowania wyszły nici bo córkę po drodze jakaś choroba nabierała to się na dół już nie pchałem :cry:
i dobrze że nie miałem rezerwacji :) :papa:
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013
Re: Gorąca Korčula, spopielały Pelješac i sielskie Kuterevo’

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 13.11.2015 23:11

trevia napisał(a):... nie wiedziałam, że wyparowały z serwera...

Skopiowany na żywca z cytatu adres do fotki otwiera ją ... czyli na serwerze są ale na cropli się nie wyświetla

Dzięki za link do albumu :) piękne :hearts:
andeo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2113
Dołączył(a): 31.01.2014
Re: Gorąca Korčula, spopielały Pelješac i sielskie Kuterevo’

Nieprzeczytany postnapisał(a) andeo » 14.11.2015 12:09

Melduję się ,z przyjemnością poczytam :papa:
trevia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 367
Dołączył(a): 28.08.2009
Re: Gorąca Korčula, spopielały Pelješac i sielskie Kuterevo’

Nieprzeczytany postnapisał(a) trevia » 14.11.2015 22:02

Kiedy większe dylematy minęły i znany był już w przybliżeniu kierunek :wink: pozostało załatwienie standardowo przedwyjazdowych spraw i oczywiście sprawdzenie prognozy pogody.

Po zeszłorocznej kapryśnej aurze pozostała mała trauma (no bo jak to? w Chorwacji może padać dłużej niż godzinę....? :wink: ) Na szczęście wygląda na to, że wszystko wróciło do normy.... :D

Obrazek

No to w drogę... :D

Wyruszamy z Żywca o 13:40 słonecznego dnia 17 lipca. Na zewnątrz temp. 34 st. w środku kilkanaście stopni mniej. Staram się myśleć o podróży jako o części wakacji. Tegoroczne mogły trwać wyjątkowo krótko, bo jakiś kilometr od domu radość z wyjazdu przerywa pisk hamulców, ostre hamowanie i dosłownie tylko jakimś cudem nie zaliczyliśmy porządnego dzwona z wyjątkowo narwanym kierowcą kangura, który nie bacząc na nic postanowił zajechać nam drogę wymuszając pierwszeństwo... Uff ciśnienie 300, ale jedziemy dalej... Na Słowacji krótki postój na zakup winiet, ruszamy i trach auto gaśnie wyświetlając niepokojący komunikat o filtrze cząsteczek... Okazało się, że mechanik coś pomieszał przy ostatnim przedwyjazdowym przeglądzie ( o czym wtedy nie wiedzieliśmy) i takie 'atrakcje' samochód będzie nam płatał średnio dwa razy na dzień.... :x
Holowanie wykupione, więc kontynuujemy podróż :wink:

Moje wielkie obawy budziła podróż w piątek, ale ku naszemu zaskoczeniu przez większość trasy droga wyglądała tak
Obrazek

Przystanek robimy dopiero w okolicach Balatonu, na takich przyrządach świetnie można rozruszać zastane mięśnie :wink:

Obrazek


O godzinie 21:15 przekraczamy granicę w Gorican. Za oknem słychać cykady :hearts:

Patrząc na temperaturę, trudno uwierzyć, że jest noc :wink:
Obrazek

O godz. 3 jesteśmy w Ploce. Za dwie godziny odpływa prom, więc mamy plan zająć miejsce w kolejce i zdrzemnąć się..... Gdy docieramy na przystań, moje zaspane oczy robią się ogrooomne na widok tyyyylu ciężarówek czekających już w kolejce..... Skąd oni się tu wzięli o tej porze? :D
Zajmujemy miejsce, z drzemki nic nie wychodzi, bo na przystani kwitnie życie towarzyskie :wink: Robię więc pamiątkowe zdjęcie jedynego łądnego widoczku w Ploce
Obrazek

Chyba, że jeszcze wliczymy prom.... :wink:

Obrazek

O 4 otwierają punkt sprzedaży biletów, i jakiś czas później zajmujemy wygodną miejscówkę.
Obrazek

Prom okazał się pojemniejszy niż na to wyglądał i nawet nieszczęśnicy z końca kolejki (my byliśmy jednak bardziej z przodu niż z tyłu) ładują się na pokład i odpływamy :D
Obrazek

Na twarzy czuję chłodną bryzę. Tak pachnie Jadran :D

Wstaje nowy dzień... ciekawe co nam przyniesie :wink:
Obrazek

Przypływamy do Trpanj, tyle pięknych wspomnień, ale my jedziemy dalej rozpoczynając wyścig z czasem - może uda się zdążyć na pierwszy prom z Orebiča na Korčulę? Przed nami jedzie ciężarówka i sądząc determinacji kierowcy też planuje on złapać ten prom :wink:

Tik, tok, tik, tok.... zdążymy?

Rzutem na taśmę wjeżdżamy na prom (na szczęście bilety kupiliśmy w Ploče) i o 7 przybijamy do Dominče :)

Orebič rankiem
Obrazek
jolcix
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 418
Dołączył(a): 11.12.2011
Re: Gorąca Korčula, spopielały Pelješac i sielskie Kuterevo’

Nieprzeczytany postnapisał(a) jolcix » 14.11.2015 22:23

świetnie się zaczyna :)
czekam z niecierpliwością na ciąg dalszy :)
trevia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 367
Dołączył(a): 28.08.2009
Re: Gorąca Korčula, spopielały Pelješac i sielskie Kuterevo’

Nieprzeczytany postnapisał(a) trevia » 14.11.2015 22:35

Do tej pory nasza przygoda z Korculą ograniczała się do krótkiej wizyty w samym mieście. Od pierwszych km wyspa przypada nam do gustu, zieleń, winnice i urocze kamienne domki :) klimatyczne Cara i Smokvica :D Zdjęć nie robię, bo przecież tu wrócimy w któryś z kolejnych dni.... tak wtedy myślałam.... :roll:

Jest dość wcześnie, więc mamy dobrą pozycję do szukania kwaterki. Początkowo planujemy przyjrzeć się Prižbie, ale jakoś mijamy ją i odnajdujemy się w maleńkiej Gršcicy.

Uroczo tu :D

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pytam nawet o kwaterkę, ale mają wszystko zarezerwowane... następny apartman oglądamy w Prižbie, ale nie do końca nam się tu podoba... podobnie jest z Brną, przede wszystkim nie ma plaży - uroki Korculi :wink: Lumbarda też nie przypada nam do gustu.... :wink: Jedziemy zerknąć jak jest po drugiej stronie, mijamy miasto Korculę i praktycznie do Rascice podoba nam się dużo bardziej...

Rašcice to ładne, małe miasteczko, rozglądamy się za jakąś kwaterką, ale warunki nie do końca nam odpowiadają.

Obrazek

Wracamy więc kawałek, parkujemy pod jednym z apartmanów i pytamy gospodarza o nocleg. On ma rezerwacje, ale odsyła nas do sąsiada. Gawędzimy chwilę, oglądamy, ustalamy termin pobytu.

Wygląda na to, że znaleźliśmy swoje miejsce na Korčuli :)

Apartman jest nowy i przyjemnie urządzony
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ale to co postawiło kropkę nad i to widok, jaki mieliśmy oglądać z tarasu przez najbliższy tydzień :D
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Witamy w Kneže :wink:
Użytkownik usunięty
Re: Gorąca Korčula, spopielały Pelješac i sielskie Kuterevo’

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 14.11.2015 23:39

trevia napisał(a):Wyruszamy z Żywca o 13:40 i o 7 przybijamy do Dominče :)


Nie ma to jak mieszkać na południu Polski
Witam piękną autorkę pięknych relacji

Poprzednie przeczytałem jakiś czas temu.
Dobrze,że kontynuujesz dalej,nie zakładając oddzielnego wątku dzięki czemu nie muszę sprawdzać,że "nadajesz" gdzie indziej.

Pozdrawiam sąsiadkę(prawie)zza miedzy :papa:

ps.Świetne zdjęcia :D
morgana
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 519
Dołączył(a): 19.03.2010
Re: Gorąca Korčula, spopielały Pelješac i sielskie Kuterevo’

Nieprzeczytany postnapisał(a) morgana » 16.11.2015 23:20

Po przeprowadzce powoli wracam do życia, także tutaj :) .
A tu taka miła relacja.
Półwysep podbił w tym roku moje serce, co najmniej kilkanaście punktów mi tam zostało na "kiedyś", a że finanse po przeprowadzce nieco słabe, pozostaną mi przez jakiś czas tylko relacje ;) .
Z tym większą przyjemnością się przysiadam i czekam na ciąg dalszy.
trevia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 367
Dołączył(a): 28.08.2009
Re: Gorąca Korčula, spopielały Pelješac i sielskie Kuterevo’

Nieprzeczytany postnapisał(a) trevia » 17.11.2015 18:45

andeo napisał(a):Melduję się ,z przyjemnością poczytam :papa:

Witam Cię serdecznie :)

tomekkulach napisał(a):Nie ma to jak mieszkać na południu Polski

Pozdrawiam sąsiadkę(prawie)zza miedzy :papa:



Bardzo doceniam ten plus :wink: Dzięki za miłe słowo i również pozdrawiam :papa:

morgana napisał(a):Półwysep podbił w tym roku moje serce, co najmniej kilkanaście punktów mi tam zostało na "kiedyś", a że finanse po przeprowadzce nieco słabe, pozostaną mi przez jakiś czas tylko relacje


To trzymam kciuki za finanse, aby szybko się zregenerowały ;) Wiem, co to znaczy tęsknota za zielonym półwyspem :wink: :D
trevia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 367
Dołączył(a): 28.08.2009
Re: Gorąca Korčula, spopielały Pelješac i sielskie Kuterevo’

Nieprzeczytany postnapisał(a) trevia » 17.11.2015 20:01

Reszta dnia upływa nam na plażowaniu i odpoczynku, a wieczorem wyprawiamy się do Korčuli na zakupy, pierwsze chorwackie lody i wieczorny spacer po mieście.

Przy drodze można spotkać 'strażników' :wink:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

W powietrzu unosi się zapach lawendy :hut:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Zrywa się gorący, porywisty wiatr
Obrazek

dlatego za dużo nocnych zdjęć nie będzie :wink:

Obrazek

Obrazek

Na jednym z placyków degustujemy wino. Ludzie wychodzą na ulice, zaczyna się nocne życie :)
Obrazek

Dom Marco Polo
Obrazek

Kusi trochę chęć obejrzenia Moreski, ale zmęczenie bierze górę. Na ten dzień wystarczy wrażeń.

Zaglądamy jeszcze w kilka zaułków
Obrazek

Kupujemy słodziutkie owoce i wracamy.
Obrazek

cdn :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Gorąca Korčula, spopielały Pelješac i sielskie Kuterevo’15 - strona 33
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone