Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Zadar i okolice

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Morsu
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 49
Dołączył(a): 20.05.2006
Zadar i okolice

Nieprzeczytany postnapisał(a) Morsu » 26.05.2006 22:19

Witam serdecznie

Ja w tym roku po raz pierwszy jadę na CRO - i bazę chciałbym znaleść także w Pakostane.
Wg mnie na pierwszy raz to fajne miejsce na bazę - na wypady od Paklenicy, Pag lub Zadaru - do Splitu i okolic. Troszkę trzeba zwiedzić :D

Jade z moją piękniejszą połową w ciemno. Jeżeli ktoś był w prywatnych kwaterach i może coś polecić niedrogiego (jadę od 08.07 do 22.07) na 2 osoby - to proszę o namiary na maila: adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl

Pozdrowienia :D
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 26.05.2006 22:24

Morsu napisał(a):Witam serdecznie

Ja w tym roku po raz pierwszy jadę na CRO - i bazę chciałbym znaleść także w Pakostane.
Wg mnie na pierwszy raz to fajne miejsce na bazę - na wypady od Paklenicy, Pag lub Zadaru - do Splitu i okolic. Troszkę trzeba zwiedzić :D

Jade z moją piękniejszą połową w ciemno. Jeżeli ktoś był w prywatnych kwaterach i może coś polecić niedrogiego (jadę od 08.07 do 22.07) na 2 osoby - to proszę o namiary na maila: adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl

Pozdrowienia :D

Wejdź na stronę http://www.pakostane.hr
Tam będzie zakładka z agencjami. Szukaj.
Ewentualnie http://www.google.hr
(hasło apartmani).
Nie powinieneś mieć problemu w cenie około 20-30 euro za dzień/apartament.

FUX
Asia
Odkrywca
Posty: 62
Dołączył(a): 17.04.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Asia » 01.06.2006 19:50

Hej, podrzucę Wam jeszcze jeden temat odnośnie Pakostane. Czy warto pójść nad jez. Vransko? Czy w nim można pływać? Jeśli tak to jak dotrzeć na plażę nad jeziorem? Czy ktoś był w zatoce Makirina? Podobno są tam jekieś lecznicze błota? Następne pytanie: czy w miasteczku Pirovac co sobotę odbywa się festyn owoców morza? Warto tam wtedy być? Jak widzicie "pracę domową" odrobiłam, sprawdziłam co bez nakładów pieniężnych mozna zobaczyć. Podobno jeszcze warto zobaczyć miasteczko Vrana z jakimś zabytkiem. Podzielcie się swoimi wrażeniami jeśli coś w tym temacie wiecie. Pozdrawiam!
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 01.06.2006 20:18

Asia napisał(a):Hej, podrzucę Wam jeszcze jeden temat odnośnie Pakostane. Czy warto pójść nad jez. Vransko? Czy w nim można pływać? Jeśli tak to jak dotrzeć na plażę nad jeziorem? Czy ktoś był w zatoce Makirina? Podobno są tam jekieś lecznicze błota? Następne pytanie: czy w miasteczku Pirovac co sobotę odbywa się festyn owoców morza? Warto tam wtedy być? Jak widzicie "pracę domową" odrobiłam, sprawdziłam co bez nakładów pieniężnych mozna zobaczyć. Podobno jeszcze warto zobaczyć miasteczko Vrana z jakimś zabytkiem. Podzielcie się swoimi wrażeniami jeśli coś w tym temacie wiecie. Pozdrawiam!

Nad jeziorem jest kamping. Przy drodze do Benkovaca. Kolega mówił mi, że jest jest tam knajpa, w której serwują wspaniałe ryby. Przez Vrane przejeżdżałem wielokrotnie, ale do kościółka nie dotarłem. Mieścina jest totalnie postrzelana. Na poboczach są miny i ................................................... tablice ostrzegające przed nimi :lol: :lol: :lol: . W tym roku sprawdzę pozostałe Twoje wieści.
Pozdrawiam
FUX
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 01.06.2006 20:37

Jezioro Vrana jest parkiem przyrody (jego część)
Ale można po nim popływać łodkami, połowić w nim ryby(za odpłatnością)
a najlepiej mieć swoje rowery, bo są tam wytyczone trasy.
TO i więcej na stronie:
http://www.vransko-jezero.hr/oparku.php
:hut:
Asia
Odkrywca
Posty: 62
Dołączył(a): 17.04.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Asia » 01.06.2006 20:38

Ha, ha! Ja będę chyba pierwsza bo jadę 1 lipca! 8) Już nie mogę się doczekać! Dzięki Fux, ale nie zamykam tematu bo może jeszcze ktoś coś napisze. :lol:
Morsu
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 49
Dołączył(a): 20.05.2006
Zadar i okolice

Nieprzeczytany postnapisał(a) Morsu » 01.06.2006 20:53

FUX napisał(a):Stacja benzynowa jest samym Pakostane na skrzyżowaniu za zajazdem na kamping Kozarica z lewj strony jadąc w kierunku południowym. Stacja jest duża, więc sądzę, że karty powinni honorować.
FUX



FUX - ale pewnie LPG to na tej stacji to nie ma :cry:
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 01.06.2006 20:57

Morsu napisał(a):
FUX napisał(a):Stacja benzynowa jest samym Pakostane na skrzyżowaniu za zajazdem na kamping Kozarica z lewj strony jadąc w kierunku południowym. Stacja jest duża, więc sądzę, że karty powinni honorować.
FUX



FUX - ale pewnie LPG to na tej stacji to nie ma :cry:

Od kilkunastu lat jeżdżę na ON, więc nie zwracam uwagi na inne nośniki. Przykro mi. Nie pomogę, najzwyczjniej w świecie nie pamiętam.

FUX
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 01.06.2006 21:01

Może to Ci pomoże
http://www.ina.hr/eng/page.asp?p=303&bp=052798
Gas cylinders to LPG do samochodu?

FUX
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 01.06.2006 21:17

Bliżej Pakostane jest Biograd i tam całodobowa stacja paliw
http://www.ina.hr/hrv/page.asp?p=303&bp=052675
Plin u bocana :?: Chyba FUX pójdziemy z tym do Akademii i Joli Michno :wink: :?:
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 01.06.2006 21:20

Janusz Bajcer napisał(a):Bliżej Pakostane jest Biograd i tam całodobowa stacja paliw
http://www.ina.hr/hrv/page.asp?p=303&bp=052675
Plin u bocana :?: Chyba FUX pójdziemy z tym do Akademii i Joli Michno :wink: :?:


A już w wątku dotyczącym tuneli o Tobie pomyślałem. Jeżeli się pomyliłem, to mnie popraw.

Pozdrawiam

FUX
P.S. Janusz! Nie wiesz, że to w Polsce najwięcej bocianów, a nie w Cro :wink: :wink:

P.S.II Lepiej byłoby na czerwone wino i mule w Pakostane do knajpki z lewej strony w uliczce od Malej Febry koło piekarni i siłowni.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 01.06.2006 23:01

Miało być "plin u bocama" wyszedł bocian :wink:
Przyznaję się , że dokładnie nie wiem co to znaczy, dlatego napisałem o Akademii (ale myślę, że to chyba chodzi o gaz do butli :?: )
:papa:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 01.06.2006 23:15

Morsu napisał(a):
FUX napisał(a):Stacja benzynowa jest samym Pakostane na skrzyżowaniu za zajazdem na kamping Kozarica z lewj strony jadąc w kierunku południowym. Stacja jest duża, więc sądzę, że karty powinni honorować.
FUX



FUX - ale pewnie LPG to na tej stacji to nie ma :cry:


Jest wyszukiwarka stacji LPG, na ile aktualna nie wiem
http://www.gas-tankstellen.de/menu.php
Kir
Cromaniak
Posty: 1012
Dołączył(a): 06.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kir » 02.06.2006 01:01

Asia napisał(a): Czy warto pójść nad jez. Vransko?

Myślę że warto ale tylko dla tych którzy chca coś więcej zobaczyć a nie pić piwo w okolicach plaży. Warto zobaczyć ruiny, z dużej odległości wydaja się być olbrzymie, z bliska maleją i kasztelnię przy riunach.
Ale myślę że tak naprawdę jest tam ciekawy rezerwat ornitologiczny
tylko że w lecie może być w nim mało ciekawych ptaków.
Na pewno można zobaczyć bardzo rzadkie w Pl czaple nadobne, one z reszta sa w wielu miejscach Hr np w Nin, pozwalają podejśc do siebie na jakieś 40m. Na jeziorze Wrańskim sa też pelikany ale to rzadkość. Okoliczne wzgorza są niezłym punktem widokowym. Przyda się lornetka na ptaki a jeszcze lepiej luneta.

Asia napisał(a):Czy w nim można pływać?

Tak, pływałem sobie nawet nurkowałem. Woda nie jest zbyt przejrzysta, cieła jak zupa. Na stronie parku jest mapka tam jest zaznaczony kemp i plaza. Plaża jest trawiasta, duża, z parkingiem bezpłatnym, w wodzie najpierw piasek potem jakiś nieprzyjemny żwir, trochę gliny

Asia napisał(a):Jeśli tak to jak dotrzeć na plażę nad jeziorem?

Jedziesz drogą do Wrany od magistrali i zaraz jak zjedziesz z magistraki skręcasz w prawo. Będzie drogowskaz na kemp

Asia napisał(a):Czy ktoś był w zatoce Makirina? Podobno są tam jekieś lecznicze błota?

Chyba nie byłem

Asia napisał(a):Podobno jeszcze warto zobaczyć miasteczko Vrana z jakimś zabytkiem.


To restki starej twierdzy. na stronie parku jest opis. Zabytek w ruinie, obok domy, cisza spokój. Jak ktoś lubi stare zamczyska to czemu nie. Z tym że dostęp jest utrudniony: wał ziemny i straszne krzaczory
Pilna dziewczynka, odrobiła lekcje
Asia
Odkrywca
Posty: 62
Dołączył(a): 17.04.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Asia » 02.06.2006 20:24

Dzięki za pochwałę, Kir. Dużo mi też podpowiedziałeś. Teraz wiem , że warto te miejsca zobaczyć. Pić piwo na plaży też jest dobrze, ale nie może to być jedyna atrakcja. Pozdrawiam, a jak ktos coś chce jeszcze dodać, to chętnie poczytam! :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Zadar i okolice - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone