Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

ZADAR CZY SPLIT?

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
rio
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 06.08.2016
ZADAR CZY SPLIT?

Nieprzeczytany postnapisał(a) rio » 03.08.2020 15:15

Czesc wszystkim, planujemy wybrać się w przyszlym tygodniu ze znajomymi do Chorwacji. W tym roku postawiliśmy na Split bądź Zadar. Szukamy miejscowości w której będzie gdzie posiedzieć wieczorami, bylo dość ładnie pod wzgledem architektury i bedzie dobrą bazą wypadową do zwiedzania okolicznych atrakcji i miejscowosci. Co byscie wybrali? która okolica ciekawsza? które miasto wg Was jest ładniejsze i bardziej odpowiada opisowi? ;)
Cayman82
Globtroter
Posty: 48
Dołączył(a): 15.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Cayman82 » 03.08.2020 15:41

Split jest dla mnie o wiele bardziej atrakcyjny. Chociaż Zadar w tym roku też w końcu polubiłem
anakin
zbanowany
Posty: 33333
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 03.08.2020 17:03

Jeżeli chodzi o bazę wypadową to ja bym postawił na Split.
Niedaleko Šibenik, Trogir,Krka, Twierdza Klis.
Wg mnie zdecydowanie więcej atrakcji w Splicie ( Salona, Wzgórze Marian, Pałac, stadion Hajduka).
Krzychooo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2909
Dołączył(a): 19.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzychooo » 03.08.2020 17:15

Split. Tylko pamiętaj, że to spore miasto. Kwatery szukaj blisko centrum. Fajną sprawą jest możliwość skorzystania z promów - rejsy bez auta są stosunkowo niedrogie.
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2181
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 03.08.2020 18:05

Ja bym postawił na Zadar. Moim zdaniem to jest najpiękniejsze miasto Chorwacji. Podobało mi się nawet bardziej niż Dubrovnik. Kalelarga, Sveti Donat, katedra, promenada z organami i Pozdrav Sunca, Brama Wenecka...

No i Zadar też może być dobra bazą wypadowa: Pag, Nin, Sibenik, Krka, Paklenica... Trogir I Split też niedaleko.
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 03.08.2020 18:13

Jeśli już musi być tak duże miasto, to Split.
mchrob
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1913
Dołączył(a): 06.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) mchrob » 03.08.2020 18:28

Split, duże miasto ale można się w nim zakochać.
Flayszakal
zbanowany
Posty: 280
Dołączył(a): 25.04.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Flayszakal » 03.08.2020 20:03

Zadar, zdecydowanie fajniejszy jako miasto do zamieszkania na parę dni.
Split nad nim ma tą przewagę, że fajniejsze wyspy w okolicy, i w zasięgu promów.
Oczywiście moim zdaniem ;)
piotrekbeti
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 689
Dołączył(a): 26.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrekbeti » 03.08.2020 21:14

Split. Jest co zobaczyć i w mieście iw okolicy jako baza wypadowa nawet. Zadar mnie i znajomym kompletnie się nie podobał ale może to subiektywne odczucia?
robertpeti
Croentuzjasta
Posty: 347
Dołączył(a): 03.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) robertpeti » 03.08.2020 21:58

Zadar zdecydowanie. Bylem tydzien. W Splicle na plus obecnosc promow. Noca i imprezowo wygrywa Zadar
rio
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 06.08.2016
IMPREZA SPLIT CZY PAG 2020?

Nieprzeczytany postnapisał(a) rio » 09.08.2020 10:17

Czesc wszystkim ;) kolega ma urodziny za 2 dni a jesteśmy w Chorwacji, chcielibysmy troszke pobalowac ;) czy obecnie odbywają sie jakies imprezy w Splicie badz na wyspie Pag? ;) sa ludzie? Jest gdzie sie pobawic? Polecacie cos? ;)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107680
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: IMPREZA SPLIT CZY PAG 2020?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 10.08.2020 00:04

rio napisał(a):Czesc wszystkim ;) kolega ma urodziny za 2 dni a jesteśmy w Chorwacji, chcielibysmy troszke pobalowac ;) czy obecnie odbywają sie jakies imprezy w Splicie badz na wyspie Pag? ;) sa ludzie? Jest gdzie sie pobawic? Polecacie cos? ;)

Jesteście w Chorwacji, gdzie konkretnie. :?:
Bo Split a Pag, to "gdzie Rzym, a gdzie Krym". :wink:

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone