Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Winnice na wybrzeżu gdzieś Okolice Zadar/Szybernik

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
hiena
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 23.06.2021
Winnice na wybrzeżu gdzieś Okolice Zadar/Szybernik

Nieprzeczytany postnapisał(a) hiena » 25.06.2021 09:22

Dzień dobry,
Czy mogliby Państwo podpowiedzieć jakieś opcje na degustacje i zakup win w okolicy, przyjmijmy, Zadar/Szybernik. Dokładniej planujemy wyjazd w okolice Privlaki.

Z góry dziękuję za pomoc
Endrju
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 788
Dołączył(a): 01.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Endrju » 25.06.2021 11:11

Obok Zadaru jest miejscowość Petrcane. I tam na zboczu znajduje się winnica wraz z konobą Kraljevski Vinogradi :) Zawsze jak jesteśmy w okolicy odwiedzamy ich w celu zakupu kilku butelek.
hiena
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 23.06.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) hiena » 25.06.2021 12:43

Dziękuje bardzo. wygląda zacnie.
będziemy sprawdzać na miejscu :-)

Pozdrawiam
p_socha
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 18.06.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) p_socha » 25.06.2021 13:32

Masz jeszcze MasVin w miejscowości Kakma koło Zadaru - mają wino, oliwę i w sezonie figi. Brałem tam pierwsze i drugie, o ile oliwa super (ale drogo) wiec biorę od gospodarza, o tyle wino, cóż mogę powiedzieć - z Chorwackim winem dla mnie niestety jest tak, że smakuje tylko na miejscu. W "transporcie" do Polski ulatuje całe to coś, i zestawione z produktami akurat w moim przypadku portugalskimi/gruzińskimi/włoskimi - patrząc jeszcze przez pryzmat ceny - ja sobie odpuszczam. Ale miejsce warto odwiedzić, fajny gospodarz z którym można naprawdę sporo porozmawiać i się dowiedzieć o bolączkach Chorwackiego winiarstwa które w dalmacji tak faktycznie dopiero "wstaje z kolan".
farow
Odkrywca
Posty: 112
Dołączył(a): 07.07.2014
Wini, oliwa itp domowe, od Zadaru do Murter

Nieprzeczytany postnapisał(a) farow » 30.06.2021 10:46

Witam,

Pierwszy raz jestem w tym rejonie.
Byc może ktoś z forumowiczów poleci jakies miejsce gdzie kupie domowe wino, rakije, oliwę?
Ma ktoś coś sprawdzonego? ;)
Njemanja
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 04.08.2020
Winnice/winiarnie

Nieprzeczytany postnapisał(a) Njemanja » 30.06.2021 11:46

Gdzie w okolicy Riwiery Makarskiej znajdziemy najlepsze winiarnie?
góralchcemorza
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 12.06.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) góralchcemorza » 21.07.2021 15:40

W okolicach Makarskiej: Jadąc na targ w Zadvadrje 2 lata temu było dużo lojalnych do wyboru. Kupiłem wtedy świetne. Tzreba wjechać na serpentyny i zwiedzać. W tym tak zaplanuje drogę powrotną ale jeszcze nie byłem.

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Winnice na wybrzeżu gdzieś Okolice Zadar/Szybernik
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone