Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Witaj Chorwacjo po raz 5, ale po raz pierwszy... PAG!!!

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
misiorwroc
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 81
Dołączył(a): 23.12.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) misiorwroc » 20.07.2017 14:12

To i my czytamy, bo za 8 dni wyjazd do Mandre :)
Poprzedni raz był 8 lat temu, później męczyliśmy się nad Bałtykiem...
anakin
zbanowany
Posty: 33333
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 20.07.2017 14:18

walp napisał(a):W końcu zobaczę te unikalne krajobrazy i poznam lokalne dobra, jak paški sir, czy paška čipka. :wink:

A potem już nic nie będzie takie samo. :wink:

Jak Pag to oczywiście jestem. :sm:
morto15
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 63
Dołączył(a): 28.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) morto15 » 20.07.2017 15:31

Ja aby uniknąć korków na granicy ,przekroczyliśmy ją w miejscowości Cvetlin.Droga do przejścia i dalej w kierunku autostrady wąska i kręta ze stromymi podjazdami.Ale opłacało się.tylko jeden samochód przed nami ( kamper na czeskich numerach).Tak samo korzystamy z objazdu bramek na Lućko.Na węźle Jankomyr kierujemy się na A3 kierunek Ljubljana) ,pierwszym zjazdem po kilkuset metrach zjeżdżamy i kierujemy się na Kerestiniec następnie na jedynkę ,by w miejscowości Donja Zdencina wjechać na A1.Dwa razy tak jechałem i nigdy nie było korka.Polecam jak najbardziej. :D
marosmaro
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 627
Dołączył(a): 06.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) marosmaro » 20.07.2017 17:20

"new1984" fajnie uchwycone gwiazdy. Fotka super.
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 21.07.2017 16:21

anakin napisał(a):
walp napisał(a):W końcu zobaczę te unikalne krajobrazy i poznam lokalne dobra, jak paški sir, czy paška čipka. :wink:

A potem już nic nie będzie takie samo. :wink:

Zostanie tylko złożenie podania o przyjęcie do Klubu, Panie Prezesie. :oczko_usmiech:
new1984
Croentuzjasta
Posty: 260
Dołączył(a): 18.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) new1984 » 26.07.2017 10:28

No cóż,
wybaczcie brak live-a, ale za dużo się tu dzieje. Będę pisał po powrocie. Był Sv. Marko, jest Stara Novalja.

Na pocieszenie proszę: timelaps z wczorajszego zachodu.

https://www.youtube.com/watch?edit=vd&v=rgpLHqXT6LM

buziaki.
marosmaro
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 627
Dołączył(a): 06.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) marosmaro » 26.07.2017 21:54

new1984 napisał(a):No cóż,
wybaczcie brak live-a, ale za dużo się tu dzieje. Będę pisał po powrocie. Był Sv. Marko, jest Stara Novalja.

buziaki.


Zgadzam się z tym brakiem czasu. Na prawdę jest tam co robić.
Gigi111
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 43
Dołączył(a): 17.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gigi111 » 28.07.2017 16:41

Ja też chętnie poczytam :hut: i pooglądam .
Tym bardziej że wpadłam tam tylko na chwilę w tym roku :( a tam jest tak cudnie <3
marosmaro
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 627
Dołączył(a): 06.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) marosmaro » 28.07.2017 21:00

Gigi111 napisał(a):Ja też chętnie poczytam :hut: i pooglądam .
Tym bardziej że wpadłam tam tylko na chwilę w tym roku :( a tam jest tak cudnie <3


Zgadza się wyspa jest fajowa. Warto na dłużej się na niej zawiesić.
new1984
Croentuzjasta
Posty: 260
Dołączył(a): 18.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) new1984 » 01.08.2017 13:15

Ok, czas zacząć relację. W końcu do następnych wakacji już tylko ... 12 miesięcy :evil: :evil: :evil:

Na początek trochę o drodze, więc zajmiemy się całą wyprawą chronologicznie.

17/18-07-2017 - dzień wyjazdu i droga
Naszym wehikułem była Mazda 5, mająca w założeniu mieścić 7 osób. Od razu wszystkich uprzedzam, że przy postawionych tylnych fotelach, miejsca w pierwszym i drugim rzędzie jest niestety malutko. I o Ile autko jest wygodne, to kolanami cały czas opierałem się o deskę rozdzielczą.
Pierwszym problemem okazał się ... box dachowy - zarezerwowany 2 tygodnie wcześniej, w pobliskim Choszcznie. Niestety, wynajmujący okazał się niepoważny, bo (jak się później okazało) wyjechał na wakacje, nie odbierał telefonu, i w rezultacie w dniu wyjazdu nie mieliśmy boxu na dachu. Szybkie rozeznanie w Gorzowie - brak. Olx - jest, jeden. Umawiamy się na odbiór. Wszystko wydaje się ok, ale przy próbie założenia niestety wraca pech - box ma zintegrowane poprzeczki do Outlandera, które nie mogą się zsunąć na szerokość Mazdy. Szukamy dalej, zostali już tylko znajomi znajomych. i po kolejnej godzinie mamy stary box z napisem Peugeot z tyłu, archaicznymi poprzeczkami i ... zepsutym zamkiem. I tu po raz kolejny niezawodna okazała się srebrna taśma power-tape, która trzymała pokrywę na swoim miejscu przez następne 3500 km.

Tu wrzucam naszą trasę dla potomnych: klik.

Wyjeżdżamy około 18, tankowanie, i na dojczland. Droga mija szybko, ze znalezieniem gazu nie ma problemu - większość stacji w Niemczach na autostradzie gaz posiada. Później winieta i gaz przed Austrią (na Bayerischer Wald) i wg planu następne tankowanie w Liezen (przy okazji omijania tunelu) - niestety, w Liezen LPG mimo zapewnień google maps nie ma. Nie znajdujemy ich także dalej, więc do Ptuja turlamy się na E95. Tu ważna uwaga dla wszyskich podróżujących na gazie - polecam korzystać z mylpg.eu, ta lista jest jednak najaktualniejsza. Mapy googla są akurat tutaj do .... bani. Później, czyli przez całą Chorwację było już z górki.
Całkowite koszty podróży podam na koniec relacji. No, chyba że ktoś bardzo będzie chciał, to zrobię zestawienie szybciej.

Niech to wystarczy na razie, więcej postaram się dodać wieczorem lub jutro. Na zachętę do dalszego śledzenia relacji próba z modelką i długie naświetlanie na Sv. Marko:

05 - no i co my tu będziemy robić...
Obrazek

a w następnym odcinku pierwsze plażowania i snucie się po Pagu...
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12178
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 01.08.2017 14:47

Fotka na zachętę bardzo zachęcająca :D
marosmaro
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 627
Dołączył(a): 06.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) marosmaro » 01.08.2017 15:40

Zaczyna się ciekawie więc czekamy na CD. :) :D :D :D
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 29.08.2017 19:29

A ja pytam gdzie podział się autor? Pisał, że do Cro dopiero za 12 miesięcy się wybiera, więc chyba na urlopie nie jest... :evil: :twisted:
sneer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 725
Dołączył(a): 19.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) sneer » 30.08.2018 23:02

Taka fajna relacja i tak nagle się ucina. Autorze Szanowny, wracaj! ;)
Poprzednia strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Witaj Chorwacjo po raz 5, ale po raz pierwszy... PAG!!! - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone