Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

W pogoni za flamingami… część 2 (str.50)

60% ludności świata żyje w Azji. Chiny są tak szerokie, że naturalnie powinny przeciąć do 5 oddzielnych stref czasowych, ale mają tylko jedną - narodową strefę czasową. Obywatele Singapuru, Korei Południowej i Japonii mają najwyższe średnie IQ na świecie.
W Azji znajduje się najwyższy punkt na lądzie – Mount Everest (8848 m n.p.m.) oraz najniżej położony punkt – wybrzeże Morza Martwego (430,5 m p.p.m.). Spośród 10 najwyższych budynków na świecie 9 znajduje się w Azji.
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13781
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: W pogoni za flamingami…

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 30.05.2017 20:37

piekara114 napisał(a):
tony montana napisał(a):O tym Łazarzu na Cyprze to nie wiedziałem, patrz, codziennie człek coś nowego poznaje....
:papa:
8O 8O Przecież byliście w kościele, pamiętam deszczowy plac i chyba nawet do muzeum wchodziliście...... Wasz przewodnik o tym nie wspominał??

piekara114 napisał(a):Załapałeś się na przedostatni odcinek, ostatni to będzie podsumowanie...


O ŁAZARZU !!!
Teraz pamiętam...!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Matulu - starość SIWEGo człeka znad morza.....
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: W pogoni za flamingami…

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 30.05.2017 21:16

tony montana napisał(a):O ŁAZARZU !!!
Teraz pamiętam...!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Matulu - starość SIWEGo człeka znad morza.....
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

mysza73 napisał(a): bo fajne te Twoje flamingi ... i nie tylko były :oczko_usmiech: :papa:

Beata W. napisał(a):Fajnie te Wasze ferie a szczególnie różowe ptasiory :lol:
Ptasiory są suuuper :!:

mysza73 napisał(a):
piekara114 napisał(a):Znowu kolejka… paszporty itp., ale szybko jesteśmy po.
8O 8O 8O 8O 8O
A czemu Wam paszporty jeszcze raz sprawdzali :?:

No bo do Polski wróciliśmy, a wiadomo, może jacyś uchodźcy się podpięli pod nasz samolot... Lepiej być czujnym :smo:


trinity napisał(a):My mieliśmy podobnie, nikt nie sprawdzał samochodu, a zanim wróciłam do domu blokada na karcie też zniknęła :D
wypozyczalnia sixt też godna polecenia, a dodam, że auto nówka...
Stevens dla mnie ma ten ogromy plus, że nic nie blokuje

trinity napisał(a):
piekara114 napisał(a):Protaras i plażą Fig Tree…
... a tam było pięknie 8)

Tam nie dotarliśmy, ale jest powód do powrotu....


trinity napisał(a):...ale były obfite te ferie i chyba bardzo przyjemne w takim ciepłym klimacie i zwiedziliście sporo... :D
Fajnie było z Tobą pozwiedzać Cypr i trochę informacji przydało się nam w podróży :D :D

Zwiedzić rzeczywiście sporo nam się udało i cieszę się, że to były różnorodne miejsca. Fajnie, że część informacji udało się Ci wykorzystać. Czekam teraz na Twoją relację :papa:

marze_na napisał(a):Tego kierunku nie mam w planach, tym bardziej dziękuję więc za przybliżenie wyspy :D .

Beata W. napisał(a):Na Cypr się na razie nie wybieram więc dziękuję za pokazanie go w relacji.


Ja też się na Cypr nie wybierałam, ale jakoś tam doleciałam :mrgreen: Po Cyprze mam ciekawy pomysł, ale się zobaczy....




Będzie jeszcze podsumowanie, jak się uda to jutro. Dziś jestem wymęczona, bo spędziłam cały dzień na słońcu, mocząc swoje ciałko w cieplutkiej wodzie +36stopni.....Było super, no i kolorek już złapałam :mrgreen:
Beata W.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2971
Dołączył(a): 15.02.2006
Re: W pogoni za flamingami…

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beata W. » 31.05.2017 07:44

piekara114 napisał(a):[Ja też się na Cypr nie wybierałam, ale jakoś tam doleciałam :mrgreen: Po Cyprze mam ciekawy pomysł, ale się zobaczy....
Będzie jeszcze podsumowanie, jak się uda to jutro. Dziś jestem wymęczona, bo spędziłam cały dzień na słońcu, mocząc swoje ciałko w cieplutkiej wodzie +36stopni.....Było super, no i kolorek już złapałam :mrgreen:


To może jakiś rąbek tajemnicy :?: :?: :?:

Co do moczenia to ja dzisiaj we wodach termalnych będę się moczyła :lol: Ale dopiero o pracy :(
ajdadi
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 21046
Dołączył(a): 04.09.2013
Re: W pogoni za flamingami…

Nieprzeczytany postnapisał(a) ajdadi » 31.05.2017 07:54

piekara114 napisał(a):Będzie jeszcze podsumowanie...


...to ja się po nim odezwę... :wink: :papa:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: W pogoni za flamingami…

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 31.05.2017 09:10

Beata W. napisał(a):
piekara114 napisał(a):[Ja też się na Cypr nie wybierałam, ale jakoś tam doleciałam :mrgreen: Po Cyprze mam ciekawy pomysł, ale się zobaczy....
Będzie jeszcze podsumowanie, jak się uda to jutro. Dziś jestem wymęczona, bo spędziłam cały dzień na słońcu, mocząc swoje ciałko w cieplutkiej wodzie +36stopni.....Było super, no i kolorek już złapałam :mrgreen:

To może jakiś rąbek tajemnicy :?: :?: :?:


A bardzo proszę: tu się pomoczyłam: http://www.chocholowskietermy.pl/ calutki dzień :D Byłam pierwszy raz i polecam. Fajnie zrobione, sporo leżaków (nie tak jak w Bani czy Bukowinie), baseny dla dzieci (małych) także na zewnątrz, a wewnątrz fajne miejsce, zjeżdżalnia z pontonami (no super prędkości nie ma, ale spoko) i duża zwykła ze startem z zapadni, ale tam nie poszłam... Plus za jedzenie, spory wybór, ale Pan M. stwierdził, że nie ma zapiekanek, więc beznadzieja :mrgreen: No i cena, dużo bardziej korzystna niż inne pobliskie, choć Bukowina poszła za ciosem i lekko spuściła z ceny...

Beata W. napisał(a):Co do moczenia to ja dzisiaj we wodach termalnych będę się moczyła :lol: Ale dopiero o pracy :(
A gdzie się wybierasz? Pewnie dla mnie za daleko na jednodniowy wypad...

ajdadi napisał(a):
piekara114 napisał(a):Będzie jeszcze podsumowanie...
...to ja się po nim odezwę... :wink: :papa:
To będę czekała... :papa:
Beata W.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2971
Dołączył(a): 15.02.2006
Re: W pogoni za flamingami…

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beata W. » 31.05.2017 09:29

Fajnie sobie zrobić taki wolny dzień :lol: A co do wód termalnych to zdecydowanie na południu macie lepszy wybór. My od kilku tygodni raz w tygodniu moczymy się tu: http://termy-mszczonow.eu/baseny_termalne.html
Mam 20 minut drogi od siebie a ponieważ córę zapisałam tam na naukę pływania więc jest mobilizacja :lol:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: W pogoni za flamingami…

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 31.05.2017 10:36

Fajnie masz blisko. Ja to tylko na cały dzień, bo mam w jedną stronę ponad godzinę jazdy....
Ale śmieszne te termy, wewnątrz osiedla :D
Beata W.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2971
Dołączył(a): 15.02.2006
Re: W pogoni za flamingami…

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beata W. » 31.05.2017 10:41

piekara114 napisał(a):Fajnie masz blisko. Ja to tylko na cały dzień, bo mam w jedną stronę ponad godzinę jazdy....
Ale śmieszne te termy, wewnątrz osiedla :D


No tak trochę w miasteczku w zasadzie. Żadna rewelacja może ale blisko ceny ok więc czemu nie.
A może niedługo będziemy mieć w tej samej okolicy takie cudo
http://www.fakt.pl/wydarzenia/polska/wa ... em/exs6znz
Wtedy pewnie będzie warto przyjechać na cały dzień 8)
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: W pogoni za flamingami…

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 31.05.2017 12:06

Beata W. napisał(a): http://www.fakt.pl/wydarzenia/polska/wa ... em/exs6znz
Wtedy pewnie będzie warto przyjechać na cały dzień 8)

8O 8O 8O słyszałam o pomyśle, ale nie wiedziałam, że już go realizują... Będzie konkurencja do Tropical Island (nie byłam), ciekawe jaką cenę wyrzucą, bo np. odpoczynek w Banii (chyba najbardziej popularnych w okolicach) w sobotę lub niedzielę przed sezonem rodziną 2+2 do tanich nie należy 320 zł(cena za cały dzień, tylko jedna strefa zabaw i dzieci do 13 lat), a to tylko koszt wejściówki... (a te nowe wyglądają na większe, więc pewnie i droższe)...
Beata W.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2971
Dołączył(a): 15.02.2006
Re: W pogoni za flamingami…

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beata W. » 31.05.2017 12:09

piekara114 napisał(a):
Beata W. napisał(a): http://www.fakt.pl/wydarzenia/polska/wa ... em/exs6znz
Wtedy pewnie będzie warto przyjechać na cały dzień 8)

8O 8O 8O słyszałam o pomyśle, ale nie wiedziałam, że już go realizują... Będzie konkurencja do Tropical Island (nie byłam), ciekawe jaką cenę wyrzucą, bo np. odpoczynek w Banii (chyba najbardziej popularnych w okolicach) w sobotę lub niedzielę przed sezonem rodziną 2+2 do tanich nie należy 320 zł(cena za cały dzień, tylko jedna strefa zabaw i dzieci do 13 lat), a to tylko koszt wejściówki... (a te nowe wyglądają na większe, więc pewnie i droższe)...


No zaczęli ciekawe ile im się zejdzie. My w Tropical Island też nie byliśmy.
To cena faktycznie wysoka, a do tego doliczyć jakieś jedzonko czy jak ktoś ma dalej nocleg to już wychodzi naprawdę dużo :(
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: W pogoni za flamingami…

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 31.05.2017 12:14

Kiedyś Bania wrzucała na grupona oferty, teraz nie widuję. Chochołowskie Termy zrobiły niezłą konkurencję, bo wejście na cały dzień to 160 zł - różnica spora (mają gruopn dla osób dorosłych na wszystkie strefy w cenie 49,99 zamiast 89 zł, więc się opłaca, a dzieci do sanaurium raczej nie chodzą).
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: W pogoni za flamingami…

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 02.06.2017 21:57

Podsumowanie

Pora kończyć relację z Cypru, a tym samym pora na małe podsumowanie. Dziękuję tym, którzy mi towarzyszyli w wędrówce po wyspie.

Na wstępie pisałam, co wiedzieliśmy o tej wyspie przed wylotem, a teraz pora na to czym mnie zaskoczyła… A zaskoczyła mnie przede wszystkim różnorodnością i mam nadzieję, że udało mi się to pokazać. Na Wyspie Afrodyty każdy znajdzie coś dla siebie:
- różnorodne plaże: od piaszczystych przez żwirkowe po kamieniste, a można też ponurkować przy wraku Zenobia
- noclegi na każdą kieszeń i wg preferencji (są i hostele, i spory wybór apartamentów i wypasione hotele Spa)
- zabytki różnej kategorii, od kamieni, ruin, po przepiękne monastyry, a kończąc na przyrodzie
- w ciągu godziny jazdy można przenieść się ze słonecznego ciepłego wybrzeża na śnieżne stoki gór i pojeździć na nartach – to naprawdę jest wykonalne :!: .

Koszty:
- lot dla 3 osób kupiony na 5 tygodni przed wylotem, tylko z bagażem bezpłatnym (da się) 887,60 zł
- parking w Pyrzowicach: 50 zł
- dojazd do lotniska: 80 zł
- noclegi: 626,84 zł
- wynajem auta: 393,12 zł
- paliwo: 392,28 zł
- ubezpieczenie KL: 92 zł
- wejściówki: 99,36 zł (23 eur, dzieci i studenci zawsze wszędzie free)
- reszta:815 zł (w tym zakupy na samodzielnie przygotowywane posiłki…poaza sezonem nie ma dużego wyboru)
RAZEM: ok. 3400 zł (liczyłam, że w 3 tys. się zmieścimy, ale się nie zmieściliśmy, nawet wiem dlaczego, założyliśmy, że zrobimy 600 km. Dużo osób na blogach pisało, że zrobiło 900 km, 1500 km. Myślałam, gdzie tyle na takiej wysepce… Zrobiliśmy 1200 km… Sporo jak na 7 dni na miejscu…)

MUST SEE:
Sporo tego można wyliczyć, a planując trzeba było się mocno ograniczać, nie chciałam wstawać o 7 i pędzić do kolejnego miejsce i wracać o 21. Miałam plan A i zapasowe B i C, a po analizie mapy i atrakcji stworzyłam plan A+ i w sumie został on zrealizowany prawie w 100%, noo w 95% :D

CYPR DLA DZIECI:
Dzieci na wyspie nie będą się nudzić. Są parki wodne, spacer po mozaikach w Pafos czy po Kurionie też może je zainteresować pod warunkiem, że informacje sprzedamy im w atrakcyjny sposób, np. jako opowieści o minionych czasach…. Koło Pafos jest zoo, podobno atrakcyjne, a w górach można wybrać się na spacer do wodospadów (odpowiednie buty konieczne). No i plaże…. W przewodniku koleżanki (Europa dla dzieci) zebrano takie atrakcje – jakby na to patrzeć, to nic ciekawego i odkrywczego dla dzieci na Cyprze nie ma, ale to nie prawda….

Obrazek

MOJE HITY:
Najważniejszy to Capo Greko :hearts: :hearts: :hearts: i mozaiki w Pafos:hearts: :hearts: , a zresztą dla przypomnienia poniżej to, co na mnie zrobiło największe wrażenie

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Na Cypr nie jest tak daleko, zaledwie 3 godziny lotu… Cypr może nie chwycił mnie mocno za serce, ale bardzo mi się tam spodobało i już dziś wiem, że wyspę na pewno jeszcze raz odwiedzę, ale jesienią, kiedy będzie jeszcze ciepło, a morze będzie ciepłe po lecie….
:papa:
Ostatnio edytowano 11.01.2018 10:11 przez piekara114, łącznie edytowano 1 raz
krakusowa
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6442
Dołączył(a): 08.11.2005
Re: W pogoni za flamingami…

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakusowa » 02.06.2017 22:29

piekara114 napisał(a): już dziś wiem, że wyspę na pewno jeszcze raz odwiedzę, ale jesienią, kiedy będzie jeszcze ciepło, a morze będzie ciepłe po lecie….
:papa:

Życzę spełnienia tego planu :D
I dzięki za ciekawe pokazanie całkowicie nieznanej mi wyspy :hearts:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: W pogoni za flamingami…

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 03.06.2017 10:28

Dzięki Sąsiadko, kiedyś pewnie się uda :D
ajdadi
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 21046
Dołączył(a): 04.09.2013
Re: W pogoni za flamingami…

Nieprzeczytany postnapisał(a) ajdadi » 03.06.2017 14:25

Fajnie się z Wami podróżowało po wyspie. Wiele ciekawych rzeczy się dowiedziałem.

A teraz się pochwalę...w roku 2003 miałem okazję z rodzinką ( Dominik miał wtedy 13-miesięcy )
być jeden dzień w Larnace w drodze do Egiptu...nie za wiele z tego pamiętam...ale być byłem :wink:

Teraz czekam na zaległą relację z Grecji 8)


:papa:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Azja



cron
W pogoni za flamingami… część 2 (str.50) - strona 47
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone