Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

W lutym na Istrie lub Krk lub Kvarner

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
daszma2
Odkrywca
Posty: 90
Dołączył(a): 02.05.2011
W lutym na Istrie lub Krk lub Kvarner

Nieprzeczytany postnapisał(a) daszma2 » 01.02.2016 20:27

Witam,

Wraz z żoną myślimy nad podróżą do Chorwacji w dość nietypowym terminie tzn. w drugiej połowie lutego. Termin wziął się stąd gdyż jeszcze przed nadejściem dziecka chcielibyśmy pospacerować po urokliwych miasteczkach w Chorwacji :). Interesuje nas rejon Istrii bądź Krku bądź Kvarneru. Jakie miasta moglibyście polecić na spokojne spacery wzdłuż morza?
Myślałem nad Rovinj lub może Crikvenicą?
Dodam tylko że byłby to któryś z kolei wyjazd do Chorwacji - z Istrii zwiedziliśmy już - Porec, Rabac i Opatije.
Mam jeszcze problem z noclegiem. Gdyż z tego co patrzyłem to ciężko w tym terminie gdyż wiele hoteli bądź apartamentów jest zamkniętych.
Może ktoś zna jakieś sprawdzone miejsca w Rovinju bądź Crikvenicy bądź gdzieś na Krku.

Z góry dzięki.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 01.02.2016 20:53

Nigdy nie byłem w lutym w Chorwacji 8)
Moim zdaniem bez ciepełka już nie jest tam tak fajnie, zimą są inne ciekawe miejsca :roll:

Na wyspie Krk najwięcej się dzieje w mieście Krk, Punat też nie powinien być wymarły 8)
Z Krk i Punatu wszędzie jest blisko :wink:

Crikvenica moim zdaniem ustępuje zdecydowanie Rovinj

Na Istrii najfajniej jest w Rovinj i to nie jest kurort tylko normalne miasto :wink:

Hotele w tym czasie nie powinny być pozamykane, a ceny powinny być atrakcyjne :D
Trzeba się popytać, wysłać maile
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 01.02.2016 21:07

daszma2 napisał(a):Może ktoś zna jakieś sprawdzone miejsca w Rovinju bądź Crikvenicy bądź gdzieś na Krku.

Wydaje mi się, że Cirkvenica w lutym to będzie mało atrakcyjn, nic tam nie będzie.
Może pomyśl o okolicach Splitu i Trogiru. Trochę dalej, ale autostradą to zaledwie 2 godz. jazdy, więc nawet dla małżonki z dodatkiem :wink: do wytrzymania, przy odpowiedniej ilości postojów. A będziecie mieli i co robić i gdzie siąść i pozwiedzać: Split, Trogir, Salona, Klis, Sibenik czy Zadar w drodze powrotnej (jako przerwa) i sporo mniejszych miasteczek.
Można też Krka i Piltvice rozważyć, choć osobiście bałabym się spaceru nawet po lekko śliskich mostkach z obawy o poślizgnięcie się i ewentualne stłuczenia brzuszka.

Zdecydowałabym się na rezerwację przez booking czy inny serwis lub bezpośrednio hotele - pewność rezerwacji i komfort w zimie (ogrzewanie).

Jest kilka zimowych relacji i kilka wiosennych (kwietniowych), poczytaj, może coś Cię natchnie....
daszma2
Odkrywca
Posty: 90
Dołączył(a): 02.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) daszma2 » 04.02.2016 00:09

Dzięki za opinie :) A co myślicie o mieście Vrsar obok Rovinj. Pytam bo znalazłem w tej miejscowości dość przyjemny hotel.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 04.02.2016 00:14

Znajoma tam była, bardzo sobie chwaliła 8)

Do Rovinj jest blisko

Mieszkając na Istrii warto wybrać się do słoweńskiego Piranu i włoskiego Triestu, arcyciekawe miasta :D :!:

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko



cron
W lutym na Istrie lub Krk lub Kvarner
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone