Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

W lutym na Istrie lub Krk lub Kvarner

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
daszma2
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) daszma2 » 01.02.2016 19:27

Witam,

Wraz z żoną myślimy nad podróżą do Chorwacji w dość nietypowym terminie tzn. w drugiej połowie lutego. Termin wziął się stąd gdyż jeszcze przed nadejściem dziecka chcielibyśmy pospacerować po urokliwych miasteczkach w Chorwacji :). Interesuje nas rejon Istrii bądź Krku bądź Kvarneru. Jakie miasta moglibyście polecić na spokojne spacery wzdłuż morza?
Myślałem nad Rovinj lub może Crikvenicą?
Dodam tylko że byłby to któryś z kolei wyjazd do Chorwacji - z Istrii zwiedziliśmy już - Porec, Rabac i Opatije.
Mam jeszcze problem z noclegiem. Gdyż z tego co patrzyłem to ciężko w tym terminie gdyż wiele hoteli bądź apartamentów jest zamkniętych.
Może ktoś zna jakieś sprawdzone miejsca w Rovinju bądź Crikvenicy bądź gdzieś na Krku.

Z góry dzięki.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 01.02.2016 19:53

Nigdy nie byłem w lutym w Chorwacji 8)
Moim zdaniem bez ciepełka już nie jest tam tak fajnie, zimą są inne ciekawe miejsca :roll:

Na wyspie Krk najwięcej się dzieje w mieście Krk, Punat też nie powinien być wymarły 8)
Z Krk i Punatu wszędzie jest blisko :wink:

Crikvenica moim zdaniem ustępuje zdecydowanie Rovinj

Na Istrii najfajniej jest w Rovinj i to nie jest kurort tylko normalne miasto :wink:

Hotele w tym czasie nie powinny być pozamykane, a ceny powinny być atrakcyjne :D
Trzeba się popytać, wysłać maile
piekara114
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 01.02.2016 20:07

daszma2 napisał(a):Może ktoś zna jakieś sprawdzone miejsca w Rovinju bądź Crikvenicy bądź gdzieś na Krku.

Wydaje mi się, że Cirkvenica w lutym to będzie mało atrakcyjn, nic tam nie będzie.
Może pomyśl o okolicach Splitu i Trogiru. Trochę dalej, ale autostradą to zaledwie 2 godz. jazdy, więc nawet dla małżonki z dodatkiem :wink: do wytrzymania, przy odpowiedniej ilości postojów. A będziecie mieli i co robić i gdzie siąść i pozwiedzać: Split, Trogir, Salona, Klis, Sibenik czy Zadar w drodze powrotnej (jako przerwa) i sporo mniejszych miasteczek.
Można też Krka i Piltvice rozważyć, choć osobiście bałabym się spaceru nawet po lekko śliskich mostkach z obawy o poślizgnięcie się i ewentualne stłuczenia brzuszka.

Zdecydowałabym się na rezerwację przez booking czy inny serwis lub bezpośrednio hotele - pewność rezerwacji i komfort w zimie (ogrzewanie).

Jest kilka zimowych relacji i kilka wiosennych (kwietniowych), poczytaj, może coś Cię natchnie....
daszma2
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) daszma2 » 03.02.2016 23:09

Dzięki za opinie :) A co myślicie o mieście Vrsar obok Rovinj. Pytam bo znalazłem w tej miejscowości dość przyjemny hotel.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 03.02.2016 23:14

Znajoma tam była, bardzo sobie chwaliła 8)

Do Rovinj jest blisko

Mieszkając na Istrii warto wybrać się do słoweńskiego Piranu i włoskiego Triestu, arcyciekawe miasta :D :!:

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019