Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ubezpieczenie

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
porto
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 256
Dołączył(a): 30.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) porto » 01.07.2008 09:09

SDI napisał(a):nie wiem może nie doczytałem ale ja od 2 lat biore książeczke zdrowia z aktualnym potwierdzeniem zatrudnienia i udaje się po karte plastikową EUROPEJSKA KARTA UBEZPIECZENIA ZDROWOTNEGO,wydają ją na 2 miesiące za free...a przepraszam 20 groszy ksero książeczki zdrowia,jeżdze tak też do Szwajcari i tylko na stoki musze dokupić.karte tą wydaje NFZ


Tylko jest mały problem - ta karta jest na UE + jeszcze kilka państw. Nie ma mowy o Chorwacji...

Pozdrawiam.

P.S. Nie pozostaje nic innego tylko się ubezpieczyć. :roll: :roll: :roll:
pablo2222
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 849
Dołączył(a): 05.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) pablo2222 » 01.07.2008 09:19

porto napisał(a):
SDI napisał(a):nie wiem może nie doczytałem ale ja od 2 lat biore książeczke zdrowia z aktualnym potwierdzeniem zatrudnienia i udaje się po karte plastikową EUROPEJSKA KARTA UBEZPIECZENIA ZDROWOTNEGO,wydają ją na 2 miesiące za free...a przepraszam 20 groszy ksero książeczki zdrowia,jeżdze tak też do Szwajcari i tylko na stoki musze dokupić.karte tą wydaje NFZ


Tylko jest mały problem - ta karta jest na UE + jeszcze kilka państw. Nie ma mowy o Chorwacji...

Pozdrawiam.

P.S. Nie pozostaje nic innego tylko się ubezpieczyć. :roll: :roll: :roll:

No i jeszcze jedna ważna sprawa! Karta EKUZ uprawnia nas do leczenia w krajach UE na zasadach obowiązujących w danym kraju. Oznacza to, że jeżeli w danym kraju jest system współpłacenia czytaj częściowej odpłatności pomimo ubezpieczenia to my musimy również zapłacić swoją część. A w przypadku posiadania ubezpieczenia podróżnego można po powrocie dochodzić tych pieniędzy z polisy. Także strzeżonego ......
tulipek
Podróżnik
Posty: 29
Dołączył(a): 19.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) tulipek » 16.07.2008 18:04

a ta karte EKUZ mozna zalatwic w NFZ? od reki?
wystarczy dowod osobisty przedstawic ?
ita
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1974
Dołączył(a): 22.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) ita » 16.07.2008 18:24

tulipek napisał(a):a ta karte EKUZ mozna zalatwic w NFZ? od reki?
wystarczy dowod osobisty przedstawic ?

trzeba wypełnić wniosek (dostępny na stronie NFZ) oraz mieć ważną książeczke ubezpieczeniową wtedy dostaje sie od ręki. Dzieci trzeba miec zgłoszone do ubezpieczenia zdrowotnego (u mnie kadry to zrobiły i dadza mi zaświadczenie) jeśli chodzi o dzieci to książaczka rodzinna, czy zdrowia dziecka nic nie daje. Jesli sie nie ma waznej ksiazeczki to moze to byc ostatnio świstek o odprowadzonych składkach, to sie nazywa jakos RMUa czy coś w ten deseń, przepraszam że tak mało dokładnie ale jak dzwoniłam do NFZ to nie zapamietałam dokładnej nazwy bo wiedziałam o co chodzi.
tulipek
Podróżnik
Posty: 29
Dołączył(a): 19.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) tulipek » 16.07.2008 21:37

dziękuje za info.

a jak kolega jest studentem dziennym w związku z tym podlega ubezpieczeniu z mamą ? to ma mieć jej książeczkę ?
ita
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1974
Dołączył(a): 22.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) ita » 17.07.2008 19:32

nie, mamy książeczka nic nie da. mama musi go zgłosić do ubazpieczenie w zakładzie pracy, dostać zaświadczenie i z tym zaświadczeniem iśc po kartę
danyy90
Globtroter
Posty: 46
Dołączył(a): 30.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) danyy90 » 18.07.2008 07:59

...i nie jest prawdą że ta karta działa tylko w UE
W Cro również ale nie w pełnym zakresie - tak to ogólnie ujmując
jdubowski
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 608
Dołączył(a): 20.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) jdubowski » 18.07.2008 09:31

tomsg napisał(a):Witam
Czy ktoś z forumowiczów wykupił AC na samochód na czas pobytu za granicą? Jeśli tak to prosze o info ile taka przyjemność kosztuje.


U mnie za darmo - AC u mojego ubezpieczyciela jest domyślnie ogólnoeuropejskie...
maxh
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 19.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maxh » 18.07.2008 09:48

Dla nas Ubezpieczenie SIGNAL IDUNA TRAVEL za 3 osoby 01-13.09 - 69,85 zł
Samochód - jeszcze się zastanawiam albo WARTA moto assistance S4-za 15 dni -26,00 zł lub PZU moto-assistance za 15 dni dla sam poj. 1.9 - standard 23,00 zł, Lux 39,00 zł
mak
Podróżnik
Posty: 21
Dołączył(a): 21.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) mak » 18.07.2008 19:34

w warcie masz na holowanie na lawecie 75E.Ubezpieczenie warta trawel rodzinne 2+2 NA 12 dni 89zl
waldas
Podróżnik
Posty: 20
Dołączył(a): 08.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) waldas » 01.08.2008 11:51

Witam !
Czy ktoś mógłby mi doradzic jakie ubezpieczenie powinienem wykupić dla samochodu ciagnacego przyczepę kampingowa.Ze wstepnych rozmów w Warcie wiem że owszem sprzedadza mi polise ale taką która zapewni mi holowanie tylko dla auta natomiast "pani w okienku" nie potrfiła mi odpowiedzieć co z przyczepą.
Ciekawy jestem jak koledzy karawaniarze rozwiazywali ten problem.
Pozdrawiam !
( 10 dni do startu )
Marek358
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 611
Dołączył(a): 05.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marek358 » 14.06.2009 14:42

Kilka pytań - może ktoś jest w stanie coś podpowiedzieć:

-Karta EKUZ - czy to cokolwiek pomaga w Chorwacji lub po drodze (Słowenia, Węgry, Chorwacja, Austria, Słowacja)?

-Karta EKUZ - żeby ją dostać, to trzeba się osobiście udać do biura NFZ?

-Ubezpieczenia turystyczne - Czy macie jakieś (pozytywne/negatywne) doświadczenia z Wartą, PZU, Signal Iduna, Allianz, Hestia itp?
fabi
Odkrywca
Posty: 63
Dołączył(a): 17.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) fabi » 14.06.2009 18:40

w Chorwacji wystarczy paszport, a karta EKUZ pomocna jest w krajach UE. aby ją wyrobić potrzebujesz z pracy raport miesięczny ZUS ( najlepiejz ostatniego miesiąca), a następnie wypełniasz wniosek w NFZ i otrzymujesz bezpłatnie kartę ( w moim przypadku na miejscu), dla każdego osobna.
magdapaszek
Croentuzjasta
Posty: 294
Dołączył(a): 11.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) magdapaszek » 14.06.2009 19:08

no a karta CCI
czyli- Międzynarodowy Karnet Kempingowy FICC – Camping Card International FICC
czy ktoś korzystał ?? w opisie karty ktora kosztuje ok 45 zł jets napisane ,,Jego posiadacz wraz z maksymalnie 11 osobami wspólnie podróżującymi jednym samochodem są objęci ubezpieczeniem odpowiedzialności cywilnej w stosunku do wypadków lub szkód spowodowanych osobom trzecim. ,,
czy warto wykupić ??
Niedzwiad
zbanowany
Posty: 1419
Dołączył(a): 07.04.2013
Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) Niedzwiad » 27.06.2013 21:43

mak napisał(a):w warcie masz na holowanie na lawecie 75E.Ubezpieczenie warta trawel rodzinne 2+2 NA 12 dni 89zl


A ile km holują Ci auto???
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone