Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ubezpieczenie

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
taurus
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 698
Dołączył(a): 11.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) taurus » 25.06.2008 20:13

tomsg napisał(a):Witam
Czy ktoś z forumowiczów wykupił AC na samochód na czas pobytu za granicą? Jeśli tak to prosze o info ile taka przyjemność kosztuje.


Witam

Moja żona jest multiagentem i sprzedaje takie ubezpieczenia. ogólnie tanie to one nie są.
Ale nie chce prowadzić tu kryptoreklamy więc o szczegóły to proszę pytać na priv.

pozdrawiam
tomsg
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 101
Dołączył(a): 15.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomsg » 25.06.2008 23:18

taurus napisał(a):Ale nie chce prowadzić tu kryptoreklamy więc o szczegóły to proszę pytać na priv.

Jak zdobyć Twój priv :-)?? Pozdrawiam
taurus
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 698
Dołączył(a): 11.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) taurus » 26.06.2008 08:53

tomsg napisał(a):
taurus napisał(a):Ale nie chce prowadzić tu kryptoreklamy więc o szczegóły to proszę pytać na priv.

Jak zdobyć Twój priv :-)?? Pozdrawiam


jest w profilu lub przez gg :)

pozdrawiam
noyle
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 568
Dołączył(a): 08.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) noyle » 28.06.2008 11:45

A po co kupować ubezpieczenie?
W Hr leczą za darmo
wystarczy paszport.
No jedynie w kwestii transportu zwłok do polski można zaoszczędzić
wodnik
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 288
Dołączył(a): 28.05.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) wodnik » 28.06.2008 18:25

O zdrowie należy dbać ( mimo alternatywnych..... środków zapobiegających ).

Wykupuję tzw. WartaTravel dla rodziny 120 zł. łącznie 18 dni. Kiedyś mi się przydało ( założenia szwów na głowie dziecka ) 100% zwrot kosztów leczenie "od reki"

PS. Jest to ułamek kosztów całego wyjazdu.
Umowa z CRO faktycznie jest, lecz leki kupujesz i płacisz sam
noyle
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 568
Dołączył(a): 08.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) noyle » 29.06.2008 10:47

wodnik napisał(a):O zdrowie należy dbać ( mimo alternatywnych..... środków zapobiegających ).

Wykupuję tzw. WartaTravel dla rodziny 120 zł. łącznie 18 dni. Kiedyś mi się przydało ( założenia szwów na głowie dziecka ) 100% zwrot kosztów leczenie "od reki"

PS. Jest to ułamek kosztów całego wyjazdu.
Umowa z CRO faktycznie jest, lecz leki kupujesz i płacisz sam

Tak jak w w kraju.
Więc może inaczej postawię pytanie, czy jadąc w Polsce nad morze lub w góry kupujemy dodatkowe ubezpieczenie?
themoon
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 304
Dołączył(a): 13.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) themoon » 29.06.2008 11:18

A ja wykupiłem w PZU ubezpieczenie motoassistance (1 m-c) oraz wojażer (18 dni) dla dwóch osób. Cena razem 150 PLN. Lepiej mieć jak nie mieć. Chociażby dla własnego lepszego samopoczucia.
porto
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 256
Dołączył(a): 30.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) porto » 29.06.2008 16:18

themoon napisał(a):A ja wykupiłem w PZU ubezpieczenie motoassistance (1 m-c) oraz wojażer (18 dni) dla dwóch osób. Cena razem 150 PLN. Lepiej mieć jak nie mieć. Chociażby dla własnego lepszego samopoczucia.


To są tegoroczne ceny ??? Jest tylko mały problem, bo motoasistance ma limit 180 euro jeśli chodzi o holowanie - to niezbyt dużo. Ale inne towarzystwa więcej chyba nie dają... Wszystko ładnie wygląda w reklamach, a jeśli wczytamy się w regulamin to nie jest już tak różowo. Ale tak to już w Polsce jest. Szukam też takiego ubezpieczenia i nie wiem na co się zdecydować :roll: :roll: :roll: Jednak chyba także PZU.

Pozdrawiam.
themoon
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 304
Dołączył(a): 13.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) themoon » 29.06.2008 20:58

Tak, to są tegoroczne ceny. Wykupiłem w piątek-27.06.
SDI
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 162
Dołączył(a): 22.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) SDI » 30.06.2008 17:12

nie wiem może nie doczytałem ale ja od 2 lat biore książeczke zdrowia z aktualnym potwierdzeniem zatrudnienia i udaje się po karte plastikową EUROPEJSKA KARTA UBEZPIECZENIA ZDROWOTNEGO,wydają ją na 2 miesiące za free...a przepraszam 20 groszy ksero książeczki zdrowia,jeżdze tak też do Szwajcari i tylko na stoki musze dokupić.karte tą wydaje NFZ
elbek
Podróżnik
Posty: 25
Dołączył(a): 07.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) elbek » 30.06.2008 18:08

SDI napisał(a):nie wiem może nie doczytałem ale ja od 2 lat biore książeczke zdrowia z aktualnym potwierdzeniem zatrudnienia i udaje się po karte plastikową EUROPEJSKA KARTA UBEZPIECZENIA ZDROWOTNEGO,wydają ją na 2 miesiące za free...a przepraszam 20 groszy ksero książeczki zdrowia,jeżdze tak też do Szwajcari i tylko na stoki musze dokupić.karte tą wydaje NFZ


Nie wczytywałem się w EKUZ, ale w sumie to do czego ta karta?

http://www.nfz.gov.pl/ue/index.php?katnr=5&dzialnr=6


Ubezpieczenie w Compensie dla dwóch osób, na 14 dni wygląda tak:
- opcja max 112zl [Suma ubezpieczenia koszty leczenia; koszty transportu i repatriacji, assistance - 200.000 PLN,
NNW - 10.000 PLN, OC - 150.000 PLN]


- opcja minimum 74zl [Suma ubezpieczenia koszty leczenia; koszty transportu i repatriacji, assistance - 200.000 PLN]


Stawki mogą być inne, to co powyżej było przygotowane dla mnie. Mam u nich ubezpieczenie auta.
okrzem
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 44
Dołączył(a): 23.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) okrzem » 30.06.2008 22:09

czy ktoś korzystał z ubezpieczenia podróżnego w Allianz ??
zależy mi na ubezpieczeniu w którym nie muszę wykładać kasy za leczenie tylko wszystko załatwia firma nie interesuje mnie zbieranie fakur i potem walka o odzyskanie pieniędzy.
słyszałem że nie wszystkie ubezpieczenia mają opcję bezgotówkową.
z góry dzięki za odpowiedzi.
pozdrawiam :)
smiodus
Globtroter
Posty: 30
Dołączył(a): 04.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) smiodus » 30.06.2008 23:03

okrzem napisał(a):czy ktoś korzystał z ubezpieczenia podróżnego w Allianz ??
zależy mi na ubezpieczeniu w którym nie muszę wykładać kasy za leczenie tylko wszystko załatwia firma nie interesuje mnie zbieranie fakur i potem walka o odzyskanie pieniędzy.
słyszałem że nie wszystkie ubezpieczenia mają opcję bezgotówkową.
z góry dzięki za odpowiedzi.
pozdrawiam :)


my wykupilismy w allianz, moja żonka zajmowała się kiedyś ubezpieczeniami zawodowo i jak przeczytała ogólne warunki ubezpieczenia różnych firm to powiedziała "kupuj w allianz" kasa mniej więcej taka sama ~120 pln na 4 osoby na 11 dni jak wszędzie a warunki ponoć najlepsze ...

pozdr
S
tomsg
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 101
Dołączył(a): 15.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomsg » 30.06.2008 23:11

smiodus napisał(a): "kupuj w allianz" kasa mniej więcej taka sama ~120 pln na 4 osoby na 11 dni jak wszędzie a warunki ponoć najlepsze ...
pozdr
S

Jeśli to nie problem, napisz kilka argumentów jakimi sie kierowała żona przy tym wyborze.
smiodus
Globtroter
Posty: 30
Dołączył(a): 04.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) smiodus » 30.06.2008 23:35

tomsg napisał(a):
smiodus napisał(a): "kupuj w allianz" kasa mniej więcej taka sama ~120 pln na 4 osoby na 11 dni jak wszędzie a warunki ponoć najlepsze ...
pozdr
S

Jeśli to nie problem, napisz kilka argumentów jakimi sie kierowała żona przy tym wyborze.


aktualnie małżowina śpi więc napiszę to co sam pamiętam (nie jestem w żaden sposób powiązany/zainteresowany z ww firmą):
- bardzo wygodny sposób zakupu (przez internet) polisa wyszła z drukarki po minucie od rozpoczęcia procesu, jak ktoś jest sprawny to może kupić i wydrukować jak małżonek pakuje paczki do samochodu na wyjazd ;),
- komplet to znaczy KL, OC,assistance i NNW w rozsądnych kwotach ( 30k, 20k i 2,5k wszystko euro) i z rozsądnym maksymalnym udziałem własnym vel franszyzą redukcyjną (najwyższy jest chyba 500 pln)
- rezydent na miejscu załatwia wszelkie formalności,

może jutro namówię ją na kilka słów więcej chociaż wyjazd za 3 dni a ja jeszcze nie wiem co spakować :)

pozdr
S
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone