Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trasa Białystok - Zadar

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty
Trasa Białystok - Zadar

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 14.07.2015 19:42

Bardzo proszę o pomoc w określeniu najlepszej trasy z Białegostoku do Zadaru i promem do Tkon . Wyjeżdżamy po raz pierwszy do Chorwacji 24 lipca 2015 r. (piątek rano) z jednym kierowcą i dwójką dzieci. Zaplanowaliśmy nocleg niedaleko Brna (24.07). Na jakie trasy należy zakupić winiety?
Z góry dziękuję za wszelkie podpowiedzi !
Ostatnio edytowano 14.07.2015 20:45 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 1 raz
cabaniarz
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 20
Dołączył(a): 13.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) cabaniarz » 14.07.2015 19:56

Ja będę jechał z Ełku 29/07, w Częstochowie nocleg a później Czechy (winieta 1miesiąc), Austria (winieta 10dni), Słowenia (winieta 1 miesiąc), Chorwacja (opłaty na bramkach). Powrót, dodatkowo zakup winiety na Austrię, chyba, że zmieścisz się w 10dniach. Spróbuj na tooltickets :D
Crocodyl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1017
Dołączył(a): 13.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crocodyl » 14.07.2015 20:08

Wnioskuję, że na miejscu w Zadarze planujecie być 25.07. Jeśli tak to muszę powiedzieć, że termin na przejazd (szczególnie pierwszy) wybraliście raczej mało fortunnie. Dlaczego? Start 24.07 piątek - moim zdaniem jeden z najtrudniejszych dni tygodnia do jazdy po PL. Po noclegu jak piszesz w okolicach Brna sobota szczególnie w wysokim sezonie do najłatwiejszych na trasie nie należy z powodu dużego a raczej b. dużego ruchu. Na granicy SLO-HR będziecie w sobotnie południe a to może skutkować - dłuższą chwilą wytchnienia od monotonnej jazdy czyli staniem w korkach na granicy i (lub) bramkach w Lucko. Ale to da się zrobić tylko jak z pewnością poczytałaś na forum podróż w sobotę to bardzo wysoko zawieszona poprzeczka. Co do trasy to moim zdaniem PL-CZ-A-SLO-HR ale poczytaj wątek przez-czechy-przez-austrie-przez-slowacje-przez-wegry-t41048.html.
Winiety kup na tollticket (winiety-online-w-cenie-winiet-portal-tolltickets-com-t31825.html) odpadnie dodatkowy stres i pytania: gdzie kupić?
Reasumując spokojnie poczytaj, przeanalizuj możliwe trasy pod kątem swojego doświadczenia, umiejętności i "dzielności podróżnej" całej załogi i jeśli to możliwe przesuń termin o jeden dzień czyli sob-nied. bo powinno być wtedy luźniej na trasie. Pozdrawiam :papa:
szczaw
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 208
Dołączył(a): 26.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) szczaw » 14.07.2015 20:20

Witam jestem też z White Stok i może coś wniosę do twego pytania, jeżdżę tak już któryś rok do CRO tylko moja trasa to Lublin, Rzeszów, granica to Barwinek i dalej Słowacja około 170 km (uwaga na prędkość) , Węgry 450 km ( piękna trasa) i stara granica Letenye Chorwacka , może zobaczcie tę trasę ( jet też opis na" południowa wschodnia Polska dojazd do...." a nocleg wcześniej robiłem na Węgrzech miejscowość Siofok , teraz człowiek trasę zna dobrze i leci na raz z trójką dzieci - powodzenia
Alize 1800
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 252
Dołączył(a): 12.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Alize 1800 » 15.07.2015 10:22

szczaw napisał(a):Witam jestem też z White Stok i może coś wniosę do twego pytania, jeżdżę tak już któryś rok do CRO tylko moja trasa to Lublin, Rzeszów, granica to Barwinek i dalej Słowacja około 170 km (uwaga na prędkość) , Węgry 450 km ( piękna trasa) i stara granica Letenye Chorwacka , może zobaczcie tę trasę ( jet też opis na" południowa wschodnia Polska dojazd do...." a nocleg wcześniej robiłem na Węgrzech miejscowość Siofok , teraz człowiek trasę zna dobrze i leci na raz z trójką dzieci - powodzenia

Ja również tą samą trasą ja Ty z noclegiem w okolicach Balatonu, aczkolwiek I raz.
Nie ma co już odpowiadać - użytkownik usunięty! Na forum coś krótko zabawił. :smo:
Crocodyl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1017
Dołączył(a): 13.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crocodyl » 15.07.2015 10:59

Alize 1800 napisał(a): Nie ma co już odpowiadać - użytkownik usunięty! Na forum coś krótko zabawił. :smo:

Widać koleżanka się obraziła, że nie było super wyczerpujących odpowiedzi tudzież "poprowadzenia za rączkę" tylko PPP (popatrz, poczytaj, pomyśl).

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone