Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Problemy z wodą wodociągową na Istrii?

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Bibiqueen
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 01.08.2012
Problemy z wodą wodociągową na Istrii?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bibiqueen » 01.08.2012 20:55

Witajcie,
próbowałam zarezerwować apartament na Istrii (Poreć lub Pula) przez adriatic.hr. Kwatera nie była dostępna, zaczęłam mailowac z p. Romanem. Poinformował mnie, że radzi wybrać inny region niż Istria cytuję "gdyż obecnie są tam ogromne problemy z wodą, wprowadzono ograniczenia (np nie wolno podlewać roślin, myć aut, używać pryszniców na plaży). Obecnie na Istrii są zapasy wody na jeszcze 2 - 3 tygodnie, i jeśli nie będzie dużego deszczu, sytuacja się pogorszy."

Czy ktoś z Was coś wie na ten temat? Jest kilka wątków o ostatnich pożarach w innym regionie. Rozumiem, że są pewnie upały, ale jaki to ma związek z wodą wodociągową? Czy na Istrii woda jest pobierana z jakiś rzek, które wysychają?

Będę wdzięczna za info, planuję wyjechać 19 sierpnia i byłam bardzo nastawiona na Istrię (z różnych powodów).
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 02.08.2012 10:30

Podobno pożary gasi się głównie wodą....
Nie wiem czy słyszałaś. :wink: :)
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 02.08.2012 10:35

Fatamorgana napisał(a):Podobno pożary gasi się głównie wodą....
Nie wiem czy słyszałaś. :wink: :)


Tyle że w Chorwacji najczęściej wodą z Jadrana a w tej to można co najwyżej kartofle gotować.
mirko
Rezydent
Avatar użytkownika
Posty: 3659
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirko » 02.08.2012 13:03

Bibiqueen
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 01.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bibiqueen » 02.08.2012 13:07

Dziękuję za komentarze, jeśli zasoby wody są ograniczone i są używane do gaszenia pożarów, to oczywiście wody moze zabraknąć do innych celów. Ale w innym wątku jest napisane, że pożary są w innym rejonie, nie w Istrii, że pożary w Chorwacji zdarzają się co roku.

Chciałabym sie dowiedzieć, czy ktoś może potwierdzić te informacje - że nie warto teraz jechać do Istrii bo konkretnie tam są kłopoty z wodą wodociągową?
Bibiqueen
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 01.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bibiqueen » 02.08.2012 15:53

Mirko, serdecznie dziękuję za linka to przetłumaczonego newsa.

To pokazuje, że jest susza, wprowadzono ograniczenia z korzystania z wody do takich celów jak podlewanie roślinności itp. ale jednocześnie władze zdają sobie sprawę z tego, że większe ograniczenia miałyby negatywny wpływ na turystykę. Dlatego pewnie nikt z turystów jeszcze tego nie odczuł i nie mógł potwierdzić. Miejmy nadzieję, że sytuacja się poprawi.
mirko
Rezydent
Avatar użytkownika
Posty: 3659
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirko » 03.08.2012 09:29

filigran
Autostopowicz
Avatar użytkownika
Posty: 3
Dołączył(a): 03.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) filigran » 03.08.2012 21:37

Hej:) my wybieramy się 17-go, też do Istrii :) , ale nic nie wiedziałam o tych problemach... 8O
Ale pożary są raczej gaszone wodą z morza-byliśmy tego świadkiem przy poprzednim pobycie-oni mają takie specjalne samoloty, które nabierają wodę z morza :lol:
wermar
Croentuzjasta
Posty: 305
Dołączył(a): 24.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) wermar » 10.08.2012 17:58

Jezioro Butoniga jest jedynym zbiornikiem słodkiej wody dla całej Istrii i jak to bywa z jeziorem może się w nim ukazać dno

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Problemy z wodą wodociągową na Istrii?
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone