Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Podgora

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
marekb
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1171
Dołączył(a): 13.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekb » 05.06.2011 08:42

ja też byłem chyba z 5 razy i podobało się bardzo, jest relacja u mnie na blogu. W tym roku znów jedziem :wink:
CoolSwimmer
Odkrywca
Posty: 100
Dołączył(a): 02.01.2010
:)

Nieprzeczytany postnapisał(a) CoolSwimmer » 05.06.2011 09:10

Będe walczył jak lew o ten cień ale jak przyjde na plaże po 10 tej to może być pozamiatane :) jeszcze w lipcu o ja biedny :? no nic najwyżej zrobie rozrube i mnie aresztuja :D
Amikol
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 447
Dołączył(a): 18.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Amikol » 05.06.2011 20:31

jeżeli szukasz ciszy i spokoju to nie ten adres a co zrobisz jak nie znajdziesz miejsca w Podgorze od strony Tucepi?
onka37
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 240
Dołączył(a): 06.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) onka37 » 06.06.2011 11:13

Ha! zobaczymy jak z tymi plażami, ja się cieszyłam że apartman mam 60 m od morza a może się okazać dużo dalej, ale co tam dam rade.CinnamonGirl- nie wiesz czy jest tam jakaś wypożyczalnia rowerków,czy można wykupić jakieś wycieczki stateczkiem na wyspyczy z Makarskiej?
Pozdrawiam
CinnamonGirl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1338
Dołączył(a): 08.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) CinnamonGirl » 06.06.2011 11:30

Za rowerami się nie rozglądałam - bo mieliśmy swoje :D

Co do wycieczek z Makarskiej na pewno odpływają wycieczki - poza tym sa biura w Podgorze wiec pewnie mają jakies swoje oferty - jak nie z Podgory to własnie z Tucepi czy Makarskiej.

Wydaje mi sie ze w Podgorze tez widziałam jeden stateczek jak wieczorem robiłam zdjecia to cumował.

Co do plazy ciągna sie przez 80% Podgory tylko nie każdy lubi leżeć tak na widoku gdy 5 m dalej ludzie chodzą promenadą. Innym zaś nie przeszkadza czego dowodem jest to ze te plaze w sezonie są pełne (widać na zdjeciach z tej miejscowości).
Najlepiej w pierwszy dzień iść popołudniu na długi spacer rozpoznawczy i tyle.
Poza tym przed sama Podgorą a juz za Tucepi mozna sie zatrzymać (jest taka zatoczka) - stoi tam taka łódka na lądzie Tutaj i z tamtąd schodząc asfaltem w kierunku morza i Podgory - po jakiś 50 m zobaczy sie tą plażę na której ja plazowałam czyli tą na granicy Podgory w kierunku Tucepi. Zajmie wam to z 5 minut a juz cos bedziecie wiedzieć - choćby gdzie ta plaża jest ;)
onka37
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 240
Dołączył(a): 06.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) onka37 » 06.06.2011 11:38

Będzie problem z zatrzymaniem, jedziemy autokarem :) ale na spacerek po rozlokowaniu na pewno pójdziemy
a co do plaży w centrum, to mozna się schować pod piniami czy one są dopiero w okolicech Tucepi?
Amikol
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 447
Dołączył(a): 18.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Amikol » 06.06.2011 11:54

w terminie w którym jedziesz nie powinno być tłumów więc i miejsce na plaży( przy promenadzie) będzie,nawet takie z piniami , przecież to niecałe 2 tygodnie a co do tych 60 m ............pewnie będzie więcej ale to drobiazg ....miłego wypoczynku
CinnamonGirl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1338
Dołączył(a): 08.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) CinnamonGirl » 06.06.2011 12:17

Amikol napisał(a):w terminie w którym jedziesz nie powinno być tłumów więc i miejsce na plaży( przy promenadzie) będzie,nawet takie z piniami


Szczerz eprzed hotelami bardziej zakodowałam palmy nie dające cienia niż pinie ;)
Obrazek

Jesli bedziesz po tej hotelowej stronie Podgory to sprawdz plaze w kierunku Podgory Caklie - za syrenką czy 'cyplem' tam były jakieś drzewka z tego co kojarzę.
O tutaj w innej relacji fotki z plaż 'po drugiej stronie Podgory' forum/viewtopic.php?t=26375&postdays=0&postorder=asc&highlight=podgora&start=30
Amikol
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 447
Dołączył(a): 18.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Amikol » 06.06.2011 14:06

nie chcę sie sprzeczać ale oboje mamy rację bo hotele ciągną się wzdłuż promenady a ja byłem z tej drugiej strony i przy części plaży były pinie ( potwierdzeniem są zdjęcia z adresu podanego powyżej ) a onka37 chyba tam będzie miała bliżej , najlepiej niech sama to sprawdzi i wybierze to co jej odpowiada
onka37
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 240
Dołączył(a): 06.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) onka37 » 08.06.2011 11:57

Nie wiem dlaczego nie otwierają mi się zdjęcia z podanego linka, ale faktycznie sądząc po mapce, będę miała bliżej do tej drugiej części. ach chyba to najmniej ważne bo już czas rozpocząć odliczanie?? (mam nadzieję że nic mi nie przeszkodzi, bo z moimi planami czasem różnie)
Amikol
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 447
Dołączył(a): 18.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Amikol » 09.06.2011 11:56

dziwne że masz problem , wystarczy tylko kliknąć i już
anianiani
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 22.06.2011
Podgora i pies

Nieprzeczytany postnapisał(a) anianiani » 22.06.2011 18:08

Witam wszystkich miłośników chorwackiej krainy! Po latach planowania wyprawy, w tym roku wreszcie się wyprawiam. Po raz pierwszy do Chorwacji. Wybrałam Podgorę, z róznych wzglęów, za pomoc wielkie dzięki w stronę Cinnamon :) (przeczytałam do ostatniej linijki). Mam jedno pytanie do forumowiczów - czy Podgora to miejsce przyjazne dla psów. Mam zarezerwowaną kwaterkę na ul. Branimirova obala, z googli wychodzi mi, że to k. jakiejś przystani, nad samym brzegiem. Właściciele twierdzą, że nie ma problemu ze spacerem z psem na plaży, chciałabym jednak spytać TYCH CO BYLI I WIDZIELI! Kochani dajcie znać jak oceniacie to miejsce z psiego punktu widzenia. Może ma ktoś wiedzę jak wygląda kwestia podrózy z psem stateczkami na wyspy, może ktos miał okazję korzystać tam z pomocy weterynarza. Będę wdzięczna za wszystkie porady. Acha - pies jamnik szorski, wyjazd we wrześniu. Pozdrawiam!
Lubuszanin
Cromaniak
Posty: 1173
Dołączył(a): 01.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lubuszanin » 22.06.2011 18:48

Moim zdaniem w Podgorze nie ma warunków na spacery z psem.Nad morzem promenada, beton i wąskie plaże.Oczywiście na chodnikach spokojnie można trafić na psią kupę, więc pieski tam spacerują jednak.
Lubuszanin
Cromaniak
Posty: 1173
Dołączył(a): 01.08.2006
Re: :)

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lubuszanin » 22.06.2011 18:52

CoolSwimmer napisał(a):Będe walczył jak lew o ten cień ale jak przyjde na plaże po 10 tej to może być pozamiatane :) jeszcze w lipcu o ja biedny :? no nic najwyżej zrobie rozrube i mnie aresztuja :D

Na przeciw hotelu Podgorka pod palmami spokojnie się ochłodzisz.Sam przesiadywałem tam godzinami, by ustrzec się słońca.
CoolSwimmer
Odkrywca
Posty: 100
Dołączył(a): 02.01.2010
:)

Nieprzeczytany postnapisał(a) CoolSwimmer » 23.06.2011 09:22

Dziekuje Lubuszanin :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone