Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pirovac 2008

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
alladyndelscorcho
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 445
Dołączył(a): 04.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) alladyndelscorcho » 31.01.2012 22:15

Jacek B napisał(a):Serducho mocniej zabiło przy twoich fotkach z Krka :D
Osioł wciąż tam jest, tylko nam do zdjęcia wystawił zadek :lol:
Relacja super a fotki naprawdę fajne :D mam nadzieję, że jeszcze kiedyś coś napiszesz :wink:

Pozdro dla całej twojej rodzinki :D


Dziękuję bardzo i wzajemnie :)
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 01.02.2012 11:51

Jak ja byłam w PN to osiołek na spacerze akurat z panem był :)

Obrazek

Fajnie było z Wami popodróżować. Tylko nie każ nam czekać na relację 2012 aż 3 lat :)
alladyndelscorcho
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 445
Dołączył(a): 04.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) alladyndelscorcho » 01.02.2012 12:10

O.K. Obiecuję, że tym razem nie schowam zdjęć do szuflady, żeby nabrały mocy urzędowej :)
ASIULA HK
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 33666
Dołączył(a): 15.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) ASIULA HK » 01.02.2012 17:15

alladyndelscorcho napisał(a):O.K. Obiecuję, że tym razem nie schowam zdjęć do szuflady, żeby nabrały mocy urzędowej :)


Trzymam Cię za słowo :D
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18332
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 03.02.2012 19:57

alladyndelscorcho napisał(a):
Tak się porobiło, że w tym roku jadę znów do Pirovaca :) Już zarezerwowałem apartament... ten sam co 4 lata temu :) Już się cieszę na ten wyjazd. Kto wie może będzie nowa relacja "Pirovac 2012"... :)


Czyli wracasz " do siebie " :wink:

Relacja powstać powinna , będziemy na nią czekać :)
Za Jackiem powtórzę , bo się z tym zgadzam : relacja super i fotki fajne :D
Dziękuję


Pozdrawiam
Piotr
alladyndelscorcho
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 445
Dołączył(a): 04.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) alladyndelscorcho » 03.02.2012 20:43

Bardzo dziękuję. :D Cieszę się, że mogłem się podzielić moimi przeżyciami i wspomnieniami. Ponieważ sprawiło mi to na dodatek wiele frajdy dlatego już dzisiaj jestem pewny, że relacja z Pirovaca 2012 ujrzy światło dzienne.

Byle do lata :D 8)
alladyndelscorcho
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 445
Dołączył(a): 04.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) alladyndelscorcho » 05.02.2012 10:48

Podczas pisania tej relacji powstał pomysł na założenie tematu pt: "gacie na zabytkach". Uprzejmie donoszę, że taki temat powstał:
forum/viewtopic.php?t=35370&highlight=gacie+zabytkach
Zachęcam do dodawania zdjęć :D
Jacek B
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 263
Dołączył(a): 03.10.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jacek B » 05.02.2012 10:52

Fajny pomysł :lol: muszę poszukać :wink:
alladyndelscorcho
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 445
Dołączył(a): 04.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) alladyndelscorcho » 09.07.2012 22:54

Mam nadzieję, że jeszcze wszyscy nie wyjechali :) Ja odliczam do 4 sierpnia i szukam ciekawej relacji ze Splitu bo chcę sobie tam tym razem wycieczkę zrobić. Czy ktoś może mi podesłać linka bo jakoś nie mogę nic wygrzebać :(
Quecal
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 175
Dołączył(a): 28.01.2012
Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) Quecal » 04.10.2012 15:50

Miecia napisał(a):
Jacek B napisał(a):
alladyndelscorcho napisał(a):Obrazek

Oj ten widok najbardziej do mnie przemawia :D :D :D

hm, dziwne, do mnie też :lol:


Oj do mnie i moich towarzyszy podróży zdecydowanie też :mrgreen:
alladyndelscorcho
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 445
Dołączył(a): 04.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) alladyndelscorcho » 04.10.2012 19:54

He, he no to witaj w klubie :hut: :mg:
grzesiek1
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 30.12.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) grzesiek1 » 30.12.2012 19:16

A tak z innej beczki to jakie są koszta twoich pięknych wycieczek ? Orientacyjnie oczywiście
alladyndelscorcho
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 445
Dołączył(a): 04.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) alladyndelscorcho » 30.12.2012 22:52

grzesiek1 napisał(a):A tak z innej beczki to jakie są koszta twoich pięknych wycieczek ? Orientacyjnie oczywiście


Hmm, szeroki temat. Nie będę pisał o całkowitym koszcie bo to Ci niewiele powie. Kwestia indywidualna zależna od tego ile wydajesz na jedzenie i jak się stołujesz, co z żywności zabierzesz ze sobą, oraz na co z innych przyjemności wydasz na miejscu. Do tego zwiedzanie, pamiątki, atrakcje dla dzieci itd.
Podam koszty "stałe", na które nie za bardzo masz wpływ. Wszystkie koszty z tegorocznej (2012) wyprawy:
apartament - 60 EUR za noc plus 1 EUR/osobę/dobę opłata klimatyczna (tylko dorośli);
winiety - Czechy: 440 Kcs (miesięczna); Austria: 2x8 EUR (10-dniowa); Słowenia: 30 EUR (miesięczna).
No i dalej zaczynają się schody bo dalsze koszty "stałe" to paliwo i autostrady w Cro. Wszystko zależy od tego gdzie dokładnie jedziesz i ile będziesz jeździć na miejscu. My mieliśmy 1019 km w jedną stronę a na miejscu zrobiliśmy jeszcze około 850 km :) Czyli razem prawie 2890 km (trochę pojeździliśmy). Koszt paliwa: prawie 1300 PLN. Koszt autostrad w Cro: 300 PLN z ogonkiem. To razem daje już około 5500 PLN (pełne 2 tygodnie - 14 noclegów). Do tego jedzenie i pozostałe atrakcje. Oczywiście wiele zależy od aktualnego kursu euro.
Jeżeli interesuje Cię więcej szczegółów to mam dość dokładne archiwum :mrgreen:
grzesiek1
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 30.12.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) grzesiek1 » 31.12.2012 00:11

Naprawdę dzięki Tobie człowiek jadąc w nieznane czuje się pewniej :D Oczywiście w 2013 jedziemy do "twojej" miejscowości a jak myślisz 2 rodziny (8 osób) znajdzie na miejscu kwaterę 1 lub 2 apartamenty czy lepiej rezerwować wcześniej.Powiem szczerze,że chodzi też o bezpieczeństwo zaliczek i wpłat?
alladyndelscorcho
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 445
Dołączył(a): 04.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) alladyndelscorcho » 31.12.2012 10:42

Cała przyjemność po mojej stronie :)
Ja tylko raz jechałem w Ciemno bez rezerwacji ale to było dawno temu w czasach kawalerskich więc było inne podejście. Pewnie znajdzie się coś na miejscu ale ja zdecydowanie wolę rezerwować wcześniej. A z doświadczenia wiem, że trzeba duuużo wcześniej. Styczeń-luty to najlepszy czas. Później jest co raz trudniej bo co lepsze kwatery są zarezerwowane. O zaliczkę nie ma się co martwić. Jeżeli zdecydowaliście się na Pirovac to polecam bardzo "moje" apartamenty. Sprawdzone 2-krotnie. Pierwszym razem wpłacałem przelewem zaliczkę 30% a resztę na miejscu (tak się dogadałem). W tym roku wpłaciłem wszystko przelewem (30% przy rezerwacji pod koniec stycznia a resztę 2 tygodnie przed wyjazdem). Tak było prościej. Zwłaszcza, że właściciele apartamentów przenieśli konto bankowe do Słowenii aby oszczędzić klientom z UE wysokich kosztów przelewu bankowego. Za pierwszym razem musiałem zapłacić ponad 100 PLN prowizji a w tym roku tylko 8 PLN (tyle kosztuje transakcja międzybankowa w UE).
Nie wiem czy czytałeś moją relację z Pirovaca z tego roku a jeżeli nie to polecam. Tam też jest wiele informacji o Pirovacu i nie tylko.
Jeżeli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej o samych apartamentach "Pirovcanka" (to chyba jest stara nazwa, która już nie funkcjonuje ale tak je nazywam) to odsyłam do moich wpisów na hollidaycheck. Znajdziesz tam trochę opisu, zdjęcia i jeden filmik.
Jakby co - pytaj dalej :)
Ostatnio edytowano 02.01.2013 19:15 przez alladyndelscorcho, łącznie edytowano 1 raz
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Pirovac 2008 - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone