Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Marina,Vinisce - w okolicy fajna zatoczka do nurkowania i ..

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Kasiula.m
Croentuzjasta
Posty: 189
Dołączył(a): 01.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kasiula.m » 10.06.2012 17:29

Chciałam zapytać: czy wędrówka piesza z Vinisce do zatoczki na zdjęciu jest możliwa, czy też trzeba jechać samochodem? Wolelibyśmy nie jeździć autem w czasie urlopu zbyt wiele ;) A chcialibyśmy "zaliczyć" kilka ładnych miejsc na półwyspie..
I jeszcze istotne dla moich 3 chłopców (w tym męża): czy w Visnicach są boiska i korty tenisowe?? I czy są ogólnodostępne i w dobrym stanie? Szczególnie zależałoby nam na boisku do koszykówki.
Pozdrawiam cromaniaków, jedziemy już 8 raz do Cro :) Ale pierwszy raz w ten rejon.
damianrej
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 94
Dołączył(a): 15.04.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) damianrej » 10.06.2012 22:40

Kasiula.m napisał(a):Chciałam zapytać: czy wędrówka piesza z Vinisce do zatoczki na zdjęciu jest możliwa, czy też trzeba jechać samochodem? Wolelibyśmy nie jeździć autem w czasie urlopu zbyt wiele ;) A chcialibyśmy "zaliczyć" kilka ładnych miejsc na półwyspie..
I jeszcze istotne dla moich 3 chłopców (w tym męża): czy w Visnicach są boiska i korty tenisowe?? I czy są ogólnodostępne i w dobrym stanie? Szczególnie zależałoby nam na boisku do koszykówki.
Pozdrawiam cromaniaków, jedziemy już 8 raz do Cro :) Ale pierwszy raz w ten rejon.


Jeśli macie siłę drałować 8km po krętych górzystych drogach to jest możliwe dojście na noga, aczkolwiek na pewno bedzie to męcząca wędrówka. Proponowałbym zerknąć na autobusy kursujące do Primosten przez Marine. Bo z samej Mariny do tej zatoczki na zdjęciu jest ok. 1,5km. Ta zatoczka jest na pograniczu Mariny i Policji. Jeśli chodzi o boisko, na pewno jest betonowe boisko do piłki nożnej ;)
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 12.06.2012 12:49

Kasiula.m napisał(a):Chciałam zapytać: czy wędrówka piesza z Vinisce do zatoczki na zdjęciu jest możliwa, czy też trzeba jechać samochodem? Wolelibyśmy nie jeździć autem w czasie urlopu zbyt wiele ;) A chcialibyśmy "zaliczyć" kilka ładnych miejsc na półwyspie..
I jeszcze istotne dla moich 3 chłopców (w tym męża): czy w Visnicach są boiska i korty tenisowe?? I czy są ogólnodostępne i w dobrym stanie? Szczególnie zależałoby nam na boisku do koszykówki.
Pozdrawiam cromaniaków, jedziemy już 8 raz do Cro :) Ale pierwszy raz w ten rejon.


:D :D :D

He, he - kortów nie ma natomiast są konoby gdzie mozna spędzić miło czas w międzynarodowym towarzystwie turystyczno-żeglarskim zapijając się rakiją. Zamiast w kosza to można grać w butelki :wink: - coś trzeba robić w tej małej kameralnej miejscowości położonej w ładnej zatoczce. Dobrze, że człowiek jedzie tam na dwa tygodnie bo by inaczej zszedł z tego świata. Pozdrawim i radzę połapać rybki na wędkę.
edzia-max
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 89
Dołączył(a): 11.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) edzia-max » 18.06.2012 12:54

I już niestety po wakacjach :(

Wczoraj wróciliśmy z ukochanej Chorwacji z Mariny.

Było cudownie....

Widać że Marina się zaczęła rozwijać, zroblili fajną promenadę z pod Baru Rico do Mariny Agany, więc nie trzrba już drałowac drogą.

Zrobili nowe targowisko z rybkami :)
infob
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 183
Dołączył(a): 09.09.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) infob » 18.06.2012 13:50

Edzia, gdzie jest ten Bar Rico?
W którym miejscu targowisko?

Jeszcze 2 tygodnie!!!!
edzia-max
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 89
Dołączył(a): 11.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) edzia-max » 18.06.2012 17:01

infob napisał(a):Edzia, gdzie jest ten Bar Rico?
W którym miejscu targowisko?

Jeszcze 2 tygodnie!!!!


To jest na tej drugiej plaży, jak się jedzie w strone Trogiru - ta plaża przy drodze. Mam nadzieje że dobrze wytłumaczyłam :lol:

A targowisko jest przy aptece, mniej więcej tam gdzie było tylko teraz jest rozbudowane, zadaszone i większe. a te stragany co były dawniej są przeniesione na drogę wzdłuż parkingu.
edzia-max
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 89
Dołączył(a): 11.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) edzia-max » 18.06.2012 17:04

A bar rico polecam, fajni ludzie, ceny w miarę normlne, często koncerty na żywo. Jak są imprezy to są promocje na drinki.
Ten bar jest dużo lepszy niż ten Trocadero czy Trocardia - jak zwał to zwał.

Mają bilard itp.

My mieszkaliśmy w kilka domków za barem więc byliśmy tam codziennie :)
infob
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 183
Dołączył(a): 09.09.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) infob » 18.06.2012 19:56

No tak ja na "tamtą" stronę generalnie nie zaglądam, bo mieszkam w "centrum" - Ribarska Polijana.

pzdr
Jacek
damianrej
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 94
Dołączył(a): 15.04.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) damianrej » 18.06.2012 21:26

edzia-max napisał(a):
infob napisał(a):Edzia, gdzie jest ten Bar Rico?
W którym miejscu targowisko?

Jeszcze 2 tygodnie!!!!


To jest na tej drugiej plaży, jak się jedzie w strone Trogiru - ta plaża przy drodze. Mam nadzieje że dobrze wytłumaczyłam :lol:

A targowisko jest przy aptece, mniej więcej tam gdzie było tylko teraz jest rozbudowane, zadaszone i większe. a te stragany co były dawniej są przeniesione na drogę wzdłuż parkingu.


Przpraszam że się wtrące. Bar Rico jest przy plażu która znajduje się na samym łuku, gdzie skręca sie mniej więcej o 90 stopni w stronę trogiru. Jadąc od szybenika jakieś 350m za głównym skrzyzowaniem w marinie
I tak szczerze mówiąc Bar rico jest 1000 razy lepszy od Terapiji która znajduje się na sąsiedniej plaży. Ceny są niższe i w rico częściej coś się dzieje niż w Terapiji tam tylko od święta coś jest
edzia-max
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 89
Dołączył(a): 11.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) edzia-max » 19.06.2012 08:29

W 100% się zgadzam że Rico jest duuuuużo lepszy.

To z centrum teraz nie masz tam aż tak daleko bo zrobili promenadę prowadzącą z centrum właśnie na tą plaże gdzie jest Bar Rico
damianrej
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 94
Dołączył(a): 15.04.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) damianrej » 19.06.2012 09:01

edzia-max napisał(a):W 100% się zgadzam że Rico jest duuuuużo lepszy.

To z centrum teraz nie masz tam aż tak daleko bo zrobili promenadę prowadzącą z centrum właśnie na tą plaże gdzie jest Bar Rico


to chyba niedawno musieli zrobić bo w ubiegłym roku jeszcze nie było. Była niby taki kawałek kamienistej plaży ale chyba nie o to Ci chodzi:D
Jak wgl po wczasach?? pogoda dopisała prawda;)
Zobaczę co się pozmieniało w marinie dopiero 20 lipca :(
edzia-max
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 89
Dołączył(a): 11.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) edzia-max » 19.06.2012 10:05

Świeża jest ta promenada, ostatnie prace kończyli jak byliśmy na miejscu.

Po urlopie super :) Pogoda była extra nie za gorąco nie za zimno, idealnie, średnio 25-29 stopni, ostatnie 2 dni juz ponad 30, ale był waietrek i nie odczuwało się tego gorąca. Woda w morzu idealna :)
Żyć nie umierać.
W sumie mieliśmy tylko 1 dzień zachmurzene, tzn do 13 była super pogoda potem nadeszły chmury i padało, ale deszcz tam to nie deszcz :P było ciepło, że w tym deszczu pojechaliśmy zwiedzac split i było super :)

Nie chciało się wracać do szarej i nudnej Polski :(
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 01.07.2012 13:23

Witam wszystkich, pod koniec lipca wybieram się do Mariny, a konkretnie tutaj: http://www.booking.com/hotel/hr/darijan ... fce;dcid=2 . Czy ktoś, kto zna Marinę, może mi pomóc w ocenie tego miejsca pod kątem jego lokalizacji w stosunku do żwirkowych plaż, sklepu spożywczego, bankomatu... Z góry dziękuję :-)
damianrej
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 94
Dołączył(a): 15.04.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) damianrej » 01.07.2012 17:36

eystrasalt napisał(a):Witam wszystkich, pod koniec lipca wybieram się do Mariny, a konkretnie tutaj: http://www.booking.com/hotel/hr/darijan ... fce;dcid=2 . Czy ktoś, kto zna Marinę, może mi pomóc w ocenie tego miejsca pod kątem jego lokalizacji w stosunku do żwirkowych plaż, sklepu spożywczego, bankomatu... Z góry dziękuję :-)


Jeśli chodzi o odległość od plaży to ok 500m tak tej z beram Rico jak i tej przy terapiji. aczkolwiek nie wiem jak to jest teraz dokładnie bo edzia-max mówi że zrobili jakąś promenadę wzdłuż brzegu. jeśli chodzi i zaopatrzenie to w pobliżu są 3 skelpy a w centrum studenac piekarnia i poczta. Tera podobno jeszcze targ rybny.
iwanz
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 02.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) iwanz » 02.07.2012 15:14

Dzień dobry ja wybieram się właśnie do Mariny w sierpniu. Właściwie miałabym kilka pytań do tych co tam byli i chętnie by mi odpowiedzieli :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...



cron
Marina,Vinisce - w okolicy fajna zatoczka do nurkowania i .. - strona ...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone