Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Mapy, plany miast i miasteczek online.

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
piter83pl
Cromaniak
Posty: 651
Dołączył(a): 16.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piter83pl » 20.07.2009 20:01

A czego używacie by zaplanować całą podróż z np. 10 punktami i dodatkowo zapisać jako mape ? No i jeszcze żeby było dobre pokrycie bałkanów :)
Pozdrawiam
iamam
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 210
Dołączył(a): 26.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) iamam » 21.07.2009 11:12

Takie rzeczy to tylko w Erze.

Żaden chyba z serwisów (tych dostępnych online), na których możesz całą trasę do Cro zaplanować nie ma dokładnych map Bałkanów (np przejazd przez Lendavę, plany małych miasteczek, lokalne drogi). Zapisywanie map jest możliwe w googlach (niestety nie znalazłem tej opcji w map24) nie wiem jak viamichelin i openstreetmaps

Dla Chorwacji, Słowenii i BiH po raz kolejny polecam AdriaRoute z MapSource (offline). Program daje możliwość wyznaczania trasy z punktami pośrednimi oraz zapisywania jej.

Co do zapisywania tras to ja zapisuje od razu w navi (AutoMapa) więc Ci nic nie doradzę. Wstępny plan trasy robię zawsze w map24 (chyba z przyzwyczajenia)
iamam
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 210
Dołączył(a): 26.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) iamam » 24.07.2009 11:26

Dorzucam jeszcze jedną mapę Polski:
mapgo.pl (możliwość wyznaczania trasy - funkcja dojść uboga).
new1984
Croentuzjasta
Posty: 260
Dołączył(a): 18.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) new1984 » 18.09.2009 13:41

piter83pl napisał(a):A czego używacie by zaplanować całą podróż z np. 10 punktami i dodatkowo zapisać jako mape ? No i jeszcze żeby było dobre pokrycie bałkanów :)
Pozdrawiam


A można.
Zalogować się na google (www.google.pl/ig), wejść w moje mapy, i można dokładać dowolną ilość punktów przejazdowych. Np. trasa barlinek - podgora przez czechy i austrię lub barlinek - podgora przez czechy i węgry.

A ja mam inną prośbę - bardzo proszę, jeśli ktoś posiada dokładną mapę miasta Podgora na riwierze makarskiej. Niestety, moje poszukiwania spełzły na niczym, a mapy google i viamichelin nie podają nazw ulic. Jest tylko skan mapy tutaj: mapka z podgora.hr, ale nie idzie z niej odczytać nazw ulic.

Dziękuję z góry, pozdrawiam.
iamam
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 210
Dołączył(a): 26.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) iamam » 18.09.2009 14:01

new1984 napisał(a):A ja mam inną prośbę - bardzo proszę, jeśli ktoś posiada dokładną mapę miasta Podgora na riwierze makarskiej.


Jeżeli coś takiego Cię satysfakcjonuje...
Obrazek
bezpośredni link

to polecam AdriaRoute.
Ostatnio edytowano 18.09.2009 14:05 przez iamam, łącznie edytowano 1 raz
new1984
Croentuzjasta
Posty: 260
Dołączył(a): 18.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) new1984 » 18.09.2009 14:05

Cóż, to najlepsza jaką w tej chwili mam, więc na pewno satysfakcjonuje. Chociaż nie ma mojej uliczki, ale zawsze to jakiś punkt odniesienia.
Dzięki.
iamam
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 210
Dołączył(a): 26.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) iamam » 18.09.2009 14:08

Przy większym zbliżeniu pojawia się więcej szczegółów, ale wtedy nie będę w stanie zrobić printscreena całej miejscowości. Zainstaluj AdriaRoute z podanego wyżej linku (do odblokowania mapy użyj kodu 'DEMO') i może dopatrzysz się uliczki, której szukasz.


Tutaj dokladniejsze screeny:
ObrazekObrazek
new1984
Croentuzjasta
Posty: 260
Dołączył(a): 18.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) new1984 » 19.09.2009 12:11

Ściągnąłem i znalazłem.

Dzięki.
iamam
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 210
Dołączył(a): 26.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) iamam » 08.04.2010 13:40

Odkurzę stary temat:
Na stronce navigo-sistem jest dostępna AdriaRoute 3.0. Możliwe, że jest już tam od dłuższego czasu ale ja dopiero teraz przyuważyłem.
longtom
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12172
Dołączył(a): 17.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) longtom » 09.04.2010 13:21

Skorzystałem z "odkurzenia" tematu. Ściągnąłem, trochę to trwało, 160Mb.
Ciekawostka na Krku na papierowej mapie w skali 1:100 000 freytaga, pomiędzy miejscowościami, jest więcej dróżek i ścieżek niż na Adria Route :!:
W sumie jednak OK. Dzięki :wink: :wink: :wink:
XT600
Odkrywca
Posty: 107
Dołączył(a): 12.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) XT600 » 22.04.2010 12:42

piter83pl napisał(a):A czego używacie by zaplanować całą podróż z np. 10 punktami i dodatkowo zapisać jako mape ? No i jeszcze żeby było dobre pokrycie Bałkanów :)
Pozdrawiam


http://www.chorwacja24.info/mapa/orebic
http://www.chorwacja24.info/przewodnik/planowanie-podrozy
Planujemy zawsze z tymi mapami gogla bo tam można zobaczyć zdjęcie terenu i dzięki temu stwierdzić droga przebiega przez lasy/tunele/ blisko lub daleko od morza.... Zdjęcia satelitarne terenu przydają się również przy oglądaniu campingu - jednak te ciężko trochę jest tam odnaleźć nie mając współrzędnych dokładnych :-(
Ostatnio edytowano 29.10.2015 14:28 przez XT600, łącznie edytowano 1 raz
filip122 vel Darek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 743
Dołączył(a): 19.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) filip122 vel Darek » 22.04.2010 14:07

XT600 napisał(a):
http://www.chorwacja.croatia4u.org/maps

Planujemy zawsze z tymi mapami gogla bo tam można zobaczyć zdjęcie terenu i dzięki temu stwierdzić droga przebiega przez lasy/tunele/ blisko lub daleko od morza.... Zdjęcia satelitarne terenu przydają się również przy oglądaniu campingu - jednak te ciężko trochę jest tam odnaleźć nie mając współrzędnych dokładnych :-(


Dokładnie , można się posiłkować tymi danymi widać zadrzewienia np.
Ale fakt campingu w Pakostane gdzie mieszkaliśmy nie widać , poznaliśmy po budynku który był obok naszego campingu. Nawet dużego kempingu Kozarica nie widać , bo to wielki teren zielony na tych mapach.

Mapy gogle jeszcze maja taka zaletę , ze szukając nowej miejscowości można porównać czy wielkościowo odpowiada nam ta nowa.

Nam np Pakostane bardzo odpowiadało bo nie była to jakaś totalna dziura , ale tez nie było to jakieś wielkie miasto . Pamiętając ze spacerkiem na bulwar nadmorski czy do centrum miejscowości nie było daleko, a widać to na mapie wydaje się ze to szmat drogi.

Wiec patrząc na nieznana miejscowość możemy sobie porównać ze te odległości w rzeczywistości są nie wielkie , jeśli chodzi o spacerowanie .


:)
matio_turbo
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 52
Dołączył(a): 26.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) matio_turbo » 29.04.2010 19:15

http://maps.adac.de/
Na coś takiego przypadkowo trafiłem.
iamam
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 210
Dołączył(a): 26.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) iamam » 30.04.2010 19:56

matio_turbo napisał(a):http://maps.adac.de/
Na coś takiego przypadkowo trafiłem.


Dodane...

Wcześniejsze...
Link do map google już jest więc nie będę wrzucał do głównego postu.
matrix02
Croentuzjasta
Posty: 198
Dołączył(a): 06.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) matrix02 » 05.05.2010 10:53

Myśle ze ta mapa jest najbardziej dokładna na Chorwacji
http://www.mapy.cz/
mawet na wioskach sa nazwy ulic
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Mapy, plany miast i miasteczek online. - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone