Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Makarska-fakultety na miejscu z jakiego biura

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
supernutka
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 30
Dołączył(a): 21.11.2010
Makarska-fakultety na miejscu z jakiego biura

Nieprzeczytany postnapisał(a) supernutka » 26.11.2010 20:13

Witam serdecznie wszystkich
W lipcu 2011 bedziemy pierwszy raz w Makarskiej(bez samochodu),proszę o podanie nazwy biur miejscowych odnośnie wycieczek fakultatywnych i gdzie sie znajdują.Jeśli ktoś posiada aktualne z 2010r ceny to bardzo prosze o podanie.Nie bedziemy korzystać z wycieczek od rezydenta,dlatego szukam informacji na forum.

Co byście polecili z fakultetów jak na pierwszy raz w Makarsiej dla rodziny 2+1 (14latki),chodzi mi co ''trzeba''zobaczyć :D
pozdrawiam
supernutka
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 30
Dołączył(a): 21.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) supernutka » 26.11.2010 20:50

Dodam jeszcze że bedziemy w dzielnicy Zelenka,może jedno z biur które podacie znajduje się w okolicy. jeszcze raz pozdrawiam serdecznie
supernutka
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 30
Dołączył(a): 21.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) supernutka » 28.11.2010 11:41

Widzę że ''cisza'' w moim w/w temacie,więc zapytam tak:
To może mili forumowicze podpowiedzą mi co warto na pierwszy raz w Makarskiej zobaczyc ''bez samochodu'' - lub gdzie podjechac i jak autobusem (np. do Dubrovnika), jakie wycieczki polecacie.
pozdrawiam serdecznie
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 28.11.2010 11:54

supernutka napisał(a):To może mili forumowicze podpowiedzą mi co warto na pierwszy raz w Makarskiej zobaczyc ''bez samochodu'' - lub gdzie podjechac i jak autobusem (np. do Dubrovnika), jakie wycieczki polecacie.

Mili forumowicze dość dobrze ten temat opisali - wystarczy poszukać :wink:
Pierwszy z brzegu i to dość konkretny: www.cro.pl/forum/viewtopic.php?t=19403

I dwie relacje w promocji:
- relacja "bez samochodu" www.cro.pl/forum/viewtopic.php?t=30065&highlight=
- i z samochodem www.cro.pl/forum/viewtopic.php?t=26200&highlight=

Miłej lektury :lol:
supernutka
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 30
Dołączył(a): 21.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) supernutka » 28.11.2010 14:17

Witam
Pierwszy link''MAKARSKA - KOMPENDIUM WIEDZY '' znalazłam wcześniej ale za pozostałe serdecznie dziękuję :D
pawelh
Cromaniak
Posty: 1318
Dołączył(a): 25.11.2010
supernutka

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelh » 28.11.2010 14:59

Na pewno warto jechać do Dubrownika a jeśli trafi się okazja to całkiem blisko jest do Mostary(BIH)miasto bardzo ucierpiało w czasie konfliktu,natomiast posiada niesamowitą i oryginalną starówkę.Ja specjalnie zachwycony samą Makarską nie byłem,jeżdzimy z trójką dzieci samochodem i szukamy spokojniejszych miejsc tam jest jak w kolchozie jeden na drugim to miasto polecene dla młodzieży,ale co kto lubi.Pozdrawiam Paweł.
pawelh
Cromaniak
Posty: 1318
Dołączył(a): 25.11.2010
supernutka

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelh » 28.11.2010 15:02

No,ale rakija na targu wyśmienita i nigdzie nie kupiłem jej taniej.
KOALKA
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 95
Dołączył(a): 17.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) KOALKA » 28.01.2011 15:16

Witam serdecznie
słyszałam że jest kilka rodzai rakiji jaka polecacie??
A może ktoś z was wybiera się do Makarskiej 20.06.11??
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 28.01.2011 15:19

KOALKA napisał(a):Witam serdecznie
słyszałam że jest kilka rodzai rakiji jaka polecacie??


No kilka jest

Orahovica ma ciekawy smak.
pawelh
Cromaniak
Posty: 1318
Dołączył(a): 25.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelh » 28.01.2011 21:11

Każda ma oryginalny smak i warto pokosztować np.z oliwek czy z fig.Bywa,że sprzedawcy widząc zainteresowanie pozwalają na degustację :lol:
KOALKA
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 95
Dołączył(a): 17.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) KOALKA » 28.01.2011 21:23

bardzo bardzo dziękuję za podpowiedzi.....i czekam na dalsze wskazówki a może znacie jakiś dokładny adres w Makarskiej gdzie można kupić i podegustować rakije. :lol:
pawelh
Cromaniak
Posty: 1318
Dołączył(a): 25.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelh » 28.01.2011 21:37

Ja kupowałem na targu w centrum :roll:
muchador
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 203
Dołączył(a): 07.01.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) muchador » 29.01.2011 11:48

Np. Zagrebacka 82a (Zelenka) Domaca Vina Turic - wszystko elegancko w stalowych naczyniach, przystępne ceny, bliziutko (mieszkaliśmy w następnym domu), degustacja przed nalaniem do butelek - nie jesteś w stanie wszystkiego spróbować i pozostać w pełnej świadomości :lol:
Ładna pani "sprzedawczyni", a tak w ogóle to praktycznie na każdym kroku kupisz bo mnóstwo ludzi "pędzi". My jeździmy na wycieczki z Makarskiej "ichnim PKS-em" - nie jesteśmy wtedy związani czasowo i osobowo z innymi 8) - pełna swoboda...
henius34
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1221
Dołączył(a): 17.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) henius34 » 29.01.2011 15:14

Rakijke zawsze kupowałem po degustacji! Jeszcze mi się nie zdarzyło żeby nie można było skosztowac ich wyjatkowego trunku! Mi najbardziej smakuje Travarica i zwykły "czyścioch"
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 29.01.2011 15:18

pawelh napisał(a):Każda ma oryginalny smak i warto pokosztować np.z oliwek czy z fig.Bywa,że sprzedawcy widząc zainteresowanie pozwalają na degustację :lol:


Z oliwek (dojrzałych czyli czarnych) likier tak (tradycja pochodzi z Brača najprawdopodoniej), ale rakija raczej nie. Szkoda oliwek na rakiję.
Poza tym najlepiej zarówno oliwę jak i alkohol kupować ze źródeł polecanych przez gospodarzy; to, co na targu i w ładnych buteleczkach bardzo często nie jest najlepszej jakości.

Pozdrawiam
Następna strona

Powrót do Chorwackie ABC



cron
Makarska-fakultety na miejscu z jakiego biura
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone