Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Hiszpania moim okiem

Słowenia, Czarnogóra, Albania, a nawet Grecja, Włochy, Hiszpania, a może Floryda, albo ... Słowacja?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Franz
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 21.03.2012 12:16

kaszubskiexpress napisał(a):Sprawdziłem wypożyczalnie w Gironie i po drugiej odpuściłem, ale jak widać twardym trza być.

8)

I czytać relacje. Przynajmniej niektóre. :lol:
Miałbyś jeszcze 15% taniej. 8)

Pozdrawiam,
Wojtek
kaszubskiexpress
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaszubskiexpress » 21.03.2012 12:20

Franz napisał(a):Miałbyś jeszcze 15% taniej. 8)

Niekoniecznie, bo w mojej rezerwacji jest bardzo rozbudowane ubezpieczenie. Cena podstawowa też była znacznie niższa.

Tak, czy inaczej warto pytać .

8)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 21.03.2012 13:07

kaszubskiexpress napisał(a):
Franz napisał(a):Miałbyś jeszcze 15% taniej. 8)

Niekoniecznie, bo w mojej rezerwacji jest bardzo rozbudowane ubezpieczenie. Cena podstawowa też była znacznie niższa.

Tak, czy inaczej warto pytać .

8)

spakowany? a zdjęcia będą? :)
kaszubskiexpress
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaszubskiexpress » 21.03.2012 13:37

arturac napisał(a):spakowany? a zdjęcia będą? :)

Co tam pakować ? 3 dni, trampki, gacie i czapka :P

Aparat zabieram, więc fotki jakieś chyba zrobię :wink:

8)
gosiek_tk
Globtroter
Hiszpania samochodem, koniec czerwca, są chętni?

Nieprzeczytany postnapisał(a) gosiek_tk » 23.03.2012 15:52

Witam, może ktoś wybiera się pod koniec czerwca samochodem do Hiszpanii? Planujemy wyjazd na 2-2,5 tygodnia. Zamierzamy trochę pozwiedzać po drodze (Monako, Nicea itp.), dojechać do Barcelony a dalej to już sprawa otwarta... może Kraj Basków albo trochę na południe? Chcemy trochę pozwiedzać, ale ze względu na dzieci też trochę czasu spędzić na odpoczynku. Mamy dwie córki (10 i 3 latka) więc jeśli ktoś z pociechami w podobnym wieku ma ochotę na taką wyprawę to czekam na kontakt! W zeszłym roku na tym forum znaleźliśmy baaardzo fajne towarzystwo na Hvar, to może i wtym roku się uda :) ?
pzkfv
Podróżnik
Re: Hiszpania samochodem, koniec czerwca, są chętni?

Nieprzeczytany postnapisał(a) pzkfv » 09.04.2012 20:08

gosiek_tk napisał(a):Witam, może ktoś wybiera się pod koniec czerwca samochodem do Hiszpanii? Planujemy wyjazd na 2-2,5 tygodnia. Zamierzamy trochę pozwiedzać po drodze (Monako, Nicea itp.), dojechać do Barcelony a dalej to już sprawa otwarta... może Kraj Basków albo trochę na południe? Chcemy trochę pozwiedzać, ale ze względu na dzieci też trochę czasu spędzić na odpoczynku. Mamy dwie córki (10 i 3 latka) więc jeśli ktoś z pociechami w podobnym wieku ma ochotę na taką wyprawę to czekam na kontakt! W zeszłym roku na tym forum znaleźliśmy baaardzo fajne towarzystwo na Hvar, to może i wtym roku się uda :) ?

Dla wszystkich, co jadą do Hiszpanii jedna uwaga - to ogromny kraj i wszędzie daleko. Wielu też zapomina, że jest on raczej surowy i górzysty (czytaj trasy poza autostradami), wyjątek stanowi wybrzeże +/-20km. Nie zapomnijcie o tym planując wyprawy z dzieciakami. Ja dojechałem do Cartageny i mogę oprócz opisywanej Barcelony polecić Alicante, Benidorm (koniecznie Mundomar i Aqualadnię), Denia (byki byki rulez - czego znudzeni Hiszpanie nie wymyślą - to nie corrida), Cartahena, Murcia, Guadalest.
Drogi mają spoko i autostrady też (czasem równolegle do autostrady jest tzw. krajówka - darmowa czasem zatłoczona). Policji nie spotkałem! Ruch na autostradach płynny bez korków, na tych równoległych bywa różnie.
Jadąc przez Francję uwaga na autostradach na kierowców. Dają kierunek w prawo jadą w lewo!!! tak sygnalizują , że cykną to auto przed nimi i zaraz wracają!!! I żelazna zasada we Francji, jadący z tyłu ma patrzeć bo ten z przodu ma lusterka, ale nie ma oczu z tyłu. Uwaga też na drogi ekspresowe we Francji - tam często to ograniczenie do 70km/h i podwójna ciągła przez 20-40km i krótki odcinek maks 2-3km, aby powolniak przepuścił sznur aut. A za krzakami jak z filmu wycięci już czekają policjanci z Saint-Tropez. Mandaty we Francji to masakra trzeba się pilnować. Udanych wakacji. Jak macie czas to we Francji polecam dolinę Loary (szlak zamków) i wiadukt Millau.
Powodzenia
kaszubskiexpress
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaszubskiexpress » 13.04.2012 13:56

Nikiel skopiowałem dwie Twoje fotki do swojej relacji o Barcelonie.
Mam nadzieję, że nie masz nic przeciwko ? Jeśli tak, od razu usuwam :hut:
nikiel
Croentuzjasta
Hiszpania moim okiem

Nieprzeczytany postnapisał(a) nikiel » 13.04.2012 20:39

kaszubskiexpress napisał(a):Nikiel skopiowałem dwie Twoje fotki do swojej relacji o Barcelonie.
Mam nadzieję, że nie masz nic przeciwko ? Jeśli tak, od razu usuwam :hut:

kaszubskiexpress

Nie mam nic naprzeciwko ;) Niech smakuje :)
kaszubskiexpress
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaszubskiexpress » 13.04.2012 20:47

nikiel napisał(a): Niech smakuje :)

Dzienks :P
Bosm@n
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bosm@n » 03.03.2013 14:11

Wczytam się w podane info przez Was - ciekawe - dostałem "polecenie" za rok (2014) zorganizować wczasy samochodem w Hiszpanii.
Na początek pytania na które bedę szukała odpowiedzi:
- Gdzie? - który rejon
- Jaką trasą? - czy promem z Włoch do Barcelony czy lądem
kaszubskiexpress
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaszubskiexpress » 05.03.2013 17:43

Bosm@n napisał(a):Wczytam się w podane info przez Was - ciekawe - dostałem "polecenie" za rok (2014) zorganizować wczasy samochodem w Hiszpanii.

Czytaj relację Franza z Hiszpanii.
Jest jeszcze kilka innych, interesujących.

Gdybym ja miał wybierać pojechałbym wybrzeżem Włoch i Francji do Hiszpanii

:hut:
alutka9
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) alutka9 » 06.03.2013 17:50

Bosm@n wszystko zależy ile masz czasu na dojazd,mozna jechac jak pisal kaszubskiexpress (ja jechalam raz francuskim wybrzezem w sezonie i nigdy wiecej!!!) albo wybrac miejsce dotrzec szybko i na miejscu sie rozgladac.Gdziekolwiek pojedziesz,jaki region wybierzesz duzo jest do ogladania.My w tym roku wyruszamy 10 sierpnia w okolice Torrevieja wybrzeze Costa Blanca-nasz z mezem 4 raz w tych okolicach,a pierwszy raz z dziecmi,wiec lecimy autostrada.Polecam ten rejon z czystym sumieniem,plaze piekne,a atrakcji w promieniu 100km mnostwo.Zupelnie inna Hiszpania niz okolice Barcelony :)
mireks
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) mireks » 19.03.2013 17:29

Jaką trasą jedziecie,przez Niemcy i Francję chyba najtaniej i najszybciej.
My we wrześniu jedziemy.
Nocujecie po drodze,może jakiś namiar na sprawdzony nocleg na granicy niemiecko-francuskiej lub we Francji.
alutka9
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) alutka9 » 20.03.2013 14:04

witaj,jedziemy przez Niemcy i Francje,glownie ze wzgledu na szybkosc tej trasy,sprawdzona wielokrotnie.Nie nocujemy po drodze,mamy dwoch sprawnych kierowcow na zmiane,a w razie czego jeszcze 3 w zapasie :D .Jedziemy busem wieksza rodzinka.
Bosm@n
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bosm@n » 24.03.2013 01:04

nikiel napisał(a):
alutka9 napisał(a):Z wyjazdem do Hiszpanii było tak. Miał być samochód ze znajomymi, którzy jednak z powodów rodzinnych musieli się wycofać z wyjazdu. Już mieliśmy dać sobie spokój z hiszpańskim dzikim wybrzeżem, aż kolejny znajomy nie zaczął zachwalać swojego pobytu i wyjazdu z pewnym poznańskim biurem podróży. Sprawdziłem ofertę. Cena przejazdu + nocleg + wyżywienie = to czego szukałem. Na miejscu zadbałem o wycieczki w te miejsca, które chciałem zobaczyć.

Co to za "biuro poznańskie" - ciekawa oferta?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Jak nie Chorwacja to ... ???