Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Dla jadących pierwszy raz - koszty dojazdu

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 05.04.2010 14:02

Ad1. Nie musisz płacić za autostrady, ale po wyznaczeniu z mojej wioski trasy do Splitu google maps podaje mi na trasie 181 punktów orientacyjnych i czas przejazdu ponad 17h. W wariancie autostradowym czas ten skraca się do 11h a punktów orientacyjnych jest 78. W związku z tym nie myślisz tylko o tankowaniu ale jak to zrobić żeby się nie szajsnąć i na autostradę nie wjechać bo:

Ad2. W Słowacji, Czechach, Austrii, Węgrzech i Słowenii musisz mieć winietę już na wjeździe na płatny odcinek. W Chorwacji płacisz na bramkach.

Ad3. O jakich konkretnie drogach ekspresowych piszesz, bo ja takich na mapie równoległych do autostrad niewiele widzę :?:

Ad4. Akurat w Chorwacji często mijam autostradę ze względu na tworzące się na niej korki tą trasą

Weź sobie poprawkę, że na bocznych lokalnych drogach np na terenie Słowacji możesz spotkać się z sytuacją że Twoja navi wyprowadzi Cię w pole, choćby ze względu na wiele zmian które nie są naniesione po wybudowaniu nowych dróg.
rufus71
Globtroter
Posty: 58
Dołączył(a): 04.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) rufus71 » 05.04.2010 18:40

Ja nie moge pojąć jak jadĄC na wakacje 1200-1500km w jedna strone można szukac objazdów aby zostało w kieszeni 50 euro dolicz paliwo czas jadąc drogami darmowymi a oszczedności żadne.My polacy potrafimy oszczędzać.Nie szkoda wam na alkohol ale na wygodę i bezpieczeństwo tak.
erci
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 236
Dołączył(a): 05.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) erci » 07.04.2010 00:30

Rysio napisał(a):po wyznaczeniu z mojej wioski trasy do Splitu google maps podaje mi na trasie 181 punktów orientacyjnych i czas przejazdu ponad 17h. W wariancie autostradowym czas ten skraca się do 11h a punktów orientacyjnych jest 78.


Racja- nie wziąłem pod uwage takich opóźnien.

Rysio napisał(a):Ad3. O jakich konkretnie drogach ekspresowych piszesz, bo ja takich na mapie równoległych do autostrad niewiele widzę :?:


myslalem o slowacji i autostradzie ktora idzie prawie przez caly kraj w poblizu ich zachodniej granicy ale po dokladniejszym obejrzeniu stwierdzam ze trasa E50 i E75 to ta sama trasa D1 8O a trasy równoległe do niej to raczej nie są ekspresówki...
Słowację wiec chyba pokonam na winietce az do Medved'ov skąd nocą przez węgry pojadę drogami wolnymi od oplat 8)

Rysio napisał(a):Ad4. Akurat w Chorwacji często mijam autostradę ze względu na tworzące się na niej korki tą trasą


mysle ze to jest warte uwagi i przynajmniej w jedna strone sprobuje tak jechac :)

rufus71 napisał(a):Ja nie moge pojąć jak jadĄC na wakacje 1200-1500km w jedna strone można szukac objazdów aby zostało w kieszeni 50 euro


ja za to nie moge pojac jak mozna placic chocby 10(E); za 20-30km odcinek drogi ktory mozna ominac podobnej klasy droga ktora jest darmowa. moze to lenistwo i wygoda?
Z 2 strony tak jak pisalem jedziemy na 3 samochody wiec jest to juz 150(E) a jesli uda nam sie to zaoszczedzic to wystarczy na paliwo na cala trase do jednego z aut lub jak kto woli obnizy koszty kazdemu z nas o ~1/3 a to juz jest oszczednosc warta uwagi.
stary_jac
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 301
Dołączył(a): 16.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) stary_jac » 07.04.2010 00:37

a jak myślicie dlaczego płacimy za autostrady ??
....
bo możemy więcej na nich zaoszczędzić
ot i odpowiedź co wybrać
rufus71
Globtroter
Posty: 58
Dołączył(a): 04.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) rufus71 » 07.04.2010 05:04

Słowacja 10 euro na 30 dni Węgry 15euro w dwie strony.Na temat oszczędnosci to mogę coś powiedzieć gdyż rocznie pokonuje 100tys km i jeżdze różnymi drogami i zawsze autostradami jest szybciej taniej i co ważne BEZPIECZNIE.
erci
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 236
Dołączył(a): 05.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) erci » 07.04.2010 09:07

Tak jak napisalem Slowacje przejadę platnymi drogami ale na Węgry nie widzę sensu kupowania winiety aby sie przejechac doslownie kilka km po autostradzie.

Moja niechęć do autostrad chyba bierze się z polskiego odcinka między myslowicami i krakowem ktory jest nieproporcjonalnie drogi do swojej jakosci i dlugosci; a czy jest bezpieczniejszy? napewno jest bezpieczniej przy predkosci powyzej dozwolonej 130. jesli ktos jedzie w granicach 100-130 mysle ze na ekspresowce jest podobnie.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 07.04.2010 09:18

erci napisał(a):ale na Węgry nie widzę sensu kupowania winiety aby sie przejechac doslownie kilka km po autostradzie..

Troche mało to precyzyjne określenie trasy ale przypuszczam, że chodzi Ci o wjazd na Węgry od strony słowackiej przezj Rajke i dalej o przejazd przez Węgry drogą 86.
W takim wypadku również nie widzę sensu kupowac e-winieny na węgierskie autostrady zważywszy, że przejazd autostradą od granicy SK/H do zjazdu na droge 86 jest...........bezpłatny ;-)
erci napisał(a):Moja niechęć do autostrad chyba bierze się z polskiego odcinka między myslowicami i krakowem .

Porównanie trafione jak kulą w płot :-)
Juz kiedyś "klasyk" mawiał: "nie da się zrobić z szamba perfumerii" ;-)
erci
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 236
Dołączył(a): 05.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) erci » 07.04.2010 10:33

Piotrek_B napisał(a):Troche mało to precyzyjne określenie trasy


Dokładnie o takiej trasie mysle > NACIŚNIJ <
Ostatnio edytowano 29.04.2010 23:52 przez erci, łącznie edytowano 1 raz
JJMS
Croentuzjasta
Posty: 145
Dołączył(a): 20.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) JJMS » 07.04.2010 11:02

My trochę niżej, ale w tym roku statwiamy na ten właśnie wariant. Oj sporo nas będzie, sporo. Może pierwsi urlopowicze podzielą się z nami nowinkami z trasy przez zachodnie Wę gry. Co nowego ? Jak zeszłoroczne dziury? Noclegi? itp.
Ten krótki odcinek przez Węgry pozostanie chyba nadal bezpłatny?!!! :roll: :roll: :roll: :papa:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 07.04.2010 12:24

erci napisał(a):
Dokładnie o takiej trasie mysle > NACIŚNIJ <


Przekombinowane.
2/3 jadących przez Wegry jedzie 86-stką,1/3 autostradą,ścinając ewentualnie Budapeszt.
Prochu swoja trasą nie wymyśłisz.
halski
Globtroter
Posty: 36
Dołączył(a): 26.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) halski » 07.04.2010 14:55

Witam,

W tym roku pierwszy raz jadę do Chorwacji/Brać a jechać będę ze Szczecina, czy możecie polecić jakąś najlepszą trasę bo Google proponuje 3 do wyboru. Z góry dziękuję za wszelkie wskazówki.
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 07.04.2010 15:46

halski napisał(a):Witam,

Witam
Poczytaj tu
forum/viewtopic.php?t=17808
czyli np. tak
forum/viewtopic.php?p=460852#460852
kammaj
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 200
Dołączył(a): 22.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kammaj » 07.04.2010 16:02

halski napisał(a):Witam,

W tym roku pierwszy raz jadę do Chorwacji/Brać a jechać będę ze Szczecina, czy możecie polecić jakąś najlepszą trasę bo Google proponuje 3 do wyboru. Z góry dziękuję za wszelkie wskazówki.


Proponuję trasę przez Niemcy, może nie najkrótsza ale może okazać się najszybsza. Była nie raz opisywana na forum.
rufus71
Globtroter
Posty: 58
Dołączył(a): 04.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) rufus71 » 07.04.2010 17:34

Jadąc w kilka aut drogami bocznymi stracisz kupe czasu.Przykład wyprzedzasz tira kloega juz nie da rady i wlecze sie za kolumna a ty w nerwach nie możesz pogonić bo czekasz na niego(na nich) itp. ale to wasz wybór .Polecam taką trase Cieszyn-Bratysława -Gyor dalej zjazd na drogę nr 81 do Szekesfehervar a dalej już do Chorwacji.J z Łodzi do Splitu jade 16-18godz.
new1984
Croentuzjasta
Posty: 260
Dołączył(a): 18.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) new1984 » 08.04.2010 10:08

kammaj napisał(a):
halski napisał(a):Witam,

W tym roku pierwszy raz jadę do Chorwacji/Brać a jechać będę ze Szczecina, czy możecie polecić jakąś najlepszą trasę bo Google proponuje 3 do wyboru. Z góry dziękuję za wszelkie wskazówki.


Proponuję trasę przez Niemcy, może nie najkrótsza ale może okazać się najszybsza. Była nie raz opisywana na forum.


Cześć,
ja też z zachodniopomorskiego jadę - tutaj jest mapa, jaką w tym roku będziemy jechać. Ty oczywiście będziesz leciał pewnie na Kołbaskowo i na południe od razu autostradami 11, 10 (ring) i 13 w stronę Drezna.

Włączając się do tematu, w tym roku nie bierzemy navi. W razie potrzeby, tylko mapa papierowa lub off-line na laptopie. Rok temu tomtom nas trochę powiózł :) -> oczywiście z korzyściami estetycznymi, ale na podjazdy 12% w Słowenii :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Dla jadących pierwszy raz - koszty dojazdu - strona 10
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone