Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Czego nie brać do Chorwacji??

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
aggim
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 02.03.2007
Czego nie brać do Chorwacji??

Nieprzeczytany postnapisał(a) aggim » 06.05.2007 12:35

Witam,
Jedziemy pierwszy raz do Chorwacji. Założenie jest takie, że będziemy sporą część produktów spożywczych brać ze sobą. Ale nie chcielibyśmy wozić przysłowiowego drzewa do lasu... Wiec moje pytanie brzmi: czego nie warto brać z produktów spożywczych, bo miejscowe jest dużo lepsze i cenowo porównywalne? Jak ktoś może podzielić się swoim doświadczeniem...
pozdrawiam
Agi
Kir
Cromaniak
Posty: 1012
Dołączył(a): 06.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kir » 06.05.2007 12:58

Nie bierz kartofli. Po pierwsze na miejscu też są, to nie majątek po drugie w tamtym klimacie - nie wchodzą. Lepiej się sprawdza makaron i kasza, nawet błyskawiczna
Weź konicznei herbatę. Dostanie dobrej w Hr graniczy z cudem. Ni ema sensu brać rzeczy ciężkich o krótkiej przydatności do spożycia.
Watro wziąść konserwy bo ięso jest na miejscu bradzo drogie.
W ogóle to wszystko dostaniesz, zwłaszcza wwiekszym mieście, problemem jest tylko cena
Bahama
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1045
Dołączył(a): 29.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bahama » 06.05.2007 13:07

aggim napisał(a):Witam,
Jedziemy pierwszy raz do Chorwacji. Założenie jest takie, że będziemy sporą część produktów spożywczych brać ze sobą. Ale nie chcielibyśmy wozić przysłowiowego drzewa do lasu... Wiec moje pytanie brzmi: czego nie warto brać z produktów spożywczych, bo miejscowe jest dużo lepsze i cenowo porównywalne? Jak ktoś może podzielić się swoim doświadczeniem...
pozdrawiam
Agi


Bardzo droga w Cro jest dobrej jakości kawa i żółte sery ( więc możan w jakimś hermetycznym opakowaniu zabrać) Ja tam nic nie biorę, jadam raz dziennie około 17.00 w restauracji suty obiad za około 220 kun ( na 3 osoby), na śniadanko pieczywo , serek, jogurt, sok. Na kolację owoce , to policz czy opłaca się coś wozić z Polski...
Bożusia
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 66
Dołączył(a): 23.01.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bożusia » 06.05.2007 13:39

Witam wszystkich Cromaniaków.
Mam pewne doświadczenia z 3 krotnego pobytu w Chorwacji i w związku z tym kilka rad.
1/ dot. ubrań - cieplejszych minimalna ilość, bo będą nieprzydatne a zabiorą miejsce w bagażniku!!
2/ wędliny i sery w opakowaniach hermetycznych dowozi się bez problemu (przenośna lodówka), potem w każdym apartamencie jest lodówka
3/ ryż , kasza, makaron
4/ konserwy rybne i mięsne, sosy bolognese itp
5/ dania obiadowe typu klopsy, pulpety (kupne może nie są rewelacją, ale warto wziąć)
6/ obuwie do kąpieli (przeciwjeżowcowe)-koniecznie!!! ew. można tam kupić na miejscu
7/ spora ilość wody mineralnej na podróż
8/ maska z rurką -nawet niedaleko brzegu b. ładna fauna
Na koniec dodam, że warto jednak odwiedzić chorwackie knajpki i skosztować temtejszych specjałów - są super!! Polecam również lody - rewelacja.

:D :D
J@nek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 266
Dołączył(a): 01.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) J@nek » 06.05.2007 17:17

Ponieważ jestem amatorem "małego co nieco" zawsze zabieram paczkę naszych Prince Polo. Ichniejsze jakoś mi nie podchodzą...
Asia&Grześ
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 293
Dołączył(a): 21.12.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Asia&Grześ » 06.05.2007 18:33

Tak jak kolega Bahama - jemy raz dziennie w knajpeczce zamawiajać codziennie inne danie :) W ten sposób mamy sposobność sprawdzenia ich specjałów :) Reszta to z doskoku:) a to owoce, a to cosik ze słodkości - normalny wczasowy luuuz :):)
Ale sami zabieramy zawsze nasze polskie kiełbaski oraz żółty ser :), herbatę oraz kawe. To naprawde wystarcza :)

Miłego pobytu i smacznych specjałów :):)
Plumek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3893
Dołączył(a): 20.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Plumek » 06.05.2007 19:05

J@nek napisał(a):Ponieważ jestem amatorem "małego co nieco" zawsze zabieram paczkę naszych Prince Polo. Ichniejsze jakoś mi nie podchodzą...


Hehehe! Bo najlepsze sa "Bananko" z Kraša! A poza tym można kupić importowane wafelki z Tago ( w Polsce jakoś ich nie widziałam, choć producent polski jak najbardziej).
Plumek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3893
Dołączył(a): 20.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Plumek » 06.05.2007 19:08

Bahama napisał(a):
Bardzo droga w Cro jest dobrej jakości kawa ...


No. Bo dobrej jakości kawę, to się pija w kafejkach :P, a nie jakieś rozpuszczalne paskudztwa tudzież sypanki w szklankach hehehe Velika s mlijekom kosztuje 6-8 kun (3,60 - 4,80 PLN). W polskich kawiarniach zdecydowanie drożej wychodzi :)
Plumek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3893
Dołączył(a): 20.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Plumek » 06.05.2007 19:09

Kir napisał(a):Weź konicznei herbatę. Dostanie dobrej w Hr graniczy z cudem.


Już nie. W "Konzumie" można dostać Liptona czy inne wynalazki.
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 06.05.2007 22:25

aggim napisał(a):Witam,
Jedziemy pierwszy raz do Chorwacji. Założenie jest takie, że będziemy sporą część produktów spożywczych brać ze sobą. Ale nie chcielibyśmy wozić przysłowiowego drzewa do lasu... Wiec moje pytanie brzmi: czego nie warto brać z produktów spożywczych, bo miejscowe jest dużo lepsze i cenowo porównywalne? Jak ktoś może podzielić się swoim doświadczeniem...
pozdrawiam
Agi

Nie zabieraj zbyt dużo ubrań. Z reguly i tak się chodzi w 2 kompletach strojów kąpielowych, krótkich spodenkach , kilku koszulkach i w wygodnym obuwiu. Ceny zywności porównywalne z naszymi, więc żywność w zasadzie rownież odpada. Chyba, że chcesz przyspieszyć swoje posilki, po zejściu z plazy, więc możesz zabrać gotowe produkty do drugiego dania typu panierowany schab, wołowinę etc. Zadnych ziemniaków, makaronów, pyz itp; wszystko dostaniesz na miejscu.
Koniecznie jednak zabierz ciekawą książkę, sprzet do nurkowania, aparat, lornetkę, kamerę i dobry humor. Nastaw się na totalny relax. :papa:
aggim
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 02.03.2007
Dzieki

Nieprzeczytany postnapisał(a) aggim » 07.05.2007 21:23

Dziekuje wszystkim za rady! Pozostaje jechać i sprawdzić :). A tu jeszcze 1,5 m-ca...

pozdrawiam
Agi
radiol
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 34
Dołączył(a): 03.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) radiol » 09.05.2007 22:51

z racji ,ze jestem piwoszem ,nie alkocholikiem piwoszem to zabieram naszego browarka, gdyz chorwackie piwo zaczyna smakowac dopiero po 4tym kuflu ,a dobre piwo jest tam w cenie. 8 :wink:

Pozdrawiam
monika2277
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 161
Dołączył(a): 19.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) monika2277 » 09.05.2007 23:04

Ja zabieram paszteciki drobiowe dla dziecka może je jeśc bezprzerwy i ser żólty dla męża piwko bo lubi tylko nasze tamto mu nie smakuje a ja przeważnie dużo pije i najadam się owocami wciągu dnia, a po południu cośsobie gotujemu lub idziemy coś zjeść w knajpce.
Pozdrawiam :lol:
monika2277
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 161
Dołączył(a): 19.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) monika2277 » 09.05.2007 23:07

A i zapomniałam dodać nie zabierać zbyt dużo ubrań przeważnie chodzi się w stroju kompielowym albo w dwuch lub trzech kompletach ubrań.
krzychu_72
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 515
Dołączył(a): 06.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) krzychu_72 » 10.05.2007 08:59

Polecam sok pomarańczowy firmy Bravo, schłodzony na upał rewelacja. Wychodzi raczej drożej niż w Polsce, chyba że kupisz sobie np. podczas wycieczki do Mostaru. A w samym Mostarze w knajpkach jest super lemoniada :-)
Niektóre soki Bravo są w PL w Tesco, ale nie ma niestety tego pomarańczowego...

Poza tym, to straszne, ale rok temu kupowaliśmy w Chorwacji ziemniaki, które były o wiele lepsze niż w Polsce...
Następna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Czego nie brać do Chorwacji??
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone