Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pustelnia Blaca Brac

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 18.07.2015 16:36

Ja już też odwiedziłam pustelnię (od strony lądowej) - warto było. :)
Pozdrowienia z Brača. :papa:
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7949
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 19.07.2015 12:36

A nam znów się nie udało, może za rok :wink:
Jakoś za ciepło było, w jedyny pochmurny poranek zaliczyliśmy Vidovą Gore i za ciepło się zrobiło żeby do Blaca iść. Zatem coś na Brač do zwiedzania zostało więc kolejny powód do powrotu jest :oczko_usmiech: :mrgreen:
Michas
Globtroter
Posty: 33
Dołączył(a): 18.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Michas » 07.07.2020 23:47

Parking do Pustelnja Blaca jest w tym miejscu
https://goo.gl/maps/XPaFhKRH38xuLALFA

Co prawda widziałem że niektórzy jechali dalej, ale to już raczej tylko jak ktoś ma 4x4 - droga szutrowa, momentami dosyć stroma i zniszczona.
Warto jednak schodząc do PB skorzystać z tej szutrowej drogi, gdyż są z niej wspaniałe widoki na klasztor z góry. Tylko trzeba uważać by nie przegapić zejścia w dolinę Blanca i nie bać się przejść przez niski płotek. Zejście do doliny jest dosyć strome, ale widoki to wynagradzają. W drodze powrotnej lepiej już wybrać czerwony szlak idący w większości w cieniu. Ten szlak jest łagodniejszy, lecz pozbawiony widoków. Trasę pokazana jest pod linkiem

https://mapy.cz/s/merazehuka
Lechoo
Cromaniak
Posty: 1417
Dołączył(a): 13.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lechoo » 08.07.2020 07:42

Ja polecam potem pojechać sobie dalej szutrem wokół wyspy, widoki super :)
Poprzednia strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Pustelnia Blaca Brac - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone