Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Północna Chorwacja we wrześniu + Wenecja, Wiedeń i Praga

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
kanarowski
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 292
Dołączył(a): 05.07.2012
Północna Chorwacja we wrześniu + Wenecja, Wiedeń i Praga

Nieprzeczytany postnapisał(a) kanarowski » 31.10.2012 10:55

Pomysł na wyjazd zrodził się po 10 września. Na początku wspólnie z żoną chciałem pojechać na jakieś AI do Grecji albo do Egiptu. Ostatecznie zeszło na to, że wsiedliśmy do samochodu i pojechaliśmy drugi raz do Chorwacji. Pierwszy raz byliśmy w zeszłym roku w czerwcu w Baśka Voda plus zwiedzanie Parku Krka, Splitu, Trogiru, Dubrovnika, Medjugorie i Sarajeva w Bośni, Św. Stefan i Bar w Czarnogórze i Shkoder w Albanii.

Plan wyjazdu był taki, że po drodze zwiedzamy trochę Pragi, Wiednia i Wenecji, a potem ulokujemy się w ciemno gdzieś na północy Chorwacji. Pojazd VW Passat B6 2.0 TDI DSG

17 września 2012 poniedziałek
Wyjazd nastąpił około godziny 18:00 z Kościerzyny. Obrany Kurs to Gorzów Wlkp, Zielona Góra, Jelenia Góra i dalej Praga....

18 września 2012 wtorek

Około 11:00 wjechaliśmy do Pragi, po mieście poruszałem się na standardowej nawigacji VW z 2005 roku. W Pradze byliśmy do około 15:00-16:00 i obraliśmy kierunek Wiedeń w Austrii.

Praska starówka
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

Most Karola
Obrazek

Widok na mosty w Pradze
Obrazek

cdn...
Ostatnio edytowano 14.11.2012 11:59 przez kanarowski, łącznie edytowano 1 raz
Użytkownik usunięty
Re: Crikvenica i północna Chorwacja we wrześniu

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 31.10.2012 11:13

Północna część Chorwacji nie jest mi znana ,czekam więc niecierpliwie na ciąg dalszy :papa:
Potter
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2495
Dołączył(a): 15.03.2006
Re: Crikvenica i północna Chorwacja we wrześniu

Nieprzeczytany postnapisał(a) Potter » 31.10.2012 11:20

Zapowiada się "na bogato" 8) .Zasiadam na pudle (druga) :lol: .
Mi$iek
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 104
Dołączył(a): 22.06.2012
Re: Crikvenica i północna Chorwacja we wrześniu

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mi$iek » 31.10.2012 11:47

TRZECI! kiedyś będę pierwszy, zobaczycie!

chętnie zobaczę, co dalej :)
kanarowski
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 292
Dołączył(a): 05.07.2012
Re: Crikvenica i północna Chorwacja we wrześniu

Nieprzeczytany postnapisał(a) kanarowski » 31.10.2012 20:34

cd 18 września
Około godziny 18:00 byliśmy na granicy czesko-austriackiej. Z autostrady czeskiej zjechaliśmy w Jihlava na Znojmo i dalej drogą do granicy. Na granicy był ciekawie wyglądający kompleks gastronomiczno-zakupowo-rozrywkowy

Obrazek

Następnie zakup winiety austriackiej za 8E za 10 dni i dalej jazda kierunek Wiedeń. Po wjeździe, zgodnie z nawigacją kierowaliśmy się do centrum. Nie miałem żadnych planów co zwiedzać, było już późno i się mocno ściemniało, więc zaliczyliśmy szybki 3,5h spacer po centrum.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

i wizyta w sklepie Swarovskiego
Obrazek

Ogólnie Wiedeń bardzo ładny, z tego co zdążyliśmy obejrzeć wieczorową porą. Jednak Praga nam się bardziej podobała. Ogólnie pogoda w Pradze super około 26 stopni, we Wiedniu chłodniej około 19-20 st., jednakże był już wieczór.
Następnie przed 23:00 wyjazd w kierunku Wenecji z noclegiem w Austrii.
kanarowski
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 292
Dołączył(a): 05.07.2012
Re: Crikvenica i północna Chorwacja we wrześniu

Nieprzeczytany postnapisał(a) kanarowski » 31.10.2012 20:45

19 września środa

i dalej sobie jedziemy autostradą austriacką w kierunku Villach
Obrazek

Następnie kierunek Udine we Włoszech i wjazd na włoską autostradę z systemem opłat jak w Polsce.
Obrazek

Za odcinek od granicy z Austrią do Wenecji zapłaciłem 16,10E. Jadąc autostradą, ok. 30 km przed Wenecją spotkało nas urwanie chmury, jechaliśmy na autostradzie 40-50 kmh. Niestety ta chmura później dotarła do Wenecji, więc zwiedzanie było w deszczu :(

Następnie kierunek Mestre i w tej miejscowości wjazd na most łączący stały ląd z Wenecją. W tle Wenecja.
Obrazek

Po przejechaniu kilkukilometrowego mostu, zauważyliśmy po prawej stronie wielki budynek garażowy, łącznie 11 poziomów. Przy pobieraniu biletu parkingowego koleś mówił po polsku. Powiedział, że mam jechać na 10 piętro. Po wjechaniu tam okazało się, że nie ma miejsca, gdyż niektórzy pozajmowali dwa miejsca 1 samochodem. Cóż zjechałem w stronę wyjazdu i na poziomie -1, tuż przed wyjazdem było kilka miejsc wolnych, więc tam zaparkowałem. Koszt garażowania :!: 26 Euro!!! :!: za każdą rozpoczęto dobę. Nieważne czy 10 min czy 23h. Po wyjściu z garażu kierunek weneckie uliczki, bez jakiegoś planu zwiedzania.

CDN...
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10883
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Crikvenica i północna Chorwacja we wrześniu

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 01.11.2012 12:43

jadę z Wami :lol: , Praga oczywiście super :D , Wiedeń: zawsze plan był, ale jakoś zwykle wypadało na noc :( , teraz czekam na Wenecję, zalaną od dołu i góry :lol:
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009
Re: Crikvenica i północna Chorwacja we wrześniu

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 01.11.2012 19:14

kanarowski napisał(a):Po przejechaniu kilkukilometrowego mostu, zauważyliśmy po prawej stronie wielki budynek garażowy, łącznie 11 poziomów. Przy pobieraniu biletu parkingowego koleś mówił po polsku. Powiedział, że mam jechać na 10 piętro. Po wjechaniu tam okazało się, że nie ma miejsca, gdyż niektórzy pozajmowali dwa miejsca 1 samochodem. Cóż zjechałem w stronę wyjazdu i na poziomie -1, tuż przed wyjazdem było kilka miejsc wolnych, więc tam zaparkowałem. Koszt garażowania :!: 26 Euro!!! :!: za każdą rozpoczęto dobę. Nieważne czy 10 min czy 23h. Po wyjściu z garażu kierunek weneckie uliczki, bez jakiegoś planu zwiedzania.

CDN...

:)
A było sobie poczytać na temat wjazdu, parkowania itd w Wenecji...
Auto się zostawia w Mestre a dojeżdża za parę EUR autobusem... :wink:
Nie ma się co pchać w miasto gdzie nie ma ulic i ruchu.
W takich miejscach musi być drogo.
plessant
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 436
Dołączył(a): 13.08.2011
Re: Crikvenica i północna Chorwacja we wrześniu

Nieprzeczytany postnapisał(a) plessant » 01.11.2012 21:55

Witam.
Chętnie powspominam. Crikvenicę odwiedziliśmy w zeszłym roku, był też Senj (a właściwie głównie Senj).
PabloX
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 1727
Dołączył(a): 20.05.2012
Re: Crikvenica i północna Chorwacja we wrześniu

Nieprzeczytany postnapisał(a) PabloX » 01.11.2012 22:19

Dosiadam się. Podoba mi się konkretna relacja, bez egzaltowanych wykrzykników. A, że po dwóch wizytach w Dalmacji tym razem mam smaka na Istrię z Wenecją na dokładkę, to poczytam tym chętniej.
Aneta.K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2420
Dołączył(a): 11.05.2008
Re: Crikvenica i północna Chorwacja we wrześniu

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aneta.K » 01.11.2012 22:52

Pooglądam z Wami Wenecję :D a póżniej ruszymy dalej :wink:
kanarowski
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 292
Dołączył(a): 05.07.2012
Re: Crikvenica i północna Chorwacja we wrześniu

Nieprzeczytany postnapisał(a) kanarowski » 02.11.2012 11:26

Fatamorgana napisał(a):
kanarowski napisał(a):Po przejechaniu kilkukilometrowego mostu, zauważyliśmy po prawej stronie wielki budynek garażowy, łącznie 11 poziomów. Przy pobieraniu biletu parkingowego koleś mówił po polsku. Powiedział, że mam jechać na 10 piętro. Po wjechaniu tam okazało się, że nie ma miejsca, gdyż niektórzy pozajmowali dwa miejsca 1 samochodem. Cóż zjechałem w stronę wyjazdu i na poziomie -1, tuż przed wyjazdem było kilka miejsc wolnych, więc tam zaparkowałem. Koszt garażowania :!: 26 Euro!!! :!: za każdą rozpoczęto dobę. Nieważne czy 10 min czy 23h. Po wyjściu z garażu kierunek weneckie uliczki, bez jakiegoś planu zwiedzania.

CDN...

:)
A było sobie poczytać na temat wjazdu, parkowania itd w Wenecji...
Auto się zostawia w Mestre a dojeżdża za parę EUR autobusem... :wink:
Nie ma się co pchać w miasto gdzie nie ma ulic i ruchu.
W takich miejscach musi być drogo.


Hmm można było i poczytałem, wyczytałem nawet o jakimś parkingu po drugiej stronie brzegu za 6 Euro. Tylko jak sobie policzyłem tramwaj wodny w dwie strony dla dwóch osób wyszło około 22 Euro. Więc sobie pomyślałem, że dla kilku euro nie będę się ograniczał do zasady "kurde kończmy zwiedzanie, bo ostatni tramwaj odjeżdża" a tak samochód miałem na miejscu. Spodziewałem się takiej opłaty, bo wyczytałem, że w zeszłym roku było 20 euro. A u nich kryzys, jak wiadomo. PS. diesel na stacjach przy autostradzie był po 1,9 Euro ;)
kanarowski
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 292
Dołączył(a): 05.07.2012
Re: Crikvenica i północna Chorwacja we wrześniu

Nieprzeczytany postnapisał(a) kanarowski » 02.11.2012 12:22

19 września ciąg dalszy
W Wenecji byliśmy coś chwilę po 14 tej.

Wjechaliśmy na ten wielopoziomowy parking.
Obrazek

Przy pobieraniu biletu koleś lekko łamaną polszczyzną powiedział, że mam jechać na 10te piętro. Jak się okazało był to dach i przepiękny widok na Wenecję. Tam zrobiłem 3 kółka, jednak miejsca nie znalazłem, bo niektórzy parkowali tak, ze zajmowali po 2 miejsca. Mistrzostwo świata pobił kierowca nowego merca S klasa. Zaparkował w miejsce, gdzie ewentualnie Tico by się zmieściło. Wjechał tak, że z obu stron miał po kilka centymetrów wolnego, więc wjechał do połowy i wyszedł tylnymi drzwiami. Niestety potem nie miał już jak wyjechać, bo był ograniczony dwoma samochodami z boku i jednym z tyłu, musiał czekać, aż któryś z nich odjedzie. JA zjechałem na poziom -1 i tuż przy wyjeździe było kilka wolnych miejsc.

Po wyjściu z garażu dopadła nas ta ulewa. Oczywiście pod garażem stali Bułgarzy i murzyni z ofertą "ambrela fajf ełro" ;). Więc kupiliśmy jedną pelerynkę za 5 euro, później w centrum się okazało, że Włosi sprzedawali je za 2 euro. Niestety Włochów nie było tam, gdzie powinni hehe.

Po wyjściu ze strefy ruchu oczom naszym ukazał się taki widok:

Obrazek

I ten deszcz....
Obrazek


Na początku chodziliśmy sobie gdzie nas oczy niosły, a to przez ten mostek a to w tę uliczkę itd. Po drodze podziwialiśmy architekturę Wenecji, niestety w wielu przypadkach odpadające tynki...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

lub nasiąknięte wodą mury
Obrazek

Obrazek

Po drodze dużo kanałów i mostów...
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Co jakiś czas plac...każdy podobny do siebie...
Obrazek

Po drodze mijaliśmy dużo kościołów i innych budynków sakralnych...
Obrazek

Obrazek

Przy zwiedzaniu zaczepili nas gondolierzy:
Obrazek

Koszt 100 Euro, więc nie skorzystaliśmy, nawet nie pytaliśmy o trasę, czas płynięcia itp...

Po około 3h opady deszczu ustały, więc poszliśmy do samochodu się przebrać. Tylko jak dojść na Piazzale Roma, czyli miejsce parkowania? Zaczęliśmy się zapewne kręcić w miejscu, więc postanowiłem kupić mapę za 3 Euro. Przebraliśmy się i z mapą kierunek Plac św. Marka. Na mapie były zaznaczone na żółto 3 główne trasy. Wybraliśmy środkową.

Szliśmy około 1,5h, bo po drodze trzeba przystanąć i kilka zdjęć porobić...

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Po drodze, czym bliżej placu tym więcej ekskluzywnych sklepów i straganów...
Obrazek

Obrazek

W końcu doszliśmy do Placu św. Marka....

CDN...
Użytkownik usunięty
Re: Crikvenica i północna Chorwacja we wrześniu

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 02.11.2012 12:37

"Po przejechaniu kilkukilometrowego mostu, zauważyliśmy po prawej stronie wielki budynek garażowy, łącznie 11 poziomów. Przy pobieraniu biletu parkingowego koleś mówił po polsku. Powiedział, że mam jechać na 10 piętro. Po wjechaniu tam okazało się, że nie ma miejsca, gdyż niektórzy pozajmowali dwa miejsca 1 samochodem. Cóż zjechałem w stronę wyjazdu i na poziomie -1, tuż przed wyjazdem było kilka miejsc wolnych, więc tam zaparkowałem. Koszt garażowania :!: 26 Euro!!! :!: za każdą rozpoczęto dobę. Nieważne czy 10 min czy 23h. Po wyjściu z garażu kierunek weneckie uliczki, bez jakiegoś planu zwiedzania"


Polecam płynięcie do Wenecji statkiem z Punta Sabbione (miasteczko na końcu cypla niedaleko Wenecji jak nasz półwysep Helski)płynie się ok .20min koszt za 3 osoby w obie strony był porównywalny z parkingiem w Wenecji (parking w Wenecji za cały dzień w 2002r kosztował ok. 120zł) a nie trzeba się martwić o samochód - nocowaliśmy na kempingu Miramare w Punta Sabbione z małą kameralną plażą i o dziwo bardzo czystą wodą w morzu. :papa:
anubis2423
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 764
Dołączył(a): 06.07.2009
Re: Crikvenica i północna Chorwacja we wrześniu

Nieprzeczytany postnapisał(a) anubis2423 » 02.11.2012 13:27

witam cztery litery już posadzone czekam na cd :D
Następna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Północna Chorwacja we wrześniu + Wenecja, Wiedeń i Praga
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone