Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Chorwacja po raz pierwszy dla osób w nieco podeszłym wieku?

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009
Re: Chorwacja po raz pierwszy dla osób w nieco podeszłym wie

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 23.12.2010 23:08

woka napisał(a):... ja tak z uprzejmości napisałem.

Zawsze podziwiałem to forum, że cechuje je niezwykła dbałość o innych i kurtuazja ... :D

mkm napisał(a):Moja pierwsza myśl zostaje skierowana w strone Breli ...

Brela odpadła w pierwszym podejściu ... :wink:

A więc pozostają wyspy ...

Chętnie posłucham, bo jeszcze planów na przyszły rok nie mam,
a też mnie korcą wyspy, tylko że ja mało plażowy jestem i zwiedzać lubię.
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 24.12.2010 08:15

To teraz mętlik większy czy mniejszy?

:D

Witaj na forum.

Zamiast łapania wielu srok za ogon proponuję przejść do działu "Nasze relacje z Chorwacji" i wybrać jedną, która najbardziej się podoba.
A dalej to już tylko powielenie tego sceniariusza.
Będąc pierwszy raz zapoznasz się z tematem i na przyszłość będziesz innym dawać porady.

Pozdawiam świątecznie.
madzia_slask
Globtroter
Posty: 40
Dołączył(a): 22.12.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) madzia_slask » 24.12.2010 11:25

dzięki za odpowiedzi :)
Prawda jest taka, że rodzice nie lubią siedzieć na plaży za to nawet jak jadą nad polskie morze to prawie codziennie sobie jadą do innej miejscowości :) a będąc w Chorwacji wiem, że chcą też pozwiedzać bo nigdy nie byli, jedyne co to zastanawiam się nad Dubrovnikiem bo jest dalej położony , natomiast wycieczka do Splitu czy Omiś to chyba nie aż taki kawał drogi.

Mętlik faktycznie jest nadal, ale przyznam, że ja już naprawdę sporo z tych relacji przeczytałam , juz zdecydowałam, że to będzie riwiera makarska (trochę licze, ze jednak we wrzesniu nie będzie aż takiego tłoku) i ze względu na wycieczki to właśnie raczej nie wyspy. Najbardziej zależy mi na informacji o zejściu do plaży , cieniu na plaży i dobrym miejscu na spacery, bo czasem szeroka ale krótka plaża niestety nie będzie idealna dla rodziców.. Piękno samego miasteczka też ma znaczenie :)

Jeszcze jedno pytanie bo przyznam, ze już teraz nie pamiętam czy mi się coś nie pomyliło , ale czy z Baski do Breli jest promenada nad morzem ? podobna jak z Gradacu do Brist?

Nie mniej jednak bardzo dziękuję za wszelkie informacje, czasu jeszcze troszkę jest do wakacji , a forum o Cro mam wrażenie ma nieskończenie długą listę wątków :D
Dziadek Maciek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5013
Dołączył(a): 31.01.2006
Re: Chorwacja po raz pierwszy dla osób w nieco podeszłym wie

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dziadek Maciek » 24.12.2010 12:12

madzia_slask napisał(a):Witam!


Jeszcze mam jedną obawę, jak w Chorwacji czują się "nadciśnieniowcy"?




Czują się świetnie, wiem to po sobie. Całkowity brak dodatkowych dolegliwości, nawet w upały. Oczywiście odpowiednie leki należy systematycznie zażywać.

Moi rodzice mają 85 i 82 lata, rowery, pływanie i wszelkie wyjazdy to ich żywioł. :D
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 24.12.2010 12:59

madzia_slask napisał(a):... czy z Baski do Breli jest promenada nad morzem ?
Czy podobna to nie wiem, ale na pewno z Breli do Baski jest, to i z powrotem zafunkcjonuje :lol:

Natomiast, nie demonizowałbym Breli.
Fakt, że jest trochę schodów i podejść, ale też wiele zależy od tego, gdzie znajdziecie lokum.
Trudno zwiedzać Cro bez samochodu (aczkolwiek nie jest to niemożliwe),
więc czasami będziecie musieli z tej Breli, wy, czy rodzice, po prostu wyjechać.

A Brela, jak na pierwszy raz, piękna jest.
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 24.12.2010 14:41

Promenada pod drzewami w Orebicu, jeżeli głównym powodem bylyby spacery.
Zejście do wody także są ok.
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 24.12.2010 16:02

madzia_slask napisał(a):, .... czasu jeszcze troszkę jest do wakacji ...

I to jest mądre stwierdzenie. :wink:
Jeszcze wszystko może sie zmienić tym bardziej, że we wrześniu to 70 % apartamentow jest wolnych. Wybierać-przebierać można swobodnie i jechać tam gdzie tylko dusza zapragnie.
Ryszard_K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 615
Dołączył(a): 27.05.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ryszard_K » 24.12.2010 19:36

To ja zaproponuję Primosten. Prawie płasko, jest gdzie pospacerować, a i w pobliżu jest Sibenik, wodospady Krka, Trogir i kawałek dalej Split.
wosiu
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 80
Dołączył(a): 06.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wosiu » 03.01.2011 01:52

Ja również zaproponuje Primosten - plaża w centrum zacieniona do 13.30 a koło hotelu Zora można znaleść spokojnie cień przez cały dzień i oczywiście łagodne zejścia do morza w tych miejscach, droga oddalona od plaży na kilkadziesiąt metrów a jardanka 200m a starówka przepiękna. Klimat taki że ja zakochałem się w Chorwacji a byłem tylko raz. Jeżeli miałabyś jakieś pytania - adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl.
franko
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2360
Dołączył(a): 14.10.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) franko » 10.01.2011 16:02

Madzia_slask.
W czerwcu 2010roku, cztery osoby w wieku przed emerytalnym (od 55 do 60), czuły się świetnie!!!!!
Upał +35 nie przeszkadzał, nadciśnienie nie dawało o sobie znać ( oczywiście leki przyjmowane systematycznie).
Przejazd przez góry spokojny, bez żadnych objaw i dolegliwości.
Pomaga piwko i rakija w sensownych ilościach.
Poziom morza to 0 metrów. Nadciśnienie nie daje o sobie znać.
Oczywiście w takim "młodym wieku" bez szaleństw.
PZDR.
madzia_slask
Globtroter
Posty: 40
Dołączył(a): 22.12.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) madzia_slask » 10.01.2011 16:37

dzięki wielkie za odpowiedzi :)

No więc tak.. myślę troszkę nad tym Primostenem , bo też sie sporo naczytałam i w ogóle, podobno piękne miejsce, a i zacieniona plaża baaaardzo działa in plus dla moich rodziców :) no i położenie bardzo fajne.. tylko.. jakoś taaaak się nastawiłam na Makarską , po prostu wybrzeże otoczone górami, dla mnie i moich rodziców to coś przepięknego i tak naprawdę kompletnie innego niż w Polsce.. i tak się troszkę na ten rejon nastawiliśmy :) ale.. czas pokaże, więc wszystkie rady cenne!

franko - mam nadzieję, że z nadciśnieniem nie będzie problemu, też tak troszkę myślałam, że to jednak nie są takie stricte góry tylko poziom 0m.n.p.m a przyznam, ze na sv.Jure tym razem raczej i tak nie planujemy wyjeżdżać.

Eh cudnie się czyta relacje z wyjazdów i inne wątki o Cro w sesji, w czasie przerw w nauce ;P tylko troche Cro za bardzo wciąga , a pomyśleć, że jeszcze tam nie byłam..
mkm
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5455
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkm » 10.01.2011 23:06

W Chorwacji dla starszych osób stworzono przede wszystkim WYSPY :!:
CinnamonGirl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1338
Dołączył(a): 08.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) CinnamonGirl » 12.01.2011 08:46

madzia_slask napisał(a):dzięki wielkie za odpowiedzi :)

No więc tak.. myślę troszkę nad tym Primostenem , bo też sie sporo naczytałam i w ogóle, podobno piękne miejsce, a i zacieniona plaża baaaardzo działa in plus dla moich rodziców :) no i położenie bardzo fajne.. tylko.. jakoś taaaak się nastawiłam na Makarską , po prostu wybrzeże otoczone górami, dla mnie i moich rodziców to coś przepięknego i tak naprawdę kompletnie innego niż w Polsce.. i tak się troszkę na ten rejon nastawiliśmy :) ale.. czas pokaże, więc wszystkie rady cenne!


Obie lokalizacje są ok.
Z Primostenu blisko pod kątem zwiedzania do Sibenika (piękna katedra, starówka), Trogiru (wszystko piękne i średniowieczne) i Splitu (też jest co pozwiedzać aczkolwiek mnie nie zachwycił ale wiem, ze są milośnicy tego mista) no i piękna starówka w Primostenie i promenada okalajaca półwysep i doprowadzająca do plazy przy hotelu Zora - godzina spaceru jak nic. To był mój pierwszy pobyt w Chr.

Drugi to była własnie min. Riwiera makarska. Bliskość gór to wielki plus, tak samo w miarę blisko Dubrownik, Mostar. Dla mnie minus ze te miasteczka to wszystkie takie same (no moze mMakraska ma ministarówkę i piękny widok z półwyspu za to dla mnie straszny moloch)- apartamentowce i jeszcze raz apartamentowece. ednak wolę spacerowac bo starszych miasteczkach.

Tak Baśka i Brela są połaczone promenadą. Makarska jest długa i do tego półwysep tez jest gdzie pospacerować. Tucepi ma taki deptak, ale mnie kompeltnie nie zachwyciło.
z Tucepi jest blisko do Podgory bez problemu da sie przespacerowac do tej miejscowości choc kawałek chodnikiem przy Jadrance. I tam kontynuować spacer promenadą (z Podgory do Podgory Caklie to jakies 3 km promenady nad morzem).

O obu tych wyprawach mozesz poczytać w moich relacjach, na zdjeciach widać tez ew 'nachylenie' to pod katem riwiery. Może coś ci się rozjaśni.
Promosten i okolice
forum/viewtopic.php?t=24054
Podgora i okolice
forum/viewtopic.php?t=28467&highlight=hvar
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 12.01.2011 10:39

chcąc być w zgodzie z mkm-em, i resztą też polecam Primosten, przypominając, że kiedyś był wyspą:). płasko, jest gdzie spacerować, jest plaża zacieniona(ta na cyplu z Hotelem Zora), piękne widoki i zachody słońca. Bliskość Trogiru, Splitu, Sibenika. I w samym Primosten wieczorami atrakcje typu koncerty i różne występy na ryneczku, nawet we wrześniu.
kaszubskiexpress
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14582
Dołączył(a): 12.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaszubskiexpress » 15.01.2011 10:40

Primosten rzeczywiście daje mozliwośc spacerowania wokól dawnej wyspy, czyli centrum miejscowości, jak i pobiskich "wypukłości", mam na myśli bulwary, albo raczej chodniki wzdłuż brzegów zatok.

Biorąc pod uwage, że rodzice cenią spacery to proponuję Apartament w Baśce Vodzie, czyli blisko do plaży dla Was, płasko i sklepików sporo.
A możliwości spacerowania np do Breli, prawie 5 km w jedną stronę, albo w kierunku Makarskiej, jeszcze dalej wyczerpują zamiłowanie rodziców do ruchu. Spacer do Breli zapewnia cień.

Dobra baza wypadowa do Mostaru, na Korczulę a biorąc pod uwagę, że rodzice mogą być zainteresowani nie tylko strawą dla ciała, ale i dla duszy, to Medjugorie też niedaleko.

Pozdrav.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Chorwacja po raz pierwszy dla osób w nieco podeszłym wieku? - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone